+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    [MkI] Nierówne obroty

    Witam,

    koledzy potrzebuję pomocy. Moje autko zaczęło ostatnimi czasy fiksować. Kiedy potrzymam go kilka sekund (na postoju) na obrotach ok. 4 tys. po puszczeniu gazu silnik zaczyna przygasać. Obroty schodzą to do ok. 300 to znów idą w górę do ok. 1200, i tak do momentu aż nie przygazuję delikatnie, wtedy się normują. Czym może być to spowodowane? Może to być sonda lambda, czy silniczek krokowy.
    Inna rzecz to bardzo wolne schodzenie z obrotów. Czasami wydaje mi się, że silnik trzyma obroty przez parę sekund i potem dopiero spadają. Czy może to być wina zatkanego katalizatora?? Strasznie słaby się robi mój Mondeusz.
    Jeśli jest problem, to zawsze jest też rozwiązanie. Zatem jeśli nie ma rozwiązania, to nie ma problemu.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar leszcz
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 170PS
    Opis
    MK4 benzyna :D
    Od
    22 Mar 2005
    Mieszka w
    BYDGOSZCZ

    Re: [MkI] Nierówne obroty

    Cytat Zamieszczone przez bartas
    Witam,

    koledzy potrzebuję pomocy. Moje autko zaczęło ostatnimi czasy fiksować. Kiedy potrzymam go kilka sekund (na postoju) na obrotach ok. 4 tys. po puszczeniu gazu silnik zaczyna przygasać. Obroty schodzą to do ok. 300 to znów idą w górę do ok. 1200, i tak do momentu aż nie przygazuję delikatnie, wtedy się normują. Czym może być to spowodowane? Może to być sonda lambda, czy silniczek krokowy.
    Inna rzecz to bardzo wolne schodzenie z obrotów. Czasami wydaje mi się, że silnik trzyma obroty przez parę sekund i potem dopiero spadają. Czy może to być wina zatkanego katalizatora?? Strasznie słaby się robi mój Mondeusz.
    Obroty ?? hmm silniczek krokowy i wyczyść przepustnice ........nie wiem może tez przepływomierz ??
    jest tez takie coś jak odpowietrzenie skrzyni korbowej czy jakoś tak ....możer węzyk Ci spadł troszkę ?? może lewe powietrze gdzieś cos łapie ...

    pozdr Tomek

    3maj sie i napisz jak sibie poradziłes
    pozdr
    Moje MK4 z MODami -Convers+ z wizualizualizacją parktronika ,tempomat,autoryglowanie,lampki w poszyciu drzwi,zasłonki w drzwiach i inne DIAGNOSTYKA

  4. #3
    Właśnie tak zrobie. Z tym że na pewno nie dzisiaj. Dam znać co z tego wyszło. Dzięki. Pozdro
    Jeśli jest problem, to zawsze jest też rozwiązanie. Zatem jeśli nie ma rozwiązania, to nie ma problemu.

  5. #4
    Witam ponownie,

    jak narazie udało mi się wyczyścić przepływomierz. Dość prosta sprawa, jednak moje obroty spadają już na tyle nisko że silnik gaśnie. Obawiam się że będzie to silniczek krokowy czy jak to się tam nazywa. Nie wiem czy jest możliwość wyczyszczenia, czy trzeba wymienić. Wiem jedno, że tak się jeźdzoć nie da, przynajmniej po Poznaniu.
    Jeśli jest problem, to zawsze jest też rozwiązanie. Zatem jeśli nie ma rozwiązania, to nie ma problemu.

  6. #5
    bartas a czym czyściłeś ??

    1.8 16v LPG3 + CB

  7. #6
    benzyna ekstrakcyjna
    Jeśli jest problem, to zawsze jest też rozwiązanie. Zatem jeśli nie ma rozwiązania, to nie ma problemu.

  8. #7
    sprawdż świece, przerwy na elektrodach winny mieć 1mm. i tak jak pisno wyżej sprawdż zawór odpowietrznia skrzyni korbowej.

  9. #8
    a TU masz linke do tekstu o zawoże odpow. skrzyni korbowej

  10. #9
    ja mam takie same objawyw v6. dzis odkrylem ze wina tego jest czujnik polozenia przepustnicy. wymienialem juz wszystko i gwizdek na odpowietrzeniu korbow i krokowy i zawor EGR i swiece i przeplywomiez wymylem, az dzis wypialem kostke z czujnika polozenia przepustnicy i wszystkto cacy. jezdzi na trybie awaryjnym ale nie gasnie.

  11. #10
    Czujnik położenia przepustnicy?? A gdzie to się znajduje? Można wymienić?
    Jeśli jest problem, to zawsze jest też rozwiązanie. Zatem jeśli nie ma rozwiązania, to nie ma problemu.

  12. #11
    Niedzielny kierowca Awatar Mirron
    Imię
    Paweł
    Opis
    MONDEO MKIII 1.8B, MKI 1.8B
    Od
    18 Feb 2005
    Mieszka w
    Lublin
    hmm... jesli chodzi o trzymanie obrotów to u mnie zawinił czujnik wspomagania czy jak to sie nazywa... Znajduje sie na przewodzie wspomagania po prawej stronie (mniej wiecej na godz 10:30) stojąc przodem do silnika, lubią sie tam oberwac kabelki.. sprawdź..

  13. #12
    Cytat Zamieszczone przez Rhapsody
    ...sprawdż zawór odpowietrznia skrzyni korbowej.
    Witam!
    Ja bardzo przepraszam, że pytam głupio, ale tego zaworu nie da się znaleść. I artykul czytałem i się gapiłem, i Gdzieś jest schowany?! Trzeba może zdiąć osłona kolektora wylotowego
    Czasami jest potrzebnie tak niewiele, aby zrozumieć tak wiele!?
    MkI CARNEA 2.0 RS + BRC SQ24
    Wind & Gentleness

Podobne wątki

  1. Nierówne obroty
    By Raf90 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-04-2013, 21:24
  2. [MkII] Nierówne obroty na LPG
    By toki3 in forum LPG
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 16:19
  3. [TD MkI] nierówne obroty na luzie
    By mkonieczny in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-03-2010, 18:48
  4. [Zetec] nierówne obroty
    By Daniel27 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 28-10-2009, 16:23
  5. Nierówne obroty 1.8 td
    By arti78 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-11-2007, 14:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów