+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    Mistrz pobocza Awatar Fortis
    Imię
    Grzesiek
    Opis
    MKI 2.0
    Od
    03 Nov 2009
    Mieszka w
    sosnowiec

    reflektory do lamp morette

    Problem lamp każdy zna, w google można znaleźć sposób na światła mijania, z długimi pozostaje problem, z którym można powalczyć jeśli mamy całe klosze(szkła) wracając do sposobu na mijania, z którego kiedyś skorzystałem, kupujemy reflektory z fiata i jeśli chcemy mieć szkła oryginalne ( z homologacją na mijania i długie) rozklejamy i zamieniamy odblaski, niestety później klosz rdzewieje, można też podmienić od razu całe reflektory, pewnie spasują bez problemu, nie wiem jak z postojówkami bo nie zawsze są ale na to też był sposób czyli rozwiercić reflektor, koszt takich lamp to około 50zł, dzięki koledze zetes bo on kupił wcześniej reflektory wessem sam się na nie zdecydowałem, co nie załatwiło sprawy długich, ale te nie będą rozklejane, chociaż wyglądają na tworzywo sztuczne, więc rdza się nie pojawi, jedyne co trzeba zrobić to przyciąć jeden uchwyt jak na fotce, ja zamawiałem chyba przez pomyłkę wersję bez postojówki, jednak łatwo się nawierciło, użyłem też oprawek z podświetlania schowka/nóg pasują idealnie, cena z przesyłką to 96zł myślę, że warto bo to wydane pieniądze raz a dobrze.Wracając do długich możemy zamówić ze strony wessem o średnicy 220 reflektory rajdowe ale nie wiem co z homologacją i kosztują 200zł, ja użyłem jednak starych lamp fiata które zostały mi z mijania, kiedyś je wymienię na nowe, rozklejamy reflektory, te z fiata są większe ale po przycięciu mieszczą się w obudowie, obcinamy równo z rantem i mamy wymiar na nasze szkła od długich zabezpieczamy podkładem antykorozyjnym i sklejamy np silikonem na wysokie temp. osobiście odradzam klej do szyb, bo później się chyba nie rozkleji.Pozostaje problem montażu na szczęście te z fiata mają takie koło przy oprawce żarówki, do którego można przyspawać mocowania , niestety ale reflektor z fiata jest grubszy od oryginału dlatego regulacja nie jest tak obszerna, niestety do tej pory nie wymyśliłem nic lepszego, jeśli ktoś ma inny lepszy patent to chętnie skorzystam.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

Podobne wątki

  1. [MkI] Morette Mk1
    By Sławomir in forum Tuning
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-10-2013, 03:32
  2. [MkII] Ustawienie lamp morette mondeo mk2
    By mizerka in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-11-2011, 07:32
  3. [MkI] Coś dla posiadaczy lamp Morette... Pomóżcie
    By johnnybravo in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-08-2007, 20:24
  4. [MkI] reflektory morette
    By serdel in forum Tuning
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 09-02-2006, 00:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów