+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Zielony listek
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDCi 130km
    Od
    14 May 2013
    Mieszka w
    Warszawa

    Odpowietrzenie układu chłodzenia 2.0 130km

    Witam,
    Jestem świeżym posiadaczem Mondeo mk3 z 2006 roku 2.0 -130km.
    Jak czytam posty, wiele osób mam problem ze stabilnym utrzymywaniem temperatury silnika. Idąc za radami forowiczów wymieniłem dwa termostaty (oryginalne) i poprawa jest bardzo mała. Temperaturę łapie dość wolno (porównuje z firmową Octavią 1,9TDI, taka sama trasa i warunki jazdy). Dodatkowo przy zdjęciu nogi z gazu temperatura spada. Dzieje się to nawet w upalne dni w Chorwacji. Od wymiany termostatów przejechałem 4000km. Zastanawiam się nad powodem tej niedogodności i mam pewne przemyślenia.
    Jak czytałem pomaga manewr w gwoździem w trójniku. Oczywiście wyeliminowuje to skutek, jednak nie leczy przyczyny (po wyjeździe z fabryki temperatura jest ok i śrubki w trójniku nie ma). Pablo w kliku swoich postach, śmieje się z forowiczów twierdząc, że przyczyna jest prosta do naprawy, trwa to 15minut, a nikt przy próbie reperacji nie robi jakiegoś prostego ruchu (lub nie piesze, że to robi ).
    Odnoszę dziwne wrażenie, że chodzi o prawidłowe odpowietrzenie układu. Proces ten jest dokładnie opisany w książce „Sam naprawiam Forda Mondeo”. Ja przy uzupełnianiu płynu po wymianach termostatów, wlałem 4 litry bez sekwencji odpowietrzania.
    Po tym długim wstępie mam pytanie.
    Czy do odpowietrzenia układu chłodzenia, należy w pierwszej kolejności spuścić cały płyn, następnie zalać i dopiero odpowietrzać?
    Czy można iść na skróty i bez spuszczania odpowietrzyć, czyli odkręcić śrubę na pompie i wykonać listę czynności?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Spuszczać cały płyn - niekoniecznie ale upuścić przynajmniej ze zbiorniczka i trochę więcej tak aby nie "lało" się spod korka odpowietrzającego.

    A następnie - "procedura"
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

Podobne wątki

  1. [MkII] odpowietrzenie układu hamulcowego?
    By JamesMond in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-07-2014, 20:05
  2. [Zetec] Odpowietrzenie układu chłodzenia mk2
    By soniqgsm in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-02-2013, 08:36
  3. [MkII] Odpowietrzenie układu chłodzenia...
    By Rafal_K in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-11-2010, 15:35
  4. wymiana termostatu - odpowietrzenie układu
    By geralcik in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-02-2006, 10:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów