+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Mieszany widok

  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar GeGo
    Imię
    Grześ
    Opis
    MK3 2.0 TDCI 02`
    Od
    21 Oct 2012
    Mieszka w
    Zdzieszowice - Marburg

    dwumasa i rozrusznik

    Dokladnie jak w temacie. Jak sprawdzic czy dwumasa sie konczy? Jest na to jakis sposob? Ja mam wrazenie ze cos jest nie tak ale nie wiem co by to moglo.byc. Caly czas sobie wmawiam ze to nie dwumasa tylko jakas mala ka ale pewnosci nie mam. I chcialbym sprawdzic stan dwu masy, sprzegla, skrzyni biegow itd ale jak?
    Ostatnio edytowane przez GeGo ; 25-07-2013 o 19:24
    Lepiej stracić minutę z życia, niż życie w minutę...
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt.../97573-Gegowóz

  2. #2
    krzysiuus
    Gość
    Co do dwumasy to jeżeli mocno rzuca silnikiem i do tego słychać metaliczne klap, klap przy wyłączaniu silnika (bez sprzęgła) to wskazuje na początki końca dwumasy.

    Jeżeli na biegu jałowym słychać takie nieregularne stuki metaliczne a jak wciśniesz sprzęgło tego to to praktycznie zanika to winna dwumasa.

    Dodatkowo u mnie mechanik jak sprawdzał czy to na pewno dwumasa to rozpędzał się autem do 50-60km/h i mocno naciskał pedał hamulca bez sprzęgła - było wtedy słychać cholernie mocne walnięcie metalu o metal.

    To są ewidentne objawy padania dwumasy są też inne np. drganie wnętrza auta, auto głośniej chodzi jednak mogą one nie być związane bezpośrednio z samą dwumasą.


    A co do sprzęgła to jeżeli wysoko bierze pedał, jest bardzo twardy, szarpie przy ruszaniu, ślizga się lub wydaje jakieś dziwne dźwięki przy wciskaniu to już są jakieś oznaki.


    Co do skrzyni to się nie wypowiem gdyż ze swoją na szczęście nie miałem żadnych przykrych przygód.

  3. #3
    Niedzielny kierowca Awatar GeGo
    Imię
    Grześ
    Opis
    MK3 2.0 TDCI 02`
    Od
    21 Oct 2012
    Mieszka w
    Zdzieszowice - Marburg
    raczej co do dwumasy to jeszcze jakiś metalicznych odgłosów nie ma (chyba bo w kabinie moze byc inaczej)
    jedynie co to wibruje mi pedał sprzęgła jak delikatnie nacisnę i czasem jak zmieniam bieg to tak jakby skrzynią szarpalo...

    dziś nie moge odpalić.... rozrusznik kręci ale bendix się slizga i nic nie mogę zrobić... jutro bede musial jakoś sie do niego dostać...
    Lepiej stracić minutę z życia, niż życie w minutę...
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt.../97573-Gegowóz

  4. #4
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI
    Od
    09 Jul 2010
    Mieszka w
    Bytom
    Dodam, ze to co Ci sie dzieje z rozrusznikiem (kreci sie nie wprawiajac w ruch silnika) jest jednym z pierwszych objawow padajacej dwumasy.

  5. #5
    Niedzielny kierowca Awatar GeGo
    Imię
    Grześ
    Opis
    MK3 2.0 TDCI 02`
    Od
    21 Oct 2012
    Mieszka w
    Zdzieszowice - Marburg
    no wiem własnie ale czy to już na gwałt musze teraz wymienić czy da rade jeszcze pociągnąć ? bo nie dam rady teraz wymienic tej dwu masy
    Lepiej stracić minutę z życia, niż życie w minutę...
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt.../97573-Gegowóz

  6. #6
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI
    Od
    09 Jul 2010
    Mieszka w
    Bytom
    Z tego co piszesz jakis czas jeszcze pojezdzisz ale ewidentnie zaczyna padac.



    Widzialem juz Mondka w ktorym otwarte drzwi chcialy wyleciec z zawiasow - w takim stanie mial dwumase... Ciekawe co na to panewki

  7. #7
    Niedzielny kierowca Awatar GeGo
    Imię
    Grześ
    Opis
    MK3 2.0 TDCI 02`
    Od
    21 Oct 2012
    Mieszka w
    Zdzieszowice - Marburg
    Mysle ze do dwoch miesiecy dam rade wymienic dwumase. I tak autem teraz robie gora 100km miesiecznie bo sie przeprowadzilem kolo pracy I rowerkiem sie wozi do pracy. O ile nie wypadnie njakis wyjazd to 100km
    Lepiej stracić minutę z życia, niż życie w minutę...
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt.../97573-Gegowóz

  8. #8
    Niedzielny kierowca Awatar GeGo
    Imię
    Grześ
    Opis
    MK3 2.0 TDCI 02`
    Od
    21 Oct 2012
    Mieszka w
    Zdzieszowice - Marburg
    ok juz nie bede zakladał nowego tematu ale dostałem się do rozrusznika i wyciągnałem go...
    i się zdziwiłem bo ciągle robi bzzyyt i nie chce zapalić więc myślałem że będzie bardzo zasyfiały jak niektórzy pisali że wyciągali sporo metalu natomiast u mnie wygląda tak:



    jak dla mnie nie wygląda tak źle ale może się wy wypowiecie co mieli doczynienia i powiedzą czy wszystko ok czy jakoś to wyczyścić? rozebrać? jak kręce ręką bendix to się kręci nie wiem czy powiino tak być ...
    Co robić ? co może być jeszcze przyczyną tak zwanego bzyczenia i nie odpalania auta?



    ps. czy to zaznaczne na czerowno to łozysko?


    bo mam wrażenie że jest to luźne i chyba kulki rozyspane o ile to łożysko bo coś w tym lata
    Ostatnio edytowane przez GeGo ; 25-07-2013 o 18:29
    Lepiej stracić minutę z życia, niż życie w minutę...
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt.../97573-Gegowóz

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] dwumasa
    By suchy0304 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-07-2012, 01:32
  2. [Duratec] Dwumasa PB
    By jarowoo in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-03-2012, 10:51
  3. [TDDi MKIII] dwumasa
    By lukashek166 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-10-2011, 07:10
  4. [MkIII] Dwumasa ?
    By Vilmark in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-05-2011, 16:21
  5. [TDCi MKIII] Dwumasa
    By Pawi in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-12-2010, 12:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów