+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI
    Od
    20 Aug 2012
    Mieszka w
    WLS/WS

    Zakup koła dwumasowego lub jego regeneracja

    Witam wszystkich!
    Zwracam sie do Was z prośbą o pomoc.
    Postanowiłem wymienić koło dwumasowe w moim Mundku, zacząłem w tym celu przeglądać portale aukcyjne. Początkowo było fajnie bo w dość atrakcyjnych cenach znalazłem kilka ofert, dzwoniłem po kolei do sklepów i się rozczarowałem... Jeżeli dwumas był w dość dobrej cenie to nie pasował do mojego bo był do wersji TDDI 115KM(ja mam TDDI 90KM) lub pasował do tych powyżej 2003 roku(mój jest 2001). Te które pasowały do mojego były w cenie 1200zł-1300zł najtańsze
    Czy da się taniej kupić koło dwumasowe do mojego Mundzia? Jeżeli nie to czy polecacie jakieś zakłady które zajmują się regeneracją dwumasów?
    Pozdrawiam

    Ford Mondeo MKIII 2.0TDDI 90KM 2001r.
    Nr VIN: WF0WXXGBBW1U23962

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Imię
    Marek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDDI 90PSI
    Od
    19 Jul 2010
    Mieszka w
    Rypin
    ja regenerowałem u tego kolesia www.dwumasowki.pl - zregenerował bi dwumase + regeneracja tarczy i przetoczenie/polerowanie docisku, za wszystko zapłaciłem 900 zł. Rok czasu i sprzęgło działa jak powinno. Wg mnie to o polowe taniej niz nowe, polecam.

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK III 2,0 tddi 116 KM 2001 r. KOMBI
    Od
    01 Jul 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Planując wymianę dwumasy niestety musisz liczyć się z kosztami ok 2 tys zł.

    Dwumas wymieniać najlepiej z kompletnym sprzęgłem, wysprzęglikiem, to koszt LUK ok 1500 zł, do tego warto poczyścić rozrusznik z syfu z dwumasy oraz robocizna. Nic tutaj nie ominiesz niestety - przyoszczędzisz, to będziesz jeszcze raz robił.

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI
    Od
    09 Jul 2010
    Mieszka w
    Bytom
    Z tego co wiem - nie ma na rynku ori czesci do regeneracji dwumasy, producenci ich po prostu nie udostepniaja, tak jak do sprezarek z VNT wiec warsztaty robia to na chinczykach. Tak bylo z pol roku temu, watpie zeby cos sie zmienilo.

    ---------- Post added at 10:25 ---------- Previous post was at 10:24 ----------

    Cytat Zamieszczone przez djnoise Zobacz posta
    ja regenerowałem u tego kolesia www.dwumasowki.pl - zregenerował bi dwumase + regeneracja tarczy i przetoczenie/polerowanie docisku, za wszystko zapłaciłem 900 zł. Rok czasu i sprzęgło działa jak powinno. Wg mnie to o polowe taniej niz nowe, polecam.
    Sprezyn w docisku Ci nie wymienili?

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar Boniu
    Model
    MK-czy
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    .. Mundek mk3 tddi 2.o/115km kombi 01r. Ghia:)
    Od
    01 Oct 2011
    Mieszka w
    jeszcze koszalin
    hmmm powiem tak ja zakupiłem klp. Luka po zamontowaniu okazało się że coś nie fafa bo nie można odpalić mondka... To rozbiórka znów po oględzinach wyszło iż koło dwumasowe te nowe jednak nie jest do 115 konnego silnika i posiada 58zębów a ja potrzebuje dwumas o 34zębach w sklepie powiedzieli że nie wymienią bo bylo zakładane już miałem ciśnienie jak.... ale co zrobić.. mogłem sprawdzić tylko z kont mogłem wiedzieć skoro komplet do 115 konnego to wydawało by się że powinno pasować morał taki kolego iż proponuje dobrze sprawdzić a dopiero kupić.. "posiadam nowy dwumas na 58zębów firmy Luk możemy się dogadać tanio oddam" pozdrawiam

    było mk2 jest mk3 a już w planach mk4

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar dbdrag
    Imię
    jacek
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    19 Nov 2009
    Mieszka w
    sulejów
    Cytat Zamieszczone przez Boniu Zobacz posta
    hmmm powiem tak ja zakupiłem klp. Luka po zamontowaniu okazało się że coś nie fafa bo nie można odpalić mondka... To rozbiórka znów po oględzinach wyszło iż koło dwumasowe te nowe jednak nie jest do 115 konnego silnika i posiada 58zębów a ja potrzebuje dwumas o 34zębach w sklepie powiedzieli że nie wymienią bo bylo zakładane już miałem ciśnienie jak.... ale co zrobić.. mogłem sprawdzić tylko z kont mogłem wiedzieć skoro komplet do 115 konnego to wydawało by się że powinno pasować morał taki kolego iż proponuje dobrze sprawdzić a dopiero kupić.. "posiadam nowy dwumas na 58zębów firmy Luk możemy się dogadać tanio oddam" pozdrawiam
    To w zarąbistym zakładzie ci montowali dwu mase że przed montażem nie porównywali ze starą dwu masą

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar Boniu
    Model
    MK-czy
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    .. Mundek mk3 tddi 2.o/115km kombi 01r. Ghia:)
    Od
    01 Oct 2011
    Mieszka w
    jeszcze koszalin
    Cytat Zamieszczone przez dbdrag Zobacz posta
    To w zarąbistym zakładzie ci montowali dwu mase że przed montażem nie porównywali ze starą dwu masą
    w zakładzie zrób to sam u sąsiada na kanale poszło sprawnie tylko dwumas nie taki jak powinien być ale ogólnie 5godz. i po zabiegu

    było mk2 jest mk3 a już w planach mk4

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar dbdrag
    Imię
    jacek
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    19 Nov 2009
    Mieszka w
    sulejów
    Cytat Zamieszczone przez Boniu Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez dbdrag Zobacz posta
    To w zarąbistym zakładzie ci montowali dwu mase że przed montażem nie porównywali ze starą dwu masą
    w zakładzie zrób to sam u sąsiada na kanale poszło sprawnie tylko dwumas nie taki jak powinien być ale ogólnie 5godz. i po zabiegu

    Jeżeli ty wymieniłeś u sąsiada na kanale koło dwu masowe w ciągu 5 godzin to chylę czoło przed twoimi umiejętnościami i szybkością pracy

  10. #9
    Pieszy
    Opis
    Mondeo
    Od
    13 May 2013
    Mieszka w
    Workowice
    W Olsztynie jeden zakład na billboardzie reklamuje się taką usługą. Jeśli byłbyś zainteresowany, to codziennie wracając z pracy tamtędy przejeżdząm, to mogę cyknąć fotę.

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar Boniu
    Model
    MK-czy
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    .. Mundek mk3 tddi 2.o/115km kombi 01r. Ghia:)
    Od
    01 Oct 2011
    Mieszka w
    jeszcze koszalin
    Cytat Zamieszczone przez dbdrag Zobacz posta
    Jeżeli ty wymieniłeś u sąsiada na kanale koło dwu masowe w ciągu 5 godzin to chylę czoło przed twoimi umiejętnościami i szybkością pracy
    Ale że co.. długo? 5godz. z zegarkiem na ręku od podniesienia mundka w góre do jego opuszczenia robiłem z kolegą.... "na trzezwo" pot ciekł.. kanałami ale 5 godz tyle schodzi

    było mk2 jest mk3 a już w planach mk4

  12. #11
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI
    Od
    20 Aug 2012
    Mieszka w
    WLS/WS
    Cytat Zamieszczone przez Kre Zobacz posta
    W Olsztynie jeden zakład na billboardzie reklamuje się taką usługą. Jeśli byłbyś zainteresowany, to codziennie wracając z pracy tamtędy przejeżdząm, to mogę cyknąć fotę.
    Jeżeli nie byłby to kłopot to bym poprosił

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar dbdrag
    Imię
    jacek
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    19 Nov 2009
    Mieszka w
    sulejów
    Cytat Zamieszczone przez Kre Zobacz posta
    W Olsztynie jeden zakład na billboardzie reklamuje się taką usługą. Jeśli byłbyś zainteresowany, to codziennie wracając z pracy tamtędy przejeżdząm, to mogę cyknąć fotę.
    czytałeś chłopie o co mi chodziło? nie o profesjonalny zakład który się tym zajmuje na co dzień tylko on robił to u kolegi w domu w ciągu 5 godzin co dla mnie jest to bardzo szybko.

  14. #13
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI
    Od
    20 Aug 2012
    Mieszka w
    WLS/WS
    Cytat Zamieszczone przez dbdrag Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Kre Zobacz posta
    W Olsztynie jeden zakład na billboardzie reklamuje się taką usługą. Jeśli byłbyś zainteresowany, to codziennie wracając z pracy tamtędy przejeżdząm, to mogę cyknąć fotę.
    czytałeś chłopie o co mi chodziło? nie o profesjonalny zakład który się tym zajmuje na co dzień tylko on robił to u kolegi w domu w ciągu 5 godzin co dla mnie jest to bardzo szybko.
    Ty prowadziles rozmowe z Boniu a informacje o zakladzie w Olsztynie napisal uzytkownik Kre
    także nie wiem o co Ci chodzi...

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar dbdrag
    Imię
    jacek
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    19 Nov 2009
    Mieszka w
    sulejów
    Cytat Zamieszczone przez Marcin0116 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez dbdrag Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Kre Zobacz posta
    W Olsztynie jeden zakład na billboardzie reklamuje się taką usługą. Jeśli byłbyś zainteresowany, to codziennie wracając z pracy tamtędy przejeżdząm, to mogę cyknąć fotę.
    czytałeś chłopie o co mi chodziło? nie o profesjonalny zakład który się tym zajmuje na co dzień tylko on robił to u kolegi w domu w ciągu 5 godzin co dla mnie jest to bardzo szybko.


    Ty prowadziles rozmowe z Boniu a informacje o zakladzie w Olsztynie napisal uzytkownik Kre
    także nie wiem o co Ci chodzi...

    ja nie wiem o co tobie chodzi bo ja do niego pisałem a tylko chciałeś adres tego z bilbordu także nie kumam poco piszesz to

  16. #15
    Niedzielny kierowca Awatar Boniu
    Model
    MK-czy
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    .. Mundek mk3 tddi 2.o/115km kombi 01r. Ghia:)
    Od
    01 Oct 2011
    Mieszka w
    jeszcze koszalin
    heh panowie aleście się zrozumieli jacku twoim zdaniem 5godz. to szybko ile byś dawał czasu na taką robote ja wiem jedno że zaoszczędziłem 4 stówki a po drugie ja sobie sam zrobisz tak sobie jezdzisz.. czasem to nie popłaca bo pewnie powiecie "zaoszczędziłeś 400 a straciłeś 1400 bo tyle taki dwumas wart ale i tak puki jest zdrowie i chęć samodzielnej naprawy to do żadnego mechanika mojego mundka nie oddam a tylko ten się nie myli kto nic nie robi.. ale się rozgadaliśmy nie na temat tak czy inaczej wszystkim "dłubakom" takim jak ja zyczę bezawaryjnej eksploatacji swojego mundzia pozdrawiam

    było mk2 jest mk3 a już w planach mk4

  17. #16
    Niedzielny kierowca Awatar dbdrag
    Imię
    jacek
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    19 Nov 2009
    Mieszka w
    sulejów
    Ja to też robiłem sam z kumplem i miałem do dyspozycji podnośnik i porządne klucze łącznie z pneumatyką do tego miałem silnik podwieszony na belce i mi zeszło 7-8godzin więc jak ty napisałeś 5 godzin to musiałeś niezłe zapierdzielać z kimś kto to już to robił przy mondku bo w takim czasie to zawodowcy się mieszczą.Najważniejsze ze zrobione i pracuje tak jak powinien.pozd

  18. #17
    Pogromca zakrętów Awatar Domelo
    Imię
    Dominik
    Model
    2xA6 Avant '03/'99, foka i 407
    Silnik
    2x1.9TDi+1.6TDCi i 2.0HDi
    Od
    01 Jul 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp.
    Cytat Zamieszczone przez Marcin0116 Zobacz posta
    Te które pasowały do mojego były w cenie 1200zł-1300zł najtańsze
    Normalna cena - i tak dość tanio, bo za tyle kupiliśmy do naszej 115-tki, a o dziwo do nich z reguły są tańsze niż do 90-tek

  19. #18
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Do 90 ki powyższa cena jest mocno przesadzona.
    Jak zmieniałem u siebie (prawie 3 lata temu) też mniej więcej po tyle chodziły.
    Mus dobrze poszukać, ja koło LUKa wyrwałem za 1030zł.

    Ps.wkońcu mus się zebrać i zrobić porównanie na żywca koła z 90-ki, policzyć zęby itp itd...czy aby przypadkiem nie jest to zwykły wał marketingowy


  20. #19
    Niedzielny kierowca Awatar Boniu
    Model
    MK-czy
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    .. Mundek mk3 tddi 2.o/115km kombi 01r. Ghia:)
    Od
    01 Oct 2011
    Mieszka w
    jeszcze koszalin
    Cytat Zamieszczone przez tompiorko Zobacz posta
    Ps.wkońcu mus się zebrać i zrobić porównanie na żywca koła z 90-ki, policzyć zęby itp itd...czy aby przypadkiem nie jest to zwykły wał marketingowy
    z tego co wiem to mondki produkowane do 2002roku posiadały dwumasy o 34zębach natomiast produkowane po 2002roku miały juz montowane dwumasy na 58 zębów bez względu czy tddi czy tdci.. natomiast ważnym jest jaka skrzynia biegów czy piątka czy szóstka A najpewniejszym było by po prostu rozebranie i sprawdzenie jaka dwumase się posiada a następnie kupieniu odpowiedniej pozdrawiam

    było mk2 jest mk3 a już w planach mk4

  21. #20
    Niedzielny kierowca Awatar dbdrag
    Imię
    jacek
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    19 Nov 2009
    Mieszka w
    sulejów
    według tego zdjęcia dwu masa rożni się tylko tym co jest na zdjęciu tzw wypustki tddi ma te szersze a tdci ma te u góry czyli węższe

    Ostatnio edytowane przez dbdrag ; 04-08-2013 o 06:40

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Regeneracja koła dwumasowego i sprzęgła
    By Harob in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 18-07-2012, 13:31
  2. [TDCi MKIII] Po wymianie koła dwumasowego...
    By Ar2rB in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-11-2010, 06:56
  3. [MK3] Czy to są objawy koła dwumasowego?
    By yonasz in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-10-2009, 22:46
  4. [MkIII] Cena koła dwumasowego
    By CZARNY_KONIN in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-06-2008, 21:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów