+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    Poch³aniacz prostych Awatar OTTO
    Imiê
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice

    Jak bezpo¶rednio podpi±æ radio ?

    Radio podpina³em do zapalniczki z ty³u w pod³okietniku, wczoraj kolega wysiadaj±c poci±gn±³ mi z buta i u³ama³ wtyczkê od CB, czê¶æ wtyczki zosta³a w gniazdku i posypa³y siê iskry, pewnie skopci³o bezpiecznik ale....
    Zastanawiam siê czy nie lepiej zamiast kupowaæ i montowaæ kolejn± wtyczkê- zastanawia³em siê czy s± takie k±towe ¿eby za bardzo nie odstawa³y ?

    A mo¿e by tak podpi±æ siê do tego gniazdka w pod³okietniku bezpo¶rednio ? Chcia³bym siê wpi±æ do kabli które lec± do gniazdka,tylko nie wiem czy jest to obojêtne który kable do którego ? I czy mo¿na siê tak wpi±æ bez tego bezpiecznika, który by³ przecie¿ w oryginalnej wtyczce CB radia ???

    By³o mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Zbyszek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    + LPG II gen.
    Od
    06 Jul 2009
    Mieszka w
    ETM - Tomaszów Maz. / £ód¼
    koniecznie musisz zachowaæ polaryzacjê, inaczej spalisz radio...
    bezpiecznik równie¿ zachowaj, ¿eby radia nie za³atwiæ... ogólnie, je¶li radio bardzo czêsto wyci±gasz, przenosisz etc. to zamontuj wtyczkê do zapalniczki, ale je¶li radio ma byæ na sta³e, to lepiej pod³±czyæ bezpo¶rednio do instalacji...

  4. #3
    Poch³aniacz prostych Awatar OTTO
    Imiê
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Radio wyci±gam jak zmieniam auto (kupujê inne) przez najbli¿sze 6 lat nie mam zamiaru zmieniaæ
    Dlatego te¿ chcê mieæ podpiête na sta³e, gada³em dzi¶ z koleg± elektronikiem i powiedzia³ mi, ¿e bezpiecznik jest przecie¿ w instalacji w samochodzie- od zapalniczki.
    I faktycznie jak przejecha³em fotelem kabel z CB to mi go wybi³o
    Powiedzia³ ¿e wystarczy jak podepnê minus do minusa i plus do plusa, czyli czerwony z czerwonym a czarny z czarnym i bêdzie OK.

    By³o mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar mirpo
    Imiê
    Mirek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    1.8 TD ---> 2.0 TDCI
    Od
    25 Jul 2009
    Mieszka w
    Pruszków / L±dek Zdrój
    Dok³adnie tak jak pomylisz bieguny to poleci bezpiecznik i byæ mo¿e ¿e radio te¿
    Jakby co to w zapalniczce na ¶rodkowym bolcu masz plus, a te boczne blaszki to minus.

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Zbyszek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    + LPG II gen.
    Od
    06 Jul 2009
    Mieszka w
    ETM - Tomaszów Maz. / £ód¼
    jak zamienisz przewody, to bezpiecznik nie wywali jedynie radio uszkodzisz... Co do tego, czy bezpiecznik zak³adaæ, czy nie, to ju¿ kwestia swojej spokojnej g³owy... Miej na uwadze fakt, ¿e bezpiecznik z instalacji auta ma chyba 7,5A albo 10A, a radio maksymalnie poci±gnie co¶ oko³o 1,5-2A... Ja dla ¶wiêtego spokoju wola³em daæ 2,5A (albo 3A, ju¿ nie pamiêtam) bezpiecznik na zasilaniu radia.

  7. #6
    Poch³aniacz prostych Awatar OTTO
    Imiê
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez mirpo Zobacz posta
    Jakby co to w zapalniczce na ¶rodkowym bolcu masz plus, a te boczne blaszki to minus.
    Przydatna uwaga- dziêki


    Cytat Zamieszczone przez zajec Zobacz posta
    Miej na uwadze fakt, ¿e bezpiecznik z instalacji auta ma chyba 7,5A albo 10A, a radio maksymalnie poci±gnie co¶ oko³o 1,5-2A.
    No ok tylko dlaczego dwa razy jak mia³em awariê z zasilanie CB- zwarcie przeciêtego kabla to nie pali³o mi tego bezpiecznika w oryginalnej wtyczce tylko ten samochodowy od zapalniczki ?


    Cytat Zamieszczone przez zajec Zobacz posta
    Ja dla ¶wiêtego spokoju wola³em daæ 2,5A (albo 3A, ju¿ nie pamiêtam) bezpiecznik na zasilaniu radia.
    Czyli lepiej ten samochodowy wymieniæ z 7,5 na s³abszy ?

    By³o mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Zbyszek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    + LPG II gen.
    Od
    06 Jul 2009
    Mieszka w
    ETM - Tomaszów Maz. / £ód¼
    Cytat Zamieszczone przez OTTO Zobacz posta
    No ok tylko dlaczego dwa razy jak mia³em awariê z zasilanie CB- zwarcie przeciêtego kabla to nie pali³o mi tego bezpiecznika w oryginalnej wtyczce tylko ten samochodowy od zapalniczki ?
    bo by³ pierwszy w kolejno¶ci... co nie zmienia faktu, ¿e jak awaria bêdzie dotyczy³a przyk³adowo samego radia, (padnie uk³ad zasilania w radiu), to przepali siê ten mniejszy bezpiecznik, zabezpieczaj±c resztê elektroniki w radiu przed spaleniem... to taki przyk³ad "na szybko"...


    Cytat Zamieszczone przez OTTO Zobacz posta
    Czyli lepiej ten samochodowy wymieniæ z 7,5 na s³abszy ?
    jak najbardziej Nie. Przecie¿ do gniazda zapalniczki mo¿esz podpi±æ inne odbiorniki, które mog± mieæ wiêksze zapotrzebowanie na pr±d (jaki¶ kompresorek, czy lampa),a wówczas bêdzie Ci ci±gle przepalaæ ten bezpiecznik...

  9. #8
    Poch³aniacz prostych Awatar OTTO
    Imiê
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez zajec Zobacz posta
    bo by³ pierwszy w kolejno¶ci..
    eee no, przecie¿ jak przejecha³em- przeci±³em kabel zasilaj±cy radio, które by³o podpiête do zapalniczki to przecie¿ pierwszy od miejsca awarii by³ ten bezpiecznik w wtyczce od CB, a nie spali³ siê, tylko ten w centralce.

    By³o mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  10. #9
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Zbyszek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    + LPG II gen.
    Od
    06 Jul 2009
    Mieszka w
    ETM - Tomaszów Maz. / £ód¼
    by³ pierwszy w kolejno¶ci "od strony zasilania" - znaczy, od akumulatora.
    w domu jak uszkodzisz przewód zasilaj±cy od np. czajnika, odkurzacza czy spawarki, to nie uszkadzaj± siê te sprzêty, tylko wyrzuca bezpiecznik, który jest najbli¿ej zasilania, tj. bezpiecznik w skrzynce/tablicy

  11. #10
    Poch³aniacz prostych Awatar OTTO
    Imiê
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    O teraz czajê

    By³o mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    08 Jan 2012
    Mieszka w
    rawa
    podepne sie pod temat jesli moge ;p

    Moje radio, to mtech legend 2 a antena lemm at 1200 na uchwycie do klapy kombi, do pewnego czasu podpinalem je pod zlacze zapalniczki, jednak zaczelo mi to przeszkadzac totez pociagnalem kabel bezposrednio od aku, na kablu mam bezpiecznik (taki szklany z drucikiem w srodku, ori od kabla radiowego) dodatkowo zalozylem drugi bezpiecznik, czerwony na kablu w okolicach akumulatora. Wszystko bylo by fajnie, gdyby nie to, ze radio podpiete bezposrednio do aku szumi bardziej, myslalem ze gdy tak zrobie to wlasnie szumow unikne (w megance tak mialem i bylo super). Gdy sq mam ustawiony pomiedzy godzina 1 a 2, a rf gain na "12" to w miare da sie jechac, jednak zasieg mnie nie zadowala. Pod zapalniczka mialem sq na "12" i szumialo tylko powyzej 3tys rpm. Istnieje jakas mozliwosc ograniczenia (a moze nawet wyeliminowania szumow?) chcial bym bardziej radio rozkrecic i nie martwic sie o to, ze slysze w nim alternator...

  13. #12
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Zbyszek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    + LPG II gen.
    Od
    06 Jul 2009
    Mieszka w
    ETM - Tomaszów Maz. / £ód¼
    czêsto podpiêcie podakumulator nieprzynosi po¿±danegoefektu,a czasem nawet przeciwnie. Powodem tego jest b³êdne podpiêcie przewodu masowego.
    Zostaw podpiêty "+" tak jak jest, czyli przy dodatnim zacisku akumulatora, a masê radia podepnij gdzie¶ blisko punktu, gdzie podpiêty jest zacisk "-" akumulatora do karoserii, ale nie bezpo¶rednio do niego (prawdopodobnie bêdzie to wymaga³o zrobienia ma³ego otworu i przykrêcenie masy ¶rub±/wkrêtem.

  14. #13
    Poch³aniacz prostych Awatar OTTO
    Imiê
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    To ja dodam ¿e podpi±³em siê bezpo¶rednio przed gniazdem zapalniczki w pod³okietniku.
    Wystarczy zdemontowaæ popielniczkê w pod³okietniku odkrêciæ ¶rubkê która nam siê pojawi i potem podwa¿yæ ¶rubokrêtem t± ramkê i ju¿ mamy dostêp do kabli gniazda zapalniczki

    By³o mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  15. #14
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    08 Jan 2012
    Mieszka w
    rawa
    Zaraz ide przelozyc mase na blache auta bo faktycznie mam ja pod akumulatorem. Co do podpiecia sie pod zapalniczke, to nie moge jej zdjac, mam w srodku niej zamontowany przelacznik od gazu i za duzo rozbierania z tym jest, mam nadzieje ze przelozenie masy na samochod pomoze

    dzieki za sugestie

  16. #15
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Zbyszek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    + LPG II gen.
    Od
    06 Jul 2009
    Mieszka w
    ETM - Tomaszów Maz. / £ód¼
    tylko przepnij tak jak pisa³em - blisko punktu, gdzie spiêta jest karoseria z zaciskiem akumulatora, ale nie bezpo¶rednio w tym punkcie. Najlepiej 1-3cm obok.

  17. #16
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    08 Jan 2012
    Mieszka w
    rawa
    zrobilem jeszcze inaczej, zamontowalem na jednej z 2 srub na blotniku trzymajacych "to cos" metalowe na kielichu. Efekt? Rf gain na 12, sq pomiedzy 10-11 zadnych szumow nawet przy 5tys rpm i od razu wiecej slysze. Z czasem jeszcze wyrzuce antene na dach i bedzie juz przeswietnie

  18. #17
    Poch³aniacz prostych Awatar OTTO
    Imiê
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez tivi92 Zobacz posta
    Co do podpiecia sie pod zapalniczke, to nie moge jej zdjac, mam w srodku niej zamontowany przelacznik od gazu i za duzo rozbierania z tym jest
    Ale ja mia³em na my¶li tylne gniazdo zapalniczki w tylnej czê¶ci pod³okietnika
    Tzn. ¿e ja tak mam nie ¿e nak³aniam ¿eby¶ zmienia³

    By³o mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  19. #18
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    08 Jan 2012
    Mieszka w
    rawa
    Cytat Zamieszczone przez OTTO Zobacz posta
    Ale ja mia³em na my¶li tylne gniazdo zapalniczki w tylnej czê¶ci pod³okietnika
    Tzn. ¿e ja tak mam nie ¿e nak³aniam ¿eby¶ zmienia³
    mam mk3 i jedno gniazdo zapalniczki - to z otwierana klapka, obok dzwigni recznego ;p

Podobne w±tki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-04-2013, 02:26
  2. [MkII] Jak podpi±æ radio Pioneer MVH-350BT
    By moro in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-04-2013, 21:39
  3. [MkII] Jak podpi±æ radio Pioneer MVH-350BT
    By moro in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-04-2013, 04:31
  4. [TD MkII] Membrany boostera bezpo¶rednio z W³och. Chêtni?
    By Sapo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-11-2010, 14:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów