+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Dariusz
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    03 May 2006
    Mieszka w
    Zabrze

    [MkI] centralny zamek

    Panowie mały problem. Mój kolega (szczęśliwy posiadacz mundka) ma problem z centralnym zamkiem. Objawy są takie: zamyka się normalnie lecz przy otwarciu po chwili sam się zamyka i otwiera. Radą na to jest zaraz po wejściu złapanie klamki przeciwnej i przytrzymanie jej i potem wszystko jest w porządku do następnego otwarcia. Doradźcie, może ktoś z was już miał taki problem.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    waldemarz
    Gość
    Musi rozebrac boczki drzwi i sprawdzic czy cos nie blokuje przy otwieraniu. Czy gdzies cos nie ociera.
    Wyglada to na jakies blokowanie urzadzenia i dlatego zaraz zamyka ponownie zamek.

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Dariusz
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    03 May 2006
    Mieszka w
    Zabrze
    OK przekaże bo on się wystraszył że to może być siłownik. Jak rozbierze to napiszę dzięki.

  5. #4
    waldemarz
    Gość
    Jakby padl silownik to wogole by mu nie dzialal.

  6. #5
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem
    Mój znajomy miał podobną sytuacją w swoim Mondku, ale u niego wyglądało to ciutkę inaczej, mianowicie u niego centralny po otwarciu, zamykał-otwierał, zamykał-otwierał, zamykał... i tak bez końca. Musiał wtedy polować na odpowiedni moment, żeby klamkę złapać w momencie otwarcia.

    U niego jednak był problem z bezpiecznikiem w gnieździe.

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Dariusz
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    03 May 2006
    Mieszka w
    Zabrze
    Marq to co opisujesz może być orzy przerwie w przewodzie zasilającym, ale to nie to.

  8. #7
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem
    Cytat Zamieszczone przez dugi3000
    Marq to co opisujesz może być orzy przerwie w przewodzie zasilającym, ale to nie to.
    No tak po trochu myślałem, ale jako, że bardzo podobny problem w tym temacie, to wspomniałem, bo różnie to bywa.

  9. #8
    Zielony listek
    Imię
    Beniamin
    Opis
    mkI
    Od
    13 Oct 2005
    Mieszka w
    Kalety
    ja miałem podobnie zimą. otworzyłem autko z pilota i zaczeły gupieć zamki. problem polegał poprostu na tym że zamaz zamek kierowcy przy którym jest m.in. master. też musiałem czekać na odpowiedni moment. a zamykać auto musiałem z tylnego siedzenia, bo inaczej się nie dało
    Jeśli będziesz tak lotny jak pszczółka, tak silny jak niedźwiedź, jeśli będziesz pracował jak koń i do domu wracał tak zmęczony jak pies, wtedy musisz pójść do weterynarza, bo być może stałeś się już OSŁEM.

  10. #9
    Kursant
    Imię
    Dariusz
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    03 May 2006
    Mieszka w
    Zabrze
    Każda sugestia jest ważna dzięki

  11. #10
    u mnie czasem jest tak że mrugają kierunkowskazy jak zamkne dzrwi a nieraz nie.nie mam alarmu -na 100% .tylko zastanawiam sie po co przy wlewie paliwa wewnątrz bagażnika jest klakson? no o co tu chodzi? mam alarm anie wiem? pilota nie mam...nie wiem wy też tak macie?
    aha ostatnio sam se co jakiś czas mruga kierunkami jak mu odwali.ale raz na tydzień chyba chce co by go pogłaskać he he albo przytulić?
    MONDEO 1.8TD '95 COMBI
    POZDRAWIAM WSZYSKICH
    CB "STUDENT KAMIENNA GóRA"

  12. #11
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem
    Cytat Zamieszczone przez maciek78
    u mnie czasem jest tak że mrugają kierunkowskazy jak zamkne dzrwi a nieraz nie.nie mam alarmu -na 100% .tylko zastanawiam sie po co przy wlewie paliwa wewnątrz bagażnika jest klakson? no o co tu chodzi? mam alarm anie wiem? pilota nie mam...nie wiem wy też tak macie?...
    Mrugające kierunkowskazy w Twoim roczniku, przy zamykaniu auta, to sygnalizacja podwójnego ryglowania drzwi i klapy bagażnika. We wcześniejszych rocznikach, zamiast mrugu kierunków był poczwórny piszczek spd podszybia. Jeśli nie zawsze Ci mruga, to może po prostu nie działa za bardzo to podwójne ryglowanie, zwróć uwagę w tej sytuacji, czy diodka przy zegarku nie zachowuje się dziwnie.

    A jeśli chodzi o klakson... Klakson w bagażniku? A co masz dokładnie na myśli? Chyba nie tą linkę która jest w bagażniku po prawej stronie? Bo ona służy jako awaryjne otwieranie wlewu paliwa.

  13. #12
    Pochłaniacz prostych Awatar digital123
    Imię
    Dominik
    Model
    MKI
    Silnik
    2.0 D4 190KM
    Opis
    Volvo V60 2016 D4 automatic
    Od
    25 Jan 2005
    Mieszka w
    Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez maciek78
    u mnie czasem jest tak że mrugają kierunkowskazy jak zamkne dzrwi a nieraz nie.nie mam alarmu -na 100% .tylko zastanawiam sie po co przy wlewie paliwa wewnątrz bagażnika jest klakson? no o co tu chodzi? mam alarm anie wiem? pilota nie mam...nie wiem wy też tak macie?
    aha ostatnio sam se co jakiś czas mruga kierunkami jak mu odwali.ale raz na tydzień chyba chce co by go pogłaskać he he albo przytulić?
    To nie jest klakson tylko syrena od fabrycznego alarmu, była umieszczona właśnie pod tapicerką z boku w bagażniku, jeśli masz krańcówkę pod maską oraz nieraz opcjonalnie montowane ultradzwięki, to na 100% masz fabryczny alarm który uruchamiało się właśnie tak jak podwójne ryglowanie.

    Proponuje zajrzeć za schowek pasażera, tam jest moduł centralnego i alarmu(jeśłi jest) w jednej skrzynce..

    Zobacz na oznaczenia w stylu: CL DL RC... napisz dokłądnie co u ciebie pisze, jeśli jeszcze coś oprócz tego to napisz to bo już nie pamiętam jaki skróty były od alarmu.

    Volvo V60 D4 R-design lux nav automatic

  14. #13
    Kursant
    Imię
    Dariusz
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    03 May 2006
    Mieszka w
    Zabrze
    Podwójne ryglowanie działa tylko wtedy gdy prz zamykaniu przekręcisz kluczykiem najpierw w prawo potem w lewo (zamykasz) powinny świecić kierunkowskazy.

Podobne wątki

  1. [MkII] Centralny zamek
    By knapol in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 01:11
  2. centralny zamek
    By stolar in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-09-2008, 08:47
  3. [MkI] centralny zamek
    By radeq in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-08-2008, 22:34
  4. [MkII] centralny zamek
    By faceman in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-08-2008, 00:29
  5. [MkI] Centralny zamek
    By Tomi in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-02-2006, 10:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów