+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Od
    01 Feb 2005
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój

    wymiana sprzęgła

    Cześć. Mam pytanie czy ktoś z was wymieniał sprzęgło lub był przy wymianie tego elementu??? Jak to wygląda technicznie(czy trzeba dzwignąć silnik czu może wyjdzie skrzynka od strony nadkola???) . Czy są jakieś przeciwności i niespodziewane przeszkody knify w tej czynności??Wszystkie spostrzeżenia mile widziane. Pozdrawiam
    need for speed 1.8 16V 97 GHIA sedan śliwka Jastrzębie Zdrój plus sekqwens

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zbanowany
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Wa-wa & Sulejówek City

    Re: wymiana sprzęgła

    Cytat Zamieszczone przez Diabel
    Cześć. Mam pytanie czy ktoś z was wymieniał sprzęgło lub był przy wymianie tego elementu??? Jak to wygląda technicznie(czy trzeba dzwignąć silnik czu może wyjdzie skrzynka od strony nadkola???) . Czy są jakieś przeciwności i niespodziewane przeszkody knify w tej czynności??Wszystkie spostrzeżenia mile widziane. Pozdrawiam
    Przy wymianie sprzęgła w escorcie (2,0L) zrobiliśmy to na kanale z pomocą takiej lebiodki na korbkę. Podwiesiliśmy silnik na lebiodce do sufitu następnie zdjęliśmy poduszkę pod strony skrzyni i jedną półoś napędową. Następnie silnik opuściliśmy w dół, tak że jedna strona - ta od skrzyni biegów była dostępna z kanału i w ten sposób odkręciliśmy skrzynię biegów.
    Montaż w drugą stronę. Miałem nowe kompletne sprzęgło sachsa i wymieniłem wszystko, łącznie z olejem w skrzyni bo była na wierzchu oraz simeringiem na wale od strony silnika.

    Pozdróffka

  4. #3
    U mnie mechanik poluzował zawieszenie przednie żeby trochę sie opuściło, rozdzielił skrzynię od silnika odsunął ją trochę ile to było możliwe i zaczął grzebać. Może nie było za dużego odstępu ale to w końcu sam sie nad tym mordował
    Mondek MKIII 2,0 TDCI 02r. GHIA, kombiaczek

  5. #4
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Ja własnyma ręcyma wyciągał

    Więc tak - musisz wyjąć filtr powietrza, akumulator, odkręcić poduszki, wyjąć półosie. Podwiesić silnik. Odkręcić lub co najmniej solidnie poluzować sanki. Opuścić silnik + skrzynia. Rozpołowić. Wyciągnąć lekko pod kątem...

  6. #5
    jest z tym trochę zachodu!!! trzeba odpiąć całośc pod spodem i przesunąć silnik ( lewym zakolem nie da się wyjąć tarczy - sprawdzałem ) albo wyciągnąc cały silnik!!!

Podobne wątki

  1. [MkIII] Wymiana sprzęgła a może sprzęgła z dwumasą w benzynie
    By inteligent in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-05-2013, 14:06
  2. [MkII] Wymiana sprzęgła co i jak
    By karek in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-04-2012, 18:03
  3. [MkIII] Wymiana sprzęgła
    By Minio in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-11-2011, 22:28
  4. [MkI] Wymiana sprzęgła
    By akwedukt76 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-02-2011, 00:32
  5. [MkII] wymiana sprzęgła
    By Wojtas in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 22:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów