+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 44
  1. #1
    Pochłaniacz prostych Awatar gorilla666
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo podobne 2.3 Pb
    Od
    05 Oct 2005
    Mieszka w
    Poznan

    samoistne rozładowywanie akumulatora

    gdzieś "ucieka mi prąd" aku nowe,altek po regeneracji wraz z nowym regulatorem itd itp
    mam wrażenie ze temat dręczy auto od dłuższego czasu

    objawy auto do 12 godzin stania jeszcze odpali po 13 h juz nie kreci...aku 60 H wiec pobór musi byc dosc znaczny..po odpinałem juz prawie wszystko z dodatkowego wyposażenia zasilanego prosto z aku i nic,jestem na etapie wypianania przekaźników/bezpiecznikow i mierzenia poboru miernikiem niestety tez nic ! zostały mi jeszcze dwa dolne rzędy bezpiecznikow w kabinie,jedyny pobor jaki do tej pory zlokalizowałem to na F7 w komorze silnika na uwaga minusowym styku..
    ale po go na noc auto nadal nie odpala wiec chyba to nie to-mam wrażenie ze ta "zwara" raz jest a raz jej nie ma,wymieniłem tez rozrusznik na inny pewny i tez niestety to

    jakies pomysły? co dokładnie zasila F7 w komorze silnika szlak mnie trafia bo auto ma co chwile zdejmowana kleme w wyniku tego brak mapy paliwowej i LPG wiec super sie jezdzi
    pomijając resety wszystkich ustawien auta,radio itd

    moze miał ktos podobna przygodę
    Ostatnio edytowane przez gorilla666 ; 01-10-2013 o 01:15
    Adam +48603-78-75-73



  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    pamietam ze ktos mial walnieta pompe ABS, wyjmij ten wielki przekaznik od niej ze skrzynki obok aku, te male bezpieczniki nie odcinaja doplywu pradu do niej.
    Ostatnio edytowane przez 1olek ; 01-10-2013 o 08:30

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Piotrek
    Opis
    Mk3 2.0 TDCi 130KM
    Od
    25 Sep 2013
    Mieszka w
    Kłobuck
    Jeżeli masz alarm, to może być przyczyna, spotkałem się z czymś takim, że bateria podtrzymująca alarm była walnięta i alarm brał prąd z aku. Spróbuj zamknąć autko na noc kluczykiem nie z pilota i zobaczysz, w tamtym autku po zamknięci z pilota rano był problem z odpaleniem, po zamknięciu z kluczyka problem znikał.

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar gorilla666
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo podobne 2.3 Pb
    Od
    05 Oct 2005
    Mieszka w
    Poznan
    zasilanie centralki alarmu odcinałem-mam dołożone SEO,zostawiłem tez pare razy bez aktywacji alarmu zarówno firmowego jak i SEO co do pompy ABSu to mierzyłem jak pisałem powyzej pobor na wszystkich "klockach" w komorze silnika-co prawda zaobserwowałem ze raz jest ten pobor a raz nie albo raz jest mniejszy a raz wiekszy
    Adam +48603-78-75-73



  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Pierwsza rzecz to dokończyć pomiar miernikiem ustawionym na ampery i wpiętym szeregowo między klemę a słupek aku, wyjmując po kolei bezpieczniki i patrząc czy pobór spadnie po wyjęciu któregoś z bezpieczników.
    Jak na bezpiecznikach nie znajdziesz upływu to bym się jednak altkiem zainteresował, bo niektóre uszkodzenia altka potrafią właśnie rozładowywać akumulator.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar gorilla666
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo podobne 2.3 Pb
    Od
    05 Oct 2005
    Mieszka w
    Poznan
    Piotrek,wpinam sie miernikiem (porządnym) pomiedzy plusowa gire a plus na aku-przy odłaczonej klemie wszystkich bezpiecznikow,przekaznikow po ich uprzednim wyjeciu itd ale nie moge zlokalizowac ale jest trop dzis zoauwazyłem ze nie pali mi dioda na przycisku grzania tylnej szyby-moze cos tam nie tak? zwarty przekaznik na stałe ? ale to po stacyjce leci... wyjmowałem na noc F7 ale nie daje rezultatu-ponawiam pytanie za co odpowiada F7 ? bo chyba własnie min za sterowanie ładowaniem-altek po kompleksowej regenerze miesiac temu
    Adam +48603-78-75-73



  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez gorilla666 Zobacz posta
    wszystkich bezpiecznikow,przekaznikow po ich uprzednim wyjeciu itd ale nie moge zlokalizowac
    Czekaj, czekaj. Pozapinaj wszystkie przekaźniki, bezpieczniki na swoje miejsce, wyłącz oświetlenie wewnętrzne, radio. i dopiero wepnij się miernikiem między klemę a słupek, i wtedy po kolei wyciągaj bezpieczniki.
    Bo jak masz masz na odwrót, że najpierw wyjmujesz bezp/przek, i zapinasz je podczas pomiaru to niektóre obwody mogą właśnie dawać mylne wskazania, choćby "uzbrojenie" się PCM-a, alarmu, ABS-u i diabli wiedzą czego jeszcze.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Netoper ma racje - zwroc tez uwage ze po jakichs 30 minutach od zamkniecia auta GEM wylacza czesc odbiornikow pradu.

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar gorilla666
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo podobne 2.3 Pb
    Od
    05 Oct 2005
    Mieszka w
    Poznan
    gem po ok 20 min wyłącza wszystko-wiem o tym,ja nie mam wszystkiego wypietego tylko wypinam jeden mierze i wpinam z powrotem-jak sie cos aktywuje to na chwile i schodzi pobor do o czy do 0.01 czyli nic-miernik ustawiony na miliA
    Adam +48603-78-75-73



  11. #10
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez gorilla666 Zobacz posta
    dzis zoauwazyłem ze nie pali mi dioda na przycisku grzania tylnej szyby-moze cos tam nie tak? zwarty przekaznik na stałe ? ale to po stacyjce leci...
    Adam,ale po stacyjce leci tylko sterowanie przekaźnika,jak styki sa sklejone to prąd poleci pomimo wyłączonego zapłonu.



  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar gorilla666
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo podobne 2.3 Pb
    Od
    05 Oct 2005
    Mieszka w
    Poznan
    tak wiem...

    wpiąłem miernik pomiędzy plus aku a klemę i zamknąłem auto pobor na poczatku 5.10 A ! schodzący w dół do 270ma po dokładnie 30min spadek do 100 ma-czxyli jak gem wyłaczy wszystko zostaje poboru 100ma czyli chyba norma ?

    obserwacje
    przekaźnik od grzanej tylnej szyby ciepławy-nie działa dioda potwierdzająca grzanie szyby ale szyba grzeje daje sie normalnie włączać/wyłączać ale nie działa dioda w przycisku-zamieniłem na inny przycisk tez nie świeci-wiec może tu jest gdzieś pies pogrzebany?

    natomiast przekaźnik K115 jest uwaga naprawdę mocno ciepły

    mógłby mi ktoś z kolegów rozjaśnić temat a w zasadzie to schemat jak idzie zasilanie diody potwierdzającej działanie grzania tylnej szyby i co dokładnie obsługuje przekaźnik K115

    na to wychodzi z moich obserwacji ze to albo gem albo licznik...chyba nic juz innego mi nie zostało bo przy wsadzonym mierniku jak opisałem powyżej wyjmowałem bezpieczniki i przekaźniki a pobór bez zmian wiec chyba jest jak pisałem ze raz "zwara" występuję a raz nie....

    dziwny temat
    Adam +48603-78-75-73



  13. #12
    Pochłaniacz prostych Awatar gorilla666
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo podobne 2.3 Pb
    Od
    05 Oct 2005
    Mieszka w
    Poznan
    ponawiam apel o wyjaśnienie mi jak idzie temat zasilania diody sygnalizującej ogrzewanie tylnej szyby oraz za co odpowiada przekaźnik w kabinie K115

    wymieniłem tez Gema i nadał aku rozładowuje a pobór to 100mA a moze ktos pamieta ile ma poboru po tych magicznych 30 min jak Gem rozłączy ?
    Adam +48603-78-75-73



  14. #13
    Zbanowany
    Model
    MKI
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Rower
    Od
    11 Oct 2012
    Mieszka w
    Krosno
    K115 hj
    Ostatnio edytowane przez Darmodziej ; 29-11-2013 o 18:05

  15. #14
    Kursant
    Opis
    Mondeo 2.0 TDCi MK3
    Od
    10 Sep 2013
    Mieszka w
    Sochaczew
    Cytat Zamieszczone przez gorilla666 Zobacz posta
    gdzieś "ucieka mi prąd" aku nowe,altek po regeneracji wraz z nowym regulatorem itd itp
    mam wrażenie ze temat dręczy auto od dłuższego czasu

    objawy auto do 12 godzin stania jeszcze odpali po 13 h juz nie kreci...
    Brałeś może pod uwagę uwalony akumulator? Znajomy w Focusie miał identyczny przypadek, z tym, że jemu po 24h dopiero odmawiał posłuszeństwa. Był u kilku elektryktów samochodowych, mierzyli, sprawdzali coś mu nawet i wymieniali ale bez skutecznie. Dopiero ostatni kazał mu kupić nowy akumulator i problem znikł dużo szybciej niż się pojawił.

  16. #15
    Pochłaniacz prostych Awatar gorilla666
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo podobne 2.3 Pb
    Od
    05 Oct 2005
    Mieszka w
    Poznan
    aku nowe-dałem do sprawdzenia na wszelki wypadek w firmie ktorej kupiłem,ale na innym aku jest to samo.....

    wczoraj podmieniłem włącznik swiatel,odpiełem licznik,porozpinałem wszystkie kostki w skrzynkach bezpieczników w komorze i kabinie-niestety pobor wczoraj wynosił 70ma pomierzyłem jedno mk3 w TDCI po i ma o wiele mniejsze pobory zaraz po zamknięciu a po 30 min 10ma..... kurde nawet jak mam 100ma poboru a aku nowe 60ah to co? pobór 100ma rozładuje mi aku 60 ah w 13 godzin ? dla mnie to bzdura totalna 60 ah to 10 godzin rozładowywania 1 amperem wiec 100ma.... zostaje temat alternatora jednak....bo to jedyny element którego nie sprawdzałem bo był robiony i sprawdzany na maszynie 2 ms temu wiec go odpuściłem ale wiedz ze to moze byc to.... temat drugi to to nieszczęsne podświetlenie diody przycisku tylnej szyby..

    no i w sumie podstawowe pytanie ile poboru ma auto po tych magicznych 30 min bo to 10ma to mic tdci taki stołek wersja bez podswietlenia nog,lusterek z jedna lampka w dachu ale czy to ma znaczenie jak GEM po tych 30 min wszystko wyłacza?
    Adam +48603-78-75-73



  17. #16
    Zielony listek Awatar Pachi
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0TDCi
    Od
    13 Nov 2007
    Mieszka w
    Bytów / Gdańsk
    Witam,

    od 2 dni borykam się z identycznym problemem bo rano nie mogę odpalić mondka (najpierw rozładowane 9 letnie aku - diagnoza potrzebne nowe i zakupione, później problem z ładowaniem - regenracja altka). Czasami (choć nie zawsze) po zamknięciu auta prąd rozładowania ~5,5A i spada do ~0,15-0,2A, czasem od razu wartość ~0,04A. Nie sprawdzałem jeszcze po upływie tych 20minut jakie jest napięcie - dziś pewnie z tym zawalczę.

    P.S. Sprawdziłem właśnie autko, pobór cęgami na daje 4,6A. Wszystkie bezpieczniki po kolei powyciągane i żaden nie powoduje spadku tego poboru. Możliwe że altek jest jakoś źle zregenerowny i to on powoduje pobór ?

    gorilla666 - czy uporałeś się już z problemem ?
    Ostatnio edytowane przez Pachi ; 23-10-2013 o 10:23
    MKIII 2.0 TDCi 130KM '04

  18. #17
    Pochłaniacz prostych Awatar gorilla666
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo podobne 2.3 Pb
    Od
    05 Oct 2005
    Mieszka w
    Poznan
    nie uporałem sie z tym problemem z jednego powodu....teraz mam pobior po 30min jak GEM rozłaczy wsjo 0,04 czyli ok,chyba ok jak mierzyłem TDCI miało 0,01

    moim zdaniem to altek-przewijały mi sie sluchy ze alternatoir/ładowanie w MK3 to jakas zmora i widze chyba ze faktycznie jest cos na rzeczy


    Pachi

    ja tez po zamknieciu auta z pilota mam ok 5A poboru ktory szybciutko schodzi do ok 0.30 nas interesuje pobor po 30 min jak GEM rozłaczy wszystko-jak masz bogata wersje to w pierwszym momecie po zamknieciu swieca jeszcze chwilke lusterka,podswietlenie nog,lamki wewnątrz stad wysoki pobor-dla mnie to chory pobor ok 5 A to prawie 10% pojemnosci aku w moim przypadku


    w sprawnym TDCI pobor po 30 min 0.01 i do takiej wartosci powinno zejsc po 30 min,jezeli masz pobor 4,6 A to konkret urzadzonko musi miec zware.... jesli po tych magicznych 30 min masz tak wysoki pobor podotykaj przekaźniki w kabinie i zobacz ktory goracy-a na poczatek odepnij wtyczke z altka jak nie pomorze to odkrec przewod zasilajacy

    jaka masz pojemnosc aku? i co dokładnie Ci szpece od altka wymienili? przyłóż woltomierz do biegonow i sprawdz czy jak właczysz grazna szybe przednia,swiatła i co sie da czy bedzie trzymał ładowanie czy bedzie malec to tez da ci odp w temacie altka bo jak aku nowe to raczej ok a z regenerą altkow to roznie bywa
    Adam +48603-78-75-73



  19. #18
    Zielony listek Awatar Pachi
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0TDCi
    Od
    13 Nov 2007
    Mieszka w
    Bytów / Gdańsk
    Hej,

    aku mam nowe 80hA. Dziś znowu miałem czas żeby pogrzebać (wcześniej odłączałem klemy na dłuższe postoje bo raz pobór był raz nie) Zaobserwowałem znowu 5A i tym razem cęgami posprawdzałem kable biegnące w okół silnika. Kabel do alternatora również pokazywał 5A i altek był cieplejszy w dotyku niż cała reszta. Prąd nie spada szybko, fakt nie sprawdziłem po 30 minutach. Może się jutro mi to uda.

    I tu najlepsze ... więc proszę o porady jak najlepiej podejść do tematu, żeby nie być nabitym w butelkę. Odstawiłem autko do zakładu jako reklamacja - paragon mam) tam gdzie regenerowali mi altka, pokazałem fotki miernika jakie prądy etc. i po pewnym czasie koleś dzwonił i mówi że elektryk to sprawdził i to nie wina altka. Powiedział że aby znaleźć prawdziwą usterkę to musi się tym zająć i będzie kosztowało. Elektryk ma czas za tydzień i wtedy mógłbym odstawić auto. Czy załatwiać to w innym warsztacie i jeśli wymienią altka i będzie wszystko OK to zwracać się o zwrot kasy, czy trzeba to robić u nich z racji procesu reklamacji ? Jak ewentualnie się zabezpieczyć aby elektryk mi pół auta nie wymienił zanim znajdzie usterkę ?

    Dzięki za wszelkie sugestie

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Pachi ; 29-10-2013 o 16:40
    MKIII 2.0 TDCi 130KM '04

  20. #19
    Pochłaniacz prostych Awatar jerzu
    Imię
    Dariusz
    Model
    Ford Focus MK3 `17
    Silnik
    1.5 TDCi 95KM
    Od
    07 Mar 2012
    Mieszka w
    Warszawa - Ursynów
    Cytat Zamieszczone przez Dłubek Zobacz posta
    Jeżeli masz alarm, to może być przyczyna, spotkałem się z czymś takim, że bateria podtrzymująca alarm była walnięta i alarm brał prąd z aku.
    Alarm zawsze bierze prąd z akumulatora. Jedynie syrenka z własnym zasilaniem ma akumulator, który jest potrzebny do tego, żeby zawyła po odpięciu zasilania.

    ---------- Post added at 18:07 ---------- Previous post was at 18:04 ----------

    Cytat Zamieszczone przez gorilla666 Zobacz posta
    wymieniłem tez Gema i nadał aku rozładowuje a pobór to 100mA a moze ktos pamieta ile ma poboru po tych magicznych 30 min jak Gem rozłączy ?
    IMHO norma, to coś koło 20-30 mA. Oczywiście mierzone po tym, jak GEM powyłącza wszystko co się da.

    ---------- Post added at 18:09 ---------- Previous post was at 18:07 ----------

    Cytat Zamieszczone przez gorilla666 Zobacz posta
    kurde nawet jak mam 100ma poboru a aku nowe 60ah to co? pobór 100ma rozładuje mi aku 60 ah w 13 godzin ?
    A masz pewność że cały czas jest to 100 mA? Bo może jakieś urządzenie się budzi i np. przez 30 minut masz pobór rzędu 1A. Znajomy tak miał w jednym aucie, jak uwalone było radio.
    Dariusz "jerzu" Niemczyński Ford Focus 1.5 TDCi 95KM `17

  21. #20
    Pochłaniacz prostych Awatar gorilla666
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo podobne 2.3 Pb
    Od
    05 Oct 2005
    Mieszka w
    Poznan
    ostatnio zostawiłem auto z wpietym miernikiem pomiedzy kleme a plus na aku i trzy godziny był pobor 0.1 ma az nagle wskoczył na 3.5 A

    ja stawiam na regulator napiecia pomimo tego ze w sierpni altek był wskrzeszany w firmie ktora sie w tym specjalizuje
    Adam +48603-78-75-73



Podobne wątki

  1. [MkII] rozładowywanie akumulatora nawet na postoju
    By gruniu in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 10-11-2013, 08:08
  2. [MkII] Szybkie rozładowywanie się akumulatora
    By jablkot in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 15-01-2013, 20:49
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-01-2012, 22:57
  4. [MkI] Rozjechanie się zbieżności, samoistne?
    By byq in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-09-2009, 17:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów