+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Mistrz pobocza Awatar berater
    Model
    Było MKIV 2010 2.0 TDCI, jest Nissan X-Trail 2008 2.0 Dci
    Silnik
    Było 143, jest 173 KM
    Od
    07 May 2006
    Mieszka w
    Piaseczno

    [MkIII] Czy muszę to polubić ?

    Witam wszystkich,
    Po raz pierwszy na forum i od razu prośba o radę.
    Od maja tego roku jestem szczęśliwym posiadaczem 2,0 TDCI XI 2002 kombi 115 KM kombi GHIA, ale...
    Po wizytach w kilku dobrych warsztatach i w ASO jestem bezradny.
    Mundek mój przy delikatnym hamowaniu np. dojeździe do świteł wykazuje tendencje do lekkiego ściągania w lewo. Niby nic strasznego ale po 100 km po mieście irytujące. Objaw nie występuje przy nagłym hamowamiu. Samochód nie ściąga na wybiegu (luzie), przyśpieszaniu i jeździe jednostajnej. Opony i koła w dobrym stanie i wyważone, zaciski przeczyszczone, tarcze i klocki nowe. Żaden z warsztatów nie stwierdził luzów w zawieszeniu i układzie kierowniczym. Geometria ustawiona perfekcyjnie. Samochód w 100% bezwypadkowy.
    Może ktoś z Klubowiczów "przećwiczył" taki temat i zechce doradzić.
    Pozdrawiam,

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zbanowany
    Od
    09 May 2005
    Mieszka w
    Wawa -> Lesznowola
    Powitać sąsiada

    Czy te dojazdy do świateł to może na Puławskiej - tam jednak czasem można złapać koleinkę i potrafi leciutko ściągnąć .
    Duże kółko robi swoje

    Ściąganie tylko przy lekkim hamowaniu wskazywałoby może jednak na zaciski
    Ale bez jazdy próbnej to raczej trudno stwierdzić, sam opis to jednak za mało. Zapraszamy na jakiegoś spocika, to potestujemy wspólnie i może coś poradzimy

    Aaaaa i jeszcze jedno - nie ma pojęcia samochód w 100% bezwypadkowy , chyba że ktoś stał od początku przy taśmie w fabryce i jechał z autkiem podczas transportu - niestety znam przypadki (nie w Fordzie akurat) sprzedaży nówek nieśmiganych, salonowych ... tylko "doświadczonych" w czasie transportu

    No dobra, koniec straszenia - witamy raz jeszcze i zapraszamy na wspólne testowanie auta.

    PS W ostateczności (bo ASO to zło) mam namiary na sensownego gościa z Ursyn Car, z serwisu - stanowisko z rolkami też mają niezłe. Jak nic nie pomoże to można spróbować u nich.

    :metal

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar berater
    Model
    Było MKIV 2010 2.0 TDCI, jest Nissan X-Trail 2008 2.0 Dci
    Silnik
    Było 143, jest 173 KM
    Od
    07 May 2006
    Mieszka w
    Piaseczno

    Re: [MkIII] Czy muszę to polubić ?

    Cytat Zamieszczone przez Luca
    Powitać sąsiada
    Ja również witam.
    Czy te dojazdy do świateł to może na Puławskiej - tam jednak czasem można złapać koleinkę i potrafi leciutko ściągnąć .
    Duże kółko robi swoje
    Nie tylko Puławska i zawsze w lewo
    Ściąganie tylko przy lekkim hamowaniu wskazywałoby może jednak na zaciski
    Rozebrane i gruntownie czyszczone.
    Aaaaa i jeszcze jedno - nie ma pojęcia samochód w 100% bezwypadkowy, chyba że ktoś stał od początku przy taśmie w fabryce i jechał z autkiem podczas transportu - niestety znam przypadki (nie w Fordzie akurat) sprzedaży nówek nieśmiganych, salonowych ... tylko "doświadczonych" w czasie transportu
    Twierdze tylko, że nie był bity w sposób mający wpływ na tę upierdliwą dolegliwość.
    PS W ostateczności (bo ASO to zło) mam namiary na sensownego gościa z Ursyn Car, z serwisu - stanowisko z rolkami też mają niezłe. Jak nic nie pomoże to można spróbować u nich.
    Byłem u nich na rolkach nic nie wykazały. Tym niemnej dzięki za zainteresowanie tematem. Może podczas delikatnego hamowania likwidują się jakieś mini luzy (np piasta?).Ponownie proszę dobrych ludzi o radę od czego zacząć poszukiwania.

  5. #4
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    A może malutki test jak jest z hamowaniem na idealnej równej drodze? Bo przed światłami to najczęściej są koleinki, małe, ale mające wpływ na właśnie ściąganie samochodu. U mnie przy standartowych oponach 255.... jest to mocno wyczuwalne, a na jeszcze szerszych , będzie na pewno zdecydowanie bardziej.
    wypisuję się z tego kraju...

  6. #5
    Nawet podczas normalnej eksploatacji wpadniecie w dziurę lub podjazd pod ostrzejszy krawężnik spowoduje zmiane geometrii :metal
    Dobre rolki hamulcowe pokaża czy hamulce biora idealnie rowno czy nie :metal

  7. #6
    Kursant Awatar zeki
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    grand caravan
    Od
    04 Jul 2006
    Mieszka w
    Góra Kalwaria k. Wa-wy
    Cytat Zamieszczone przez Luca
    Powitać sąsiada

    Czy te dojazdy do świateł to może na Puławskiej - tam jednak czasem można złapać koleinkę i potrafi leciutko ściągnąć .
    Duże kółko robi swoje
    Również witam sąsiada
    Jeśli na Puławskiej to znaczy, że masz sprawne auto Mojego też ciągnie to tu to tam...

    Chyba jakiś spocik trza będzie zrobić dla powiatu piaseczyńskiego :metal

  8. #7
    Witam.
    Znawcą nie jestem ale mogę potwierdzić opinie kolegów. Przesiadłem się na Mondka z aut, które miały węższe opony i też myślałem, że coś nie tak z hamulcami ale po dłuższym czasie się do tego przyzwczaiłem. Sprawdź czy nie "bierze" gdzieś opony i czy się koła nie grzeją. Jeśli tego nie masz a kilku majstrów już auto sprawdzało to myślę, że możesz spać spokojnie.
    Pozdrawiam

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar berater
    Model
    Było MKIV 2010 2.0 TDCI, jest Nissan X-Trail 2008 2.0 Dci
    Silnik
    Było 143, jest 173 KM
    Od
    07 May 2006
    Mieszka w
    Piaseczno

    Re:[MkIII] Czy muszę to polubić ?

    Opony zużywają się równomiernie, felgi się nie grzeją.
    Przesiadłem się z Hondy Legend z kapciami 225 więc nie jest to kwestia szerokich opon.
    Nie zaliczyłem po geometrii żadnej większej dziury (ściągało przed i po geometrii).
    Sprawdzałem na idealnie równej nawierzchni (parking Auchan), to samo.
    Tym niemnej dzięki wszystkim za dobre chęci. Temat prawdopodobnie się wyczerpał i pozostaje mi tylko wizyta u wróżki.
    Pozdrawiam.

  10. #9
    zamien kola na próbe,lewe na prawe i spróbuj

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-06-2011, 06:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów