+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    Ekspert Rezulteo Awatar rezulteo opony
    Imię
    rezulteo
    Opis
    Mondeo
    Od
    18 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa

    Wink Używane opony : kupować czy nie ?


    Otrzymujemy sporo pytań dotyczących kwestii zakupu opon używanych i widzimy na forach jak wiele tematów jest dyskutowanych w tym aspekcie. Dodatkowo jest to temat na czasie, gdyż wielu internautów szuka opon na zimę. Wobec tego postanowiliśmy napisać coś na ten temat.


    Opony używane

    Okazyjne opony używane możemy bardzo łatwo znaleźć w Internecie przez fora lub strony internetowe z ogłoszeniami.
    Można powiedzieć, że opona jest produktem „wrażliwym”, specyficznym i przy zakupie trzeba respektować kilka podstawowych zasad. Na co zwracać uwagę? Odpowiedź poniżej:

    - Przestrzegaj rozmiarów zalecanych przez producenta. Tak jak przy każdym zakupie istotną kwestią jest pełny rozmiar razem z odpowiednio dobranym indeksem prędkości i nośności.

    - Nie zapominaj, że opony montowane na tej samej osi powinny być takie same (taka sama marka, model i rozmiar).

    - Należy zmierzyć stan zużycia opony, najlepiej odpowiednim miernikiem jak głębokościomierz. Dopuszczony prawnie do jazdy limit wysokości bieżnika wynosi minimum 1,6 mm. Więc przykładowo jeżeli zakupisz oponę z wysokością bieżnika 4 mm pamiętaj, że zostaje Ci do zużycia 2,4 mm

    - Różnica pomiędzy dwoma oponami na tej samej osi musi być mniejsza niż 5 mm.

    - Należy zweryfikować wszystkie anormalne oznaki zużycia. Zobacz nasz praktyczny poradnik.

    - Skorzystaj z naszej porównywarki cen opon, aby zobaczyć czy proponowana cena opony używanej jest na prawdę okazyjna.


    (Uwaga : Sprawdzenie opon i powyższe porady dotyczą także osób, które kupują samochody używane).

    Wszystkie porady dotyczące opon używanych znajdziesz w artykule pod linkiem: http://www.rezulteo-opony.pl/poradni...ny-zakup-23988

    Kto już kupił opony używane ? Czy macie opinie w tej sprawie ?
    Opony do Mondeo - najnowsze informacje, porady, testy, porównywarka cen na www.rezulteo-opony.pl

    Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze: https://twitter.com/rezulteo_opony

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Kupowałem zarówno nowe jak i używane opony. Odpukać w niemalowane, z żadnymi nie miałem problemów. Na 3,25 kompletów opon używanych jakie kupiłem w tym roku, 2 komplety zakupiłem od znajomych z forum - w takim przypadku łatwiej zaufać i uwierzyć w opis sprzedawanego przedmiotu. Kiedyś uważałem że nie należy kupować używek, tylko nowe. Jednak przekonałem się że nie zawsze jest to konieczne. Trudno generalizować, czy warto czy nie warto, zależy moim zdaniem od tego ile jeździmy, jak długo planujemy pojeździć danym autem, itp.
    Ostatnio edytowane przez bartekk ; 19-09-2013 o 07:53

  4. #3
    Kursant Awatar benek27-78
    Imię
    Beniamin
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    13 Sep 2013
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Ja osobiscie kupilem w tamtym roku uzywane oponki jedne u oponiarza a drugie na aukcji internetowej. Z tego co zauwazylem od oponiarza fajne po 6,7 mm dwie sztuki bardzo ladne i wogole ale zima na nich tragiczna byla.... nie wiem dlaczego ale jak czlowiek jest laikiem w tym temacie nie wie gdzie szukac oznaczenia daty produkcji ,ktorej juz sie nauczylem gdyz zakupione opony mialy sporo lat wiec M+S nic nie dawalo a na aukcji idealny stan 7mm i 4 letnie niestety brak kasy to spowodowal bo sie zaniedbalo koncowke drazka i wymianka musiala byc.... Skorzystam chetnie w tm roku z poradnika Pozdawiam

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Opony kupowałem trzy razy na allegro. Jedną sztukę zimówki dla siebie była ok. Na dwie zimówki do lanosa dostałem nawet pisemną gwarancje chyba na trzy miesiące więc bajka. A trzecia transakcja była mniej udana, kupiłem całe koła do mojego mondeo. Dwie aluminiowe felgi były skrzywione i jedna opona trochę uszkodzona ale sprzedawca stanął na wysokości zadania i oddał pieniądze za naprawę więc nie zrażam się do zakupów przez allegro jak sprzedawca uczciwy to można zwrócić albo odzyskać pieniądze. A na forum się przejechałem na zderzakach mocno odbiegających od opisu, reklamacja nie uznana zasadą widziałeś co brałeś

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    przeglądałem allegro w poszukiwaniu opon i często idze trafić na opony dziesięcioletnie lub ośmio opisywane jako "opony idealne, bieżnik 7 mm, spokojnie na kila sezonów jeszcze"
    Ostatnio edytowane przez linkgrabber ; 19-09-2013 o 15:12

  7. #6
    Zbanowany
    Imię
    Nie "brak", ale po co Wam?
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    Brak
    Od
    25 May 2013
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Pominięto tu dość ważny aspekt.
    Około 1-1,5% opon fabrycznie nowych nadaje się do reklamacji natychmiast. A opony używane często bywają już po jakiejkolwiek gwarancji.
    Jasne, argumentem jest to, że są tanie. Ale nie przemawia to do mnie. Nie pocieszy mnie fakt, że wyrzucam do kosza 1/4 nowego kompletu opon zamiast jeździć na czymś dobrym przez 5 lat.

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar zbiban1967
    Imię
    Zbigniew
    Model
    ALFA ROMEO 159
    Silnik
    zawsze benzyna
    Od
    28 Apr 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Cytat Zamieszczone przez linkgrabber Zobacz posta
    przeglądałem allegro w poszukiwaniu opon i często idze trafić na opony dziesięcioletnie lub ośmio opisywane jako "opony idealne, bieżnik 7 mm, spokojnie na kila sezonów jeszcze"
    Zdaje się że sprzedaż takich używek odejdzie w niepamięć ,albowiem obiło mi się o uszy ,że ma być wprowadzony zakaz używania opon starszych niż 10 lat. Fachmani stwierdzili ,że guma po tym okresie traci swoje właściwości.

  9. #8
    Pieszy
    Opis
    Toyota Avensis T25
    Od
    09 Sep 2013
    Mieszka w
    W-wa
    Ja tam tez w uzywane nie wierze za duze ryzyko, zwykle kupuje caly nowy komplet jezdze max 3-4 sezony i ida na sprzedaz. Kiedys w TVN Turbo pokazywali , nie pamietam juz chyba na golfie 5 czy 6 testy 2 kompletow opon, jedne nowe, a drugie po jednym sezonie. Ten sam model, rozmiar,wszystko. To roznice byly ogromne. To co mowic jak opony maja kilka sezonowo? Wiem jeden w sezonie robi 10 tys. Km a drugi 50 tys. Ale chodzi mi o caloksztalt. Kazdy ma wybor ale ja osobiscie na oponach nie oszczedzam. 3-4 lata i nowy komplet.

    Wysłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar zbiban1967
    Imię
    Zbigniew
    Model
    ALFA ROMEO 159
    Silnik
    zawsze benzyna
    Od
    28 Apr 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Pozatym ,chyba jest logiczne ,że z jakiegoś powodu poprzedni właściciel je zdjął. Dlaczego nikt nie kupuje np. używanych amortyzatorów (wyłaczając desperatów z krótkim rozumkiem). Bo po co co roku wydawać po 100 zł na niewiadomego pochodzenia i kondycji używki ,jak za 200 z hakiem można mieć nówki (wcale nie najniższej kategori) i spokój na kilka lat.
    Ostatnio edytowane przez zbiban1967 ; 20-09-2013 o 13:16

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Nie przesadzajmy, znałem powody sprzedaży dwóch kompletów używanych opon które zakupiłem, w obydwóch przypadkach była to chęć zmiany kół na większe. I również z tego powodu ja sprzedałem swoje roczne Conti, o których wiem że jeżdżą i mają się dobrze

    Trudno generalizować, każdy przypadek jest inny. Prosiłbym tylko o nieprzypinanie mi łatki zwolennika używek Jestem zwolennikiem rozsądku i dlatego kupiłem niedawno nowe zimówki.

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar Domelo
    Imię
    Dominik
    Model
    2xA6 Avant '03/'99, foka i 407
    Silnik
    2x1.9TDi+1.6TDCi i 2.0HDi
    Od
    01 Jul 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp.
    Cytat Zamieszczone przez bartekk Zobacz posta
    Jednak przekonałem się że nie zawsze jest to konieczne.



    Cytat Zamieszczone przez benek27-78 Zobacz posta
    4 letnie
    to jeszcze nie jest tragedia.


    Cytat Zamieszczone przez linkgrabber Zobacz posta
    przeglądałem allegro w poszukiwaniu opon i często idze trafić na opony dziesięcioletnie lub ośmio opisywane jako "opony idealne, bieżnik 7 mm, spokojnie na kila sezonów jeszcze"
    Norma...

  13. #12
    Ekspert Rezulteo Awatar rezulteo opony
    Imię
    rezulteo
    Opis
    Mondeo
    Od
    18 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Hejka

    Najlepiej jak się zna źródło jeżeli się już ktoś decyduje na używki, ale kupowanie przez internet często nie widząc wcześniej opon jest dosyć ryzykowne. Także dobrze, że są takie społeczności jak Mondeo Klub Polska

    Pozdrowienia od Rezulteo
    Opony do Mondeo - najnowsze informacje, porady, testy, porównywarka cen na www.rezulteo-opony.pl

    Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze: https://twitter.com/rezulteo_opony

  14. #13
    Niedzielny kierowca Awatar zbiban1967
    Imię
    Zbigniew
    Model
    ALFA ROMEO 159
    Silnik
    zawsze benzyna
    Od
    28 Apr 2012
    Mieszka w
    Kielce
    [QUOTE=bartekk;2284132]Nie przesadzajmy, znałem powody sprzedaży dwóch kompletów używanych opon które zakupiłem, w obydwóch przypadkach była to chęć zmiany kół na większe. I również z tego powodu ja sprzedałem swoje roczne Conti, o których wiem że jeżdżą i mają się dobrze

    Może faktycznie troche żle się wyraziłem ,pisząc o głupocie kupowania używek miałem na myśli różnej maści aukcje internetowe lub zakup u "kapciarza" i na giełdach opon niewiadomego pochodzenia. Sam widziałem na jakiej zasadzie są przyworzone opony z Niemiec. Polak kupuje lub zabiera gratis opony ,które Helmuty wyrzucają ,a potem jest to opychane w Polsce. A co do zakupów z pewnego żródła to oczywiscie popieram ,sam na wiosnę będę wymieniał swoje 2 letnie Toyo i już znajomy je zamówił.

  15. #14
    Zbanowany
    Model
    mk1 fl v6
    Silnik
    pb 98
    Opis
    sedan
    Od
    11 Mar 2006
    Mieszka w
    Warszawa/ grochow
    ja sie raz przejechalem.... i to bardzo.

    Nie tak dawno temu.

    Kupilem uzywki opony, pieknie wygladaly, nie sparciale, czarniutkie, ladne, bieznik 7mm - brac.

    Musialbym popatrzec w zdjecia, zdaje sie,ze to Michelin sport costam byly...

    245/40zr18''

    Opony mialem 3 dni na aucie.

    Pojechalem wieczorem sie przejechac, powietrza bylo ok, zawinalem na autostrade,
    zjechalem zatrzymalem sie na czerwonym.

    Zielone - poszedl.

    jak zapinalem dwojke wybuchla mi opona.

    auto ogarnalem praktycznie zero ruchu, 3 pasy, szeroko, oponie po prostu odpadla boczna scianka, mam fotki, jakby ja ktos wycial czyms.

    Opona ''lalka'' miala 12 lat.

    Nie spojrzalem przy zakupie.

    Nagrzala sie i puscila ze starosci, 5min wczesniej wylozylbym dacha na autosradziei.

    Znajde czas to dla przestrogi wrzuce fotki.
    Ostatnio edytowane przez Tomasz ; 22-09-2013 o 19:02 Powód: I taki opis wystarczy, a fotki mile widziane.

  16. #15
    Kursant
    Opis
    mondeo
    Od
    02 Jun 2013
    Mieszka w
    Suchy Las
    Ja na zime planuję zakup używanych kół, muszę zmienić moje 17 na 16, bo raczej nie da się na naszych drogach zimą jeździć na 17, zobaczę co mi się uda wyrwać i za ile, dam znać

  17. #16
    Zielony listek
    Opis
    2007 MkIII 2.2 TDCI Gold X
    Od
    27 Jan 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez mishafunky Zobacz posta
    raczej nie da się na naszych drogach zimą jeździć na 17
    A dlaczego?
    Ja jeździłem 2 sezony i problemów nie zauważyłem. Raz nawet zastała mnie zima na letnich 255/35R19 i też dałem radę

  18. #17
    Kursant
    Opis
    mondeo
    Od
    02 Jun 2013
    Mieszka w
    Suchy Las
    A dlatego, że są mniej komfortowe i gorzej się zachowują w koleinach na mokrym, gorzej tłumią dziury, za to lepiej trzymają na równej drodze w zakrętach i lepiej wyglądają

    ---------- Post added at 09:50 ---------- Previous post was at 09:49 ----------

    mówię tutaj o 235/45/17 oraz 205/55/16

  19. #18
    Zielony listek
    Opis
    2007 MkIII 2.2 TDCI Gold X
    Od
    27 Jan 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Wszystko to prawda. Ale to, wszystko w takim samym stopniu dotyczy zimy, jak i lata

  20. #19
    Kursant
    Opis
    mondeo
    Od
    02 Jun 2013
    Mieszka w
    Suchy Las
    Zimą jest częściej mokro i jest więcej dziur (mówię o Polsce)

  21. #20
    Ekspert Rezulteo Awatar rezulteo opony
    Imię
    rezulteo
    Opis
    Mondeo
    Od
    18 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    No ładna dyskusja się rozwinęła :P
    Rzeczywiście na naszych drogach to opony dostają w kość, tak samo jak amortyzatory...

    Pozdrowienia!
    Opony do Mondeo - najnowsze informacje, porady, testy, porównywarka cen na www.rezulteo-opony.pl

    Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze: https://twitter.com/rezulteo_opony

Podobne wątki

  1. [Radio] Naprawiać czy kupować inne używane/nowe?
    By tompiorko in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 23-06-2013, 16:23
  2. [MkII] *opony używane*
    By bartimo in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 28-03-2007, 12:34
  3. Opony używane
    By daro in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-03-2005, 23:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów