+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: pompa wtryskowa

  1. #1
    Pieszy
    Imię
    Wiktor
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Ford Mondeo 1998r 1.8 sedan
    Od
    21 Nov 2013
    Mieszka w
    Myślibórz

    Question pompa wtryskowa

    W moim Fordzie Mondeo 1998r 1.8 ON, ciekła pompa wtryskowa. Ja dostarczyłem taka samą pompę LUKASA w pełni sprawną którą to mechanik mi wymienił razem z nowym rozrządem.Gdy przyszło do rozruch silnika to nie chce nawet zakręcić rozrusznik. Proszę o pomoc co mam zrobić żeby silnik zapalił. Prawdopodobnie w starej pompie był jakiś inny zawór lub czip. Tego mechanik nie wie. Bardzo proszę o pomoc, za co bardzo dziękuję. Z poważaniem Wiktor Woźniak Myślibórz Zachodniopomorskie.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Witaj.Na początek kilka spraw organizacyjnych: w profilu masz Mk1 a poście piszesz "rocznik 98".W roku 98 było Mk2 i nie 1,8 ON 110 KM a 1,8 TD 90 KM.
    Co do meritum-podejrzewam że "nowa" pompa nie ma immobilisera albo ma niewłaściwy (kupiony wraz z pompą).W takim wypadku silnik nie odpala (blokada zaworu "stop") ani nie kręci (blokada przekaźnika załączającego rozrusznik).
    Rozwiązanie jest proste ale obecnie nieco pracochłonne-należy za "starej" pompy zdemontować czarny plastikowy moduł immo przykręcony śrubkami do boku pompy od strony bloku silnika i przełożyć do "nowej" pompy.Niestety do tej operacji pompa musi być z auta wyjęta.Jeśli nowa pompa miała immo to zawór "stop" jest na dwa kabelki a jeśli nie miała to zawór ma tylko jeden kabelek.W takim przypadku trzeba do nowej pompy założyć zaworek ze starej.Bez oryginalnego modułu immo auto nie odpali-moduł jest skonfigurowany z transponderami w kluczykach,no chyba ze usunie sie immo całkowicie i odpowiednio przerobi instalacje elektryczną.



Podobne wątki

  1. [TD MkII] Pompa wtryskowa HELP :D
    By pedro1234 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-09-2010, 23:26
  2. [TD MkI] pompa wtryskowa
    By Thot in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-10-2009, 01:12
  3. [MkIII] Pompa wtryskowa
    By ziomek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-07-2008, 12:35
  4. Pompa wtryskowa
    By grzeba in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 08-11-2005, 20:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów