+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21
    Mistrz pobocza Awatar maciek666157
    Imię
    Maciek
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondek 97r 2.0 pb/lpg (kombi) Mondek 97 2,5 V6
    Od
    21 Nov 2010
    Mieszka w
    Belchatow
    Nie szukaj winy tylko i wyłącznie w egr, bo nie tylko to dziadostwo moze byc wadliwe
    Zaslep takze , procz wezyka, egr i po sprawie.
    http://www.mondeoklubpolska.pl/conte...;ywomierzu-itp
    Problemem moze sie okazac cos co teoretycznie nie ma związku z obrotami itd itp
    Wyeliminowales uszczelke, uklad WN, teraz sprawdz efr... Dalej bedziemy myslec
    Wszystkie wyzyki podcisnienia na bank cale?

    Wyfałkowane
    "...nie bój się zmiany nalepsze..."[IMG][/IMG]
    Nie jestem wstanie podporządkować sie ludzkiej głupocie...Ale patrzeć na nią,uwielbiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Niedzielny kierowca Awatar metalbeast
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 90 KM
    Opis
    mondeo mk1
    Od
    13 Apr 2007
    Mieszka w
    Głogów
    nie wiem nawet co to EFR
    No ale jeszcze nie grzebałem nawet przy tym EGR, więc nic wiecej powiedzieć nie moge. Wężyki od podciśnienia sprawdzałem metodą macania i targania na pracującym silniku. Nic nie syczało ani się nie zmieniało. Wiem, to było by bardzo proste rozwązanie problemu, na które liczyłem.
    Z układu WN nie ruszałem tylko samej cewki, ale to są koszta, więc na początek szukam prostych rozwiązań.
    MkI 1.6 16v sedan 225 000Km CLX '95
    GSF 600S Bandit

  4. #23
    Niedzielny kierowca Awatar nikolaus87
    Imię
    Mikołaj
    Model
    Kuga eMkaDwa
    Silnik
    kle-kle-kle-klekot
    Od
    03 Mar 2012
    Mieszka w
    SMI
    Cytat Zamieszczone przez metalbeast Zobacz posta
    Jak czyściłem cewkę, to nie widziałem za nią takiego czegoś, ale może przeoczyłem. Chyba, że jest szansa, że w moim roczniku 94 jeszcze EGR nie było?
    szansa jest, ja w swoim mk2 98 (blacktop) EGR-a nie miałem co wprawiało w zdziwienie każdego kto to zauważył

    Cytat Zamieszczone przez metalbeast Zobacz posta
    Z układu WN nie ruszałem tylko samej cewki, ale to są koszta, więc na początek szukam prostych rozwiązań.
    a to może być przyczyna, jak nie chcesz kupować od razu nowej podjedź na szrot albo podmień na chwilę od kogoś, będzie wiadomo czy sprawna

  5. #24
    Niedzielny kierowca Awatar metalbeast
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 90 KM
    Opis
    mondeo mk1
    Od
    13 Apr 2007
    Mieszka w
    Głogów
    Dobra, znalazłem coś w rodzaju grzybka za cewką WN. Na zdjęciach był kapeluszem pionowo, u mnie jest poziomo, ale reszta wiele się nie różni. Zrobię foto. Póki co odłączyłem wężyk wchodzący do kapelusza i zaślepiłem go. Zaślepienie całego EGRa to już minimalnie większa operacja, bo trzeba rozebrać to co przeszkadza w dostępnie do niego, ale o tym będę myślał może później.
    Obecnie po zaślepieniu wężyka objaw szarpania jakby ustąpił i mam wrażenie, że jest mocniejszy z dołu. Możliwe? Czy to moja autosugestia działa? Zrobiłem tylko 5km po mieście, więc nie uważam, że usterka została zlikwidowana. Okaże się po paru dniach jazdy, bo wcześniej też było tak, ze czasem przechodziło, lub słabło to szarpanie.
    No zobaczymy. Póki co dziękuję za pomoc.

    ps. tak to umnie dokładnie wygląda:

    Ostatnio edytowane przez metalbeast ; 16-10-2013 o 20:24
    MkI 1.6 16v sedan 225 000Km CLX '95
    GSF 600S Bandit

  6. #25
    Mistrz pobocza Awatar maciek666157
    Imię
    Maciek
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondek 97r 2.0 pb/lpg (kombi) Mondek 97 2,5 V6
    Od
    21 Nov 2010
    Mieszka w
    Belchatow
    Zaslwepka egr wkladana po odkrecenou i odchyleniu calego egr_a. Najlepiej z nierdzewki.
    Jest temat na forum. Poszukaj

    Wyfałkowane
    "...nie bój się zmiany nalepsze..."[IMG][/IMG]
    Nie jestem wstanie podporządkować sie ludzkiej głupocie...Ale patrzeć na nią,uwielbiam

  7. #26
    Niedzielny kierowca Awatar metalbeast
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 90 KM
    Opis
    mondeo mk1
    Od
    13 Apr 2007
    Mieszka w
    Głogów
    Dobra wiadomość!
    Odłączenie podciśnienia od zaworu EGR poskutkowało zniknięciem usterki. Jeździłem cały weekend i problem poszarpywania i dziur w mocy nie wystąpił ani razu!
    Gligi - Ty pierwszy napisałeś, że to może być EGR i tak na prawdę dzięki tobie udało mi się przywrócić sprawność mondziakowi. DZIĘKI!
    Innym także dziękuję za podpowiedzi i próby ratowania sytuacji. Pewnie gdyby nie forum skończyło by się na sporych wydatkach i wymienianiu dobrych podzespołów, przez 'szukaczy' mechaników.

    Obecnie mam zaślepiony wężyk podciśnienia, ale nie wiem czy to rozwiązanie na stałe, czy coś jeszcze z tym powinienem zrobić? Wyczyścić ten grzybek EGR w środku? Wymienić? Chyba zaślepiać nie muszę, bo wcześniej cały system działał.
    MkI 1.6 16v sedan 225 000Km CLX '95
    GSF 600S Bandit

  8. #27
    Kursant
    Imię
    Arek
    Opis
    Mondeo mk1 1.8
    Od
    07 Jun 2013
    Mieszka w
    Wrocław

    Przepływomierz

    Mam ten sam problem. Lecz nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale odłączyłem ten kabelek, który prowadzi do przepływomierza. Teraz auto szybciej mi się nagrzewa i utrzymuje stałą temperaturę i nie zacina mi przy stałej prędkości na każdym biegu. Tylko mam pytanie do osób, które coś wiedzą na ten temat. Czy z tak odłączonym przepływomierzem to znaczy bez wetkniętego kabelka można jeździć, czy to nie szkodzi silnikowi i w ogóle. A i jeszcze dodam, że jak miałem włączony ten kabelek to nie dało się jechać stałą prędkością muliło i spadały obroty. Kable i świecie nowe oryginalne motorcrafta. I jeszcze jak miałem go włączony to czasem jak chciałem dodać gazu od 2000 obrotów to w środku auta z otworów wentylacyjnych wydobywał się taki cichy dźwięk słyszalny na równym asfalcie (autostrada) takie psssssssssssssssssssss i pozniej cisza i jak wyższy bieg i znów od 2 tys psssssssss i nie wiem o co chodziło...
    Ostatnio edytowane przez Mastif ; 26-10-2013 o 23:44

Podobne wątki

  1. [Zetec] Muli przy równej jeździe. Mondeo 1.8 PB Zetec
    By Mastif in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-10-2013, 20:43
  2. [TDCi MKIII] szarpie przy równej jezdzie
    By zbynek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 19:29
  3. [TDCi MKIII] Poszarpuje przy ostrej jeździe
    By Daniell82 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-03-2010, 20:52
  4. [MkII] Nierówne obroty przy równej jeździe (TD)
    By 3po3 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-05-2007, 20:07
  5. poszarpuje przy niskich obrotach
    By jaszun in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-10-2006, 17:50

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów