+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice

    Jak bezpośrednio podpiąć radio ?

    Radio podpinałem do zapalniczki z tyłu w podłokietniku, wczoraj kolega wysiadając pociągnął mi z buta i ułamał wtyczkę od CB, część wtyczki została w gniazdku i posypały się iskry, pewnie skopciło bezpiecznik ale....
    Zastanawiam się czy nie lepiej zamiast kupować i montować kolejną wtyczkę- zastanawiałem się czy są takie kątowe żeby za bardzo nie odstawały ?

    A może by tak podpiąć się do tego gniazdka w podłokietniku bezpośrednio ? Chciałbym się wpiąć do kabli które lecą do gniazdka,tylko nie wiem czy jest to obojętne który kable do którego ? I czy można się tak wpiąć bez tego bezpiecznika, który był przecież w oryginalnej wtyczce CB radia ???

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Imię
    Zbyszek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    + LPG II gen.
    Od
    06 Jul 2009
    Mieszka w
    ETM - Tomaszów Maz. / Łódź
    koniecznie musisz zachować polaryzację, inaczej spalisz radio...
    bezpiecznik również zachowaj, żeby radia nie załatwić... ogólnie, jeśli radio bardzo często wyciągasz, przenosisz etc. to zamontuj wtyczkę do zapalniczki, ale jeśli radio ma być na stałe, to lepiej podłączyć bezpośrednio do instalacji...

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Radio wyciągam jak zmieniam auto (kupuję inne) przez najbliższe 6 lat nie mam zamiaru zmieniać
    Dlatego też chcę mieć podpięte na stałe, gadałem dziś z kolegą elektronikiem i powiedział mi, że bezpiecznik jest przecież w instalacji w samochodzie- od zapalniczki.
    I faktycznie jak przejechałem fotelem kabel z CB to mi go wybiło
    Powiedział że wystarczy jak podepnę minus do minusa i plus do plusa, czyli czerwony z czerwonym a czarny z czarnym i będzie OK.

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar mirpo
    Imię
    Mirek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    1.8 TD ---> 2.0 TDCI
    Od
    25 Jul 2009
    Mieszka w
    Pruszków / Lądek Zdrój
    Dokładnie tak jak pomylisz bieguny to poleci bezpiecznik i być może że radio też
    Jakby co to w zapalniczce na środkowym bolcu masz plus, a te boczne blaszki to minus.

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Imię
    Zbyszek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    + LPG II gen.
    Od
    06 Jul 2009
    Mieszka w
    ETM - Tomaszów Maz. / Łódź
    jak zamienisz przewody, to bezpiecznik nie wywali jedynie radio uszkodzisz... Co do tego, czy bezpiecznik zakładać, czy nie, to już kwestia swojej spokojnej głowy... Miej na uwadze fakt, że bezpiecznik z instalacji auta ma chyba 7,5A albo 10A, a radio maksymalnie pociągnie coś około 1,5-2A... Ja dla świętego spokoju wolałem dać 2,5A (albo 3A, już nie pamiętam) bezpiecznik na zasilaniu radia.

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez mirpo Zobacz posta
    Jakby co to w zapalniczce na środkowym bolcu masz plus, a te boczne blaszki to minus.
    Przydatna uwaga- dzięki


    Cytat Zamieszczone przez zajec Zobacz posta
    Miej na uwadze fakt, że bezpiecznik z instalacji auta ma chyba 7,5A albo 10A, a radio maksymalnie pociągnie coś około 1,5-2A.
    No ok tylko dlaczego dwa razy jak miałem awarię z zasilanie CB- zwarcie przeciętego kabla to nie paliło mi tego bezpiecznika w oryginalnej wtyczce tylko ten samochodowy od zapalniczki ?


    Cytat Zamieszczone przez zajec Zobacz posta
    Ja dla świętego spokoju wolałem dać 2,5A (albo 3A, już nie pamiętam) bezpiecznik na zasilaniu radia.
    Czyli lepiej ten samochodowy wymienić z 7,5 na słabszy ?

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Imię
    Zbyszek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    + LPG II gen.
    Od
    06 Jul 2009
    Mieszka w
    ETM - Tomaszów Maz. / Łódź
    Cytat Zamieszczone przez OTTO Zobacz posta
    No ok tylko dlaczego dwa razy jak miałem awarię z zasilanie CB- zwarcie przeciętego kabla to nie paliło mi tego bezpiecznika w oryginalnej wtyczce tylko ten samochodowy od zapalniczki ?
    bo był pierwszy w kolejności... co nie zmienia faktu, że jak awaria będzie dotyczyła przykładowo samego radia, (padnie układ zasilania w radiu), to przepali się ten mniejszy bezpiecznik, zabezpieczając resztę elektroniki w radiu przed spaleniem... to taki przykład "na szybko"...


    Cytat Zamieszczone przez OTTO Zobacz posta
    Czyli lepiej ten samochodowy wymienić z 7,5 na słabszy ?
    jak najbardziej Nie. Przecież do gniazda zapalniczki możesz podpiąć inne odbiorniki, które mogą mieć większe zapotrzebowanie na prąd (jakiś kompresorek, czy lampa),a wówczas będzie Ci ciągle przepalać ten bezpiecznik...

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez zajec Zobacz posta
    bo był pierwszy w kolejności..
    eee no, przecież jak przejechałem- przeciąłem kabel zasilający radio, które było podpięte do zapalniczki to przecież pierwszy od miejsca awarii był ten bezpiecznik w wtyczce od CB, a nie spalił się, tylko ten w centralce.

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  10. #9
    Mistrz pobocza
    Imię
    Zbyszek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    + LPG II gen.
    Od
    06 Jul 2009
    Mieszka w
    ETM - Tomaszów Maz. / Łódź
    był pierwszy w kolejności "od strony zasilania" - znaczy, od akumulatora.
    w domu jak uszkodzisz przewód zasilający od np. czajnika, odkurzacza czy spawarki, to nie uszkadzają się te sprzęty, tylko wyrzuca bezpiecznik, który jest najbliżej zasilania, tj. bezpiecznik w skrzynce/tablicy

  11. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    O teraz czaję

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    08 Jan 2012
    Mieszka w
    rawa
    podepne sie pod temat jesli moge ;p

    Moje radio, to mtech legend 2 a antena lemm at 1200 na uchwycie do klapy kombi, do pewnego czasu podpinalem je pod zlacze zapalniczki, jednak zaczelo mi to przeszkadzac totez pociagnalem kabel bezposrednio od aku, na kablu mam bezpiecznik (taki szklany z drucikiem w srodku, ori od kabla radiowego) dodatkowo zalozylem drugi bezpiecznik, czerwony na kablu w okolicach akumulatora. Wszystko bylo by fajnie, gdyby nie to, ze radio podpiete bezposrednio do aku szumi bardziej, myslalem ze gdy tak zrobie to wlasnie szumow unikne (w megance tak mialem i bylo super). Gdy sq mam ustawiony pomiedzy godzina 1 a 2, a rf gain na "12" to w miare da sie jechac, jednak zasieg mnie nie zadowala. Pod zapalniczka mialem sq na "12" i szumialo tylko powyzej 3tys rpm. Istnieje jakas mozliwosc ograniczenia (a moze nawet wyeliminowania szumow?) chcial bym bardziej radio rozkrecic i nie martwic sie o to, ze slysze w nim alternator...

  13. #12
    Mistrz pobocza
    Imię
    Zbyszek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    + LPG II gen.
    Od
    06 Jul 2009
    Mieszka w
    ETM - Tomaszów Maz. / Łódź
    często podpięcie podakumulator nieprzynosi pożądanegoefektu,a czasem nawet przeciwnie. Powodem tego jest błędne podpięcie przewodu masowego.
    Zostaw podpięty "+" tak jak jest, czyli przy dodatnim zacisku akumulatora, a masę radia podepnij gdzieś blisko punktu, gdzie podpięty jest zacisk "-" akumulatora do karoserii, ale nie bezpośrednio do niego (prawdopodobnie będzie to wymagało zrobienia małego otworu i przykręcenie masy śrubą/wkrętem.

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    To ja dodam że podpiąłem się bezpośrednio przed gniazdem zapalniczki w podłokietniku.
    Wystarczy zdemontować popielniczkę w podłokietniku odkręcić śrubkę która nam się pojawi i potem podważyć śrubokrętem tą ramkę i już mamy dostęp do kabli gniazda zapalniczki

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  15. #14
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    08 Jan 2012
    Mieszka w
    rawa
    Zaraz ide przelozyc mase na blache auta bo faktycznie mam ja pod akumulatorem. Co do podpiecia sie pod zapalniczke, to nie moge jej zdjac, mam w srodku niej zamontowany przelacznik od gazu i za duzo rozbierania z tym jest, mam nadzieje ze przelozenie masy na samochod pomoze

    dzieki za sugestie

  16. #15
    Mistrz pobocza
    Imię
    Zbyszek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    + LPG II gen.
    Od
    06 Jul 2009
    Mieszka w
    ETM - Tomaszów Maz. / Łódź
    tylko przepnij tak jak pisałem - blisko punktu, gdzie spięta jest karoseria z zaciskiem akumulatora, ale nie bezpośrednio w tym punkcie. Najlepiej 1-3cm obok.

  17. #16
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    08 Jan 2012
    Mieszka w
    rawa
    zrobilem jeszcze inaczej, zamontowalem na jednej z 2 srub na blotniku trzymajacych "to cos" metalowe na kielichu. Efekt? Rf gain na 12, sq pomiedzy 10-11 zadnych szumow nawet przy 5tys rpm i od razu wiecej slysze. Z czasem jeszcze wyrzuce antene na dach i bedzie juz przeswietnie

  18. #17
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez tivi92 Zobacz posta
    Co do podpiecia sie pod zapalniczke, to nie moge jej zdjac, mam w srodku niej zamontowany przelacznik od gazu i za duzo rozbierania z tym jest
    Ale ja miałem na myśli tylne gniazdo zapalniczki w tylnej części podłokietnika
    Tzn. że ja tak mam nie że nakłaniam żebyś zmieniał

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  19. #18
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    08 Jan 2012
    Mieszka w
    rawa
    Cytat Zamieszczone przez OTTO Zobacz posta
    Ale ja miałem na myśli tylne gniazdo zapalniczki w tylnej części podłokietnika
    Tzn. że ja tak mam nie że nakłaniam żebyś zmieniał
    mam mk3 i jedno gniazdo zapalniczki - to z otwierana klapka, obok dzwigni recznego ;p

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-04-2013, 01:26
  2. [MkII] Jak podpiąć radio Pioneer MVH-350BT
    By moro in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-04-2013, 20:39
  3. [MkII] Jak podpiąć radio Pioneer MVH-350BT
    By moro in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-04-2013, 03:31
  4. [TD MkII] Membrany boostera bezpośrednio z Włoch. Chętni?
    By Sapo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-11-2010, 13:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów