+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 69
  1. #21
    Zielony listek Awatar Stoper
    Imię
    Marcin
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    MKI
    Od
    10 Sep 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez tyberiusz46
    Tez tak sądze, mimo ze te za 40 to teoretycznie maja wyzsza moc malo w to wierze i chyba zdecyduje sie na konkretne elipsy firmy Pioneer 6x9.
    Nie pamietam teraz konkretnie dlaczego, ale znajomy ktory prowadzi profesjonalna firme car-audio ktorej idzie znakomicie w konkursach na pro audio nigdy nie poleca glosnikow 'jajek' a wrecz odradza. Moze chodzilo o strojenie czy jakosc dzwieku czy cos, nie pamietam ale wiem od niego ze lepiej kupic normalne glosniki okragle w tym wypadku 16,5. Nie wiem czy to kogos do czegos przekona ale potrzebowalem sie z wami podzielic ta informacja

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Adaśko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg
    ale zdecydowana wiekszosc ludzi, ktora ma glosniki z tylu na polce to sa to wlasnie elipsy 6x9 :metal
    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

  4. #23
    Głośnik tej samej klasy na elipsie zawsze będzie odrobinę mniej sztywny niż na okrągłym stożku (fizyka), z drugiej strony elipsa ma trochę większą powierzchnię więc trochę większą skuteczność, różnice nie są duże.
    Zajmuje sie nagłośnieniem estradowym tu jest trochę inaczej i elipsa pozwala lepiej wykorzystać przestrzeń kosztem jakości. Z drugiej strony nigdy nie będziesz miał do wyboru identycznych głośników różniących się tylko kształtem membrany.
    Ja mam 4x165mm tylko musiałem dokupić przejściówki (ramki) bo ford w swej genialności zastosował głośniki o dwóch rozstawach śrubek
    Pozdrawiam, Maciek

  5. #24
    Zielony listek Awatar Stoper
    Imię
    Marcin
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    MKI
    Od
    10 Sep 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez tyberiusz46
    ale zdecydowana wiekszosc ludzi, ktora ma glosniki z tylu na polce to sa to wlasnie elipsy 6x9 :metal
    To prawda, wyglada to nawet calkiem ladnie ale zalezy komu o co chodzi

    Znajomy mowi ze bardzo ciezko jest zmusic te glosniki, szczegolnie w tylnej polce, zeby 'zagraly jak nalezy'.

    Ja tez mam przejsciowki w drzwiach z jakej na okragle a wyglada to tak:

  6. #25
    Pogromca zakrętów
    Imię
    My name is Gladiator
    Model
    SAM
    Silnik
    SAM
    Opis
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Sam_(motoryzacja)
    Od
    17 Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Moja propozycja jest taka - na przód zestaw odseparowany - 16 cm głośnik okrągły + tweeter. Na tył 6x9 cala - mieści się, ale trzeba podcinać drzwi. Jak układ ma być jeszcze lepszy to sub do bagażnika. Wygłuszenie drzwi - obowiązkowe.

  7. #26
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Adaśko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg
    no to moze taka konfiguracja, na przod 16 cm, a zamiast do drzwi 6x9 to na polke cos takiego:

    http://www.allegro.pl/item127701728_...zl_gratis.html

    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

  8. #27
    Niedzielny kierowca Awatar Mirron
    Imię
    Paweł
    Opis
    MONDEO MKIII 1.8B, MKI 1.8B
    Od
    18 Feb 2005
    Mieszka w
    Lublin
    a czmu sie upierasz na tą półkę?

  9. #28
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Adaśko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg
    bo chem wstawic duze glosniki, a one na glebokosc w drzwi chyba nie wejda, a nie chcem podcinac tak jak vmze napisal.
    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

  10. #29
    Niedzielny kierowca Awatar Mirron
    Imię
    Paweł
    Opis
    MONDEO MKIII 1.8B, MKI 1.8B
    Od
    18 Feb 2005
    Mieszka w
    Lublin
    e jesli chodzi o podcinanie to chodzi tutaj o otworki pod głośniki, na głebokość raczej Ci wejdą bo Mondeo ma raczej glębokie drzwiczki...
    Jeśli zdecydujesz sie na 16stki to w drzwi spokojnie wejdą..... Ja na Twoim miejscu skupił bym się na przodzie i tam przyinwestował w jakis ciekawy zestaw separowany, na tył jako uzupełnienie wrzuciłbym albo proste 16stki albo 5x7 (tak planuje zrobic u siebie, na przodzie mam zestawik GMS960 i śmiga) ... a z czasem ewentualnie do bagażniczka wrzucisz sobie jakis subwooferek....

  11. #30
    Zielony listek Awatar Stoper
    Imię
    Marcin
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    MKI
    Od
    10 Sep 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez tyberiusz46
    bo chem wstawic duze glosniki, a one na glebokosc w drzwi nie wejda chyba, a nie chcem podcinac tak jak vmze napisal.
    Duze glosniki nic ci nie dadza jezeli nie beda zabudowane w komorze zamknietej, praktycznie zero bassu a i dzwiek duzo bardziej cichy niz w dobrze wygluszonych drzwiach z przodu i tweeterami w sllupkach. Ja mam taki zestaw i gra idealnie, scena dzwiekowa wyglada tak jak powinna. A pozatym jestes kierowca to po co ci dzwiek z tylu jak tam nie siedzisz? na tyl mozna dac w drzwi, nawet bez wygluszenia, jakies glosniki wysokotonowe zeby pasazerowie mieli troche wokalua jak zrobisz dobre wygluszenie z przodu i jakis subwooferek w bagazniku to i tak bassu wszyscy beda mieli po uszy.

    Pozdrawiam

  12. #31
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Adaśko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg
    to mowicie, ze najlepiej w drzwi i polke sobie podarowac. Jeszcze to przemysle, ale narazie musze w co innego kase wlozyc


    Pozdro
    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

  13. #32
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Adaśko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg
    albo jeszcze inna opcja we wszystkie drzwi 6x9 Pioneera
    Co o tym sądzicie?
    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

  14. #33
    Kursant
    Opis
    MK3 3.0
    Od
    20 Aug 2005
    Mieszka w
    Okolice Wrocławia
    Cześć, Wszystkim.

    Daruj sobie elipsy. Zrób tak, jak Ci radzą: porządne dystanse, na przód zestaw 2 drożny odseparowany, tweteery w słupki, tył może być jakiś coax, a półkę bezwzględnie sobie daruj. I koniecznie dobrze wytłum drzwi.
    Akurat Pioneer to nie jest najlepszy wybór, jeśli chodzi o głośniki ( w odróżnieniu od reszty sprzętu, jaki produkują ), Polecam Infinity, ale to droga firma. Choć gdybym miał wybierać, dałbym raczej tylko przód wyższej klasy, niż 4 byle jakie.

    Pozdrawiam, QuadMan
    MKIII 3.0 V6 TitaniumX

  15. #34
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Adaśko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg
    Bylem dzis w paru sklepach i zdecydowalem sie na te same glosniki z przodu i z tylu. Kupie dwa komplety Blaupunkta (nie pamietam oznaczenia) 165 mm. moc ciagla jednego glosnika 80W maxymalna 150W chyba. 2 komplety to 458 zl + mata do wygluszenia drzwi. Dzieki za wszystkie sugestie.


    Pozdro!!!
    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

  16. #35
    Niedzielny kierowca Awatar Mirron
    Imię
    Paweł
    Opis
    MONDEO MKIII 1.8B, MKI 1.8B
    Od
    18 Feb 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez tyberiusz46
    Bylem dzis w paru sklepach i zdecydowalem sie na te same glosniki z przodu i z tylu. Kupie dwa komplety Blaupunkta (nie pamietam oznaczenia) 165 mm. moc ciagla jednego glosnika 80W maxymalna 150W chyba. 2 komplety to 458 zl + mata do wygluszenia drzwi. Dzieki za wszystkie sugestie.


    Pozdro!!!

    Uparty jestes Ja bym się skłaniał jednak na zestaw separowany na przód woofery+tweatery a na tył jakieś dwódrożne..... :metal

  17. #36
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Adaśko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg
    to sa Woofery + tweetery
    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

  18. #37
    Pieszy
    Imię
    Tomek
    Opis
    Ford Mondeo I 1.8 TD
    Od
    20 Sep 2006
    Mieszka w
    Pabianice
    Jako że jestem nowy witam wszystkich. Od dłuższego czasu czytam forum lecz bez rejestrowania, a dziś nadszedł dzień w którym potrzebuje Waszej rady. Nie chciałem zakładać nowego tematu wiec dołączam się do tego. Po przeczytaniu b.dużej ilości tematów zdecydowałem się na kupno zestawu Hertz DSK 165, który pójdzie na przód, problemem dla mnie jest wybór głośników w tylne drzwi...odrazu mówie że będzie to grało na samym radiu Panasonica 4x45W, drzwi mam zamiar wygłuszyć papą dekarską i boczki przejechać Bool'em. Co do głośników to zastanawiam się nad 5x7 Mac Audio Mobil 57,2 dwudrożne lub jakieś Pyle także 5x7 a może Lanzary...myślałem też nad 16,5mm - Magnat Ultra 162 lub Lanzar. Proszę o rade i z góry dzięki[/i]

  19. #38
    Kursant Awatar DeKonrado
    Opis
    Renault Laguna II PhI 1.8 automat wcześniej Mondeo Mk II 1.6
    Od
    31 Jul 2006
    Mieszka w
    Łomża
    Ja w poprzednim aucie KA miałem (w sumie mam bo mamuśka nadal nim się porusza) głośniki 5x7 PYLE z czerwonymi membrankami http://www.allegro.pl/item127210494_..._200w_hit.html są też i troche droższe z żółtymi http://www.allegro.pl/item127242469_...gwarancja.html . Te czerwone grały bardzo przyzwoicie na radyjku Blaupunkta AlicANTE. Jeśli nie chcesz dużo pakować w sprzęt audio to wydaje mi się, że powinny wystarczyć. Tych Lanzarów to nie słyszałem ale PYLE są w tej cenie OK

    Lub zrób tak jak powyżej koledzy radzą, przejściówki i jakieś 16.
    Mondeo MK II 1.6 sedan 1996r., wersja B (jak bieda) Biały, Blaupunkt SantaCruz MP36, 4XPyle Red Label teraz już Renault Laguna II PhI

  20. #39
    Pieszy
    Imię
    Tomek
    Opis
    Ford Mondeo I 1.8 TD
    Od
    20 Sep 2006
    Mieszka w
    Pabianice
    jakoś nie jestem przekonany do tych Pyle, czytałem tu na forum że po jakimś czasie zaczynają harczeć Lanzary zbierają chyba lepsze opinie...no i 5x7 czy 16,5mm na tył jako uzupełnienie do tych Hertzów? dwu czy trzydrożne?[/img]
    MkI 1.8 TD '94
    BORBET 7,5x15H2 205/50/15 Michelin Pilots Exalto
    Hertz DSK 165

  21. #40
    Kursant Awatar DeKonrado
    Opis
    Renault Laguna II PhI 1.8 automat wcześniej Mondeo Mk II 1.6
    Od
    31 Jul 2006
    Mieszka w
    Łomża
    Cytat Zamieszczone przez Gutek
    jakoś nie jestem przekonany do tych Pyle, czytałem tu na forum że po jakimś czasie zaczynają harczeć Lanzary zbierają chyba lepsze opinie...no i 5x7 czy 16,5mm na tył jako uzupełnienie do tych Hertzów? dwu czy trzydrożne?[/img]
    Bo ja wiem, w matuli Ka jak jej zostawiłem te głośniki to grają do tej pory (czyli około 4 lat) i nie charczą. Ale raczej mocno w nie dostawały.
    Mondeo MK II 1.6 sedan 1996r., wersja B (jak bieda) Biały, Blaupunkt SantaCruz MP36, 4XPyle Red Label teraz już Renault Laguna II PhI

Podobne wątki

  1. [MkII] Głośniki w tylnych drzwiach
    By Arbuz in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-10-2010, 20:09
  2. [MkII] Jak szczelnie umocować głośniki 5x7 w drzwiach?
    By jogi33 in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-08-2010, 17:12
  3. [MkIII] Głośniki w przednich drzwiach.
    By Juras in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-05-2010, 13:20
  4. [MkI] Głośniki w tylnych drzwiach ???
    By benekb in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-10-2006, 23:00
  5. Głośniki w tylnych drzwiach
    By kaammyyk in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-05-2005, 09:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów