+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk2 1.8 16v kombi
    Od
    09 Jul 2011
    Mieszka w
    Łódź

    Brak reakcji rozrusznika, aku naładowany, odpala tylko z kabli

    Podczas jazdy po mieście zgasiłem na chwilę auto i już z powrotem nie chciało odpalić: pierwsze 3 próby odpalenia silnika kręciły rozrusznikiem, ale efekt był taki jak przy rozładowanym akumulatorze - powolne kręcenie rozrusznika (tyle, że podczas próby odpalenia nie przygasają żadne diodki ani nic innego), później już było słychać tylko kliknięcie, a teraz już nawet kliknięcia nie ma. Jakiś miły Pan pomógł mi odpalić kablami z jego akumulatora i silnik ruszył od razu. Po dojechaniu do domu zgasiłem go i już z powrotem nie chciał zapalić. Akumulator ładowałem całą noc prostownikiem i po podpięciu go do auta 0 zmian - nawet kliknięcia nie ma przy przekręceniu kluczyka (wszystko inne działa - diodki świecą jasno, pompę paliwa słychać przy zapłonie...).

    Aha: akumulator ma jakieś 8-9 miesięcy więc raczej trupem jeszcze nie jest (nie mam żadnego miernika żeby to sprawdzić).

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar barbarian15
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 90 KM
    Opis
    MkIII TDDI station wagon
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez cypo Zobacz posta
    Akumulator ładowałem całą noc prostownikiem
    jaka pojemność akumulatora i jakim prądem był ładowany.

    Zapraszam do mojego chomika.Znajdziesz tu m.in.fotki wybrzeża polskiego Bałtyku od Białogóry po Hel,oraz na mój kanał na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC9N..._as=subscriber

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk2 1.8 16v kombi
    Od
    09 Jul 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Akumulator ma 65Ah, a był ładowany prądem 8A

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar barbarian15
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,0 90 KM
    Opis
    MkIII TDDI station wagon
    Od
    21 Aug 2009
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeżeli odpala z zewnętrznego źródła,to wniosek jest jeden.

    Zapraszam do mojego chomika.Znajdziesz tu m.in.fotki wybrzeża polskiego Bałtyku od Białogóry po Hel,oraz na mój kanał na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC9N..._as=subscriber

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Imię
    Łukasz
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondeo II '99 V6
    Od
    03 Dec 2007
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Dokładnie - skoro z kabli odpalił, to akumulator zdechł

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar kojot310
    Imię
    Darek
    Model
    2.0 benzyna
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mk 3 benzyna 2.0 w automacie 145 km
    Od
    31 Jul 2007
    Mieszka w
    Żory/ Górny Śląsk/ SZO
    .Piszesz ze aku ma 9 miesięcy to powinna być jeszcze gwarancja,wymieniaj i tyle

  8. #7
    Zbanowany
    Imię
    Arkadiusz
    Opis
    Ford Mondeo Kombi 2
    Od
    20 May 2009
    Mieszka w
    Mrągowo
    z wymianą gwarancyjną nie jest tak łatwo. oddajesz reklamowane aku i czekasz np 2-6tygodni ale w dniu oddania na reklamacje aku sprawdzą u ciebie w aucie sprawność instalacji elektrycznej jak upływ prądu z aku w stanie garażowania kolejnym pomiarem będzie pobór prądu przy rozruchu silnika, napięcie ładowania bez odbiorników i ładowanie przy wł odbiornikach jak te wszystkie pomiary wyjdą poprawne przyjmą aku do reklamacji jak coś będzie poza przyjętymi przez producenta aku normami albo poza ogólnymi przyjętymi normami to maja prawo odmówić reklamacji i to zrobią. Reklamowałem w lipcu aku z peugeota transportera w firmie prześwietlili instalacje w samochodzie jak wyszła oki wzięli aku na reklamację-aku zwyczajnie z dnia na dzień padło straciło pojemność elektrolit był ok doszedłem do wniosku że łącznik cel padł odłamał się albo jedna lub więcej cel miało zwarcie na izolatorach płyt. Co orzecze reklamator dowiem się we wrześniu.

  9. #8
    Zielony listek
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    obecnie Fiat Bravo II
    Od
    12 Dec 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez cypo Zobacz posta
    Podczas jazdy po mieście zgasiłem na chwilę auto i już z powrotem nie chciało odpalić: pierwsze 3 próby odpalenia silnika kręciły rozrusznikiem, ale efekt był taki jak przy rozładowanym akumulatorze - powolne kręcenie rozrusznika (tyle, że podczas próby odpalenia nie przygasają żadne diodki ani nic innego), później już było słychać tylko kliknięcie, a teraz już nawet kliknięcia nie ma. Jakiś miły Pan pomógł mi odpalić kablami z jego akumulatora i silnik ruszył od razu. Po dojechaniu do domu zgasiłem go i już z powrotem nie chciał zapalić. Akumulator ładowałem całą noc prostownikiem i po podpięciu go do auta 0 zmian - nawet kliknięcia nie ma przy przekręceniu kluczyka (wszystko inne działa - diodki świecą jasno, pompę paliwa słychać przy zapłonie...).

    Aha: akumulator ma jakieś 8-9 miesięcy więc raczej trupem jeszcze nie jest (nie mam żadnego miernika żeby to sprawdzić).
    Ja miałem u siebie podobnie zimą. Objawy takie jak u Ciebie (tyle, że ja mam TD). Wszyscy mówili, że to aku, no więc ponad 300 zł wydane. Podziałało na chwilę, aż pewnego dnia nie mogłem wogóle odpalić - brak jakiejkolwiek reakcji na kluczyk (poza zapalającymi sie kontrolkami). Samochód sholowałem do mechanika i okazało się, że rozrusznik mi padł. Po wymianie do dnia dzisiejszego jest wszystko ok. Dodam, że pisząc zima miałem na myśli jej początek.

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar Kondziu
    Imię
    Konrad
    Model
    Volvo V70
    Silnik
    2.4 140 KM
    Od
    25 Dec 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Po opisanych symptomach też stawiam na Aku. To, że ma 9 m-cy nic nie znaczy, widziałem 2 miesięczną Centrę w której oberwała się cela i była wymieniona na nową. Na początku sprawdź, popraw wszelkie połączenia kabli między aku a rozrusznikiem, następnie popraw masę (ten kabelek od silnika do ramy) może pomóc. Jeśli nie to podjedź do specjalisty od akumulatorów niech go podłączy i zdiagnozuje co z nim.
    Padający rozrusznik też może być przyczyną... Miałem tak kiedyś w renówce...

Podobne wątki

  1. [MkII] Brak reakcji rozrusznika
    By zdzichu558 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-12-2014, 14:02
  2. [MkIII] Pali się tylko kontrolka oleje brak reakcji na cokolwiek
    By sokoleokoo2 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-07-2013, 16:57
  3. [MkII] Brak reakcji rozrusznika po przekręceniu kluczyka.
    By cookie24pol in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-01-2013, 16:57
  4. [MkI] Nie odpala z kluczyka brak reakcji po przekręceniu
    By rafcioo23 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-06-2012, 15:30
  5. [TDDi MKIII] Ciężko kręci przy -16stC, nie odpala, aku naładowany
    By bary75 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 21-12-2009, 23:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów