+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Poch³aniacz prostych
    Model
    Audi A4
    Silnik
    1,8T
    Opis
    OOOO
    Od
    15 May 2006
    Mieszka w
    Czêstochowa

    [MkII] przetwornik ró¿nicy ci¶nieñ metalowy i plastikowy

    Cze¶æ

    CZy nie bedzie problemu jak za³o¿e do siebie metalowy przetwornik ró¿nicy ci¶nieñ z silnika przed majem '98?? Ja mam autko po tej dacie i ta czê¶æ jest plastikowa...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Poch³aniacz prostych
    Model
    Audi A4
    Silnik
    1,8T
    Opis
    OOOO
    Od
    15 May 2006
    Mieszka w
    Czêstochowa
    Kole¶ mi powiedzia³ ¿e to steruje komputer i musi byæ identyczny ten przetwornik, ten sam rok, ta sama skrzynia i silnik.... A ja mam za³atwione rok starsze i manual, z tego samego silnika... Wiêc chyba se odpuszcze i zrobie jakis patent z tym starym przetwornikiem...

  4. #3
    Poch³aniacz prostych
    Od
    14 Apr 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Nie wiem jak po maju 98r w ka¿dym razie przetworniki z MKI i MKII ( aluminiowe) ró¿ni± siê tylko wtyczk±.Mam z rocznika 93 i 97 i stosowa³em oba u siebie naprzemiennie z powodzeniem ( mam dolutowan± równolegle wtyczkê z MKII).

  5. #4
    Poch³aniacz prostych
    Model
    Audi A4
    Silnik
    1,8T
    Opis
    OOOO
    Od
    15 May 2006
    Mieszka w
    Czêstochowa
    Cytat Zamieszczone przez Henryk
    Nie wiem jak po maju 98r w ka¿dym razie przetworniki z MKI i MKII ( aluminiowe) ró¿ni± siê tylko wtyczk±.Mam z rocznika 93 i 97 i stosowa³em oba u siebie naprzemiennie z powodzeniem ( mam dolutowan± równolegle wtyczkê z MKII).

    A od takiego samego silnika i skrzyni s± one??

  6. #5
    Poch³aniacz prostych
    Od
    14 Apr 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Pewno¶ci nie mam zadnej bo kupowa³em na u¿ywkach wiêc nie s±dzê ¿eby by³y akurat od takiego samego silnika i skrzyni.W ka¿dym razie oba pracuj± poprawnie.Przetwornik ró¿nicy ci¶nieñ mierzy ró¿nicê ci¶nieñ w "bypasie" i ten pomiar wykorzystywany jest do sterowania zaworem recyrkulacji spalin EGR.Nie bardzo wiec widzê jakie znaczenie ma mieæ tu skrzynia biegów?.Osobi¶cie nie widzê tu zadnego powi±zania miedzy przetwornikiem ró¿nicy ci¶nieñ a skrzynia biegów.Ewentualna róznica moze tkwiæ w pojemnosci skokowej silnika do jakiego by³ on stosowany ( ale te¿ nie koniecznie).On mierzy róznicê a nie warto¶æ ci¶nienia.Tak mnie siê wydaje.

  7. #6
    Poch³aniacz prostych
    Model
    Audi A4
    Silnik
    1,8T
    Opis
    OOOO
    Od
    15 May 2006
    Mieszka w
    Czêstochowa
    No tak mi specjalista t³umaczy³, ¿e jak mam inny przetwornik od manulala to przy innych obrotach mo¿e mi zmieniaæ biegi i mo¿e w ogóle ¼le pracowaæ silnik... Choæ o tym wg mnie steruje komputer, i inny przetwornik i tak musia³by s³uchaæ tego samego kompa. No ale mnie zmiesza³ i nie wiem co zrobiæ...

  8. #7
    Poch³aniacz prostych
    Od
    14 Apr 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Przetwornik ró¿nicy ci¶nieñ ( bo chyba o nim rozmawiamy?) nie wp³ywa ani na obroty silnika ani tymbardziej nie steruje zmian± biegów w automacie.
    S³uchaj±c tego co mówi Twój specjalista nabieram w±tpliwo¶ci czy aby rozmawiamy o tym samym przetworniku.
    Mo¿e w automacie jest jaki¶ inny dodatkowy przetwornik? Ale je¿eli mówimy o urz±dzeniu zamocowanym na ¶cianie grodziowej obok EDISa ..do którego dochodz± 2 wê¿yki gumowe i wtyczka to raczej bedê polemizowa³ siê z teori± Twojego eksperta.Chyba ,¿e po 98 roku wprowadzili jakie¶ istotne zmiany o których ja niestety nie mam jeszcze pojecia.

  9. #8
    Poch³aniacz prostych
    Model
    Audi A4
    Silnik
    1,8T
    Opis
    OOOO
    Od
    15 May 2006
    Mieszka w
    Czêstochowa
    Cytat Zamieszczone przez Henryk
    Przetwornik ró¿nicy ci¶nieñ ( bo chyba o nim rozmawiamy?) nie wp³ywa ani na obroty silnika ani tymbardziej nie steruje zmian± biegów w automacie.
    S³uchaj±c tego co mówi Twój specjalista nabieram w±tpliwo¶ci czy aby rozmawiamy o tym samym przetworniku.
    Mo¿e w automacie jest jaki¶ inny dodatkowy przetwornik? Ale je¿eli mówimy o urz±dzeniu zamocowanym na ¶cianie grodziowej obok EDISa ..do którego dochodz± 2 wê¿yki gumowe i wtyczka to raczej bedê polemizowa³ siê z teori± Twojego eksperta.Chyba ,¿e po 98 roku wprowadzili jakie¶ istotne zmiany o których ja niestety nie mam jeszcze pojecia.

    Tak, o tym samym rozmawiamy...

    Dla pewno¶ci tu podaje foty.

    Chyba jednak zaufam Tobie, bo nie raz mkp mi pomog³o, a nie jaki¶ "spec" kiciarz....

Podobne w±tki

  1. [MkI] Przetwornik ró¿nicy ci¶nieñ
    By Optysio in forum Na w³asne oczy
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-05-2011, 18:00
  2. Przetwornik ró¿nicy ci¶nieñ MkI 1,6 16V
    By Piotrek-Mondi in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17-09-2005, 00:00
  3. Przetwornik ró¿nicy ci¶nieñ
    By krmt76 in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-06-2005, 15:46
  4. Przetwornik ró¿nicy ci¶nieñ
    By Henryk in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-05-2005, 22:19
  5. przetwornik ró¿nicy ci¶nieñ
    By granat in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-03-2005, 00:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów