+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo 1.8 SCI
    Od
    22 Aug 2013
    Mieszka w
    Kraków

    Mondeo mk3 1,8 sci bład P0300, 0301, 0302, 0303, 0304

    Witam,

    Wczoraj podczas ruszania troche przydusiłem auto (warunki zimowe i ciężko było wyjechac) i po chwili autko dosc dziwnie zaczeło chodzić, nie chciał sie zbierac a jak juz szedł to czuc było jakby nie szedł na wszystkie cylindry. Zauważyłęm ze kontrolka check zaczeła mrugac przez chwile ale później przestała.
    Podczas dalszej jazdy ok 1km czułem ze autko jest słabe, zatrzmalem sie na poboczu, i na wlaczonym autku (nie gaszac go) podłaczyłem pod elm'a i torquem zczytalem bledy które oprócz starych i non stop pojawiajacych sie (egr) były jak w tytule. Po wykasowaniu odrazu autko jak nowe - płynnie chodzi, dynamika wrocila do normy.
    Wczoraj jeszcze troche jezdzilem i efekt nie powrocil - bledy tez juz nie pojawily sie.

    Moje pytanie - czy zaduszenie silnika moglo spowodowac jakieś anomalia? czy tak jak poczytalem troche na forum cewka zaczyna niedomogac - tylko ze w silniku sci jest ich 4 szt (dla każdej swiecy niezaleznie) troche dziwne zeby wszystkie 4 naraz zaczely padac.
    Autko mam od 6 m-cy i nie wymienialem ani swiec ani cewki kabli tez nie bo chyba w tym silniku nie ma kabli (jak podniose maske to jeszcze sie upewnie).

    Czy i jak ewentualnie można sprawdzic cewki w silniku sci? czy tylko organoleptycznie odkrecajac je i patrzac czy nie ma pekniec? Oraz jak zabrac sie za nie - czy tylko odkrecic sruby, odpiac wtyczke i pociagnac do gory?

    Wyczytalem jeszcze na forum ze moze paliwo i niski stan w baku - autko ma 150 tys jeżdze na paliwie tankowanym albo shell lub orlen czasami BP, faktycznie teraz mam ok 1/4 baku zatankowanego 98 octan - ale nie pierwszy raz taki mam stan paliwa i jakoś nigdy nie bylo problemu.

    Prosze o waszą opinie.

    pozdr.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Imię
    jarek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 130 KM SCI
    Opis
    mondeo kombi mk3 1.8 sci
    Od
    21 Nov 2006
    Mieszka w
    Wejherowo
    zwalczyłes te błędy? - mam monde z sci od kilku dni i mam p0300 i p0301

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo 1.8 SCI
    Od
    22 Aug 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Juz sporo czasu minelo od tamtego czasu, pozatym autka juz nie mam od kilku miesiecy ale z tego co pamietam to nic przy tym nie robilem, czesc bledow pojawila sie tylko raz a jedynie powracajacy blad to byl ten od egr.
    Nawet byl on czyszczony ale to niezawiele pomoglo bo po kilku dniach znowu sie zapalil chcec. Po konsultacji z mechanikiem tak jezdzilem i nic autku sie nie dzialo. Jezdzil ladnie , nie przerywal, dynamika normalna.
    Teraz jezdze focusem tez benzyna ale normalna a nie sci i musze powiedziec ze ten silnik oprocz mitycznych opini bardzo fajnie mi sie sprawowal i mial fajna dynamike na niskich obrotach, teraz przy focusie musze niestety dosc mocno krecic.

    Pozdr.

  5. #4
    Zielony listek
    Imię
    jarek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 130 KM SCI
    Opis
    mondeo kombi mk3 1.8 sci
    Od
    21 Nov 2006
    Mieszka w
    Wejherowo
    no niestety u mnie jak zapali sie kontrolka to mam brak mocy i jeździć się nie da. no nic bede szukał co go boli.

  6. #5
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo 1.8 SCI
    Od
    22 Aug 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Sprawdz cewki czy gdzies nie jest widoczne pekniecie, sprawdz kable czy nie ma gdzies przeskokow iskry (teraz jest dobry okres bo.duza wilgotnosc w powietrzu i robic to w nocy), sprawdz/wymien swiece, zapewne od dluzszego czasu nie byly wymieniane bo do tego auta nie sa tanie (ja placilem 50 zl/szt) no i na koniec pytanie w jakim stanie jest filtr paliwa, kiedy byl wymieniany.

    Pozdr.

  7. #6
    Zielony listek
    Imię
    jarek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 130 KM SCI
    Opis
    mondeo kombi mk3 1.8 sci
    Od
    21 Nov 2006
    Mieszka w
    Wejherowo
    Cytat Zamieszczone przez ryhub Zobacz posta
    Sprawdz cewki czy gdzies nie jest widoczne pekniecie, sprawdz kable czy nie ma gdzies przeskokow iskry (teraz jest dobry okres bo.duza wilgotnosc w powietrzu i robic to w nocy), sprawdz/wymien swiece, zapewne od dluzszego czasu nie byly wymieniane bo do tego auta nie sa tanie (ja placilem 50 zl/szt) no i na koniec pytanie w jakim stanie jest filtr paliwa, kiedy byl wymieniany.

    Pozdr.
    Swieczki wymienione. Kiedy yl filtr nie wiem. Auto mam od tygodnia. Po wymianie swieczek dzis rano bylo to samo. I ten sam blad odczytalem. Na 1 cylindrze.
    Zamienione sa cewki 1 z 2 jesli to cewka to blad powinien sie pojawic na drugim cylindrze.
    Filtr bedzie pewnie nastepny bo auto jest z niemiec. Serwisowane ale pewnie filtra nie ruszali musze przetlumaczyc wpisy w ksiazce serwisowej.

    Ps. Cewka pierwsza ma wyraxnie rdzawy nalot na wylocie jak b y wypalienie druga np normalnie czarna guma.
    Ostatnio edytowane przez jerry1304 ; 29-04-2017 o 22:01

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez jerry1304 Zobacz posta
    Cewka pierwsza ma wyraxnie rdzawy nalot na wylocie jak b y wypalienie
    To może świadczyć o tym że iskra z cewki po jej obudowie leci.Wyjmij ją i oblukaj, najlepiej za pomocą szkła powiększającego czy gdzieś nie ma mikropęknięć

    Filtr nie wpływa na wypadanie zapłonu, brudny jedynie może ograniczać przepływ powietrza, przez co mieszanka będzie nieprawidłowa i może to być odczuwalne na mocy.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #8
    Zielony listek
    Imię
    jarek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 130 KM SCI
    Opis
    mondeo kombi mk3 1.8 sci
    Od
    21 Nov 2006
    Mieszka w
    Wejherowo
    rano sprobuje pojechac do roboty . najlepsze jest to, ze rano jest blad. wstawiam auto do garazu. po poludniu odpalam i bledu niema.
    zammieniam cewki odplaam robie male kolo bledu niema.
    sie okaze rano

  10. #9
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 130 KM
    Od
    22 Dec 2018
    Mieszka w
    Zakopane
    Witam
    Mam też te same objawy. Zapalanie się od czasu do czasu kontrolki check engine, zwłaszcza przy jeździe na niższych obrotach. Błędy to wypadanie zapłonu z serii P0300. Wymienione niedawno świece na oryginał motokrafta. Filtr paliwa wymieniłem kilka lat temu. Czy ktoś ma forda sci i sobie z tym poradził?
    Pozdrawiam serdecznie i proszę o odpowiedź.

  11. #10
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 130 KM
    Od
    22 Dec 2018
    Mieszka w
    Zakopane
    Dzień dobry
    Samochód po diagnostyce. Okazuje się że kompresja na ciepłym silniku:
    Cylinder 1-14
    Cylinder 2-12,5
    Cylinder 3-14
    Cylinder 4-14
    A na zimnym:
    Cylinder 1-14
    Cylinder 2-12
    Cylinder 3-14
    Cylinder 4-7
    Trochę dziwne()?
    W każdym razie w następnym tygodniu dalej będzie sprawdzany. Czy ktoś się orientuje jakie mogą być scenariusze?
    Od co najmniej 100tys kilometrów w silniku nie były sprawdzane luzy zaworowe... Samochód normalnie odpalał i jezdził, tylko jak jechał z równą prędkością to poszarpywał. No i wtedy wyskakiwały błędy głównie p301, p302.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Marian sci ; 08-09-2019 o 12:40

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Marian sci Zobacz posta
    Czy ktoś się orientuje jakie mogą być scenariusze?
    Może właśnie trza od sprawdzenia zaworów zacząć, bo później przy takiej różnicy to już zostaje kwestia tłok/pierścienie/cylinder, upalony zawór.
    Chyba że błąd przy pomiarze, jak te 7 wyskoczyło było po raz drugi mierzone?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #12
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 130 KM
    Od
    22 Dec 2018
    Mieszka w
    Zakopane
    Witam
    Jutro powinienem się więcej dowiedzieć. Nie pytałem ile razy mierzyli, niestety. Mechanik powiedział, że co jakiś czas powinno się luzy zaworowe sprawdzać. One (SCI)nie miały hydraulicznej regulacji zaworów.
    Dzięki za odp. Dam znać co dalej
    Ostatnio edytowane przez Marian sci ; 09-09-2019 o 17:41

  14. #13
    Kursant
    Model
    Titanium
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    14 Jun 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Witam,

    Także mam SCi-ka i tez poszarpuje przy równej jeździe tylko ze nie wyskakuje żaden błąd.

    Wcześniej co prawda były błędy od sond przed i po katem( sondy zostały wymienione a pod szarpanie zostało)

    Filtra paliwa jeszcze nie wymieniałem bo koszty Ok 300 pln


    Przebieg 202.000 km

    Dziękuje

  15. #14
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 130 KM
    Od
    22 Dec 2018
    Mieszka w
    Zakopane
    Cześć
    Dostałem info, że u mnie została zdjęta głowica i było dużo nagaru w okolicy zaworów. Poza tym 2 i 3 cylinder najgorzej przeszły próbę olejową. Pod koniec tygodnia będę miał wycenę i wtedy więcej się dowiem.
    W momencie kupna auta w 2013 roku u niemca było przejechane prawie 100tyś km (tak do końca nie wiem czy to prawda). A ja przejechałem drugie 100 tys. Jeszcze kilka miesięcy temu nie pojawiała mi się kontrolka silnika na desce, ale po podpięciu kompa do auta można było znaleźć błędy serii P0300-P0304. Natomiast ostatnio kontrolka pojawiała się coraz częściej na desce i przy jednostajnej jeździe były częściej poszarpywania. Próbowałem jeździć z odpiętą sondą (czujnikiem tlenu) bo myślałem, że to przez sonę. Ale nie było zmian. Dlatego pojechałem do mechanika.
    Pozdrawiam

  16. #15
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    200tyś to mogły już stanąć pierścienie olejowe, niestety są one bolączką w tym silniku.
    Inna sprawa że grubo panowie pojechali z tym zrzucaniem głowicy, ciekawe czy zrobili przed tym pomiar luzów i drugi test kompresji na tym garnku co im 7 wyskoczyło.
    Jak głowica już zrzucona to trza ją zrobić , no i komplet pierścieni na tłokach.
    W razie jakbyś się decydował robić to na koniec roboty pisemny/fiskalny rachunek z wyszczególnieniem co zrobili, żeby później nie było jakichś jajec że coś im pójdzie nie ok i będą unikać odpowiedzialności.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 10-09-2019 o 19:22
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  17. #16
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 130 KM
    Od
    22 Dec 2018
    Mieszka w
    Zakopane
    Cześć
    W razie jakbyś się decydował robić to na koniec roboty pisemny/fiskalny rachunek z wyszczególnieniem co zrobili, żeby później nie było jakichś jajec że coś im pójdzie nie ok i będą unikać odpowiedzialności.[/QUOTE]
    Dzięki za info - tak zrobię.
    Stare auto i pewnie dlatego robione na końcu☺. Chociaż w miarę dobrze mi się jeździło...
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [ST220] błędy P0300 - P0303, brak mocy, delikatne szarpanie
    By bzuro in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-01-2016, 19:33
  2. [MkII] nieznany bład w mondeo mkII
    By yednooki in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-05-2015, 11:10
  3. [Duratec] Błąd P 0301-0303
    By Rejant in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 21-04-2014, 11:57
  4. [Duratec] bład czujnika wałka rozrzadu mondeo 2.5 a gasnacy silnik
    By rauri in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-01-2014, 21:09
  5. [MkIII] Mondeo mk3 airbag bład 33
    By szakul in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-09-2012, 19:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów