+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1

    [MkIII] Palniki xenonowe

    Witam, jeden z palników w moim mondeo zaczął zmieniać barwę na jakby różową. Jest to chyba oznaka jego zużycia co trochę mnie dziwi, bo podobno miał wytrzymać znacznie dłużej niż 2 lata. W ASO zarządzali 500zł za sztukę a palniki trzeba podobno wymieniać parami, więc podziękowałem. W związku z tym chciałem Was prosic o pomoc w wybraniu jakichś palników z allegro lub innego źródła.
    pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Nie ALLEDROGO,poszukaj w sklepach żarniki Phillipsa :metal

  4. #3
    Mam szukać żarników D2S, tak? Możesz zaproponować jakiś sklep?

  5. #4

  6. #5
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Tak. Przy okazji tematu chciałem zwrócić uwage, że wyższa klasa samochodów typu Audi, VW nie ma standardowych palników które kupuje się na allegro za 75 PLN. Teoretycznie to ten sam palnik, jednak te z allegro świecą światłem temp. barwowej około 4100K (po rozgrzaniu nie są już niebieskie, tylko po kilku sekundach robią sie żółto-białe). Te "lepsze" firmowane znaczkami producentów samochodu mają barwy zazwyczaj około 7500-8000K. Czyli światło jest biało-niebieskie lub biało-fioletowe. Pozatym automatycznie lepiej oświetlają. Warto sie zastanowić, jednak do standardowej eksploatacji polecam te z allegro.

  7. #6
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez mondiak
    Mam szukać żarników D2S, tak? Możesz zaproponować jakiś sklep?
    Tak. W Mondeo jest palnik typu D2S (dla soczewek).

  8. #7
    Cytat Zamieszczone przez straits
    Cytat Zamieszczone przez mondiak
    Mam szukać żarników D2S, tak? Możesz zaproponować jakiś sklep?
    Tak. W Mondeo jest palnik typu D2S (dla soczewek).
    i cena bedzie niższa niż w ASO,okolo 350pln za szt brutto wyjsciowo :metal

  9. #8
    Cytat Zamieszczone przez straits
    Tak. Przy okazji tematu chciałem zwrócić uwage, że wyższa klasa samochodów typu Audi, VW nie ma standardowych palników które kupuje się na allegro za 75 PLN. Teoretycznie to ten sam palnik, jednak te z allegro świecą światłem temp. barwowej około 4100K (po rozgrzaniu nie są już niebieskie, tylko po kilku sekundach robią sie żółto-białe). Te "lepsze" firmowane znaczkami producentów samochodu mają barwy zazwyczaj około 7500-8000K. Czyli światło jest biało-niebieskie lub biało-fioletowe. Pozatym automatycznie lepiej oświetlają. Warto sie zastanowić, jednak do standardowej eksploatacji polecam te z allegro.
    ta barwa żółta to tzw barwa zarówki uzywanej
    Pieknie ubrane w marketingowe slogany produkty niższej jakosci

  10. #9
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Cytat Zamieszczone przez straits
    Tak. Przy okazji tematu chciałem zwrócić uwage, że wyższa klasa samochodów typu Audi, VW nie ma standardowych palników które kupuje się na allegro za 75 PLN. Teoretycznie to ten sam palnik, jednak te z allegro świecą światłem temp. barwowej około 4100K (po rozgrzaniu nie są już niebieskie, tylko po kilku sekundach robią sie żółto-białe). Te "lepsze" firmowane znaczkami producentów samochodu mają barwy zazwyczaj około 7500-8000K. Czyli światło jest biało-niebieskie lub biało-fioletowe. Pozatym automatycznie lepiej oświetlają. Warto sie zastanowić, jednak do standardowej eksploatacji polecam te z allegro.
    ta barwa żółta to tzw barwa zarówki uzywanej
    Pieknie ubrane w marketingowe slogany produkty niższej jakosci

    Problem w tym że ja kupiłem fabrycznie nowe palniki na allegro i zaraz po właczeniu świecą na niebiesko. Po kilkunastu sekundach świecą lekko zółtawo. Własciwie bardziej biało niż żółto, ale droge oświetlają rewelacyjnie.

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Ja gdzieś słyszałem że ksenony w PL są niedozwolone i że mając ksenony nie zrobimy przeglądu, jak to z tym jest ??

  12. #11
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez Exodos
    Ja gdzieś słyszałem że ksenony w PL są niedozwolone i że mając ksenony nie zrobimy przeglądu, jak to z tym jest ??
    jak się ma lampy zrobione pod xenony(czytaj zaprojektowane) to nikt sie nie może przyczepić bo zarówno reflektor jak i auto ma homologację ... a jak ktoś sobie włożył do lamp zaprojektowanych pod żarówki halogenowe palniki xenonowe to może mieć problem ... jak ktoś się będzie chciał przyczepić to się przyczepi- a w razie wypadku nasz "przeciwnik" powie że go oślepiliśmy światłami i pozamiatane...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  13. #12
    Cytat Zamieszczone przez Exodos
    Ja gdzieś słyszałem że ksenony w PL są niedozwolone i że mając ksenony nie zrobimy przeglądu, jak to z tym jest ??
    Nieprawda,jesli to sa oryginalne lampy to maja homologacje i sa dozwolone.
    Nie wolno stosowac przerabianych lamp

  14. #13
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    No i już wszystko wiem.

  15. #14
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez Exodos
    No i już wszystko wiem.
    nie będzie tuningu
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  16. #15
    Pochłaniacz prostych Awatar GrzegorzD
    Imię
    Grzegorz
    Model
    C-max/Grande Punto '07
    Silnik
    1,8 PB 125 KM/1,4 77KM
    Od
    17 Sep 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała / Bujaków koło Kęt
    Tak z innej beczki: wracałem dzisiaj wieczorem do domu i jechał za mną golfII z pseudo xenonami . Ślepił na kilometr - w końcu nie wytrzymałem i dałem się wyprzedzić. Qrde za coś takiego to z miejsca drogówka powinna dowód odbierać!

  17. #16
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Cytat Zamieszczone przez grzesdc
    Tak z innej beczki: wracałem dzisiaj wieczorem do domu i jechał za mną golfII z pseudo xenonami . Ślepił na kilometr - w końcu nie wytrzymałem i dałem się wyprzedzić. Qrde za coś takiego to z miejsca drogówka powinna dowód odbierać!
    Pełno takich Golfów jeździ po mieście.

    PS. Podpis się zmienił

  18. #17
    Pochłaniacz prostych Awatar GrzegorzD
    Imię
    Grzegorz
    Model
    C-max/Grande Punto '07
    Silnik
    1,8 PB 125 KM/1,4 77KM
    Od
    17 Sep 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała / Bujaków koło Kęt
    Cytat Zamieszczone przez Exodos
    Cytat Zamieszczone przez grzesdc
    Tak z innej beczki: wracałem dzisiaj wieczorem do domu i jechał za mną golfII z pseudo xenonami . Ślepił na kilometr - w końcu nie wytrzymałem i dałem się wyprzedzić. Qrde za coś takiego to z miejsca drogówka powinna dowód odbierać!
    Pełno takich Golfów jeździ po mieście.

    PS. Podpis się zmienił
    Przykre....

  19. #18
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez grzesdc
    Tak z innej beczki: wracałem dzisiaj wieczorem do domu i jechał za mną golfII z pseudo xenonami . Ślepił na kilometr - w końcu nie wytrzymałem i dałem się wyprzedzić. Qrde za coś takiego to z miejsca drogówka powinna dowód odbierać!
    no jak takie światła są jeszcze w miarę nisko ustawione to nie jest aż taki problem ale jak są ustawione wysoko-i oczywiście samopoziomowania świateł nie ma bo i po co, to jest problem ... pozostaje tylko włączyć tylne przeciwmgielne i delikwent sam zechce wyprzedzić bo ślepia od tego bolą....
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  20. #19
    Co do światełek z allegro to kiedys do autka kupilem komplet za 800 PLN i byly to przetwornice z zarnikami. Lampe przerobilem sam (a wlasciwie uchwyt zarowki) i wszystko bylo jak trzeba. Nie swiecilo wcale na zadne zolto tylko pieknym niebieskim swiatlem. Pojechalem na przeglad pokazalem co zrobilem, panowie przejrzeli i powiedzieli ze jest rewelacyjna roznica miedzy swiatlo-cieniem, dokaldnie wyregulowali i bylo ok. Jezdzilem tak ze 2 -3 lata w roznych warunkach pogodowych i jakos nikomu nie przyszlo do glowy zeby mi mrugac.
    Wiem ze musi byc poziomowanie, spryskiwacze itd, ale uwazam ze sama jakosc swiatla jest niesamowita i wszelkie inwestycje w xenony maja sens. Teraz mam mondziaka i narazie (juz niedlugo) zwykle swiatla i jestem przerazony (serio) bo poruszam sie jak ślepiec w nocy.
    Mondeo MKIII Kombi 2.0 TDCi 130KM -> srebrna "szczała"

  21. #20
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez blur
    Co do światełek z allegro to kiedys do autka kupilem komplet za 800 PLN i byly to przetwornice z zarnikami. Lampe przerobilem sam (a wlasciwie uchwyt zarowki) i wszystko bylo jak trzeba. Nie swiecilo wcale na zadne zolto tylko pieknym niebieskim swiatlem. Pojechalem na przeglad pokazalem co zrobilem, panowie przejrzeli i powiedzieli ze jest rewelacyjna roznica miedzy swiatlo-cieniem, dokaldnie wyregulowali i bylo ok. Jezdzilem tak ze 2 -3 lata w roznych warunkach pogodowych i jakos nikomu nie przyszlo do glowy zeby mi mrugac.
    Wiem ze musi byc poziomowanie, spryskiwacze itd, ale uwazam ze sama jakosc swiatla jest niesamowita i wszelkie inwestycje w xenony maja sens. Teraz mam mondziaka i narazie (juz niedlugo) zwykle swiatla i jestem przerazony (serio) bo poruszam sie jak ślepiec w nocy.
    Ty nie masz takiego problemu bo po prostu możesz wymienić lampy na xenonowe (no chyba w MKIII są xenony??) - w starszych autach niestety nie ma takiej opcji (no chyba, ze ktoś sobie złoży światła panelowe hella za kosmiczną cenę) ... nam pozostają lepsze jakościowo żarówki no i czyste reflektory...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

Podobne wątki

  1. [MkIII] Ksenon jakie palniki kupić??
    By ggrantt in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 88
    Ostatni post / autor: 01-12-2015, 11:35
  2. [MkIII] Palniki Osram Coolblue i Philips Ultrablue
    By badger in forum Tuning
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 22:17
  3. [All] przetwornice xenonowe
    By matisl in forum Tuning
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 27-02-2011, 13:55
  4. [All] Ksenon -palniki 25W
    By smyku in forum Tuning
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-06-2010, 18:48
  5. [MkIII] Palniki jakie i gdzie?
    By Biegacz in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 18:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów