+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKI
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    21 Apr 2014
    Mieszka w
    Białystok

    Samochod gasnie na gazie sekwencja

    Witam jak w temacie samochod gasnie mi na gazie sekwencyjnym problem dokladnie polega na tym ze jak przelacze z benzyny na gaz samochod zaczyna sie dusic obroty spadaja i gasnie potej sytuacji jest problem z odpaleniem samochodu przez jakies 30 sec potem sie odpala i jest ok gdy znowu wrzuce 2500 obrotow sytuacja sie powtarza jesli silnik jest rozgrzany przez jazde na benzynie w czasie przelaczania przelacza normalnie ale w tedy przez cala droge samochod szarpie i jest zamulony a obroty skacza swiece zaplonowe sa wymienione ale bez przewodow bylem u pierwszego gazownika to powiedzial mi ze jest to wina swiec lub przewodow wymienilem swiece dalej to samo zajechalem do innego uslyszalem ze albo reduktor albo listwa po podlaczeniu do komputera na rozgrzanym silniku nic sie zlego nie dzialo problem jest taki ze nie wiem co robic na co postawic by nie uderzylo po portfelu bo kazdy mowi co innego a ja nie jestem w stanie tez zostawic samochodu na pare dni by zobaczyli co to moze byc gdyz jest mi potrzebny do pracy aha samochod na benzynie pracuje bardzo ladnie idzie jak burza zero szarpania nie ma zadnych problemow

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez krzysiek1122 Zobacz posta
    problem dokladnie polega na tym ze jak przelacze z benzyny na gaz samochod zaczyna sie dusic obroty spadaja i gasnie potej sytuacji jest problem z odpaleniem samochodu przez jakies 30 sec potem sie odpala i jest ok gdy znowu wrzuce 2500 obrotow sytuacja sie powtarza jesli silnik jest rozgrzany przez jazde na benzynie w czasie przelaczania przelacza normalnie ale w tedy przez cala droge samochod szarpie i jest zamulony a obroty skacza
    Na pierwszy rzut oka pasuje tutaj sytuacja, że sterownik nie odcina wtrysków PB i silnik zalewany jest dwoma paliwami.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Stalowy
    Gość
    Albo wtryski od gazu juz leja i zalewa silnik, duzo masz na nich nalatane?

  5. #4
    Pieszy
    Model
    MKI
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    21 Apr 2014
    Mieszka w
    Białystok
    nie wiem dokladnie ale napewno sporo samchod posiadam pol roku ale gaz byl robiony napewno dawno temu jedyne co w nim wymienilem to filtry

    ---------- Post added at 12:51 ---------- Previous post was at 12:50 ----------

    nie wiem dokladnie samochod posiadam pol roku ale wczesniejszy wlasciciel nic w gazie nie robil podejzewam ze cala instralacja jest bardzo stara jedyne co wymienialem w gazie to filtry

    ---------- Post added at 12:52 ---------- Previous post was at 12:51 ----------

    a moze ktos sie orientuje jaka cena + robocizna wynosi za ten wtrysk gazu? i pytanie czy napewno to pomoze

  6. #5
    Stalowy
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez krzysiek1122 Zobacz posta
    nie wiem dokladnie ale napewno sporo samchod posiadam pol roku ale gaz byl robiony napewno dawno temu jedyne co w nim wymienilem to filtry

    ---------- Post added at 12:51 ---------- Previous post was at 12:50 ----------

    nie wiem dokladnie samochod posiadam pol roku ale wczesniejszy wlasciciel nic w gazie nie robil podejzewam ze cala instralacja jest bardzo stara jedyne co wymienialem w gazie to filtry

    ---------- Post added at 12:52 ---------- Previous post was at 12:51 ----------

    a moze ktos sie orientuje jaka cena + robocizna wynosi za ten wtrysk gazu? i pytanie czy napewno to pomoze
    Otwórz bagażnik, odkręć dekiel od butli zakręć zawór od gazu i zobaczysz czy to wina wtryskiwaczy gazu czy nie. Wtedy bedziesz musial pojezdzic troche na benzynie, jesli problem ustanie to cos z instalacja gazu, jesli nie to moze wtryski benzynowe leja.

  7. #6
    Pieszy
    Model
    MKI
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    21 Apr 2014
    Mieszka w
    Białystok
    to jest wina gazu bo gdy gaz jest wylaczony przez komputer i samochodem jezdze na bezynie nic sie nie dzieje dopiero jak gaz wlacze i na zimnym silniku go przezuce to gasnie a tak wlasnie sobie teraz pomyslalem a co jesli bym np ustawil na komputerze u gazownika zeby przelaczalo mi np przy temperaturze silnika 20 stopni a nie 10 jak mam ustawione teraz? bo teraz jezdze na zasadzie odpalam silnik wylaczam gaz i wlaczam go po 1 , 1.5 km w tedy przezuci normalnie

  8. #7
    Klubowicz honorowy Awatar Linarr
    Imię
    Krzyś ale nie Ibisz ;)
    Model
    Audi A5 10' i GSXR K8
    Silnik
    3.0 i 600
    Opis
    było ST24 w habecie
    Od
    16 May 2010
    Mieszka w
    Żyrardów
    Cytat Zamieszczone przez krzysiek1122 Zobacz posta
    20 stopni a nie 10 jak mam ustawione teraz?
    zmień to na 30 a najlepiej 35. Nic dziwnego że nie chce jechać..
    Ostatnio edytowane przez Linarr ; 23-04-2014 o 22:02
    Było Mondeo ST24
    Czas na nowy projekt < kliknij tutaj > Finalnie 310KM 400NM

  9. #8
    Pieszy
    Model
    MKI
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    21 Apr 2014
    Mieszka w
    Białystok
    no wlasnie takich gazownikow mam w miescie bo na okres zimowy pozno przelaczalo to z 25 mi zmienil na 10 wszystko bylo okej ale po okolo 3 tyg zaczelo sie szarpanie gazu i bardzo mozliwe ze to wlasnie to bylo przyczyna bo jak teraz przelaczam recznie jak silnik bardziej sie rozgrzeje samochod chodzi jak strzala zajade w najblizszych dniach do gazownika powiem by zmienil na 30 i napisze czy pomoglo

  10. #9
    Klubowicz honorowy Awatar Linarr
    Imię
    Krzyś ale nie Ibisz ;)
    Model
    Audi A5 10' i GSXR K8
    Silnik
    3.0 i 600
    Opis
    było ST24 w habecie
    Od
    16 May 2010
    Mieszka w
    Żyrardów
    a chcesz mieć reduktor do regeneracji? nie schodź poniżej 30 stopni tym bardziej w zime. A że późno przełącza to już taki urok lpg, silnik sie musi rozgrzać żeby parowanie gazu było dobre a nie szybciej - lepiej..
    Było Mondeo ST24
    Czas na nowy projekt < kliknij tutaj > Finalnie 310KM 400NM

  11. #10
    Pieszy
    Model
    MKI
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    21 Apr 2014
    Mieszka w
    Białystok
    widzisz ja na temat samochodow jestem zielony w sumie to moj pierwszy samochod i staram sie nabyc jak najwiecej wiedze zwiazana z motoryzacja ;p gazownik nie poinformowal mnie o skutkach wrecz utwierdzil w tym ze nie ma znaczenia na ilu stopniach jest ustawiony gaz

  12. #11
    Klubowicz honorowy Awatar Linarr
    Imię
    Krzyś ale nie Ibisz ;)
    Model
    Audi A5 10' i GSXR K8
    Silnik
    3.0 i 600
    Opis
    było ST24 w habecie
    Od
    16 May 2010
    Mieszka w
    Żyrardów
    jedź do innego nawet w innym mieście
    Było Mondeo ST24
    Czas na nowy projekt < kliknij tutaj > Finalnie 310KM 400NM

  13. #12
    Pieszy
    Opis
    Mondeo MK3 1.8 125km
    Od
    06 Aug 2013
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry

    ten sam problem

    Witam, ja mam podobny problem a mianowicie samochod gasnie mi na gazie jesli podczas jazdy wrzuce luz albo wcisne sprzeglo. Nie dzieje sie tak za kazdym razem ale czesto. Na benzynie wszystko hula jak nalezy.

  14. #13
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mirus9 Zobacz posta
    samochod gasnie mi na gazie
    Cytat Zamieszczone przez mirus9 Zobacz posta
    Na benzynie wszystko hula jak nalezy.
    No to trzeba się upewnić czy reduktor sprawny, czy wtryskiwacze sprawne, czy regulacja kuchenki jest prawidłowa.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #14
    Pieszy
    Opis
    Mondeo MK3 1.8 125km
    Od
    06 Aug 2013
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez mirus9 Zobacz posta
    samochod gasnie mi na gazie
    Cytat Zamieszczone przez mirus9 Zobacz posta
    Na benzynie wszystko hula jak nalezy.
    No to trzeba się upewnić czy reduktor sprawny, czy wtryskiwacze sprawne, czy regulacja kuchenki jest prawidłowa.
    Zeby bylo ciekawiej wlasnie wyskoczyl mi blad na zauboga mieszanke.. podejzewam ze wtryskiwacze cos nie tak.

  16. #15
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mirus9 Zobacz posta
    wyskoczyl mi blad na zauboga mieszanke.. podejzewam ze wtryskiwacze cos nie tak.
    Może tak być, a może filtr zakitowany, albo końcówka gazu.
    Od 13 albo od 15 grudnia obligatoryjnie po przez ustawę na stacjach ma być gaz zimowy, on się różni składem od letniego, mało kto wie o tym czy przykłada do tego wagę, i9 jak są jakieś symptomy właśnie w tym okresie to nawet dla spokojności ducha powinno się podjechać do kumatego gazmena coby podregulował kuchenkę, no a jeśli coś się sypie w samej instalacji to gazownik wtedy powinien to od ręki wykryć.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-12-2011, 22:49
  2. [Zetec] gasnie na gazie i na paliwie
    By kodak1974 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-06-2011, 20:01
  3. gasnie na gazie
    By Helbig in forum LPG
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26-12-2005, 15:33
  4. Samochod gasnie mi na gazie i paliwie POMOCY
    By Crusio in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-09-2005, 18:42
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-08-2005, 23:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów