+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1
    Zielony listek
    Imię
    Darek
    Opis
    Mondeo MK3 Tdci 130km 2003
    Od
    13 Oct 2007
    Mieszka w
    Włodawa

    Pompa hamulcowa problem

    Witam. Od pewnego czasu walczę z problemem hamulcowym. Pękł przewód hamulcowy, uszedł do zera płyn, po wymianie wszystkich przewodów na nowe mechanik nie mógł poradzić sobie z odpowietrzeniem układu. Pedał rósł za trzecim razem. Zalecił wymianę pompy hamulcowej.
    Cena nowej w inter cars 1000zł!! , pozostał zakup używanej za 50zł ale problem pozostał, nadal zapowietrzone hamulce.
    Zmieniłem mechanika, następny odpowietrzył hamulce, ale kolejny problem teraz pedał jest stabilny ale opada przy dłuższym przytrzymaniu.
    Ponadto samochód ściąga w lewo przy ostrym hamowaniu, używana pompa pewnie uszkodzona, starej nie ma [poprzedni mechanik zutylizował pewnie była sprawna tylko kwestia odpowietrzenia.
    Sytuacja się zapętliła. Gdzie kupić pompę w rozsądnej cenie?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Imię
    Darek
    Opis
    Mondeo MK3 Tdci 130km 2003
    Od
    13 Oct 2007
    Mieszka w
    Włodawa
    Może ktoś słyszał o firmie regenerującej takie pompy?

  4. #3
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Sprawdź czy któryś cylinderek/zacisk nie przepuszcza. Szczególnie prawą stronę.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar dżizas
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI ST 155KM
    Od
    26 Sep 2012
    Mieszka w
    Oxford(UK), W-wa
    Zapewne i ta jest dobra a drugiemu fachmanowi udało się odpowietrzyć dobrze tylko jedną sekcję - lewy przód i dlatego to koło dobrze hamuje. Moim zdaniem pozostałe sekcje nadal zapowietrzone o czym świadczy opadający pedał hamulca. Dla sprostowania mówimy o pompie ABS, pompa hamulcowa jest połączona z serwem i u góry ma zbiorniczek z płynem. Skuteczne odpowietrzenie pompy ABS tylko podciśnieniowo w dobrych warsztatach lub serwisie. Wysprzęglik również.
    W twoim regionie to najszybciej Lublin może Chełm. Podpytaj chłopaków z twoich okolic na forum kogo i gdzie polecają do przeprowadzenia takiej operacji i do dzieła i omijaj z daleka mechaników-kowali którym wydaje się że wiedzą. Szkoda na nich kasy.

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez dżizas Zobacz posta
    Skuteczne odpowietrzenie pompy ABS tylko podciśnieniowo w dobrych warsztatach lub serwisie.
    Bez problemu odpowietrza się standardową metodą - pompuj, trzymaj, odkręć odpowietrznik, zakręć, pompuj.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar dżizas
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI ST 155KM
    Od
    26 Sep 2012
    Mieszka w
    Oxford(UK), W-wa
    W moim poprzednim poście przytoczyłem po prostu zdane mojego kumpla który w ubiegłym tygodniu był w warsztacie na odpowietrzeniu hamulców

    Małe sprostowanie: odpowietrzanie dokonuje się metodą ciśnieniową przy ok 2 bar. a nie podciśnieniową.

    Zagłębiłem się trochę w ten temat i sprawdzałem na kilku forach dla mechaników i zdania są bardzo podzielone

    W wielu przypadkach da się odpowietrzyć METODĄ TRADYCYJNĄ
    Z tym że znalazłem info że w Mondeo odpowietrza się na krzyż: lewy tył, prawy przód, prawy tył, prawy przód?????????????????
    DZIWNE!!! Zawsze byłem przekonany, że odpowietrza się od najdalszego koła do najbliższego od pompy hamulcowej dlatego zostawiam to bez komentarza.

    METODA CIŚNIENIOWA nie więcej niż 2 bar.

    METODA GRAWITACYJNA: podstawiamy naczynia na płyn pod wszystkie koła, podłączamy przewody, odkręcamy zaworki i kontrolujemy ilość płynu w zbiorniczku uzupełniając w miarę ubywania do czasu aż z przewodów zacznie lecieć czysty płyn jednak medoda dość czasochłonna.

    METODA TRADYCYJNA NA ODPALONYM SILNIKU

    Nie dyskutuje z powyższymi metodami po prostu pogrzebałem w necie i takie rozwiązania znalazłem a co ważniejsze w różnych przypadkach dopiero jedna z powyższych metod przyniosła rozwiązanie problemu. Nie wiem od czego to jest zależne gdyż tradycyjna metoda powinna wystarczyć ale skoro nie przynosi skutku może kolega DARTRO spróbuje pozostałych zostawiając oczywiście na koniec metodę ciśnieniową za którą trzeba zapłacić w warsztacie.

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez dżizas Zobacz posta
    W wielu przypadkach da się odpowietrzyć METODĄ TRADYCYJNĄ
    Z tym że znalazłem info że w Mondeo odpowietrza się na krzyż: lewy tył, prawy przód, prawy tył, prawy przód?????????????????
    DZIWNE!!! Zawsze byłem przekonany, że odpowietrza się od najdalszego koła do najbliższego od pompy hamulcowej dlatego zostawiam to bez komentarza.
    Zapominasz o pompie ABS, a od niej najdalej jest do lewego tyłu.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar dżizas
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI ST 155KM
    Od
    26 Sep 2012
    Mieszka w
    Oxford(UK), W-wa
    O co Ci chodzi kolego Nitoper bo nie jarzę?
    Przecież mój post wyraźnie mówi że zaczynamy od lewego tyłu potem powinien być prawy tył, prawy przód i lewy przód poza tym zawsze liczysz od pompy hamulcowej bo właśnie wtłaczasz płyn do układu a pompa ABS to po prostu bardziej rozbudowany rozdzielacz siły hamowania który jest w starszych samochodach. Ponadto z tego co pamiętam przewody hamulcowe w Mondeo idą prawą stroną podwozia i siłą rzeczy lewe tylne będzie najdalej od pompy.

  10. #9
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez dżizas Zobacz posta
    O co Ci chodzi kolego Nitoper bo nie jarzę?
    Nie doczytałem że masz dylemat z krzyżowym układem, a nie z najdalszym punktem.



    Cytat Zamieszczone przez dżizas Zobacz posta
    zawsze liczysz od pompy hamulcowej bo właśnie wtłaczasz płyn do układu a pompa ABS to po prostu bardziej rozbudowany rozdzielacz siły
    Liczysz od pompy ABS-u, bo sama pompa hamulcowa odpowietrza się "od ręki" bez względu od którego kółka zaczniesz,
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar dżizas
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI ST 155KM
    Od
    26 Sep 2012
    Mieszka w
    Oxford(UK), W-wa
    Akurat w układach hamulcowych z systemem ABS wedle wszelkich prawideł powinno się najpierw odpowietrzyć samą pompę hamulcową a potem przejść do odpowietrzania całego układu (żeby nie wprowadzać do układu powietrza które może znajdować się pomiędzy pompą ABS a pompą hamulcową lub w samej pompie hamulcowej) - tyle teorii. Jak wiadomo praktyka w wielu przypadkach dalece odbiega od teorii, dlatego w poprzednim poście przedstawiłem cztery sposoby które przyniosły skutek w różnych sytuacjach w tym samym układzie hamulcowym. Osobiście zawsze odpowietrzałem metodą tradycyjną od najdalszego koła i nigdy niemiałem problemów.

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar MarekPrint
    Imię
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:Było MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    Łódź/Łowicz
    tu tez trochę informacji o odpowietrzaniu
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...=1#post2122644

  13. #12
    Zielony listek
    Imię
    Darek
    Opis
    Mondeo MK3 Tdci 130km 2003
    Od
    13 Oct 2007
    Mieszka w
    Włodawa
    Odpowietrzanie odbywało się metodą grawitacyjną od najbliższego koła z podniesionymi zaworami w pompie ABS .

  14. #13
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez dartro Zobacz posta
    z podniesionymi zaworami w pompie ABS .
    A przez ciekawość, jak te zawory podnieść?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #14
    Zielony listek
    Imię
    Darek
    Opis
    Mondeo MK3 Tdci 130km 2003
    Od
    13 Oct 2007
    Mieszka w
    Włodawa
    Podobno przez komputer.

  16. #15
    Zielony listek
    Imię
    Darek
    Opis
    Mondeo MK3 Tdci 130km 2003
    Od
    13 Oct 2007
    Mieszka w
    Włodawa
    Wracam do tematu. Wymieniona pompa hamulcowa, pedał twardy. Idealnie hamuje przód, aż nurkuje, pomiary na rolkach, za mała siła hamowania tylnych hamulców. Po wyjęciu bezpiecznika od ABS, zaczyna hamować tył .
    Mechanik stwierdził uszkodzenie pompy abs, korektora siły hamowania
    Może ktoś miał podobny przypadek zanim "utopię" kolejne pieniądze ?

  17. #16
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez dżizas Zobacz posta
    metodę ciśnieniową za którą trzeba zapłacić w warsztacie.
    ?????
    Można tą metodę stosować nawet samodzielnie "pod chmurką" mając do dyspozycji drugą nakrętkę zbiorniczka płynu zaopatrzoną w zawór gumowy od felgi (mnie koszt wykonania takowej wyniósł 7 pln - zakrętka ze szrotu 5 pln + zawór z założeniem 2 pln) i źródło sprężonego powietrza (może być z koła zapasowego przez kawałek wężyka z dwoma końcówkami do pompowania kół).Ciśnienie nie powinno być większe niż 1 bar gdyż większe powoduje zbyt gwałtowny ,zaburzony przepływ płynu i możliwość rozerwania zbiorniczka.

    Cytat Zamieszczone przez dżizas Zobacz posta
    Z tym że znalazłem info że w Mondeo odpowietrza się na krzyż: lewy tył, prawy przód, prawy tył, prawy przód?????????????????
    Nie wiem jak w Mk3 bo mam o tym modelu niewiele wiedzy ale w Mk1/Mk2 zgodnie z Etzoldem str 172

    Gdy jest odpowietrzany cały układ,należy rozpoczynać od zacisku hamulca przedniego i przechodzić po przekątnej do cylinderka hamulca tylnego.
    Nie przypuszczam aby w Mk3 było inaczej.

    Ważne dla odpowietrzania metodą "pompowania" ale również wskazane dla metody ciśnieniowej:
    Etzold strona 172
    Butelka (do której zbieramy wypływający z odpowietrznika płyn) powinna stać lub być trzymana co najmniej 30 cm nad śrubą odpowietrzającą,co zapobiega przedostawaniu się powietrza do układu hamulcowego przez gwint śruby odpowietrzającej.
    .
    Wymieniałem metodą ciśnieniową opisaną wyżej płyn w moim Mk2 i pomimo faktu iż na skutek mojej nieuwagi dwukrotnie zapowietrzyłem pompę ABS (zabrakło płynu w zbiorniczku ) całe odpowietrzenie 4 kół i wysprzęglika (odpowietrzanie na tester zawilgocenia aż do poziomu wilgoci nie rejestrowanego przez tester) trwało ok 1 godz i pochłonęło 1,2 litra DOT 4.
    Na życzenie zainteresowanych mogę zamieścić foto przerobionej nakrętki i opis przeróbki.



  18. #17
    Niedzielny kierowca Awatar dżizas
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI ST 155KM
    Od
    26 Sep 2012
    Mieszka w
    Oxford(UK), W-wa
    Napisał dartro
    Mechanik stwierdził uszkodzenie pompy abs, korektora siły hamowania
    Czy sprawdzany był sterownik pompy ABS?
    Poszedłbym w tę stronę gdyż jak piszesz po wypięciu bezpiecznika a tym samym wyeliminowaniu elektryki ABS tył zaczyna hamować.
    Można go zregenerować tylko musisz poszukać jakiegoś dobrego warsztatu w swoich okolicach. Koszt zdecydowanie niższy od zakupu używanej pompy ABS a nawet sterownika. Regeneracja polega na wymianie uszodzonych diod lub tyrystorów czytałem o tym ale jakoś nie utkwiło mi w pamięci. Pan Google pewnie powie ci więcej o objawach lub może ktoś z forumowiczów się wypowie kto miał z tym styczność lub regenerował.
    Wymieniona pompa hamulcowa, pedał twardy
    Chciałbym się jeszcze zapytać o pedał hamulca w twoim autku.
    Czy jest twardy tylko na wyłączonym silniku czy po odpaleniu również?
    Czy może po odpaleniu zaczyna opadać?

  19. #18
    Zielony listek
    Imię
    Darek
    Opis
    Mondeo MK3 Tdci 130km 2003
    Od
    13 Oct 2007
    Mieszka w
    Włodawa
    Hamulec po odpaleniu zaczyna opadać, ale to raczej normalne zjawisko, kiedy zaczyna działać serwo. Regeneracja raczej nie wchodzi w grę gdyż ceny używanych zaczynają się od 50zł. Po za tym ABS nie sygnalizuje żadnego błędu na komputerze. Także już głupi jestem i nie wiem kogo słuchać. Od roku walczę z tymi hamulcami, ostatnio 4X na reklamacji w jednym warsztacie. Po za tym w samochodzie zostało wymienionych już kilka kompletów tarcz hamulcowych bo się pokrzywiły .
    w tamtym roku przejechane ok. 5tkm i dwa komplety tarcz. Ostatni mechanik właśnie wydał taki wyrok, że wszystkiemu winna ta pompa ABS, że nierówno rozkłada siły hamowania i dlatego się krzywią tarcze z przodu.
    Mam serdecznie dość tego samochodu, ani go sprzedać ani nim jeździć na hamulcach typu spowalniacze.

  20. #19
    Niedzielny kierowca Awatar dżizas
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI ST 155KM
    Od
    26 Sep 2012
    Mieszka w
    Oxford(UK), W-wa
    Z tym, że pedał lekko opada po odpaleniu to się zgadzam ale chodzi mi o to czy schodzi na sam dół na odpalonym silniku jeżeli go trzymasz?
    U mnie opada co zauważyłem po zmianie zacisku i nie mam pojęcia czy przed zmianą miałem ten objaw, niby hamulce ok (na przeglądzie żadnych zastrzeżeń), ale mam wrażenie że nie do końca, dlatego chodzi mi o twoją opinię co zmiana pompy wniosła w układzie?
    Czy zakładałeś nową czy używkę?
    A co do twojego przypadku to skoro władowałeś już trochę kasy to może warto zainwestować jeszcze w pompę ABS najlepiej od jakiegoś rozbitka z niedużym przebiegiem. Jeżeli nie pomoże to zawsze będziesz mógł ją sprzedać.

  21. #20
    Zielony listek
    Imię
    Darek
    Opis
    Mondeo MK3 Tdci 130km 2003
    Od
    13 Oct 2007
    Mieszka w
    Włodawa
    Nie opada do podłogi, zmiana pompy wniosła poprawę, były to używki, nowa to koszt 1000zł.
    Nowa pompa ABS kosztuje prawie 4 tysie,
    Czy po nr, vin da się odczytać numer/symbol pompy ABS ?

Podobne wątki

  1. [MkII] Pompa hamulcowa?
    By boberrox in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2013, 01:07
  2. [MkI] pompa hamulcowa / pompa abs problem
    By Mike44 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-08-2011, 01:02
  3. [MkIII] pompa hamulcowa
    By marcinh in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-05-2011, 10:18
  4. [MkII] pompa hamulcowa??
    By matrix27 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-11-2009, 00:41
  5. pompa hamulcowa
    By rydzadam in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-11-2005, 11:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów