+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    Zielony listek
    Imię
    Tomasz
    Opis
    Ford Mondeo 2001 r, 115 km, TDCI
    Od
    23 Jan 2013
    Mieszka w
    Katowice

    gwizd przy dodawaniu gazu?- padająca turbina?

    Witam. Dzisiaj wracając od mechanika (wymiana pompy wspomagania wraz z pompa wody), przy dodawaniu mocniej gazu wydobywal się gwizd spod silnika. Czy jest to moze padająca turbina?, moze rura od turbo ma dziure?, albo mechanik cos spieprzyl i dostala sie gdzies woda?. Dodam, że stanałem pod domem i po przegazowaniu go, gwizd wydobył się przy 4000-5000 tys. obrotow

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek Awatar jamesbond
    Opis
    Ford Mondeo Mk3 2.0 TDCi HB 2006
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Jeżeli przed oddaniem do mechanika nie było takiego objawu to wiadomo, że u niego to się stało. Najprawdopodobniej przy pracującym silniku była odłączona (lub rozszczelniona) rura dolotowa od filtra powietrza do turbiny i na wirnik mógł się dostać jakiś paproszek (może jakiś owad) i gwizd gotowy.

  4. #3
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Mateusz
    Model
    Citroen C5 X7
    Silnik
    3.0 V6 PB 211KM
    Od
    03 Sep 2009
    Mieszka w
    Skarżysko-Kamienna / Poznań
    ja miałem taki objaw jak mechanik nie dokręcił cybantu na rurze od turbiny po dokręceniu problem znikł
    Był Ford Mondeo mk2 1,8 98' B+G, Ford Mondeo mk3 2,0 01' D, BMW X5 E53 3.0 06' D, Peugeot 307 CC 04' 2.0 B, Ford Mondeo mk4 2.5 T5 07' B
    Jest Opel Astra G 1,4 01' B, Citroen C5 X7 3.0 V6 09' B
    509-334-170


  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar maciekelga
    Imię
    Maciek
    Model
    Mazda 6 GH
    Silnik
    2.0 DISI
    Od
    03 Mar 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Dokładnie tak jak mówi kruszyna...albo tak jak u mnie było, po ruszeniu rury przy turbinie okazało się, że guma była tak słaba że pękła. Dopóki nikt nie ruszał było git sprawdź wszystkie rury

  6. #5
    Zielony listek
    Imię
    Tomasz
    Opis
    Ford Mondeo 2001 r, 115 km, TDCI
    Od
    23 Jan 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Dzięki za odpowiedź. Auto idzie z powrotem do mechanika we wtorek, gdyż przepuszcza śruba z zaworem (jak dobrze pamiętam).

  7. #6
    Zielony listek
    Imię
    Tomasz
    Opis
    Ford Mondeo 2001 r, 115 km, TDCI
    Od
    23 Jan 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Pytanie, czy pęknięty wąż EGR również może wskazywać takie objawy?. Dzisiaj oglądałem auto, i jedna obejma z górnego węża turbo nie jest dokładnie założona.

    Gwizdanie,syczenie czy jak to nazwać jest po lewej stronie silnika jak się stanie z przodu, i dochodzi ze strony gdzie są rolki, napinacz, pasek itd. Gwizd zaczyna się od 3500 tys. obrotów jak stoję w miejscu i bieg jest na luzie
    Ostatnio edytowane przez Tomczyk00 ; 31-08-2013 o 15:37

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Tomasz
    Opis
    Mondeo Mk3 2002r. 2.0 TDCI 130KM
    Od
    03 May 2012
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Miałem taki sam objaw. Okazało się że rura od filtra powietrza do turbiny była pęknięta. odciąłem uszkodzoną część , wsunąłem reszte na turbine i zacisnąłem opaskę. Kupie nowa sztukę bo i tam znowu pęknie. Mam pytanie , czy można dostać zamiennik tej rury czy jest tylko oryginał ?

  9. #8
    Zielony listek
    Imię
    Tomasz
    Opis
    Ford Mondeo 2001 r, 115 km, TDCI
    Od
    23 Jan 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Gdzie ta rura się znajduje?

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar maciekelga
    Imię
    Maciek
    Model
    Mazda 6 GH
    Silnik
    2.0 DISI
    Od
    03 Mar 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Tomek.d chyba nie można dostać zamiennika...ja załatwiłem to w inny sposób. Założyłem rurę termokurczliwą 85/26, zgrzałem i jest ok przejechałem już tak ponad 4tyś kilometrów.

    Tomczyk00 jak patrzysz na turbinę to z jej prawej strony wychodzi rura - taka harmonijka - która idzie aż do filtra powietrza.

  11. #10
    Zielony listek
    Imię
    Tomasz
    Opis
    Ford Mondeo 2001 r, 115 km, TDCI
    Od
    23 Jan 2013
    Mieszka w
    Katowice

  12. #11
    Zielony listek
    Imię
    Tomasz
    Opis
    Ford Mondeo 2001 r, 115 km, TDCI
    Od
    23 Jan 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto dzisiaj rano zostawione u mechanika. Na początku stwierdzili, że coś źle podłączyli. Szukają powodu gwizdania...

    ---------- Post added at 16:53 ---------- Previous post was at 15:11 ----------

    Auto odebrane. Nieszczelność została usunięta i dźwięku niema.
    Pytanie jeszcze odnośnie pompy wspomagania i wody. Został jeszcze dziś wymienione zlacze przewodu. Jednak jak wracalem do domu kierownica dalej buczala(cicho ale buczala). Mechanik powiedzial, ze moze to być spodowane tym, ze maglownica? zaczyna powoli siadac. A może olej musi wszedzie dojść i wtedy buczenie ucichnie?

    ---------- Post added at 18:14 ---------- Previous post was at 16:53 ----------

    Ku***. Jest kolejny problem. Otóż w czasie postoju nie idzie praktycznie zakrecic kierownica. Obroci sie lekko o 80 stopni w obie strony, buczy i na tym koniec. Dopiero jak dodam gazu kierownica sie kreci w miare normalnie (ale chodzi ciezko), i tez buczy....
    Jutro druga reklamacja...

  13. #12
    Zielony listek
    Imię
    Tomasz
    Opis
    Ford Mondeo 2001 r, 115 km, TDCI
    Od
    23 Jan 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Buczenie to wina kolumny, która jest podobno na wykończeniu. Co do wspomagania, to niby ma być lepiej...

  14. #13
    Pieszy
    Opis
    Mondeo MK III
    Od
    19 Sep 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    W moim przypadku, gwizd turbiny oznaczał uszkodzony wirnik w turbinie (odkształcone łopatki). Wysłałem turbinę do regeneracji, gdzie zauważyli kolejny problem. Mianowicie, powierzchnia obudowy na dolocie była mocno zarysowana, co mogło również wpływać na świszczenie.

  15. #14
    Mistrz pobocza Awatar sly_PL
    Imię
    Sylwester
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,2, 1,8t, 3.0, 3.0, v1,8
    Opis
    garbaty, gromowładny , pączek
    Od
    09 Dec 2010
    Mieszka w
    Polkowice
    Cytat Zamieszczone przez Dywiko Zobacz posta
    W moim przypadku, gwizd turbiny oznaczał uszkodzony wirnik w turbinie (odkształcone łopatki). Wysłałem turbinę do regeneracji, gdzie zauważyli kolejny problem. Mianowicie, powierzchnia obudowy na dolocie była mocno zarysowana, co mogło również wpływać na świszczenie.
    Tylko, że ty miałeś tak w pełnym zakresie obrotów, a koledze Tomczyk 0000 pokazywało się to pod dużym obciążeniem, czyli jak turbo dmuchało na max. Ja bym pierwsze co podejrzewał rurę pod EGRem która lubi pękać.

    ---------- Post added at 15:13 ---------- Previous post was at 15:12 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Tomczyk00 Zobacz posta
    Ku***. Jest kolejny problem. Otóż w czasie postoju nie idzie praktycznie zakrecic kierownica. Obroci sie lekko o 80 stopni w obie strony, buczy i na tym koniec. Dopiero jak dodam gazu kierownica sie kreci w miare normalnie (ale chodzi ciezko), i tez buczy....
    Jutro druga reklamacja...
    Sprawdź szczelność i stan płynu wspomagania??
    Jeździł będę z przyjemnością, teraz gromowładnym.
    Dźwięk v-ki powinni nagrywać i dawać gratis do każdego sprzedawanego diesla jako podkład.

Podobne wątki

  1. [ST220] Gwizd przy dodawaniu gazu
    By Marcino7 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-03-2013, 00:49
  2. [Zetec] mk1 2.0 16v szarpie go przy dodawaniu gazu
    By erick in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 10:59
  3. [TD MkII] Szarpanie przy dodawaniu gazu
    By Mikk in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 21:27
  4. [MkII] Wibracje przy dodawaniu gazu.
    By jedrek in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-04-2010, 15:05
  5. [TDCi MKIII] Dymi przy dodawaniu gazu
    By pieroboss in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 12-01-2010, 18:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów