+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: brak pradu

  1. #1
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 kombi tdci 2.0
    Od
    17 Sep 2013
    Mieszka w
    wolsztyn

    brak pradu

    Witam wszytskich kolegów dzisiaj miałem wielkiego pecha poniewaz w czwartek odebrałem samochód od elektryka a dzisiaj okolo 80km od domu zabrakło mi pradu w samochodzie mondeo mk3 rok 2001 ,po sprawdzeniu akumulatora i bezpieczników stwierdzam ze sa dobre i moje pytanie odnosnie tego problemu moze ktos wie co to za przyczyna lub moze cos podpowiedziec pozdrawiam sprawa pilna!!!!!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez streetfighter Zobacz posta
    lub moze cos podpowiedziec
    Wyjmij akumulator, (upewnij się że nie podmieniony ) sprawdź poziom elektrolitu, naładuj, jak później odpalisz auto to sprawdź miernikiem jak wygląda napięcie ładowania.
    Najpierw na wolnych obrotach przy wyłączonych wszystkich odbiornikach, potem włącz np światła i podgrzewanie szyby i zobacz co z ładowaniem
    Analogicznie do j/W wykonaj przy 1500 obrotach
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 kombi tdci 2.0
    Od
    17 Sep 2013
    Mieszka w
    wolsztyn
    czesc kolego chciałbym sprubowac go odpalic ale nawet zadna kontrolka sie nie pali zeby szło go odpalic a akumulator niby naładowany poniewaz robi zware chyba ze akumulator jest cos walniety moze masz jakis inny pomysł a jak nie to jutro jescze spróbuje

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez streetfighter Zobacz posta
    akumulator niby naładowany
    ładowałeś prostownikiem?
    Ewentualnie jak masz możliwość pożycz od kogoś na 100% sprawny akumulator i zamień na chwilę ze swoim. Tylko fizycznie zamień a nie przez kable rozruchowe odpalaj.
    Jeszcze pytanie, co elektryk poprawiał/naprawiał w aucie?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 kombi tdci 2.0
    Od
    17 Sep 2013
    Mieszka w
    wolsztyn
    czesc słuchaj zapaliła mi sie kontrolka od ładowania i mówił ze alternator ale po zrobieniu alternatora jak tak twierdzi to kontrolka dalej sie paliła ale pytałem tutaj na forum co to moze byc to jeden kolega powiedział ze to jest zamiennik regulatora a dzisiaj takie cos wiec rece opadaj ale jutro moge zamienic akumulatory

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez streetfighter Zobacz posta
    jeden kolega powiedział ze to jest zamiennik regulatora
    Być może. W MKIII jest ten ból że altek/regulator musi być konkretnie spasowany do danego egzemplarza, bo jak jest inaczej może się z GEM-em gryźć i wtedy albo nie ma ładowania, albo jest ładowanie a kontrolka od ładowania się świeci.
    A druga sprawa skoro elektryk wziął kasę a nie naprawił, to niech nie leci w kuli i niech dokończy pracę za którą wziął kasę.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 kombi tdci 2.0
    Od
    17 Sep 2013
    Mieszka w
    wolsztyn
    doikładnie jutro sprawdze akumulator a mam pytanko masz jakoms stronke gdzie sa rózne czesci do fordów własnie

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez streetfighter Zobacz posta
    jakoms stronke gdzie sa rózne czesci do fordów własnie
    Zależy co potrzeba
    MKP ma np partnerski sklep
    www.ford.sklep.pl
    W intercars-ie też jest kupa gratów.
    www.ford-esklep.pl
    www.iparts.pl

    Ogólnie sporo jest sklepów z częściami do naszych aut, wystarczy w googlach wpisać "ford części" czy "mondeo części"
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar koalowy
    Imię
    Krzysiek
    Model
    FIAT PANDA VAN
    Silnik
    1,1i 54 KM
    Opis
    biała wersja "golas"
    Od
    29 Sep 2013
    Mieszka w
    Kołobrzegu
    Czasami z aku jest tak ze ma walniętą cele mimo iż będzie naładowany i na mierniku pokaże 12,57V a obciążysz go i będzie miało może 6-7V

    (akumulator wyciągnięty z auta)
    Kiedyś miałem forda chcesz go zobaczyć kliknij http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...oalowego/page3

  11. #10
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 kombi tdci 2.0
    Od
    17 Sep 2013
    Mieszka w
    wolsztyn
    koalowy wielkie dzienki za podpowiedz jutro własnie zamienie akumulatory i zobaczymy

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez koalowy Zobacz posta
    Czasami z aku jest tak ze ma walniętą cele mimo iż będzie naładowany i na mierniku pokaże 12,57V a obciążysz go i będzie miało może 6-7V
    To to święta racja, z głowy mi uleciało.
    Jak np łącznik między celami się zerwie albo płyty w celi dołem złapią zwracie od obsypanego kolkluszu to jak najbardziej będą cyrki z odpalaniem
    W takich wypadkach należy sprawdzić poziom elektrolitu, naładować akumulator i podjechać z nim do elektryka, czy do punktu sprzedaży akumulatorów aby sprawdzili akumulator pod obciążeniem. (koszt 5-10 zł) a bardzo często i za free.
    Ewentualnie jak wcześniej pisałem, pożyczyć na 100% sprawny akumulator i zobaczyć co się na nim będzie działo.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #12
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 kombi tdci 2.0
    Od
    17 Sep 2013
    Mieszka w
    wolsztyn
    tak tak własnie zrobie a narazie wielkie dzienki wszytkim za pomoc i zycze miłego wieczorku

Podobne wątki

  1. [MkII] Brak 12v po stacyjce i pradu w zapalniczce.
    By kulas in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-11-2013, 20:59
  2. [MkII] Nie odpala brak pradu na rozruszniku
    By Piotrek8407 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-03-2013, 04:46
  3. [MkII] brak pradu grzane fotele
    By piniu10 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-10-2009, 17:52
  4. [MkI] brak doplywu pradu w centralnym zamku
    By danda in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-08-2007, 16:35
  5. [MkII] pobór pradu...
    By Rocco in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-06-2007, 15:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów