+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1
    fryc88
    Go¶æ

    Mondeo MK3 2001/2002r tempomat po do³o¿eniu nie dzia³a...

    Witam,
    Jak ju¿ w innym temacie wspomina³em, rok temu w³o¿y³em tempomat do mojego mondziaka, do dzi¶ niestety nie uda³o mi siê go uruchomiæ
    Samochód:
    Mondeo MK3, 2.0 TDDI 115KM, z ostatnich dni grudnia 2001 roku.

    Co zrobi³em:
    - poduszka kierowcy wyciêta, w³o¿one przyciski od dawcy
    - do³o¿one piny do gniazda w kierownicy z kabelka od napêdu CD, takiego ³±cz±cego napêd z kart± muzyczn± w kompach kilka/kilkana¶cie lat temu, do ods³uchu CD-AUDIO
    - zmienione 'czujniki' (w³±czniki) przy peda³ach, pocz±tkowo za³o¿one na wsuwki do kabli elektrycznych, w ostatnim czasie mia³em drugiego dawcê i za³o¿y³em fabryczne kostki, 'czujniki' wyregulowane poprzez wysuniêcie ich na zêbach na max i ustawienie poprzez odpuszczanie peda³ów
    - kable poci±gniête bezpo¶rednio do C100 z 'czujników' w peda³ach, z licznika oraz z przycisków w kierownicy, ³±cznie 5 sztuk, z pominiêciem skrzyni bezpieczników, kable do 'czujników' dwa wykorzystane (zgodnie z poradnikiem) te które by³y od tego od sprzêg³a, oraz dwa od ¶wiate³ stopu
    - z u¿yciem IDSa w³±czy³em tempomat, bodaj¿e w 2 miejscach w kompie by³ on do wybrania
    - z u¿yciem programatora wrzucony wsad do licznika od auta które mia³o fabrycznie tempomat, jednocze¶nie dorzucony komp spalania bez chwilowego, przy przekrêcaniu zap³onu kontrolka tempomatu siê zapala
    - bezpiecznik F82 zmieniony na 15A, sprawdzony, sprawny

    W ostatnim czasie oraz ponownie dzi¶ zrobi³em:
    - podmieni³em GEMa od auta, które mia³o tempomat fabrycznie - nie ruszy³
    - podmieni³em 'czujniki' z peda³ów od sprawnego auta z tempomatem - nie ruszy³
    - sprawdza³em b³êdy z u¿yciem KTSa (chwilowo nie mam IDSa) - brak b³êdów zwi±zanych z tempomatem, by³ tylko jaki¶ od klimy, ale to prawdopodobnie po zmianie z manuala na automat klimê (nie od³±cza³em aku)

    Czego nie zrobi³em:
    - jeszcze siê nie poci±³em z powodu tempomatu, ale ju¿ jestem bliski - kasa zainwestowana, kilkadziesi±t godzin d³ubania ³±cznie i nadal nie dzia³a...

    W czasie jazdy wciskam ON, nastêpnie SET/+, noga z gazu i nic, auto zwalnia naturalnie. Wciskam OFF/RES/ON/SET i nic, tak samo jak poprzednio.

    B³agam o pomoc - rêce mi ju¿ opadaj±, a czeka mnie 1400km trasa na dniach i nie ukrywam, ¿e tempomat bardzo by siê na tê okazjê przyda³, jak i równie¿ na mniejsze trasy wokó³ komina.
    Ostatnio edytowane przez fryc88 ; 27-07-2013 o 21:36 Powód: dodano 1 pozycjê

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Pogromca zakrêtów Awatar fundil
    Imiê
    £ukasz
    Model
    by³ B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mys³owice
    A bezpiecznik F82 sprawny? Ten bezpiecznik odpowiada za klimê,grzane spryski i tempomat
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i co¶ do radyjek.




  4. #3
    fryc88
    Go¶æ
    Sprysków nie mam, bezpiecznik F82 zmieniony na 15A, sprawny. Zapomnia³em dopisaæ w po¶cie.

  5. #4
    Pogromca zakrêtów Awatar fundil
    Imiê
    £ukasz
    Model
    by³ B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mys³owice
    Cytat Zamieszczone przez fryc88 Zobacz posta
    Sprysków nie mam
    Nie chodzi³o mi o spryskiwacze lamp tylko szyby.
    A czujniki na peda³ach s± ok. to znaczy czy nie s± wadliwe. Ja jaki¶ czas temu mia³em problem podobny do Ciebie i winowajc± by³ czujnik na pedale sprzêg³a
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i co¶ do radyjek.




  6. #5
    fryc88
    Go¶æ
    Jak ju¿ pisa³em, 'czujniki' kupi³em rok temu od rozbitka w którym tempo dzia³a³, a teraz wk³ada³em na próbê z drugiego mondziaka, który je¼dzi na bie¿±co i 'czujniki' dzia³aj± i bez zmian/reakcji.

  7. #6
    Pogromca zakrêtów Awatar fundil
    Imiê
    £ukasz
    Model
    by³ B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mys³owice
    Pamiêtaj ¿e tempomat dzia³a dopiero od 3-go biegu wzwy¿. A jak go za³±czasz?
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i co¶ do radyjek.




  8. #7
    fryc88
    Go¶æ
    Tak samo jak w sprawnym aucie, co napisa³em te¿ w pierwszym po¶cie.
    Nie dzia³a ani na 3, ani na 4 ani na 5 biegu. Prêdko¶ci powy¿ej 45-50 km.
    Wciskam on, wciskam set/+ i noga z gazu. I nic.

  9. #8
    Poch³aniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    £ód¼
    Sprawdz czy wszystkie wlaczniki/czujniki sprawne - miernik omomierz i posprawdzaj na wtyczce komputera czy sie zmienia cos jak klikasz przyciskami na kierownicy i peda³y wciskasz.- moze nie ma przejscia np przez zwijacz w kierownicy czy cos

  10. #9
    fryc88
    Go¶æ
    Proszê czytaæ moje posty ze zrozumieniem...
    Sprawdzone i popodmieniane 'czujniki' ze sprawnego auta, a przyciski w kierownicy i 'czujniki' sprawdzone pod IDSem, który rozpoznaje je prawid³owo.

    Zwijacz dzia³a, sprawdza³em na kostce przed i za nim i przej¶cie na pinach jest.
    Ostatnio edytowane przez fryc88 ; 27-07-2013 o 23:13

  11. #10
    Pogromca zakrêtów Awatar fundil
    Imiê
    £ukasz
    Model
    by³ B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mys³owice
    Wiêc panowie na WDS/IDS nie wgrali okienka w ICU

    ---------- Post added at 23:14 ---------- Previous post was at 23:11 ----------

    Dodam ¿e ja jak dok³ada³em tempomat to aktywowany by³ w sterowniku i w ICU. Ja te¿ ma mondka z 2001/02r
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i co¶ do radyjek.




  12. #11
    fryc88
    Go¶æ
    W IDSie wgrywa³em to osobi¶cie (chwilowo nie mam do niego dostêpu), wiêc odpada opcja nie w³±czenia czegokolwiek, plus po podmianie GEMa tak czy siak powinno za³apaæ, je¶li to by by³a kwestia nie wgrania czegokolwiek...
    Ostatnio edytowane przez fryc88 ; 28-07-2013 o 00:20

  13. #12
    Pogromca zakrêtów Awatar fundil
    Imiê
    £ukasz
    Model
    by³ B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mys³owice
    GEM za tempomat nie odpowiada.
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i co¶ do radyjek.




  14. #13
    fryc88
    Go¶æ
    No to teraz ju¿ nie wiem.
    Mam nadziejê, ¿e w koñcu kto¶ bêdzie w stanie mi co¶ powiedzieæ w temacie...

  15. #14
    Pogromca zakrêtów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    jak bys przeczytal caly temat na FCP to bys wyczytal ze w niektorych autach za chiny nie da sie aktywowac tempomatu, trzeba wymienic PCM czy co tam za niego w dieslu odpowiada.

  16. #15
    Pogromca zakrêtów Awatar fundil
    Imiê
    £ukasz
    Model
    by³ B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mys³owice
    Cytat Zamieszczone przez 1olek Zobacz posta
    jak bys przeczytal caly temat na FCP to bys wyczytal ze w niektorych autach za chiny nie da sie aktywowac tempomatu, trzeba wymienic PCM czy co tam za niego w dieslu odpowiada.
    U mnie te¿ by³ problem z aktywacj±. Ale ch³opaki z Czeladzi siê uporali. Te¿ co¶ mówili o wymianie kompa, ale uda³o im siê.
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i co¶ do radyjek.




  17. #16
    fryc88
    Go¶æ
    Cytat Zamieszczone przez 1olek Zobacz posta
    jak bys przeczytal caly temat na FCP to bys wyczytal ze w niektorych autach za chiny nie da sie aktywowac tempomatu, trzeba wymienic PCM czy co tam za niego w dieslu odpowiada.

    Jak by¶ przeczyta³ co napisa³em w pierwszym po¶cie, to by¶ doczyta³, ¿e aktywowaæ siê go DA£O w IDSie, tylko nie uruchamia siê w czasie jazdy...

  18. #17
    Pogromca zakrêtów Awatar fundil
    Imiê
    £ukasz
    Model
    by³ B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mys³owice
    Cytat Zamieszczone przez fryc88 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez 1olek Zobacz posta
    jak bys przeczytal caly temat na FCP to bys wyczytal ze w niektorych autach za chiny nie da sie aktywowac tempomatu, trzeba wymienic PCM czy co tam za niego w dieslu odpowiada.

    Jak by¶ przeczyta³ co napisa³em w pierwszym po¶cie, to by¶ doczyta³, ¿e aktywowaæ siê go DA£O w IDSie, tylko nie uruchamia siê w czasie jazdy...
    Czyli nie do koñca siê uda³o.Jak± masz pewno¶æ ¿e siê uda³o?
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i co¶ do radyjek.




  19. #18
    fryc88
    Go¶æ
    Skoro w kompie tempomat siê w³±czy³, po odczytaniu pe³nej konfiguracji by³ te¿ w³±czony, to znaczy, ¿e chyba siê w³±czy³.
    Z tego co czyta³em na ten temat, to tam gdzie siê nie da, to albo w ogóle w kompie nie ma opcji, albo po w³±czeniu jej nie zapisze - tym siê kierujê.

    Co w takim razie jak nie GEMa muszê podmieniæ?
    Mam w rozbitku ca³± elektronikê, jest te¿ komp, itd., ale od TDCI 130KM, o 2 miesi±ce m³odszego od mojego...Zegarów ju¿ niestety nie mam do niego.

  20. #19
    Pogromca zakrêtów Awatar fundil
    Imiê
    £ukasz
    Model
    by³ B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mys³owice
    Tak jak pisa³em GEM nie jest odpowiedzialny za tempomat. Chocia¿ mo¿e blokowaæ obwód elektryczny z powodu zwarcia. Skoro masz jeszcze PCM-a ma stanie to go podmieñ. Szkoda ¿e mamy do¶æ kawa³ek do siebie mo¿na by by³o podmieniæ PCM
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i co¶ do radyjek.




  21. #20
    fryc88
    Go¶æ
    PCM, czyli to co siedzi pod GEMem, z kostk± od strony silnika, czyli to, do czego dorabia³em kable, tak?
    Zastanawia mnie tylko, czy w tym TDCI bêdzie te¿ C100, a nie przypadkiem C200, bo z tego co czyta³em, to to te¿ jest trochê lotto, plus nie wiem, czy w ogóle auto odpali po ich podmianie, bo mój jest TDDI, a dawca TDCI...

    Co do mieszkania - tu gdzie mieszkam jest totalne zag³êbie forumowiczów i innych ¿yczliwych ludzi, do tego typu tematów, a elektrycy...Niech te 3 kropki mówi± same za siebie.
    Ostatnio edytowane przez fryc88 ; 28-07-2013 o 17:45

Podobne w±tki

  1. [MkIII] tempomat - nie dzia³a
    By gruniu in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-03-2013, 11:32
  2. [MkIII] Tempomat nie dzia³a
    By andriu67 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-05-2010, 12:26
  3. [MkIII] jak dzia³a alarm w mondeo tddi 2001 r ghia
    By myenergy in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 10-11-2009, 11:05
  4. [MkII] tempomat, nie dzia³a
    By alexx in forum Pozosta³e
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-01-2009, 16:17
  5. [MkIII] Tempomat do 2,0 TDCI 2002r. - jak to zrobiæ
    By sieniek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-04-2006, 00:29

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów