+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21
    Zielony listek
    Opis
    2007 MkIII 2.2 TDCI Gold X
    Od
    27 Jan 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Nie chcę bić dalej piany, bo testy są po to, żeby każdy na ich podstawie wyciągnął własne wnioski, więc peace
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez YatzeK Zobacz posta
    Gdyby każdemu z nas dać kilka różnych opon do normalnej, codziennej jazdy w zmiennych warunkach, to nie tylko byśmy tych różnic w ogóle nie wychwycili, ale subiektywnie najprawdopodobniej nasze odczucia byłyby zupełnie inne.
    Pewnie gdyby dać opony bardzo podobne do siebie jakościowo, to tak, ale różnicę między dobrą, a kiepską oponą każdy powinien wychwycić.
    Tu masz rację, ale przecież testy nie są po to, żeby udowodnić, że Conti czy GY są lepsze od Baruma, czy Dębicy, bo to w zasadzie oczywiste Kłopot pojawia się w porównywaniu opon do siebie zbliżonych - wtedy znaczenie ma WSZYSTKO, a przede wszystkim idealna powtarzalność warunków testu i ogromne doświadczenie osób go przeprowadzających.
    Założę się o duże pieniądze, ze każdy z nas posadzony na torze w tym sa mym samochodzie na oponach Conti, GY, Michelin, Dunlop jedyną różnicą jaką by zauważył, byłaby różnica w hałasie
    Umówmy się, że to, że w jednym roku na BMW miałem Pirelli 17" a w drugim Vredestein 19" nie uprawnia jeszcze do twierdzenia o ile Pirelli były lepsze I nie chodzi o różnicę rozmiarów bo w tym samym rozmiarze takie porównanie także nie miałoby sensu - inny stan dróg, inne warunki, inny stopień zużycia auta i opon, inne ciśnienie w oponach itp.

    A przecież zdecydowana większość z nas w taki właśnie sposób ocenia opony - "ostatnie 4 sezony miałem Goodyeara, a teraz założyłem Conti i są o wiele lepsze" - no a jakie miały być, jak GY były już zjechane
    Ostatnio edytowane przez YatzeK ; 28-01-2014 o 09:47

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Pochłaniacz prostych Awatar boro
    Imię
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez YatzeK Zobacz posta
    Nie chcę bić dalej piany, bo testy są po to, żeby każdy na ich podstawie wyciągnął własne wnioski, więc peace
    Dokładnie. Ja np. http://www.auto-swiat.pl/sites/www.a...011/wyniki.jpg widzę tutaj kilka opon lepszych od P7 Cinurato czy Vredesteina . Osobiście gdybym miał wybierać z tych opon wolałbym chyba nawet Fuldę zamiast tych Cinturato (pomijam tutaj oczywiście opony, które według mnie powinny zająć podium)

    Podsumowując - jeśli
    Cytat Zamieszczone przez jareckimondeo Zobacz posta
    (...) znalazłem te opony w bardzo dobrej cenie tzn porównywalnej do "chińczyka".
    to nawet nie było nad czym zastanawiać...

    Cytat Zamieszczone przez YatzeK Zobacz posta
    Umówmy się, że to, że w jednym roku na BMW miałem Pirelli 17" a w drugim Vredestein 19" nie uprawnia jeszcze do twierdzenia o ile Pirelli były lepsze I nie chodzi o różnicę rozmiarów bo w tym samym rozmiarze takie porównanie także nie miałoby sensu - inny stan dróg, inne warunki, inny stopień zużycia auta i opon, inne ciśnienie w oponach itp
    Zgadzam się.

    Cytat Zamieszczone przez YatzeK Zobacz posta
    A przecież zdecydowana większość z nas w taki właśnie sposób ocenia opony - "ostatnie 4 sezony miałem Goodyeara, a teraz założyłem Conti i są o wiele lepsze" - no a jakie miały być, jak GY były już zjechane
    Z tym również się zgadzam. Podobne rzeczy dość często w opiniach o nalewkach można przeczytać - ktoś kupuje nowe nalewki i pisze, że są lepsze niż te markowe, które miał do tej pory. No jak jeździł na jakichś starych i zużytych pewnie do granic możliwości, to nie ma się co dziwić choćby to była nie wiadomo jak dobra opona...

  4. #23
    Niedzielny kierowca Awatar jareckimondeo
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDCI,Alfa 156 144KM
    Od
    03 May 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez YatzeK Zobacz posta
    Nie chcę bić dalej piany, bo testy są po to, żeby każdy na ich podstawie wyciągnął własne wnioski, więc peace
    Dokładnie. Ja np. http://www.auto-swiat.pl/sites/www.a...011/wyniki.jpg widzę tutaj kilka opon lepszych od P7 Cinurato czy Vredesteina . Osobiście gdybym miał wybierać z tych opon wolałbym chyba nawet Fuldę zamiast tych Cinturato (pomijam tutaj oczywiście opony, które według mnie powinny zająć podium)

    Podsumowując - jeśli
    Cytat Zamieszczone przez jareckimondeo Zobacz posta
    (...) znalazłem te opony w bardzo dobrej cenie tzn porównywalnej do "chińczyka".
    to nawet nie było nad czym zastanawiać...

    Cytat Zamieszczone przez YatzeK Zobacz posta
    Umówmy się, że to, że w jednym roku na BMW miałem Pirelli 17" a w drugim Vredestein 19" nie uprawnia jeszcze do twierdzenia o ile Pirelli były lepsze I nie chodzi o różnicę rozmiarów bo w tym samym rozmiarze takie porównanie także nie miałoby sensu - inny stan dróg, inne warunki, inny stopień zużycia auta i opon, inne ciśnienie w oponach itp
    Zgadzam się.

    Cytat Zamieszczone przez YatzeK Zobacz posta
    A przecież zdecydowana większość z nas w taki właśnie sposób ocenia opony - "ostatnie 4 sezony miałem Goodyeara, a teraz założyłem Conti i są o wiele lepsze" - no a jakie miały być, jak GY były już zjechane
    Z tym również się zgadzam. Podobne rzeczy dość często w opiniach o nalewkach można przeczytać - ktoś kupuje nowe nalewki i pisze, że są lepsze niż te markowe, które miał do tej pory. No jak jeździł na jakichś starych i zużytych pewnie do granic możliwości, to nie ma się co dziwić choćby to była nie wiadomo jak dobra opona...
    co do nalewek to kiedyś się skusiłem ale na zimowe z bieżnikiem Michelin Alpin jeśli dobrze napisałem i powiem szczerze że na śniegu spisywały się bardzo dobrze gorzej już było na błocie pośniegowym i na mokrej nawierzchni ale i tak nie były aż takie złe .

  5. #24
    Pochłaniacz prostych Awatar boro
    Imię
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez jareckimondeo Zobacz posta
    co do nalewek to kiedyś się skusiłem ale na zimowe z bieżnikiem Michelin Alpin jeśli dobrze napisałem i powiem szczerze że na śniegu spisywały się bardzo dobrze gorzej już było na błocie pośniegowym i na mokrej nawierzchni ale i tak nie były aż takie złe .
    Widziałem porównanie Michelin Alpin A4 z nalewkami Equipe Alpin Master o wzorze bieżnika identycznym z tym Michelin Alpin A4. Na śniegu było porównywalnie, na suchym nalewka przegrała z oryginałem, chociaż jak na nalewkę wypadła całkiem przyzwoicie, natomiast bardzo kiepsko było na mokrym - sama tylko różnica w drodze hamowania ze 100 km/h to aż 12 metrów.
    W sumie potwierdza się to, że nalewki są bardzo dobre na śniegu tylko trzeba pamiętać o tym, że zima to nie tylko sam śnieg i dlatego dobra opona zimowa zapewnia odpowiednie własności nie tylko na śniegu, ale także na mokrej nawierzchni - czyli tu gdzie nalewki wypadają bardzo słabo.
    Chociaż jak widać zakup nowej, zimowej, sprawdzonej nalewki będzie lepszy niż jazda w zimie na jakichś mocno zużytych używanych zimówkach...

  6. #25
    Zielony listek
    Imię
    Krzysztof
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Mk III 2.2 TDCi
    Od
    27 Mar 2011
    Mieszka w
    Los Alamos i/lub Chrzanów
    Tak a propos testów m.in opon przeprowadzanych przez tak do tej pory "szanowną" instytucję jak ADAC, chyba już większość z was słyszała/czytała jak te "testy" wyglądały... Psu w d... dwie strony dyskusji na forum Mniej więcej tak można określić miarodajność tych i podobnych testów

  7. #26
    Zielony listek
    Opis
    2007 MkIII 2.2 TDCI Gold X
    Od
    27 Jan 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Już gdzieś pisałem na ten temat - więcej w tym szumu niż rzeczywistego problemu. dopóki to nie zostanie UDOWODNIONE, to możemy se bić pianę bez sensu na forum. A prawda jest taka, że NIE MA w 100% czystych instytucji, firm, ludzi - każdy cośtam za uszami ma. Co nie zmienia faktu, że nadal to właśnie testy robione przez duże magazyny motoryzacyjne i instytucje typu ADAC pozostają najbardziej wiarygodnym źródłem informacji.

  8. #27
    Zielony listek
    Imię
    Krzysztof
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Mk III 2.2 TDCi
    Od
    27 Mar 2011
    Mieszka w
    Los Alamos i/lub Chrzanów
    Cytat Zamieszczone przez YatzeK Zobacz posta
    Co nie zmienia faktu, że nadal to właśnie testy robione przez duże magazyny motoryzacyjne i instytucje typu ADAC pozostają najbardziej wiarygodnym źródłem informacji.
    Powodzenia...

  9. #28
    Zielony listek
    Opis
    2007 MkIII 2.2 TDCI Gold X
    Od
    27 Jan 2012
    Mieszka w
    Lublin
    ... dziękuję

    W takim razie co jest według Ciebie bardziej wiarygodnym źródłem informacji niż testy porównawcze?

  10. #29
    Niedzielny kierowca Awatar Malinka
    Imię
    Robert
    Model
    Mondeo IV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    mk4
    Od
    18 Jul 2005
    Mieszka w
    Pulawy
    A na 2016r.jakie opony letnie polecacie?
    Ford Mondeo III 2001r 2.0 145KM

  11. #30
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Na 2016 to wątpię żeby Ci ktoś jakieś letnie polecił.

    Ciężko odpowiedzieć, sprecyzuj przede wszystkim o jaki rozmiar chodzi i jaki budżet wchodzi w rachubę.
    Ostatnio edytowane przez bartekk ; 19-10-2016 o 06:42

  12. #31
    Niedzielny kierowca Awatar Malinka
    Imię
    Robert
    Model
    Mondeo IV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    mk4
    Od
    18 Jul 2005
    Mieszka w
    Pulawy
    Chodzi o 205/55/16- pirellip 7 cinturato lub hankook k425-kinergy eco
    Ford Mondeo III 2001r 2.0 145KM

  13. #32
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 150KM
    Od
    04 Apr 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Ze swojej strony polecam Ci Hankook ventus prime3 K125 205/55 R16 91 V
    Niedrogie w zakupie, calkiem przyjemne w użytkowaniu. Według testu/testów powinny przejechać sporo więcej niż poprzednie Dunlop Blueresponse...
    Jak będzie, to zobaczy się

  14. #33
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Łukasz
    Model
    XC60
    Silnik
    D4+
    Od
    22 Mar 2007
    Mieszka w
    Ostródzie
    Cytat Zamieszczone przez Marko03 Zobacz posta
    Dunlop Blueresponse
    a ile rzeczywistych km przejechałeś na tych oponach?

    ja założyłem pod koniec czerwca,przejechane 23kkm i zużycie 1,6-1,8mm (zmierzę dokładnie gdy zdejmę letnie koła) - nie ma tragedii ale też i szału...

    w porównaniu do wzmacnianych Hankook Ventus V12 Dunlopy są o wiele cichsze i spalanie mniejsze o około 0,5l/100km...
    05.12.2005 - kupiłem pierwszego Forda Mondeo...

  15. #34
    Pieszy Awatar DjTommi
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 FlexiFuel 145 KM
    Opis
    Mondeo MK IV 2,0 benz
    Od
    22 Mar 2010
    Mieszka w
    Rybnik
    Ja na przyszły sezon kupiłem w dobrej cenie 205-50-17 Pirelli P1 Cinturatio i zobaczymy jak będzie. Ktoś miał jakieś doświadczenia z tymi oponami? Z tego co ja wyczytałem to nie jest to zła propozycja.

    Pozdrawiam
    Tommi
    Nie wiem co by tu napisać ;]

  16. #35
    Niedzielny kierowca Awatar zbiban1967
    Imię
    Zbigniew
    Model
    ALFA ROMEO 159
    Silnik
    zawsze benzyna
    Od
    28 Apr 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Cytat Zamieszczone przez Marko03 Zobacz posta
    Dunlop Blueresponse



    Kupiłem BlueResponse gdy wchodziły na rynek ,przez 3 sezony zrobiły jakieś 25 tysi. Zużycia praktycznie nie widać ,dziwi mnie więc ,że komuś znikają w oczach.
    Alfa Romeo 159
    ,BMW 325 ,Seat Ibiza. Było Mondeo mk3

Podobne wątki

  1. [MkIII] Pirelli P7 Cinturato czy Continental ContiPremiumContact 5?
    By PepinoOgorino in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 29-03-2012, 21:50
  2. [MkIII] Nośność opon 205/50R17 do HB 2,5 V6
    By berater in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-03-2012, 18:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów