+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 51

Wątek: Pompa paliwa

  1. #1

    Exclamation Pompa paliwa

    Było sporo tematów o tym, ale w sumie nic konkretnego.
    Czy ktoś z Was znalazł zamiennik pompy do ST220, który naprawdę działa i ma właściwe parametry?

    Pytam, bo moja pompa z S-type odeszła do krainy wiecznych łowów, a nie chce drugi raz bawić się w używkę (montaż sporo kosztuje).

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Zamienników brak, jestem z tym na bieżąco.
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  4. #3
    Cytat Zamieszczone przez Paolo Zobacz posta
    Zamienników brak, jestem z tym na bieżąco.
    Istnieć to na pewno istnieje, rozkładałem te moduly, wkład ma zupełnie standardowe wymiary, więc niemożliwe, żeby nie dało się czegoś dobrać. Tylko chyba nikt jeszcze takiej po prostu nie znalazł...

    Z tego co wiem ta powinna działać:
    http://www.nautilusperformance.com/p...191&id=9153792

    Problem w tym, że to rozwiązanie do tanich nie należy, dlatego rozglądam się jeszcze za czymś innym, ale coś widzę, że nic z tego. Ostatecznie może warto wydać te parę złotych więcej na pewien zapas wydajności...

    W ogóle Ford w mk3 zrobił dziwną rzecz z pompami, jak w mk2 pompy miały spory zapas wydajności, tak w mk3 są prawie na styk.

  5. #4
    Kursant
    Opis
    Cougar V6
    Od
    08 Sep 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Ta ze zdjęcia nautilusa to chyba Walbro GS342.
    Do nabycia np: tutaj:http://www.tomson.com.pl/product-pol...ontazowym.html
    Założyłem u siebie i działa elegancko, jeden minus to, że jest trochę głośniejsza.

  6. #5
    Cytat Zamieszczone przez Iktorn Zobacz posta
    Ta ze zdjęcia nautilusa to chyba Walbro GS342.
    To zdjęcie jest chyba dla picu, tańsza pompa Walbro jest w ich ofercie zilustrowana identycznie:
    http://www.nautilusperformance.com/p...191&id=9153822

  7. #6
    Kursant
    Opis
    Cougar V6
    Od
    08 Sep 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Całkiem możliwe, że to tylko zdjęcie poglądowe. Jak kupowałem swoją to widziałem kilka typów.
    Ale mimo wszystko warto się zainteresować. Miałem problemy z pompą, pisałem kiedyś nawet na privie do Ciebie badger w tej sprawie. Po zmianie na Walbro od 6 miesięcy jest ok. Kupowanie używek to mimo wszystko loteria.
    Ostatnio edytowane przez Iktorn ; 13-11-2013 o 23:50

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Przemek
    Opis
    ST220
    Od
    07 Mar 2012
    Mieszka w
    Żory
    Pompa paliwa 255LPH GSS342 - 190zł: http://www.mtuning.pl/pl/sklep-tunin...ph-gss342.html

    Zamiennik Pompy paliwa do ST220 - 115zł: http://pompypaliwa.home.pl/pl/p/pomp...719H307BD/2793

    biorąc pod uwagę jakiekolwiek modyfikacje w esteku nie brałbym ani oryginała ani zamiennika...
    Ostatnio edytowane przez przemtols ; 14-11-2013 o 00:56

  9. #8
    Cytat Zamieszczone przez Iktorn Zobacz posta
    Ale mimo wszystko warto się zainteresować. Miałem problemy z pompą, pisałem kiedyś nawet na privie do Ciebie badger w tej sprawie. Po zmianie na Walbro od 6 miesięcy jest ok. Kupowanie używek to mimo wszystko loteria.
    Ale Ty piszesz o Cougarze? Tam jest inna pompa. No i w przeciwieństwie do Mondeo nie trzeba chyba demontować baku, żeby ją zmienić, co ułatwia "próby".

    ---------- Post added at 17:32 ---------- Previous post was at 17:31 ----------

    Cytat Zamieszczone przez przemtols Zobacz posta
    biorąc pod uwagę jakiekolwiek modyfikacje w esteku nie brałbym ani oryginała ani zamiennika...
    No i dlatego myślę o tej 255, bo Ford w Mondeo mk3 z jakiegoś powodu montował pompy na styk i obawiam się, że w ST220 mogło być podobnie. Wiesz może jaką wydajność ma oryginał z ST220?

  10. #9
    Kursant
    Opis
    Cougar V6
    Od
    08 Sep 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Nie mam wiedzy jaka jest dokładnie pompa w st 220 ale jeżeli proponują Walbro uniwersalne, które w zależności od typu różnią się oprócz wydajności stroną po której jest wyjście-wejście pompy to wydaje mi się, że powinno pasować również do st220. Do Cougara włożyłem właśnie GS 342 (255lph), potrzebna była delikatna rzeźba z gumową podkładką (zeszlifowanie), która znajduje się pomiędzy pompą a metalową ramą do której jest przykręcana pompa oraz zamiana wtyczki (Fordowska ma inny kształt).

    Ps. Patent z opuszczaniem baku to chyba chluba inżynierów Forda, w Cougarze zastosowali takie samo ,,ułatwiające naprawę" rozwiązanie

  11. #10
    Cytat Zamieszczone przez Iktorn Zobacz posta
    Nie mam wiedzy jaka jest dokładnie pompa w st 220 ale jeżeli proponują Walbro uniwersalne, które w zależności od typu różnią się oprócz wydajności stroną po której jest wyjście-wejście pompy to wydaje mi się, że powinno pasować również do st220. Do Cougara włożyłem właśnie GS 342 (255lph), potrzebna była delikatna rzeźba z gumową podkładką (zeszlifowanie), która znajduje się pomiędzy pompą a metalową ramą do której jest przykręcana pompa oraz zamiana wtyczki (Fordowska ma inny kształt).
    Cougar ma układ return, jak Mondeo mk2, natomiast w Mondeo mk3 jest return-less. Do układu bezpowrotnego potrzebna jest inna pompa (potwierdza to NPG zarówno w ofercie jak i w mailach). Z tego co znalazłem, chodzi o to, że pompa do return-less pracuje na zmiennym napięciu, więc (to już moje własne dywagacje, nie wiem czy słuszne) zapewne istotne jest by jej wydajność rosła liniowo wraz z napięciem, tudzież żeby sama pompa była przystosowana do pracy przy zmiennym napięciu. Być może to jest przyczyna dla której wielu osobom bardzo szybko padały tanie zamienniki pomp w ST220, chociaż auto niby przez chwile jakoś jeździło...

    A moja pompa z S-type 3,0 działała bardzo dobrze... do czasu aż przestała, a przestało nagle. Ale w sumie trudno się dziwić, bo była używana, a u mnie pracowała na pełnych obrotach. Tak czy owak skończyło się lawetą mnóstwem straconego czasu. Nie chce drugi raz tego powtarzać.
    Ostatnio edytowane przez badger ; 14-11-2013 o 23:51

  12. #11
    Kursant
    Imię
    Przemek
    Opis
    ST220
    Od
    07 Mar 2012
    Mieszka w
    Żory
    Różnica między 2,5 V6 a 3.0V6 to zmieniony układ wtryskowy z większym ciśnieniem roboczym (4,5 bara) oraz większa ilość tłoczonego paliwa (maks. 80 l/min). <- Info z TISa

    Info z PDF opisującego modyfikacje steka na 350bhp:

    http://www.pumaspeed.co.uk/product-F...l-pump_481.jsp

    Pełny pdf z modyfikacja ST220:
    http://www.slideshare.net/Fordlovers...-st220#btnNext

    Dodatkowo:
    http://www.glencoeltd.co.uk/hi-in-ta...guar-jlm20756/

    http://www.larkspeed.com/index.pl?p=191ITP303&a=i

    http://mondeoclub.ru/forum/topic/51280/page-2

    Chyba to wyjaśnia wszystko
    Ostatnio edytowane przez przemtols ; 17-11-2013 o 12:52

  13. #12
    Czy Walbro GS342 i GSS342 to takie same (typo) czy inne pompy?

  14. #13
    Kursant
    Imię
    Przemek
    Opis
    ST220
    Od
    07 Mar 2012
    Mieszka w
    Żory
    to co ja podałem w kwocie ~190zł to odpowiednik walbro, pompa przeznaczona do samochodów zmodyfikowanych, taka tańsza alternatywa i jest ich kilkanaście,

    odpowiednikiem walbro też jest HRC

    pompa firmy walbro to coś koło 350zł a różnica oznaczeń gs342 a gss342, jest żadna, zależy od sprzedawcy, aczkolwiek widziałem gdzieś w jakimś sklepie że gss342 można zakupić z zestawem dedykowanym do konkretnego samochodu, w przypadku gs342 wszędzie zestaw montażowy jest uniwersalny (sitko itd.)

  15. #14
    Raczej będę brał Walbro, nominalnie mała różnica w cenie, a w przypadku "zamiennika" jest jednak większe ryzyko, że sytuacja się powtórzy.

  16. #15
    Kursant Awatar Taxon
    Opis
    Monde ST220
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Hejka
    Badger, daj znać jaki model pasuje lub ewentualnie jak go dopasować, bo prawdopodobnie też będę przechodził Twoją ścieżką
    Co prawda pompa chodzi, ale przy mocniejszym deptaniu ma objawy niedostatecznej ilości paliwa co by wskazywało na to,że się kończy. Też myślę o Walbro, bo zamienniki mają takie samo ciśnienie - 4,5 bara, co oznacza, że jak się troszkę zużyje to znów będzie spadek i dyskoteka ze zdejmowaniem baku. Lepiej założyć Walbro i mieć 1,5 bara rezerwy.
    Ostatnio edytowane przez Taxon ; 18-11-2013 o 12:21

  17. #16
    Kursant
    Imię
    Przemek
    Opis
    ST220
    Od
    07 Mar 2012
    Mieszka w
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez Taxon Zobacz posta
    Hejka
    Badger, daj znać jaki model pasuje lub ewentualnie jak go dopasować, bo prawdopodobnie też będę przechodził Twoją ścieżką
    Co prawda pompa chodzi, ale przy mocniejszym deptaniu ma objawy niedostatecznej ilości paliwa co by wskazywało na to,że się kończy. Też myślę o Walbro, bo zamienniki mają takie samo ciśnienie - 4,5 bara, co oznacza, że jak się troszkę zużyje to znów będzie spadek i dyskoteka ze zdejmowaniem baku. Lepiej założyć Walbro i mieć 1,5 bara rezerwy.
    tu nie chodzi o ciśnienie tylko o wydajność(przepływ) przy danym ciśnieniu, za ciśnienie odpowiedzialny jest sam regulator

  18. #17
    Kursant Awatar Taxon
    Opis
    Monde ST220
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Spoczko, tylko że sprawność pompki w aucie jesteś w stanie oszacować własnie po ciśnieniu. Ujmę to inaczej - jak pompa się kończy, to nie trzyma ciśnienia na listwie i są takie objawy jak u mnie. Tak jak Badger zauważył - Ford "pożydził" trochę na tych pompach i zrobił je na styk. Efekt jest taki,że nawet przy niewielkim zużyciu pompki nie trzymają 4,5 bara na listwie co skutkuje niedostateczną ilością paliwa przy mocniejszym traktowaniu autka. Przy 6 barach nie ma takiego ryzyka. O przepustowości przy doborze pompy nie pisałem, bo to chyba oczywiste
    Ostatnio edytowane przez Taxon ; 18-11-2013 o 13:32

  19. #18
    Kursant
    Imię
    Przemek
    Opis
    ST220
    Od
    07 Mar 2012
    Mieszka w
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez Taxon Zobacz posta
    Spoczko, tylko że sprawność pompki w aucie jesteś w stanie oszacować własnie po ciśnieniu. Ujmę to inaczej - jak pompa się kończy, to nie trzyma ciśnienia na listwie i są takie objawy jak u mnie. Tak jak Badger zauważył - Ford "pożydził" trochę na tych pompach i zrobił je na styk. Efekt jest taki,że nawet przy niewielkim zużyciu pompki nie trzymają 4,5 bara na listwie co skutkuje niedostateczną ilością paliwa przy mocniejszym traktowaniu autka. Przy 6 barach nie ma takiego ryzyka. O przepustowości przy doborze pompy nie pisałem, bo to chyba oczywiste
    1. Racja, ale nie do końca...
    2. Dalej się nie rozumiemy, chodzi mi o to iż przy zakupie pompy nie można się sugerować ciśnieniem, może to wprowadzać w błąd jeśli ktoś pobieżnie przeczyta temat! Fabryczna pompa też pójdzie na 6bar, a i nawet więcej, ale jak tylko wzrasta zapotrzebowanie na paliwo, ciśnienie spadnie ze względu na małą przepustowość.

    Ostatnio edytowane przez przemtols ; 18-11-2013 o 16:11

  20. #19
    Kursant Awatar Taxon
    Opis
    Monde ST220
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Taxon Zobacz posta
    O przepustowości przy doborze pompy nie pisałem, bo to chyba oczywiste
    Koleżko, skup się - jedyna metoda sprawdzenia poprawności działania pompy w naszych autach (ST220) to pomiar ciśnienia na listwie - do tego jest tam ten zawór! Ja wiem o zależności między ciśnieniem i przepustowością, ale o tym nie pisałem, bo to oczywiste. Na skróty - warunkiem poprawnego działania układu wtryskowego w ST220 jest uzyskanie 4,5 bara na listwie niezależnie od stopnia obciążenia silnika. Podobno jest wkład Walbro, który po delikatnych modyfikacjach daje się wpakować do pompy od ST-ka i pozwala na uzyskanie 6 barów. Regulator ciśnienia oczywiście to zbije do 4,5 bo mieszanka byłaby za bogata, ale pompka zagwarantuje, że będzie miał z czego zbijać. Pompy seryjne do ST i ich zamienniki generują nominalnie ok 4,5 bara, a więc tyle, ile trzeba. Tyle że jest to ich wartość maksymalna. A to oznacza, że przy delikatnym zużyciu i spadku wydajności mamy braki, bo regulator obniży ciśnienie jak jest za wysokie, ale nie podniesie niestety jak jest za niskie. Uff. Czy teraz się rozumiemy ?
    Ostatnio edytowane przez Taxon ; 18-11-2013 o 16:49

  21. #20
    Kursant
    Imię
    Przemek
    Opis
    ST220
    Od
    07 Mar 2012
    Mieszka w
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez Taxon Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Taxon Zobacz posta
    O przepustowości przy doborze pompy nie pisałem, bo to chyba oczywiste
    Koleżko, skup się - jedyna metoda sprawdzenia poprawności działania pompy w naszych autach (ST220) to pomiar ciśnienia na listwie - do tego jest tam ten zawór! Ja wiem o zależności między ciśnieniem i przepustowością, ale o tym nie pisałem, bo to oczywiste. Na skróty - warunkiem poprawnego działania układu wtryskowego w ST220 jest uzyskanie 4,5 bara na listwie niezależnie od stopnia obciążenia silnika. Podobno jest wkład Walbro, który po delikatnych modyfikacjach daje się wpakować do pompy od ST-ka i pozwala na uzyskanie 6 barów. Regulator ciśnienia oczywiście to zbije do 4,5 bo mieszanka byłaby za bogata, ale pompka zagwarantuje, że będzie miał z czego zbijać. Pompy seryjne do ST i ich zamienniki generują nominalnie ok 4,5 bara, a więc tyle, ile trzeba. Tyle że jest to ich wartość maksymalna. A to oznacza, że przy delikatnym zużyciu i spadku wydajności mamy braki, bo regulator obniży ciśnienie jak jest za wysokie, ale nie podniesie niestety jak jest za niskie. Uff. Czy teraz się rozumiemy ?
    błąd, jak padnie regulator ciśnienia to po zawodach... ogólnie masz rację, ale napisałem że pisanie skrótami myślowymi może co niektóre osoby wprowadzić w błąd

    pompa jako tako nie generuje ciśnienia 4,5bar, także teraz kolego Ty się skup

    podstawą dopasowania pompy do danego silnika jest jej wykres przepustowości z którego można wyliczyć jej przepustowość przy danym ciśnieniu panującym w układzie. Po otrzymaniu tej przepustowości porównujemy tą wartość z zapotrzebowaniem na ilość paliwa, które też można wyliczyć z wielkości wtrysków.

    cały czas chodzi mi o to że sama wartość 6bar ma się jak piernik do wiatraka i mówiąc że ma się 1,5bar zapasu dalej się ma jak piernik do wiatraka.
    Ostatnio edytowane przez przemtols ; 18-11-2013 o 17:25

Podobne wątki

  1. [MkI] Pompa paliwa
    By Greddy in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-07-2010, 11:56
  2. [TDDi MKIII] pompa paliwa
    By jacek2266 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-12-2008, 15:19
  3. pompa paliwa?? pompa wtryskow?? swiece??
    By surmad in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24-04-2006, 16:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów