+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Kursant
    Opis
    MKII 1.8TD
    Od
    13 Sep 2012
    Mieszka w
    Lubartów

    Sam wchodzi na obroty

    Witam. Potrzebuję pomocy odnośnie diagnozy ponieważ nie jestem orłem w dieslach. Wracając wczoraj do domu nagle usłyszałem jakieś klekotanie jakby plastik o plastik, wcisnąłem sprzęgło i od razu chciałem go zgasić a silnik sam wskoczył na maksymalne obroty i zaraz zgasł (stało się to przy wyłączonym kluczyku), oczywiście samochód okrążyła wielka, czarna chmura dymu. W domu szybkie oględziny i nie można przekręcić wałem (ale nie była to sztywna blokada tylko jakby pasek rozrządu o coś "zahaczył" i trzymał wał), więc myślałem, że rozrząd się przestawił. Pasek na oko jak nowy (chociaż tego od pompy na szybko nie widziałem bo nie odkręcałem pokrywy rozrządu). Kilka przekleństw :-), wał lewo-prawo i silnik się kręci. 10 obrotów kluczem no niby ok i próba odpalenia. Za 3-4 razem załapał dodałem gazu niby wszystko ok ale za ok 10 sekund znowu usłyszałem ten klekot i chciałem go szybko zgasić a on znowu max obroty i zgasł i czarna chmura. Jakieś pomysły na usterkę? Bo miałem jutro jechać do pracy o 5 rano i nie wiem czy brać urlop i czy da rade go w jeden dzień naprawić. Pomóżcie szybko jak możecie.

    Z góry dzięki.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Poszukaj tematów odnośnie naprawy boostera. Na szybko diagnoza: zdejmij wężyk dochodzący do boostera. Jak kapnie z niego ropa to na 100% membrany.
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

  4. #3
    Kursant
    Opis
    MKII 1.8TD
    Od
    13 Sep 2012
    Mieszka w
    Lubartów
    Wielkie dzięki za podpowiedź. To na pewno jest to. Ale dzisiaj impra urodzinowa syna i muszę to jakoś ze sobą pogodzić . Urlop na jutro już jest, kompletna zapasowa pompa już też, więc mondziak do południa powinien śmigać jak ta lala . A membrany wymieni się w ciągu tygodnia. Jeszcze raz dzięki.

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Cała pompa nie jest Ci potrzebna. Jak chcesz jeździć z uszkodzonymi membranami to odpiąłbym wężyk boostera. Nie będziesz miał dodatkowej dawki paliwa, auto będzie muł niesamowity, ale nie uszkodzisz silnika.
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

  6. #5
    Kursant
    Opis
    MKII 1.8TD
    Od
    13 Sep 2012
    Mieszka w
    Lubartów
    Wiem o tym. Tylko pompę wezmę za niewielkie pieniądze i podmienię sam zawór. A samą pompę zawsze mogę odsprzedać . Ale najpierw poszukam zestawu naprawczego w okolicy od ręki. A co do tego muła to nie dla mnie takie półśrodki. Delikatna rdza na nadkolach czy progach mi nie przeszkadza, ale zawieszenie, hamulce czy silnik muszą być ok dla bezpieczeństwa.

  7. #6
    Kursant
    Opis
    MKII 1.8TD
    Od
    13 Sep 2012
    Mieszka w
    Lubartów
    Więc tak. Kupiłem tą pompę i przy okazji pompkę do paliwa bo zauważyłem, że ze starej wycieka paliwo. Wymieniłem zaworek, ale na razie go zaślepiłem i zdjąłem też kolano z intercoolera. Po wielu próbach odpaliłem auto i niby wszystko ok, po dodaniu gazu też nic się nie dzieje. Więc zgasiłem, założyłem kolano i drugi test. Silnik popracował niby ok, ale jazda próbna już po ok 300 metrach stało się to samo co na początku. Po oględzinach zdjąłem kolano, jakoś auto odpaliłem i bez kolana dojechałem pod garaż. Wtedy zauważyłem, że bagnet jest w 1/4 zanurzony w oleju (olej sprawdzałem tydzień wcześniej i trzy, i stan był ok cały czas, ale od soboty od tej awarii do wczoraj nie sprawdzałem). Nie wiedziałem czy może rurka jakimś cudem się wsunęła czy coś podobnego i postanowiłem zlać ten olej by sprawdzić fizycznie ile go jest. Okazało się, że zlałem z miski 10l produktu alejo-podobnego w kolorze czarnym i o konsystencji wody. Od razu przypatrzyłem się na zbiorniczek wyrównawczy ale ilość płynu na 100% się nie zmieniła. Zalałem świeżym olejem i na razie jest ok. Przejechałem już ok 150km i wszystko gra tylko będę musiał na razie sprawdzać stan oleju codziennie. Tylko teraz pytanie odnośnie stanu oleju. Bo jedyne wytłumaczenie to takie, że ropa dostała się do oleju, ale jakim cudem aż 5 litrów? Ma ktoś jakieś pomysły?

  8. #7
    Kursant Awatar radzio88
    Imię
    Radek
    Model
    MKII
    Silnik
    Zetec 2.0
    Od
    11 Aug 2013
    Mieszka w
    Rudnik
    Prawdopodobnie do wymiany jest turbina bierze olej, przez dolot jest ciągnięty olej co po wyłączeniu kluczyka silnik sam pracuje i się zachowuję jak piszesz.

  9. #8
    Kursant
    Opis
    MKII 1.8TD
    Od
    13 Sep 2012
    Mieszka w
    Lubartów
    Turbina jeszcze pożyje coś na pewno bierze, ale z rury kopci dopiero powyżej 3 - 3,5 tys obr/min i to też nie dużo, więc powiedziałbym standard. Najbardziej interesuje mnie skąd te 10l "oleju" (bo ja nie dolewałem ).

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar N2O
    Opis
    MkI 1,8TD
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Truskaw
    Jakby turbo brało olej, to byłoby go pełno w intercoolerze i by go raczej ubywało. a nie przybywało.
    W tym silniku nie bardzo też widzę możliwość pompowania paliwa do oleju - na co wskazuje rozrzedzony olej. Gdyby to była woda, to w misce byłaby raczej "kawa z mlekiem".
    :O
    MkI 1995 1.8TD Combi
    RANGE ROVER 1998 2.5 DSE
    NISSAN PATROL K160 3,3TD 1982

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Krzysztof
    Opis
    MondeoMKII 1,8TD
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Miałem podobny problem. Rósł mi poziom oleju nie wiadomo dlaczego. Po zalaniu świeżym BP3000 10W40 problem znikł. Stary olej miałem z niepewnego źródła więc nawet nie wiem co to za g... było.

Podobne wątki

  1. [MkI] Wchodzi na obroty itp.
    By karczak1 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-07-2011, 12:26
  2. [MkII] nie wchodzi na obroty na LPG
    By bordziuk in forum LPG
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 30-08-2010, 22:39
  3. [TD MkII] Nie wchodzi w obroty..
    By Arturro78 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-07-2009, 14:34
  4. [MkI] Sam wchodzi na obroty
    By tomek8822 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 30-05-2008, 10:46
  5. Nie wchodzi na obroty
    By adwokat in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 05-12-2005, 15:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów