+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
    Kursant
    Model
    2010 htb
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    był MK III 2,2 TDCI (114kw) 2005
    Od
    31 Jan 2012
    Mieszka w
    Wrocław

Dolna poduszka przechyłowa - stały problem ?

Auto to MK III sedan 2005 / 2,2 TDCI. We wrześniu 2011 wymieniłem dolną poduszkę silnika na jakiś zamiennik (chyba Fortuna Line). Udało mi się na niej przejeździć zaledwie około 8 tys km i ... padła. Wymieniłem na inny "rzekomo sprawdzony turecki zamiennik no-name" i padła po miesiącu (około 700 km przebiegu). Ta druga może nie do końca, ale wyraźnie widać jak naokoło tuleje odrywają się. W związku z powyższym wczoraj wymieniłem tą poduszkę na oryginał fordowski. Różnica w cenie znaczna, bo za zamiennik płaciłem około 150 zł, a oryginał 340. Nasuwa mi się pytanie czy to były badziewne zamienniki czy też z autem jest coś "nie tak". O ile mogłem, to posprawdzałem obydwie górne poduszki i według mnie są ok. Co może być zatem przyczyną takiej krótkotrwałości dolnej poduchy ???

2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum

Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Raczej kiepski skład gumy, pojeździsz trochę tak z 1000 km i daj znać jak sprawuje się oryginał.
    Przy okazji jakie miałeś objawy padniętej poduchy, za wyjątkiem wizualnego uszkodzenia?
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

Kursant
    Model
    2010 htb
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    był MK III 2,2 TDCI (114kw) 2005
    Od
    31 Jan 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez steell Zobacz posta
    Raczej kiepski skład gumy, pojeździsz trochę tak z 1000 km i daj znać jak sprawuje się oryginał.
    Przy okazji jakie miałeś objawy padniętej poduchy, za wyjątkiem wizualnego uszkodzenia?
    No mam nadzieję, że uniknę rozwalenia kolejnej sztuki. Jeśli do tego dojdzie, to chyba zacznę kupować używki na znanym portalu za około 50 z wysyłką... objawy to głównie charakterystyczne puknięcie przy zmianie biegów w górę (przyspieszanie). Szczególnie przy wrzucaniu trójki. Po sprawdzeniu okazało się, że obydwie tuleje są już wyrwane. Uszkodzenie kolejnej sztuki zauważyłem przy okazji wymiany uszczelniacza półosi i nie wyczuwałem tego (ale tam tuleje dopiero obrywały się naokoło)...