+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    xmx
    Gość

    [MkII] Klimatyzacja i obroty silnika na jałowym biegu

    Mam pytanko... Czy to normalne, ze przy wlaczonej klimatyzacji na biegu jalowym spadaja obroty silnika? W rownych odstepach czasu (co 15-20 sekund) spadaja obroty z 1000 do ok. 750. Jesli nie jest to normalne zachowanie co moze byc przyczyna?

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Od
    16 Jul 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Prawdopodobnie to objaw załączającej się sprężarki.
    MKII 99r. kombi B+G, GHIA, Navi,CB - wołać Jareksona

  4. #3
    qrw003
    Gość
    Ten spadek powoduje załączająca się sprężarka i interwały beda się zmeniać wraz ze zmianami temp. zewnętrznej.

    Nie jest to chyba poprawne, układ sterowania pompą wtryskową powinien niwelować dodatkowe obciążenie.
    Jak to jest realizowane w przypadku Pb dokładniej bedą wiedziec ich właściciele

  5. #4
    xmx
    Gość
    Obroty po spadku do tych 750 od razu wracja do normalnego poziomu 1000, takze po prostu widoczne sa te wahania na obrotomierzu.

    I wlasnie moje pytanie dotyczylo tego czy normalne jest ze widze ten spadek obrotow czy cala procedura zalaczania sprezarki powinna byc zupelnie nie widoczna?

  6. #5
    Cytat Zamieszczone przez xmx
    Obroty po spadku do tych 750 od razu wracja do normalnego poziomu 1000, takze po prostu widoczne sa te wahania na obrotomierzu.

    I wlasnie moje pytanie dotyczylo tego czy normalne jest ze widze ten spadek obrotow czy cala procedura zalaczania sprezarki powinna byc zupelnie nie widoczna?
    Po włączeniu klimy obroty powinny lekko isc w gore. Jak masz 1000 normalnie to powinno byc około 1100 z klimą. A jak pojezdzisz z klima i zostawisz auto na biegu jałowym to ile masz obr.?

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Od
    16 Jul 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    W starszych autach spadają obroty ponieważ silniczek już nie ma takiej sprawności.
    Tylko że obroty 1000 to troche za dużo.
    U mnie jest tak że niezależnie czy mam klime włączoną czy nie to obroty są na ok.850 z tym że spadają jak sprężarka się włącza.
    MKII 99r. kombi B+G, GHIA, Navi,CB - wołać Jareksona

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar szwagier
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    MKIII
    Od
    30 Sep 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Witam. jestum tu świeży (pisałem już ale tu możecie mnie jeszcze nie znać). mam podobny problem ale x3 tzn po włączeniu klimy na 1 obroty "bujają" się ale nie ma tragedii jednak po włączeniu na max obroty wariują do tego stopnia że silnik gaśnie. nie ma znaczenia czy silnik ciepły czy zimny, na LPG czy benz. dodam że bez klimy obroty trzymają się na około750 przy ledwie zauważalnym spadku po obciążenia go elektrycznie (np. światła). gdzie mam szukać i jaki może być (przybliżony) koszt naprawy?
    Mk1 2,5L V6

  9. #8
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Rafał
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))
    To ja dorzuce 3 grosze.Mam to samo,zauwazlylem jednak,ze po tym jak przejechalem caly Krakow w korkach pod koniec zalaczanie sie sprezarki prawie nie mialo wplywu na spadek obrotow.Im bardziej goraco to tak sie dzieje przy wlaczonej klimie.Co do teorii o slabszym silniku t bym sie nie zgodzil.Posluchaj jak moj chodzi.Prawie oleju nie bierze,pali w normie,idzie jak burza.Czuc pod noga,ze ma power.W czyms innym tkwi problem,ale nie wiem w czym.Szukam nadal.Moze ktos jednak pomoze i poda przyczyne.Ja jak znajde to dam znac,aze dociekliwy jestem,czasem hmm leniwy ale dowiem sie :metal A co do obrotow to wzrastaja do 1100 a spadaja do 800 jak sprezarka sie wlacza,
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    Był MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  10. #9
    W moim autku miałem podobny efekt ale już sie z tym uporałem.
    Problem był banalny. W każdej instalacji obiegu czynnika chłodzącego jest tzw presostat wysokiego i niskiego ciśnienia sprężania czynnika. Pulsowanie silnika brało się zpowodu spadku ciśnienia na powrocie czynnika co powodowało że presostat niskiego ciśnienia odcinał spręzarkę. po chwili ciśnienie wracało do normy i presostat ponownie załączał spręzarke co obciązało silnik. Wystarczyło uzupełnić czynnik chłodzący i wszystko wróciło do normy.

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    MKII '99 kombi 1.8TD
    Od
    17 Sep 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Sorki, że odgrzewam tak starego kotleta, ale właśnie miałem pytać w tej sprawie dokładnie.
    Wczoraj wieczór robiłem jakieś tam próby i włączyłem klimę na szybę, chłodno było na polu i drzwi otwarte do wózka miałem i słyszałem jask sprężarka załącza się co chwilę.
    Czy to tylko objaw małej ilości czynnika (jak pisze kszczypiński) czy czegoś jeszcze, czy to może normalne jest?
    A by the way tematu - spadku obrotów na biegu jałowym u mnie nie widzę jest około 750.Dopiero jak lekko podkręcę do 1.000-1.200 to jest spadek przy tym ciągłym załączaniu sprężarki.
    Cytat Zamieszczone przez kszczypinski
    W moim autku miałem podobny efekt ale już sie z tym uporałem.
    Problem był banalny. W każdej instalacji obiegu czynnika chłodzącego jest tzw presostat wysokiego i niskiego ciśnienia sprężania czynnika. Pulsowanie silnika brało się zpowodu spadku ciśnienia na powrocie czynnika co powodowało że presostat niskiego ciśnienia odcinał spręzarkę. po chwili ciśnienie wracało do normy i presostat ponownie załączał spręzarke co obciązało silnik. Wystarczyło uzupełnić czynnik chłodzący i wszystko wróciło do normy.

  12. #11
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo ST200
    Od
    06 Jul 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Mi sie sprezarka zalaczala i wylaczala w odstepach kilkunastu sekund jak mialem nieuzupelniony czynnik w ukladzie i uszkodzony rezystor klimy. Co do obrotow, to na biegu jalowym na wylaczonej klimie mam ok. 750 , jak wlacze klime wzrastaja do 900.

  13. #12
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kerrek
    i słyszałem jask sprężarka załącza się co chwilę.
    A wentylatory też startowały?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Falujące, nierówne obroty silnika na biegu jałowym
    By marrem in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-03-2011, 14:17
  2. [TDCi MKIII] Obroty na biegu jałowym
    By romex9 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-12-2010, 11:48
  3. Obroty na biegu jałowym
    By ssw in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-08-2007, 16:05
  4. Obroty na jałowym biegu
    By Marian11 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-03-2007, 11:28
  5. obroty na biegu jałowym
    By agaton in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-02-2007, 19:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów