+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Marek
    Opis
    FORD MONDEO KOMBI MK III
    Od
    28 Aug 2009
    Mieszka w
    Katowice

    Rozrusznik tylko cyka.

    Cytat Zamieszczone przez Horm Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez jarku Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez lochoo Zobacz posta
    powinno się go doładowywać raz na pół roku lub częściej.
    po co?
    jak akumulator nieruszany 8 lat wytrzymuje
    Akumulator ulega samo rozładowaniu. W warunkach pokojowych w pełni naładowany po około pół roku zaczyna przekraczać wartości minimalne. Zależy to oczywiście od pojemności baterii. W temperaturze - 30 ten sam proces trwa około tygodnia. Nie wiem i nie rozumiem skąd te 8 lat? Może kolega pomylił akumulator kwasowy z baterią do zegarków.
    Akumulator nieużywany należy i trzeba raz w miesiącu ( warunki pokojowe ) doładowywać prądem 3A przez kilka godzin. W akumulatorze który ma napięcie poniżej 12,7V zaczyna się powolny proces zasiarczenia. Akumulator który pozostawiliśmy do rozładowania i ma poniżej 12,4 to już trup. Można go jeszcze reanimować, ale generalnie śmieć. Ponieważ w innym temacie kolega jarku wskazał na fakt iż 8 lat jeździ z tą samą baterią i do niej nie zaglądał . ..... a działa i nie zaglądał do niej, podpowiem że własnie poprzez to że jak opisał przeważnie jeździ na dłóższe trasy, dba o nią tak jak książka nakazuje. Ma wciąż ładowany akumulator niskim prądem a z racji tego niskie są ubytki elektrolitu. Myslę że kolego jarku rozwiązałem dylemat 8-mio letniego akumulatora.
    Witajcie

    Koledzy w moim Mondeo mk3 nagle zaczął się kłopot z uruchamianiem silnika przekręcam kluczyk i tyk,tyk,tyk,tyk,tyk..........I NIC.

    Podłączyłem miernik na wyłączonym pokazuje 13V kiedy przekręcam kluczyk znowu robi tyk,tyk,tyk,tyk,tyk i napięcie spada do 8V ???

    Dodam że stało się to nagle.

    Przeczyściłem klemy , masy itp zmierzyłem miernikiem od plusa do masy i silnika jest 13V .

    Dodam jeszcze że z górki odpalił mi bez kłopotu .

    A w garażu jest padnięty co może być bardzo liczę na fachową pomoc pozdrawiam

    Marek
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 18-11-2013 o 10:00 Powód: Wydzielenie.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar fundil
    Imię
    Łukasz
    Model
    był B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mysłowice
    Akumulator do sprawdzenia ewentualnie do wymiany. Ale ten miernik to coś nie bardzo. 13V w to nawet nowy nie ma.
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i coś do radyjek.




  4. #3
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez marec74 Zobacz posta
    z górki odpalił mi bez kłopotu
    Cewka potrzebuje bodajże 9V żeby "wyprodukować" iskrę Więc i na bateryjce 9V by odpalił silnik.

    Cytat Zamieszczone przez marec74 Zobacz posta
    co może być
    Padnięty akumulator, albo wyładowany.
    Naładuj akumulator prostownikiem (sprawdź poziom elektrolitu) i jak odpali to sprawdź jak wygląda ładowanie, ewentualnie pożycz od kogoś jakiś na 100% sprawny aku i sprawdź na nim ładowanie.
    Jak po naładowaniu dalej będą jaja z takim spadkiem napięcia no to ewidentnie akumulator dokończył żywota.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Marek
    Opis
    FORD MONDEO KOMBI MK III
    Od
    28 Aug 2009
    Mieszka w
    Katowice
    Dwa dni z rzędu ładuję i tyłek nic to nie daje dzisiaj kolega podjedzie mam sprawdzić od niego aku a może by na kable odpalić? ale czy wtedy mam wypiąć swój i odpalać z jego jak będzie lepiej?
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 07-11-2013 o 14:23 Powód: edit

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Najlepiej wyjąć swój i wsadzić jego, bo często się zdarza, że akumulator jest tak uwalony, że przy podpięciu kabli "wsysa" prąd zamiast puszczać na elektrykę samochodu.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Marek
    Opis
    FORD MONDEO KOMBI MK III
    Od
    28 Aug 2009
    Mieszka w
    Katowice
    Ok dzięki dam znać co z tego wyszło pozdrawiam

    Niestety nie odpalił wszystkie kontrolki itp jaśniej zaświeciły gdy podpięliśmy kable ale nic z tego tylko Tyk tyk tyk tyk tyk ........

    Pewnie cewka w rozruszniku ?
    Ostatnio edytowane przez marec74 ; 08-11-2013 o 01:32

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Marek
    Opis
    FORD MONDEO KOMBI MK III
    Od
    28 Aug 2009
    Mieszka w
    Katowice
    Ja już nie mam opcji co może być nie tak???? i od czego mam zacząć??? rozrusznik wymieniłem na inny sprawdzony i tyk tyk tyk tyk tyk ........

    Szajby idzie dostać

    Helpppppppppp..........

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Jak słychać dalej tylko tykanie na sprawnym aku to znaczy że z samym prądem OK.
    Pozostają skończone szczotki w rozruszniku, klęknięty automat rozrusznika, brak masy silnika, problem z przewodem idącym od akumulatora do rozrusznika (może zaśniedział w zakuciu klemy) .
    Dobrze by było jakimś w miarę grubym kabelkiem podać prąd bezpośrednio na rozrusznik, żeby sprawdzić czy tak zakręci, tylko ostrożnie coby gdzieś o masę nie zrobić zwarcia no i auto coby na luzie było
    Na razie nic więcej nie przychodzi mi do głowy.

    Później wydzielę wątek do oddzielnego tematu.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Kursant
    Imię
    Marek
    Opis
    FORD MONDEO KOMBI MK III
    Od
    28 Aug 2009
    Mieszka w
    Katowice
    Ja już nie mam opcji co może być nie tak???? i od czego mam zacząć??? rozrusznik wymieniłem na inny sprawdzony i tyk tyk tyk tyk tyk ........

    Szajby idzie dostać

    Helpppppppppp..........

    Netoper dzięki za podpowiedzi spróbuje jeszcze z jednym rozrusznikiem mam dwa .

    A czy automat można rozkręcić i samemu coś grzebnąć ?

    Zapomniałem dodać że raz odpalił !!!! ale tylko raz .
    Po zmianie rozrusznika aku ładował się kilkanaście godzin i spróbowałem uruchomić silnik przekręcałem kluczyk i tyk tyk tyk.... nic dopiero za którymś razem jest!!!! pochodził trochę ale po próbie ponownego uruchomienia tyk tyk tyk nic
    Jakie wnioski z tego można wyciągnąć???
    Ostatnio edytowane przez marec74 ; 18-11-2013 o 09:55

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez marec74 Zobacz posta
    A czy automat można rozkręcić i samemu coś grzebnąć ?
    Nie wiem jak w mondku, ostatni jaki rozbierałem był od poloneza, trza było nity rozwiercić i odlutować przewód idący do styku sterującego. w środku były takie niby "klocki" z miedzi które stykając się przekazywały prąd na szczotki rozrusznika, i te klocki potrafiły się wypalać, czasami wystarczyło je porządnie papierem ściernym przetrzeć, jednak częściej trza było wymienić, swego czasu były do kupienia w sklepach motoryzacyjnych, w obecnych czasach wątpię aby były do dostania.
    Cytat Zamieszczone przez marec74 Zobacz posta
    spróbuje jeszcze z jednym rozrusznikiem mam dwa .
    Zanim go do auta zasadzisz to najpierw na sucho sprawdź go jak pracuje.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Ostatnio rozbierałem rozrusznik z mkI i niestety automat bez poważniejszej ingerencji w niego jest nierozbieralny. Podejrzewam, że w mkIII też nie. Nie wiem czy ten pasuje do Twojego auta, zle za te 50 zł z przesyłką nie bawiłbym się w rozbieranie go.: http://allegro.pl/nowy-elektromagnes...670756220.html
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

  13. #12
    Kursant
    Imię
    Marek
    Opis
    FORD MONDEO KOMBI MK III
    Od
    28 Aug 2009
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez uro2 Zobacz posta
    Ostatnio rozbierałem rozrusznik z mkI i niestety automat bez poważniejszej ingerencji w niego jest nierozbieralny. Podejrzewam, że w mkIII też nie. Nie wiem czy ten pasuje do Twojego auta, zle za te 50 zł z przesyłką nie bawiłbym się w rozbieranie go.: http://allegro.pl/nowy-elektromagnes...670756220.html
    Uro2 Dzięki ale kupiłem 2 sprawne rozruszniki z rozbieralni sprawdzone przez sprzedawce tak że mam co wymieniać hihi....

    Na razie włożyłem pierwszy chcę wykluczyć

    1 Akumulator
    2.Masa , kable itp
    3.????

  14. #13
    Zbanowany
    Model
    MKI
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Rower
    Od
    11 Oct 2012
    Mieszka w
    Krosno
    styku.
    Ostatnio edytowane przez Darmodziej ; 29-11-2013 o 18:59

  15. #14
    Kursant
    Imię
    Marek
    Opis
    FORD MONDEO KOMBI MK III
    Od
    28 Aug 2009
    Mieszka w
    Katowice
    Koledzy dziękuję za pomoc sprawa się już wyjaśniła postaram się opisać to jasno i obrazowo.

    1. Zawsze sprawdzajcie akumulator kilka razy ja sprawdziłem raz z próbą uruchamiania poprzez kable ale bez pozytywnego rezultatu i tu był błąd gdyż kable rozruchowe były złe.


    Kolega miał albo zbyt cienkie przewody i to mogła być przyczyna nie uruchomienia silnika.
    Kable i zaciski muszą być solidne ponieważ wtedy nie ma upływności tak drastycznych spadków napięcia pod obciążeniem.

    2. Mając uszkodzony akumulator przy pomocy dobrych kabli rozruchowych można uruchomić silnik bez problemu

    Za drugim razem kable były bardzo dobre i podłączyliśmy do rozruchu bezpośrednio z podłączonym akumul i z odłączonym akumul efekt był zawsze taki sam silnik odpalał od pierwszego razu.

    3. Ważna sprawa z całą elektroniką światłami , wskazaniami na wyświetlaczu , lampkami sygnalizującymi itd wszystkie wskazania powinny być takie jak dotąd kiedy samochód był sprawny jeśli coś miga , nie załącza się zegary wariują itd możne to być sprawa zasilania.
    ZAWSZE SPRAWDŻ SASILANIE !!!

    4. Pomiar napięcia na zepsutym akumulatorze wskazywał 13V i tu powinienem się od razu zastanowić tak jak jeden z kolegów napisał że to jest ZBYT DUŻO!!!

    5. Po kupnie nowego akumulatora wszystko działa jak należy.

    6. Jaka jest pozytywna strona tej operacji sprawdzone i wyczyszczone wszystkie masy , bezpieczniki , kable itp , mam wymieniony rozrusznik przy czym sprawdzony stary i działa!!! mam teraz 2 rozruszniki w zapasie .

    Przyczyna stary zużyty akumulator!!!!

    Dziękuję wszystkim za pomoc pozdrawiam.

    Polecam poczytać o

    http://www.auto-swiat.pl/1-testujemy-kable
    Ostatnio edytowane przez marec74 ; 25-11-2013 o 09:06

  16. #15
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez marec74 Zobacz posta
    1. Zawsze sprawdzajcie akumulator kilka razy ja sprawdziłem raz z próbą uruchamiania poprzez kable ale bez pozytywnego rezultatu i tu był błąd gdyż kable rozruchowe były złe.


    Kolega miał albo zbyt cienkie przewody i to mogła być przyczyna nie uruchomienia silnika.
    Kable i zaciski muszą być solidne ponieważ wtedy nie ma upływności tak drastycznych spadków napięcia pod obciążeniem.
    O kablach było już trochę na forum pisane i wniosek jest taki że bardzo ciężko jest dobre kable kupić i dlatego zaleca się aby podmienić akumulatory, wtedy jest pewność na 100%
    Kupa kierowców nie jest tego świadoma, czy wręcz leniwa aby podmienić akumulatory i później mimo pierwszych dobrych porad, robi się zamieszanie z kolejnymi poradami.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  17. #16
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    bardzo ciężko jest dobre kable kupić
    Dokłądnie. Na marketowych próbowałem odpalić 1.6 benę z aku mojego diesel-a (70Ah). Bena nawet się nie odezwała, pomimo że klekot był odpalony.
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

  18. #17
    Kursant
    Imię
    Marek
    Opis
    FORD MONDEO KOMBI MK III
    Od
    28 Aug 2009
    Mieszka w
    Katowice
    Dlatego lepiej na kable nie żałować parę złoty więcej.

    a najlepiej jest sprawdzić jak jest taka możliwość pod obciążeniem.

    Temat uważam za wyjaśniony mam nadzieję że następni którzy będą mieli problem z rozrusznikiem najpierw sprawdzą akumulator , zamienią , pożyczą a dopiero potem będą zwalać na inne podzespoły.

  19. #18
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    LPG STAG 300 -> ISA2
    Od
    12 Aug 2012
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Witam Panowie, odgrzebuję temat, ostatnio pojawił się u mnie problem z odpaleniem Mondka. Najpierw kręcił wolno, ale odpalał po pierwszym "obrocie". Po odpaleniu chodził normalnie. Po wyjściu z pracy, po około 8 godzinach, ten sam problem. Następnego dnia już nie odpalił. Tylko cykanie spod maski, świecąca kontrolka ładowania i ciśnienia oleju. Po kilku próbach odpalenia kontrolka ładowania zgasła. Zadzwoniłem po taksówkę, gość podłączył kable, auto odpaliło bez problemu. Chciałem wymienić akumulator, ale przez ponad tydzień nic się nie działo - odpalał normalnie i jeździł bez żadnych problemów. Następnie znowu to samo - ciężko zakręcił, ale odpalił, po wyjściu z pracy nie chciał palić. Poszedłem do firmy po kable, wracam po ok. 15 minutach, pomyślalem "Spróbuję jeszcze raz". Zakręcił ciężko, ale odpalił bez problemu. Kopara mi opadła, ale na wszelki wypadek kupiłem nowy akumulator - 55Ah, 470A. Założyłem, odpalił bez kłopotu. Cieszyłem się dwa dni. Dziś już nie chciał odpalić. Znowu cykanie spod maski. Uruchomiłem go na pych, przejechałem może z 500 metrów, kontrolki zaczęły wariować (zapaliła się kontrolka od poduszek, zegary się wyłączyły) i samochód stanął. Czy to możliwe, że kupiony, teoretycznie nowy akumulator padł po dwóch dniach? http://hobby-elektronika.eu/programator.html Może to rozrusznik zdechł?
    Ostatnio edytowane przez maxx304 ; 12-05-2018 o 21:38

  20. #19
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez maxx304 Zobacz posta
    Czy to możliwe, że kupiony, teoretycznie nowy akumulator padł po dwóch dniach?
    Możliwe, ale pierwsze co się nasuwa przy Twoim opisie to problem z ładowaniem.
    Sprawdź jakie jest napięcie przed odpaleniem i potem sprawdź jak wygląda po odpaleniu silnika.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  21. #20
    Pochłaniacz prostych Awatar Marcinus_1
    Imię
    Marcin
    Model
    Galaxy mkIV
    Silnik
    tyt sport
    Od
    16 Apr 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Albo rozrusznik robi zwarcie I wyładowuje baterie.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIV] Nie odpala. Akumulator? Rozrusznik? Tylko cykanie spod maski.
    By krakowiak_kr in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 21-11-2013, 00:52
  2. [MkIII] Rozrusznik tylko "cyka"
    By zbyslaw73 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-08-2013, 09:57
  3. [MkIII] rozrusznik nie kręci tylko słychać cykanie
    By Łukasz1293 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-09-2012, 08:16
  4. [MkI] Rozrusznik kręci tylko w stanie jałowym
    By mizer82 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-10-2011, 17:58
  5. [MkIII] Rozrusznika nie kręci tylko cyka
    By rustin in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-10-2010, 19:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów