+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1
    beton785
    Gość

    Wymiana silnika, proszę o pomoc

    Witam wszystkich, jestem nowy
    Mam problem ze swoim mondeo 2001, mkIII silnik 1.8 16v 110PS nalepka na obudowie rozrządu CHEP, z tyłu jak mocowanie skrzyni CGBA.dekiel zaworów stalowy nie czarny
    Silnik zameczony(nie moja sprawka),tłukła panewka, chlipanie oliwki itd. po rozberaniu remont okazał się nie opłacalny. Zakupiłem drugi silnik był drogi- okazał się w tak samo agonalnym stanie jak poprzedni.
    po wojence odzysakłem kase, ale nadal nie mam silnika,

    110 KM (kod typu silnika CGBA/CGBB) i 125 KM (CHBA/CHBB)


    Bardzo cieżko znaleźć taki model silnika 1.8 16v 110PS bo wszystkie to 125 i teraz pytania:
    czy można założyć do mojego auta silnik o mocy 125km?
    czy komputer ECU bedzie z nim współpracował? dużo w internecie szukałem i nie ma jednoznacznej opinii.
    czy osprzęt silnika starego bedzie pasował? tzn skrzynia biegów, pompy, wtryski mocowania itd?

    Czy ktoś wałkował podobny temat? ma doświadczenie? w jaki sposób rozwiązał swoją sprawę
    wiem że:
    110 KM (kod typu silnika CGBA/CGBB) i 125 KM (CHBA/CHBB)
    CGBA CGBB napewno bedą pasowały, wiem też ze to mocno wadliwe motory, ale ani nie moge ich namierzyć
    Dodatkowo może ma ktoś namiar na tego typu silnik w Lubelskim?
    Mondek stoi i niszczeje bardzo mi go szkoda
    Proszę o pomoc

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    za 110KM nie wpasujesz 125, chyba że będziesz szczepił też skrzynie biegów i elektronikę.
    wypisuję się z tego kraju...

  4. #3
    beton785
    Gość
    no własnie 110 i 125 wyglądają identycznie, moc zwiekszona wtryskami i komputerem, mozesz kolego powiedziec cos wiecej w tym temacie?

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar Disizmi
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    KOMBI '01
    Od
    18 Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Ja miałem oryginalnie silnik CGBB, który był uszkodzony - nie wiem co tam dokładnie padło ale remont był nieopłacalny. Mechanik mojego szwagra zakupił silnik CHBA, przełożył osprzęt z CGBB i wszystko działa bez problemu.
    Mondeo Mk3 2001 Kombi Ambiente z bajerami
    1,8 PB 110 KM + LPG KME NEVO
    State Blue Metallic

  6. #5
    beton785
    Gość
    i sam słupek wystarczył? żadnych zmian komputera itd? bo skoro masz CHBA to masz juz motor 125km. wszystko pasowało bez problemów?

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar Disizmi
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    KOMBI '01
    Od
    18 Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Na słupku jest wybite CHBA (silnik z "anglika" zakupiony w stacji demontażowej Forda). Z tego co się orientowałem pod maską i wewnątrz auta to nic nie było ruszane ani przekładane oprócz osprzętu - nawet skrzynka bezpieczników w komorze silnika nie była otwierana. Mogę zadzwonić do szwagra i poprosić aby zapytał swojego mechanika co mniej więcej było robione.
    Mondeo Mk3 2001 Kombi Ambiente z bajerami
    1,8 PB 110 KM + LPG KME NEVO
    State Blue Metallic

  8. #7
    beton785
    Gość
    Będę naprawdę wdzięczny jeśli mi to sprawdzisz. bo te motory 110ps są bardzo słabe, 125 pracują o niebo lepiej. a ile ludzi tyle opini kazdy pisze co innego, jedni ze pasują inni ze nie.

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar Disizmi
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    KOMBI '01
    Od
    18 Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Z tego co rozmawiałem ze swoim mechanikiem to mówił mi, że jedyne różnice między silnikami 110 KM i 125 KM to komputer i wtryski. Jak szukałem części do swojego auta to chyba wszystkie typowe części (np. termostat, sprzęgło, kolektor) były takie same w obu silnikach, a prawie wszystkie były zamienne z tymi od 2,0 146 KM.
    Zadzwonię później do szwagra to podpytam. Od siebie dodam, że silniki z końcówką "B" (CHBB, CGBB) spełniały normę emisji spalin Euro 4 - były produkowane na rynek niemiecki.
    I na koniec: aby nie mieć problemu ze swapem szukaj silnika pod auto, tj. jeśli masz przedlifta to szukaj do przedlifta, bo były zmiany w oprogramowaniu PCMa (później była szyna CAN z tego co kojarzę) i możliwe, że do poliftowego silnika musiałbyś szukać dodatkowo poliftowego PCMa. Ja mam auto z 2001 roku a silnik z 2002.
    Mondeo Mk3 2001 Kombi Ambiente z bajerami
    1,8 PB 110 KM + LPG KME NEVO
    State Blue Metallic

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar enjoypoznan
    Model
    MDO IV SEDAN, A3 8P, CBR 1000RR
    Silnik
    2.0 PB 145PS, 2.0 TDI CR
    Od
    05 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznań/Warszawa
    Wersja 110KM ma też inną skrzynie na 100%. Nie wiem czy pasują fizycznie ale przełożenia ma inne na pewno. Być może nie przeszkadza to w jeździe i będą tylko trochę krótsze biegi.

    Znaleźć silnik z 2002r. w dobrym stanie może być ciężko. Chociaż jak się poszuka to znajdzie.
    Ostatnio edytowane przez enjoypoznan ; 11-02-2014 o 07:40

    CBR1000RR + MICRON
    FORD - nigdy mnie nie zawiódł.

  11. #10
    Mistrz pobocza Awatar Disizmi
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    KOMBI '01
    Od
    18 Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez enjoypoznan Zobacz posta
    Wersja 110KM ma też inną skrzynie na 100%. Nie wiem czy pasują fizycznie ale przełożenia ma inne na pewno.
    A oba silniki nie mają przypadkiem MTX75? Ja mam słupek CHBA a skrzynia z CGBB i wszystko gra i buczy

    Cytat Zamieszczone przez enjoypoznan Zobacz posta
    Znaleźć silnik z 2002r. w dobrym stanie może być ciężko. Chociaż jak się poszuka to znajdzie.
    Mi się udało (a raczej mechanikowi szwagra) w Ujeździe (Moto-Rozpęd) Gazownik jak zdejmował kolektor i oglądał przy okazji silnik to stwierdził, że w Mondeo jeszcze nie widział silnika w tak dobrym stanie
    Mondeo Mk3 2001 Kombi Ambiente z bajerami
    1,8 PB 110 KM + LPG KME NEVO
    State Blue Metallic

  12. #11
    Niedzielny kierowca Awatar enjoypoznan
    Model
    MDO IV SEDAN, A3 8P, CBR 1000RR
    Silnik
    2.0 PB 145PS, 2.0 TDI CR
    Od
    05 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznań/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Disizmi Zobacz posta
    A oba silniki nie mają przypadkiem MTX75?
    Może tylko przełożenie główne jest inne. Ale jak spojrzysz nawet do instrukcji to 110KM a 125KM maja inne prędkości na poszczególnych biegach. Różnica jest nieduża ale jest. Może nawet ludzie nie zwracają na to uwagi. 1.8 125 i 2.0 145 mają identyczne.
    Cytat Zamieszczone przez Disizmi Zobacz posta
    w Mondeo jeszcze nie widział silnika w tak dobrym stanie
    To gratulejszyn. Widać jak się poszuka to znajdzie.

    CBR1000RR + MICRON
    FORD - nigdy mnie nie zawiódł.

  13. #12
    Mistrz pobocza Awatar Disizmi
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    KOMBI '01
    Od
    18 Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Aż tak się nie zagłębiałem w temat skrzyni i przełożeń Sprawdzałem teraz w książce "Sam naprawiam" skok tłoka, jego średnicę i stopień sprężania - są identyczne dla silnika 110 i 125 KM. Wnioskuję po tym, że słupki silników są identyczne i nie ma przeciwwskazań aby kolega zakupi słupek 125tki i założył do niej cały osprzęt ze 110tki - z tego co ja się orientuję to mam dokładnie tak zrobione u siebie. Niestety nie mogę dodzwonić się do szwagra aby to potwierdzić.
    Mondeo Mk3 2001 Kombi Ambiente z bajerami
    1,8 PB 110 KM + LPG KME NEVO
    State Blue Metallic

  14. #13
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Silniki jako takie, technicznie są takie same. Różnice są w skrzyni. 110ps ma inne przełożenia niż 125ps.
    Zagłębiając się w temat - trzeba by zobaczyć czy sprzęgło 125ps pasuje plug&play do 110ps. Jeśli tak, to nie ma problemu.
    wypisuję się z tego kraju...

  15. #14
    beton785
    Gość
    No Panowie trochę mnie podbudowaliście, mondeo jest z 2001 roku, wiec szukam silnika z przed liftu wg zaleceń kolegi, mój stary CGBA, przebieg niby 200tyś a po rozebraniu naprawde nie było niczego, dosłownie niczego co nadawałoby sie do remontu, nawet blok silnika gdzie pracują tłoki miał na sciankach ogromne rysy i wżery, a smok olejowy zapchany był opiłkami. Czekam aż kolega Disizmi potwierdzi mi temat do konca, ogólnie to dużo mi podpowiedział swoim przykładem za co dziekuję

  16. #15
    Mistrz pobocza Awatar Disizmi
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    KOMBI '01
    Od
    18 Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez beton785 Zobacz posta
    Disizmi ogólnie to dużo mi podpowiedział swoim przykładem za co dziekuję
    Nie ma za co Po to jest to forum - trzeba sobie pomagać i dzielić doświadczeniami
    Zadzwoń jeszcze do Moto-Rozpęd w Ujeździe - chłopaki rozbierają setki Fordów i Volvo więc możliwe, że jednoznacznie odpowiedzą na pytanie i rozwieją wszelkie wątpliwości. Ja silnik miałem kupiony właśnie u nich.

    Namiary:
    Przesiadłów 99
    97-225 Ujazd

    tel. kom.:
    796 909 677
    791 58 58 58
    Mondeo Mk3 2001 Kombi Ambiente z bajerami
    1,8 PB 110 KM + LPG KME NEVO
    State Blue Metallic

  17. #16
    Mistrz pobocza Awatar Disizmi
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    KOMBI '01
    Od
    18 Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Szwagier podał mi numer do mechanika co wymieniał u mnie silnik i rozmawiałem z nim osobiście. Mam dobrą i złą wiadomość. Dobra jest taka, że można wsadzić słupek ze 125 KM do 110 KM - można przełożyć osprzęt. Zła wiadomość jest taka, że z uwagi na drobne różnice (inne wtryski, komputer, przełożenia w skrzyni biegów) wymaga to kombinacji w ustawieniu parametrów silnika aby chodził prawidłowo

    P.S. Dowiedziałem się też, że silnik, który mi wpakował miał na pewno przebieg 90 tys. km bo specjalnie pojechał po niego i wybierał go osobiście Wyjaśniło się dlaczego jest w tak dobrym stanie
    Ostatnio edytowane przez Disizmi ; 12-02-2014 o 18:28
    Mondeo Mk3 2001 Kombi Ambiente z bajerami
    1,8 PB 110 KM + LPG KME NEVO
    State Blue Metallic

  18. #17
    beton785
    Gość
    właśnie, tak podejrzewałem że komputer silnika nie bedzie pracował ze 110 ze 125km , a wymiana komputera silnika tzn założenie od 125 wymaga chyba wymiany licznika i kluczyka chodzi o immo. dobrze mówię? skrzynia mi chyba nie bedzie przeszkadzała, gorzej z tym kompem

  19. #18
    Mistrz pobocza Awatar Disizmi
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    KOMBI '01
    Od
    18 Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Ja licznik i kluczyk mam oryginalne - nic nie było wymieniane. Niestety nie wiem na czym dokładnie polegają kombinacje no bo wiadomo: tajemnica poliszynela i nie bardzo mechanik chciał zdradzić swoje sztuczki i kruczki
    Mondeo Mk3 2001 Kombi Ambiente z bajerami
    1,8 PB 110 KM + LPG KME NEVO
    State Blue Metallic

  20. #19
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Ale jak wtryski i komp przełożysz swój, to dalej będziesz miał 110KM. Sam słupek powinien pasić.
    wypisuję się z tego kraju...

  21. #20
    beton785
    Gość
    dzwonieł do Ujazdu, oni rozkładają rece bo twierdzą ze nie bedzie pasować bo inna skrzynia bo inne wtryski i komputer też inny i twierdzą ze silnik mogą sprzedać ale jak to bedzie chodzic nie dają gwarancji

Podobne wątki

  1. [TD MkII] Diagnoza silnika :-( Proszę o pomoc !!!
    By Maxim in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-03-2012, 07:56
  2. Diagnoza silnika 1.8 td :-( Proszę o pomoc !!!
    By Maxim in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-03-2012, 20:08
  3. [TD MkII] awaria silnika proszę o pomoc
    By Lukas392 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-08-2009, 09:50
  4. [MkI] @@@Temperatura Silnika -- Proszę o Pomoc@@@@
    By kuba_26 in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-09-2006, 17:00
  5. Osłona silnika.Proszę o pomoc.
    By Sobu in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-11-2005, 09:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów