+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37

Wątek: Spalanie w 2.5T

  1. #1
    Pieszy
    Imię
    Marcin
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    GHIA 2007,sedan
    Od
    24 Nov 2013
    Mieszka w
    Brodnica

    Spalanie w 2.5T

    Nie wiem czy to możliwe aby mój Mondek spalał średnio 14l Pb95.
    Do pracy 20km TRASA.
    Po pracy odpoczynek. Później jazda po mieście max 8km, tyle tylko że w tym czasie kilka razy gaszę silnik ( na mieście zawsze jest coś do załatwienia)
    Zauważyłem też że kilka razy komputer pokładowy pokazywał mi niebotycznie wysokie średnie spalanie 25-30l!! Po kilku resetach wszystko wracało do normy.
    Zastanawia mnie dlaczego Ford nie ma spalania chwilowego?? Przynajmniej moja wersja GHIA 2007r 2.5T


    Proszę na przyszłość w tytule precyzować problem a nie podawać sam typ silnika.
    Netoper
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 21-02-2014 o 19:30 Powód: Zmiana tytułu.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    25 Dec 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Hej, przejrzyj ten temat http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...Spalanie-PB-V6, chyba w normie się mieścisz.

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Opis
    ST220
    Od
    01 Jan 2013
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez Rejant Zobacz posta
    Hej, przejrzyj ten temat http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...Spalanie-PB-V6, chyba w normie się mieścisz.
    z tym, że jego 2.5T to nie V6

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Grzesiek
    Opis
    Mondeo mk4 2.5t titek x 12.2007 panther black
    Od
    28 Mar 2013
    Mieszka w
    Tłuszcz
    nie pokazuje Ci spalania chwilowego bo musialbys aktualizowac converse, w pozniejszej wersji pokazuje. Ja mam wersje bodajze 1007 albo wyzsza i mam chwilowe ale na nie nie patrze. Co do spalania to w miescie smok:P

  6. #5
    Zielony listek
    Imię
    Rafał
    Model
    Pepiczkowa kura
    Silnik
    1,6
    Od
    12 Aug 2011
    Mieszka w
    Bełchatów/Warszawa
    gdyby moja v-ka palial 14 litrow to bylbym bogaty,przedewszystkim to silnik 2,5 wiec ma sporo mocy i potrzebuje tez swoje wypic,po 2 skoro masz takie chwiilowe spalania 25-30 to zdejmij ciut noge z gazu,
    i przedewszystkim najwazniejsze,jezdzisz po miescie na zimnym silniku!!!,wiec nie dziw sie z etyle pali,jedz w trase np 200km i spali ci 11 czy tam nawet mniej
    Rafał:725-385-056-Plus gg:36615612

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar Pablo81
    Imię
    Paweł
    Model
    Mercedes W205 250 AMG, służbowo Superb L&K
    Silnik
    2.0T 211KM, 2.0TDI 190KM
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Pruszków
    jest to normalne spalanie dla 2.5T
    Carpe diem...

  8. #7
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Cytat Zamieszczone przez brodnica Zobacz posta
    Nie wiem czy to możliwe aby mój Mondek spalał średnio 14l Pb95.
    Do pracy 20km TRASA.
    Po pracy odpoczynek. Później jazda po mieście max 8km, tyle tylko że w tym czasie kilka razy gaszę silnik ( na mieście zawsze jest coś do załatwienia)
    Zauważyłem też że kilka razy komputer pokładowy pokazywał mi niebotycznie wysokie średnie spalanie 25-30l!! Po kilku resetach wszystko wracało do normy.
    Zastanawia mnie dlaczego Ford nie ma spalania chwilowego?? Przynajmniej moja wersja GHIA 2007r 2.5T
    Nie wiem czy czasem nie powinien jeździć na 98 .Poza tym warto sprawdzić pod dystrybutorem czy komp nie przekłamuje
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar Pablo81
    Imię
    Paweł
    Model
    Mercedes W205 250 AMG, służbowo Superb L&K
    Silnik
    2.0T 211KM, 2.0TDI 190KM
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Pruszków
    cytuję:

    "2,5-litrowy 5-cylindrowy silnik Duratec o mocy 220 KM współpracujący z 6-biegową skrzynią biegów oferuje moc 220 KM (162 kW) przy 5000 obr./min., a jego maksymalny moment obrotowy wynosi 320 Nm w zakresie od 1500 do 4800 obr./min. Zapewnia to znakomite osiągi w warunkach drogowych, odczuwalnie lepsze niż w najlepszych dwulitrowych dieslach. Silnik ciągnie od dołu, nie ma „turbodziury", a krótkie przełożenia skrzyni biegów (Durashift M66) sprawiają, że Mondeo, ważące z kierowcą i pełnym bakiem prawie 1,6 tony, staje się autem sportowym. Co ciekawe, Silnik przystosowany jest do pracy z paliwem o liczbach oktanowych od 91 do 98 oktanów, a dzięki czujnikowi spalania stukowego stosowanie paliwa Pb98 pozwalać ma na uzyskanie wyższej mocy motoru o 12 do 15 KM."

    Ja do swojego lałem wyłącznie Pb98. Na tym paliwie też był hamowany i chipowany.

    Zdarzyło się, że zalałem Pb95 ze 2 razy - czułem wtedy, że auto jest słabsze..., ale nie pamiętam czy miało to wpływ na spalanie - nie interesowało mnie
    Carpe diem...

  10. #9
    Mistrz pobocza
    Imię
    Robert
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2,5T 258KM 396Nm
    Opis
    Titanium X 07r
    Od
    22 Sep 2009
    Mieszka w
    Warszawa-Sejny
    Cytat Zamieszczone przez brodnica Zobacz posta
    spalał średnio 14l Pb95
    Takie spalanie jest normalne.

    Foto by Adela Carsshoot
    Było Renault 5 Diesel, Mondeo mkI 1,8 LPG oraz mkIII Gihia 2,5v6 LPG

  11. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar Ry2y
    Imię
    Marcin
    Model
    Volvo V50 & Subaru WRX
    Silnik
    1.6D & 2.0T
    Od
    02 Dec 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez brodnica Zobacz posta
    Nie wiem czy to możliwe aby mój Mondek spalał średnio 14l Pb95.
    Nie do końca rozumiem... czy jesteś zachwycony niskim spalaniem, czy może narzekasz na wysokie?
    I'm not insane, my mother had me tested!

  12. #11
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Cytat Zamieszczone przez RaFi_mk2 Zobacz posta
    to zdejmij ciut noge z gazu
    Aby się kolega nie gniewał to może inny silnik ale też mamy w robocie benzynę od konkurencji szwajswagenowskiej.
    Koledze paliło to w diabła bp 10-12 po mieści (1,4/122) i ciągle się żalił że dużo i prezesina go ciśnie że za dużo, teraz ja go miałem przez miesiąc, mnie pali 8-9 max.

    Auto mu oddaje i mnie odwozi i wiece co biegi zmienia w okolicach 1,8-2,5 i dusi silnik i to był powód wysokiego spalania, ja kręciłem min 3,5-4,5 i palił po prostu mniej. Więc noga z gazu to nie zawsze rozwiązanie. W moim TDDiku też kręce 2,5-3k i pali mi mniej niż jak kręce do 2k, co więcej zdrowsze to i dla turbiny i dla DKZ


    Cały czas do przodu

  13. #12
    Pochłaniacz prostych Awatar Ry2y
    Imię
    Marcin
    Model
    Volvo V50 & Subaru WRX
    Silnik
    1.6D & 2.0T
    Od
    02 Dec 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sokoleokoo2 Zobacz posta
    W moim TDDiku też kręce 2,5-3k i pali mi mniej niż jak kręce do 2k, co więcej zdrowsze to i dla turbiny i dla DKZ
    Co racja to racja, turbina i dwumasa nie lubią jak się je nadwyręża poniżej 2k obrotów.
    I'm not insane, my mother had me tested!

  14. #13
    Kursant Awatar Vadero
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    26 Jan 2014
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Pablo81 Zobacz posta
    jest to normalne spalanie dla 2.5T
    co jest normalnym spalaniem w Warszawie, może być wręcz nie do osiągnięcia spalaniem w Pcimiu dolnym

    W aglomeracji Katowickiej 2.5T pali mi 10-12 - przy czym 12 to już bardzo dynamiczna jazda.
    Jak jeżdżę w weekend wielopasmowymi drogami koło 100km/h na tempomacie, nie szybciej, to nawet 7.5 potrafi palic

  15. #14
    Pieszy
    Imię
    Marcin
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    GHIA 2007,sedan
    Od
    24 Nov 2013
    Mieszka w
    Brodnica
    Jestem trochę zaniepokojony tym spalaniem WYSOKIM SPALANIEM. Na forach wyczytałem, że w cyklu mieszanym 11-12l to max.

  16. #15
    Wyłączony
    Imię
    Piotr
    Model
    Mazda 5 Sport 05'
    Silnik
    2.0 MZR LF 147KM
    Opis
    Gazprom Edition
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Cytat Zamieszczone przez brodnica Zobacz posta
    że w cyklu mieszanym 11-12l to max.
    chyba 2.0 Dura

  17. #16
    Niedzielny kierowca Awatar Morda
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Sedan 2007r TitX
    Od
    19 Apr 2011
    Mieszka w
    Krzywaczka k/ Krakowa
    Ja jezdze mniej wiecej 90% autostrada/drogami szybkiego ruchu i 10% miasto. Spalanie okolo 13,5 lpg (komputer pokazuje 12.4-12.7 l/100km) z tym, ze ja nie jezdze 100 km/h tylko tyle ile mozna.
    "Jeśli oszczędność pieniędzy jest twoim priorytetem, lepiej unikać jakichkolwiek kontaktów z 2.5T"

  18. #17
    Kursant Awatar hamerator
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    22 Jun 2013
    Mieszka w
    Kraków
    W moim przypadku wyglądało to tak:
    - do końca roku jeździłem powiedzmy 75% miasto, 25% drogi szybkiego ruchu - spalanie ok. 12,5 l/100 km
    - od początku tego roku 100% miasto, dojeżdżane głównie do roboty (3 km w jedną stronę, więc silnik nie łapał 90 stopni) - 17 l/100 km, czasem rozwożąc dzieciaki do przedszkola (2-3 km więcej) -15 l/100 km
    - wyjazd nad morze w poprzednie wakacje - 9,2/100 km

    Nie jeździłem jakoś oszczędnie, a z drugiej strony jeżdżąc ostatnio do roboty nie miałem się gdzie specjalnie rozbujać i nacieszyć furakiem

    Wg mnie spalanie masz w normie.

    I przychylam się do opinii kolegów wyżej - jak nie mulisz silnika niskimi obrotami, tylko szybko podbijesz go do żądanej prędkości i na niej spokojnie utrzymasz, spalanie będziesz miał na pewno niższe, niż przy powolnym rozpędzaniu - sprawdzone (i to w przypadku każdego silnika jest wg mnie normalne ). A i radochy będziesz miał więcej przy takiej jeździe
    Oczywiście w ciężkich korkach się to nie sprawdzi
    Ostatnio edytowane przez hamerator ; 02-03-2014 o 16:45

  19. #18
    Pochłaniacz prostych Awatar Pablo81
    Imię
    Paweł
    Model
    Mercedes W205 250 AMG, służbowo Superb L&K
    Silnik
    2.0T 211KM, 2.0TDI 190KM
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Pruszków
    Cytat Zamieszczone przez Vadero Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Pablo81 Zobacz posta
    jest to normalne spalanie dla 2.5T
    co jest normalnym spalaniem w Warszawie, może być wręcz nie do osiągnięcia spalaniem w Pcimiu dolnym

    W aglomeracji Katowickiej 2.5T pali mi 10-12 - przy czym 12 to już bardzo dynamiczna jazda.
    Jak jeżdżę w weekend wielopasmowymi drogami koło 100km/h na tempomacie, nie szybciej, to nawet 7.5 potrafi palic
    Nie jezdzilem tylko po Warszawie. Sporo w trasie. Tylko moja jazda bardzo dynamiczna...

    wyImprezowano z Galaxy S4
    Ostatnio edytowane przez Pablo81 ; 27-02-2014 o 11:54
    Carpe diem...

  20. #19
    Kursant Awatar djxxx
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2008 2,5T Ghia X / Titanium S
    Od
    23 Jul 2010
    Mieszka w
    Ujazd Śląski
    U mnie w cyklu mieszanym (40% miasto ,30% teren niezabudowana ,30% autostrada itp ) średnie spalanie ok 11L/100km przy zróżnicowanej jeździe. Moja min średnie to ok 10,2L a max średnie to 13,1.

  21. #20
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez sokoleokoo2 Zobacz posta
    W moim TDDiku też kręce 2,5-3k i pali mi mniej niż jak kręce do 2k, co więcej zdrowsze to i dla turbiny i dla DKZ
    Cytat Zamieszczone przez Ry2y Zobacz posta
    Co racja to racja, turbina i dwumasa nie lubią jak się je nadwyręża poniżej 2k obrotów.
    Chcecie koledzy powiedzieć ze po mieście jeździcie na II-jce?
    Trójeczka i 2k obrotów to już 60/h......

    No tak - Wa-wa i Kraków to nie Kwidzyn czy Brodnica.......

    Nie ma co się oszukiwać - jeżeli ktoś mieszka w niedużym mieście i używa auta codziennie chociażby na dojazdy do pracy,na zakupy itp - pokonuje dziennie góra 20-30km - auto musi się zamulić.
    Aby go odmulić potrzeba setek km trasy - nie te 20km nawet codziennie ponieważ potrzeba przejechać prawie 10km aby silnik "doszedł" do optymalnej temperatury pracy.
    Jedynym autem które miałem i które spożywało tyle ile fabryka głosiła (nawet trochę mniej) był "Trampek" - w mieście 6,5 a na trasie -6/100
    Ale aby tym jeździć trzeba było używać jego całych zasobów mocy.
    W "mondeuszu" się nie da - zwłaszcza dieslu....przy takim momencie to wariat......
    Własnie wróciłem "z miasta" - w sumie ponad 10km z przystankami i w/g Waszych zaleceń.
    Auto ledwie się nagrzało(wewnątrz bo wskaźnik ledwo drgnął) i jak komp pokazywał średnią 9,7 tak zaczął pokazywać 11,4.......

    Tak że macie rację ale bierzcie namiar na to że miasto miastu nierówne.......
    W dużych zawsze będzie mniej....
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów