+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar johnnybravo
    Od
    05 Jul 2005
    Mieszka w
    WOŁÓW koło WROCŁAWIA

    [MkI] Wymiana oleju

    Siema :metal tak se właśnie pomyślałem, że skorzystam z chwili wolnego czasu co nazywa sie urlopem i powymieniam w autku olej w skrzyni, we wspomoganiu i w silniku, tylko teraz mam pytanie, co byście mi polecili, co mam wlać, a czego unikać... Z góry dzieki :metal
    RS Design & Morette & Koni Racing -50mm

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Audi A4
    Silnik
    1,8T
    Opis
    OOOO
    Od
    15 May 2006
    Mieszka w
    Częstochowa
    W sumie masz troske starsze autko, i chyba poleciłbym ci olej fordowski (na allegro ma ktoś tanio, chyba ok 85 zeta za 4 L), ja zalałem mobila 5w50 (34 PLN za L) i jest dobrze, nie widze problemów, skrzynie mam automatyczną i zalałem dextronem III, ale efektów nie widze bo zrobiłem to... dziś, nie wiem jak bedzie na dłuższą mete. Jeśli ktoś Ci poleci do manualnek ten sam olej to cena kształtuje sie ok 22-23 PLN.

  4. #3
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Audi A4
    Silnik
    1,8T
    Opis
    OOOO
    Od
    15 May 2006
    Mieszka w
    Częstochowa

    Re: [MkI] Wymiana oleju

    Cytat Zamieszczone przez johnnybravo
    Siema :metal tak se właśnie pomyślałem, że skorzystam z chwili wolnego czasu co nazywa sie urlopem i powymieniam w autku olej w skrzyni, we wspomoganiu i w silniku, tylko teraz mam pytanie, co byście mi polecili, co mam wlać, a czego unikać... Z góry dzieki :metal
    W sumie to masz fajnie kolego, wymieniasz coś w aucie jak masz czas... ja to robie jak mam kase Jeżeli o dbanie o bryke decydowałby u mnie czas to mój mondek pewnie by ważył już ze 2 tony... same sprzęty bym dokładał, a olej to chyba co 2 dni bym spuszczał..

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar johnnybravo
    Od
    05 Jul 2005
    Mieszka w
    WOŁÓW koło WROCŁAWIA
    szkoda ze nie chcecie sie podzielic wiedza ok
    depresja gotowa
    RS Design & Morette & Koni Racing -50mm

  6. #5
    Witaj.
    Broniąc chonoru właścicieli Mondów...odpowiadam:
    silnik zależnie od przebiegu półsyntetyk, bądź mineral. Nie kuś się jednak na oszczędności...lej markowe Mobil lub Texaco. Ja tlko takie do aut leje i nie narzekam, nawet po przeciąganiu okresu wymiany.
    Co do skrzyni, to też zależy - wszyscy do automata zalecają czerwony, a ja w salonie forda w Niemcach dostałem słomkowy...wiec taki ma być. Żeby rozwiać te spory o kolor powiem tylko, że w silnik zalali Shell Helix F 5W30 nie do kupienia w Polsce. Może wiec podobnie jest z olejem do skrzyni...tez żółty nie jest dostepny w Polsce.
    Podsumowując: Nie oszczędzaj na jakości olejów...w myśl starego przysłowia..nie smarujesz...hihihihihi
    Kupuj tylko markowe oleje i filtry...opłaca się!
    Acha przeszukaj inne tematy odnośnie olei...pełno tu tego.
    MONDI MKI 2.5 GHIA/ASB/SKÓRA

  7. #6
    Cytat Zamieszczone przez steppenwolf
    Witaj.
    Broniąc chonoru właścicieli Mondów...odpowiadam:
    silnik zależnie od przebiegu półsyntetyk, bądź mineral. Nie kuś się jednak na oszczędności...lej markowe Mobil lub Texaco. Ja tlko takie do aut leje i nie narzekam, nawet po przeciąganiu okresu wymiany.
    Co do skrzyni, to też zależy - wszyscy do automata zalecają czerwony, a ja w salonie forda w Niemcach dostałem słomkowy...wiec taki ma być. Żeby rozwiać te spory o kolor powiem tylko, że w silnik zalali Shell Helix F 5W30 nie do kupienia w Polsce. Może wiec podobnie jest z olejem do skrzyni...tez żółty nie jest dostepny w Polsce.
    Podsumowując: Nie oszczędzaj na jakości olejów...w myśl starego przysłowia..nie smarujesz...hihihihihi
    Kupuj tylko markowe oleje i filtry...opłaca się!
    Acha przeszukaj inne tematy odnośnie olei...pełno tu tego.
    olej jest dostępny w polsce.dedykowany do forda od shell.niemcy nie znają się na prawdziwych samochodach
    a,jeszcze''chonor'' pisze się tak ''honor''
    "Radioaktywny'' czerwony i automat. Narazie sprawny !

  8. #7
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    zalej mobil super s 10w40- jeżeli miałeś półsyntetyk- jeżeli nie to lej mineral też mobila ... u mnie po zmianie z fordowskiego na mobil silnik chodzi sporo ciszej- a w dieslu to od razu słychać .... oleje forda nie są wcale z najwyższych półek więc jak kupisz trochę droższego mobila to nic się nie stanie - a jakość oleju ocenisz jak się mobil trochę przepracuje -w moim klekocie lekko przepracowany olej ford a lekko przepracowany olej mobil można spokojnie odróżnić przy pomocy dłoni- mobil jest dużo bardziej oleisty niż ford..
    takie jest moje zdanie i już zawsze będę zalewał mobila ...

    a o wymianie płynu wspomagania poszukaj na forum i później podziel się wiedzą bo ja też się pod koniec tygodnia za to biorę ...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  9. #8
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Audi A4
    Silnik
    1,8T
    Opis
    OOOO
    Od
    15 May 2006
    Mieszka w
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez steppenwolf
    Witaj.
    Broniąc chonoru właścicieli Mondów...odpowiadam:
    silnik zależnie od przebiegu półsyntetyk, bądź mineral. Nie kuś się jednak na oszczędności...lej markowe Mobil lub Texaco. Ja tlko takie do aut leje i nie narzekam, nawet po przeciąganiu okresu wymiany.
    Co do skrzyni, to też zależy - wszyscy do automata zalecają czerwony, a ja w salonie forda w Niemcach dostałem słomkowy...wiec taki ma być. Żeby rozwiać te spory o kolor powiem tylko, że w silnik zalali Shell Helix F 5W30 nie do kupienia w Polsce. Może wiec podobnie jest z olejem do skrzyni...tez żółty nie jest dostepny w Polsce.
    Podsumowując: Nie oszczędzaj na jakości olejów...w myśl starego przysłowia..nie smarujesz...hihihihihi
    Kupuj tylko markowe oleje i filtry...opłaca się!
    Acha przeszukaj inne tematy odnośnie olei...pełno tu tego.

    Co koloru oleju do skrzyni to ja mówie mahcaniorowi że chcem czerwony, a on mi mówi że może i zielony wlać, kolor sie nie liczy tylko klasa.... Ale i tak sie uparłem na czerwony

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Od
    12 Mar 2006
    Mieszka w
    gliwice
    Cytat Zamieszczone przez gilotyna
    Co koloru oleju do skrzyni to ja mówie mahcaniorowi że chcem czerwony, a on mi mówi że może i zielony wlać, kolor sie nie liczy tylko klasa.... Ale i tak sie uparłem na czerwony

    z tym zielonym to sobie przypomnialem jak po 1 zobaczylem plyn do hydrauliki w cytrynie, jak krew ufoka...zielony jaskrawy kolorek

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar Harob
    Imię
    Tomek
    Opis
    MKIII 2.2 TDCI
    Od
    23 Jan 2006
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Jeśli chodzi o wspomaganie zalej olej Mobil ATF 220. Ja wymieniłem w swoim poprzednim MKI właśnie na taki. Zresztą na forum bardzo wielu z nas poleca właśnie ten olej (patrz: "Szukaj") :metal
    MKIII 2.2 TDCI Titanium ST
    poprzednio:
    MKII 1.8 TD GHIA kombi silver ST200 BodyKit
    jeszcze wcześniej:
    MKI 1.6 16V + LPG kombi

  12. #11
    zbliza sie własnei termin wymiany oleju w moim mondusiu ....czytając jednak ten post jaki i archiwum powoli głupieje....
    powiedzcie mi precyzyjnie co mam zalać
    5w30 fordowski( taki lałem do tej pory) czy polecany również 10w40 XR+również fordowski ?
    oba te oleje to półsyntetyki ?

    pozdrawiam serdecznie
    Mondeusz MkI 96' 2.0 kombi + LPG II gen.

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar Kapsel_lg
    Opis
    Mondeo MKIV
    Od
    22 Jan 2006
    Mieszka w
    Legnica
    Ja w MKI mam:
    silnik: Mobil S
    wspomaganie: Mobil ATF

  14. #13
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    5w30 fordowski -półsyntetyk ... jak nie ten to mobil super s 10w40 -też półsyntetyk ....

    o olejach forda było dużo i nikt nie powiedział jednoznacznie - przeczytałem kiedyś ze są to mineralne o właściwościach półsyntetyka ... ja zalałem 10w40 mobil s i jestem zadowolony bo silnik zupełnie inaczej pracuje ....
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar johnnybravo
    Od
    05 Jul 2005
    Mieszka w
    WOŁÓW koło WROCŁAWIA
    fajnie dowiedzialem sie troszeczke choc nie wszystko
    skrzynia biegow jaki i ile wchodzi bo nie wiem w co sie zaopatrzyc :metal
    a tak na marginesie 5w-.. to chyba a nawet nie chyba tylko napewno syntetyk
    RS Design & Morette & Koni Racing -50mm

  16. #15
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez johnnybravo
    a tak na marginesie 5w-.. to chyba a nawet nie chyba tylko napewno syntetyk
    żebyś się nie zdziwił .... www.ford.sklep.pl i będziesz wszystko wiedział ... fordowskie 5w30 to na pewno nie syntetyk ....
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  17. #16
    Niedzielny kierowca Awatar johnnybravo
    Od
    05 Jul 2005
    Mieszka w
    WOŁÓW koło WROCŁAWIA
    ok 5w30 fordowski niby jest polsyntetykiem ale to jest jedyny jaki mi sie
    udalo znalezc tak ze zostane przy swoim 5w.. to syntetyki
    RS Design & Morette & Koni Racing -50mm

  18. #17
    Kursant
    Od
    14 Apr 2006
    Mieszka w
    Piasek, Pszczyna, Tychy
    Ja leje 10w 40 lotos / orlen - wg mojego kolegi który robił testy olejów to oleje w tej samej klasie z mobilu, shella i te z lotosa orlenu niczym się nie różnią (polecam porównanie norm wypisanych na opakowaniu - jeżeli się rożnią to tylko dlatego, że nie nadaja sie np do diesla lub turbo - co Cię nie dotyczy)
    Najlepiej lej olej podobnej klasy co miałeś. jeżeli miałeś półsyntetyk to lej taki - nie przechodź na syntetyka, bo moze sie okazać, że cos zacznie brać oleju - dodatkowo syntetyk ma więcej środków czyszczących.
    Jezeli teraz bierze Ci olej i nie chcesz bawić sie w wymienę uszczelniaczy to lej gęstszy olej - klasa nizej

    Rada każdego dobrego mechanika to częsta wymiana oleju - 10tys km

    Do wspomagania wlałem mobila atf - do przekładni automatycznej też się nadaje.

    5w.. to faktycznie sysntetyk - 10w.. mi wystarcza na zime - bezproblemu zapala, gożej jeżeli wlejesz minerala.
    MkI '94 1.6 LPG EUROGAS, klima, elektryka

    I świat się kręci na 15"

  19. #18
    Zielony listek
    Imię
    DAREK
    Opis
    MK II 99R
    Od
    15 Jun 2005
    Mieszka w
    zdzieszowice
    ja moge potwierdzic jedną rzecz po przejściu z castrola gtx 10w40 na fordowska formułe XR 10w40 silnik pracuje głośniej
    MkII 2,0 16V + gaz

Podobne wątki

  1. MK III Bierze duzo oleju 1.8 PB + LPG Wymiana Oleju
    By GoSuPiCaSsO in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-05-2016, 07:43
  2. Wymiana oleju i filtra oleju(MKII)
    By Redakcja in forum Komentarze artykułów
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-05-2015, 02:12
  3. [MkIII] PILNE, Poranna wymiana oleju-urwany korek filtra oleju...jak wykrecic?
    By bednar_skc in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-12-2012, 14:30
  4. Wymiana oleju
    By wsciekly in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 27-12-2007, 15:20
  5. Co ile km wymiana oleju?
    By tokocz in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-11-2005, 07:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów