+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 54
  1. #1
    Kursant Awatar falcoln
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    25 Nov 2013
    Mieszka w
    Łódź

    Wyłączenie ABS

    Jak wyłączyć ABS, aby paliła się jedynie kontrolka od ABS. Przy próbie wyjęcia bezpiecznika w kabinie, czy w komorze silnika zapala się jednocześnie kontrolka ABS i hamulca.
    było: Mondeo mk1 1.8 16V (115KM) -> Peugeot 406 2.1 TD (109KM) -> Volvo S70 2.3 T5 (240+KM)
    jest: Mondeo mk3 2.0 TDDI (115KM)

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar ghostu
    Imię
    Przemo
    Model
    Passat B6 / Suzuki SX4
    Silnik
    1.9 TDI/1.6 Bp
    Opis
    BLS105KM/120KM
    Od
    19 Jun 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Odpiąć wtyczkę ABS-u przy kole.Wszystko jedno przy którym.ABS-u nie będzie,a kontrolka będzie się świecić...pytanie tylko... po co ?
    Na zawsze w moim sercu (*)

  4. #3
    Kursant Awatar falcoln
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    25 Nov 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Nie mam zaufania do tego ustrojstwa. Już nie raz zrobiło mi się gorąco przy mocniejszym hamowaniu z wyczuciem (na granicy przyczepności), a wiadomo, że nasze drogi do najrówniejszych nie należą i po natrafieniu na większą nierówność ABS wszystko psuje... w poprzednich autach wystarczyło wyjąć bezpiecznik, ale to musi pchać pod górkę
    było: Mondeo mk1 1.8 16V (115KM) -> Peugeot 406 2.1 TD (109KM) -> Volvo S70 2.3 T5 (240+KM)
    jest: Mondeo mk3 2.0 TDDI (115KM)

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    Pewnie Cię nie przekonam, ale miałem okazję jeździć MK3 bez ABS-u i powiem jedno. Nie warto tego wyłączać to nie jest dobre zwłaszcza, że Mondeo nie ma super hamulców. Po kilku "próbotestach" miałem nogi z waty co może się stać z Mondkiem. Zrób jak uważasz, ale mogę się założyć, że szybko zmienisz zdanie.
    Swego czasu jeździłem Seicento z 2000 roku, które nie miało fabrycznie ABS-u i tam była inna jazda, ale tu nie ma co porównywać, bo to jak niebo i ziemia.
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  6. #5
    Zielony listek Awatar jamesbond
    Opis
    Ford Mondeo Mk3 2.0 TDCi HB 2006
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Cytat Zamieszczone przez falcoln Zobacz posta
    Nie mam zaufania do tego ustrojstwa. ...
    Pamiętaj też, że jak wyłączysz ABS to i ESP przestanie działać.

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    ESP najpierw trzeba miec, to nie bylo montowane do kazdego auta jak ABS. Tez jezdzilem tydzien bez ABS jak dokladalem ESP, nie warto tego wylaczac.
    Ostatnio edytowane przez 1olek ; 01-06-2014 o 10:30

  8. #7
    Zbanowany
    Model
    mk1 fl v6
    Silnik
    pb 98
    Opis
    sedan
    Od
    11 Mar 2006
    Mieszka w
    Warszawa/ grochow
    na dobrej gumie dobry kierowca szybciej zatrzyma auto bez ABS.

    Tym bardziej jak ktos potrafi hamowac lewa noga i potrafi zarzucac auto przy hamowaniu aby wytracac predkosc.

    Ale do normalnej jazdy ABS sie przydaje.

    Jak tak ci przeszkadza, a chcesz do poswirowania odlaczyc ABS to zaloz na osie rozne rozmiary kol

    ja tak robilem, na przodzie 195/60/14 tyl 205/55r16

    czujniki predkosci obrotowej zglupieja jak sie rozpedzisz do 100kmh i zahamujesz.

    Zapali sie ABS i rozlaczy uklad.

    Przynajmniej w moim mk1 tak bylo

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar ghostu
    Imię
    Przemo
    Model
    Passat B6 / Suzuki SX4
    Silnik
    1.9 TDI/1.6 Bp
    Opis
    BLS105KM/120KM
    Od
    19 Jun 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Powiem tak.Gdyby nie ABS to bym już ze dwa razy nie miał przodu auta.Ten wspomagacz w/g mnie się bardzo przydaje.Czasami jedzie jakiś jełop przed Tobą z włączonym lewym kierunkiem.Myślisz,że będzie skręcał w lewo...akurat...Lewy kierunek miga,a on skręca w prawo w momencie kiedy go wyprzedzasz po prawej,bo można akurat.Nie dość,że nie z tego pasa skręcał to jeszcze miał pretensje,ale na szczęście ABS mnie uratował i zatrzymał moje 1506kg niemal w miejscu.
    To taki przykład z życia...mojego,ale ilu takich jeździ ? Wiemy doskonale.
    Na zawsze w moim sercu (*)

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    Cytat Zamieszczone przez bluebob Zobacz posta
    Mondeo nie ma super hamulców.
    mondeo ma świetne hamulce ale po drugim lifcie. Wystarczy musnąć pedał hamulca a nos na szybie

  11. #10
    Wyłączony
    Model
    mondeo
    Silnik
    duratorq di
    Opis
    Niesięgający daleko
    Od
    14 Dec 2009
    Mieszka w
    Koblenz, DE
    Cytat Zamieszczone przez falcoln Zobacz posta
    a wiadomo, że nasze drogi do najrówniejszych nie należą i po natrafieniu na większą nierówność ABS wszystko psuje
    wystarczy posiadać w samochodzie sprawne amortyzatory.

  12. #11
    Kursant Awatar falcoln
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    25 Nov 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez marcusX100 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez falcoln Zobacz posta
    a wiadomo, że nasze drogi do najrówniejszych nie należą i po natrafieniu na większą nierówność ABS wszystko psuje
    wystarczy posiadać w samochodzie sprawne amortyzatory.
    Lubię takich znawców! Co mają amorki do metalowej studzienki w deszcz?!
    Już w nie pierwszym aucie będę wyłączał ABS, więc wiem na co się piszę. Lepiej mi idzie hamowanie bez ABS, potrafię wyczuć tak hamulce, że będą piszczeć opony bez ich zblokowania. Wiadomo, że w nagłej sytuacji na chwilę potrafią się zblokować, ale możemy przecież to skorygować nogą. Latem przy dobrej nawierzchni nie odczuwam takiej dużej różnicy przy umiejętnym hamowaniu, natomiast zimą lub w gorszych warunkach dużo lepiej jeździ się bez ABS.

    I nie wiem czemu wiele ludzi żyje w przekonaniu, że ABS skraca drogę hamowania...
    Ostatnio edytowane przez falcoln ; 01-06-2014 o 17:57
    było: Mondeo mk1 1.8 16V (115KM) -> Peugeot 406 2.1 TD (109KM) -> Volvo S70 2.3 T5 (240+KM)
    jest: Mondeo mk3 2.0 TDDI (115KM)

  13. #12
    Wyłączony
    Model
    mondeo
    Silnik
    duratorq di
    Opis
    Niesięgający daleko
    Od
    14 Dec 2009
    Mieszka w
    Koblenz, DE
    Cytat Zamieszczone przez falcoln Zobacz posta
    Lubię takich znawców! Co mają amorki do metalowej studzienki w deszcz?!
    Masz rację, na metalowych studzienkach, zwłaszcza w deszcz, to ja się nie znam. Nie wypowiem się.
    Ale widzę, że kolega ma temat opanowany.
    Ostatnio edytowane przez marcusX100 ; 01-06-2014 o 18:27

  14. #13
    Mistrz pobocza Awatar mcmac
    Imię
    maciek
    Model
    Fusion
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    mondeo 4d 2,5lpg 2013
    Od
    16 Jan 2005
    Mieszka w
    Tarnów (KT)
    poszukaj na forum, już była dyskusja o tym,i chyba wyszło na to ,że bezpiecznik ABS jest tylko od ABS....

  15. #14
    Wyłączony
    Model
    mondeo
    Silnik
    duratorq di
    Opis
    Niesięgający daleko
    Od
    14 Dec 2009
    Mieszka w
    Koblenz, DE
    Cytat Zamieszczone przez mcmac Zobacz posta
    poszukaj na forum, już była dyskusja o tym,i chyba wyszło na to ,że bezpiecznik ABS jest tylko od ABS....
    ale nie ma co kombinować z bezpiecznikami.

    Cytat Zamieszczone przez mondas2724 Zobacz posta
    Odpiąć wtyczkę ABS-u przy kole.Wszystko jedno przy którym.ABS-u nie będzie,a kontrolka będzie się świecić..
    Ostatnio edytowane przez marcusX100 ; 01-06-2014 o 18:31

  16. #15
    Kursant Awatar falcoln
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    25 Nov 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez mcmac Zobacz posta
    poszukaj na forum, już była dyskusja o tym,i chyba wyszło na to ,że bezpiecznik ABS jest tylko od ABS....
    Już próbowałem, po odpięciu bezpiecznika w kabinie, kontrolki ABS i hamulca zapalają się od razu po odpaleniu auta, przy wyjęciu bezpiecznika ABS w komorze silnika, po odpaleniu cisza, dopiero po przejechaniu kilku metrów, zapalają się również obie. Z odpinaniem czujnika przy kole mam pewien dylemat, boję się, że po dłuższym czasie styki zaśniedzieją i z próbą powrotu do sprawnego układu będzie problem.
    było: Mondeo mk1 1.8 16V (115KM) -> Peugeot 406 2.1 TD (109KM) -> Volvo S70 2.3 T5 (240+KM)
    jest: Mondeo mk3 2.0 TDDI (115KM)

  17. #16
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    Cytat Zamieszczone przez falcoln Zobacz posta
    I nie wiem czemu wiele ludzi żyje w przekonaniu, że ABS skraca drogę hamowania...
    ABS pozwala jednoczesnie hamowac i wykonywac manewry, czyli skrecac i hamowac jednoczesnie bez wpadniecia w poslizg aby uniknac zderzenia
    Ostatnio edytowane przez 1olek ; 01-06-2014 o 22:54

  18. #17
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    Cytat Zamieszczone przez Jareczek1980 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez bluebob Zobacz posta
    Mondeo nie ma super hamulców.
    mondeo ma świetne hamulce ale po drugim lifcie. Wystarczy musnąć pedał hamulca a nos na szybie
    Może polift ma troszkę lepsze od przedlifta, ale ogólnie Mondeo ma słabe hamulce i to już nie raz w testach stwierdzono.
    Inne marki z tego samego segmentu mają lepsze.

    Cytat Zamieszczone przez falcoln Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez marcusX100 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez falcoln Zobacz posta
    a wiadomo, że nasze drogi do najrówniejszych nie należą i po natrafieniu na większą nierówność ABS wszystko psuje
    wystarczy posiadać w samochodzie sprawne amortyzatory.
    ...

    I nie wiem czemu wiele ludzi żyje w przekonaniu, że ABS skraca drogę hamowania...
    Dokładnie to co pisze 1olek powyżej, a ja dodam, że nie chodzi tu o jak najkrótsze zatrzymanie samochodu, bo to nie zawsze jest możliwe czy z ABS-em czy bez. Chodzi o to, że masz pole manewru, którego bez ABS-u raczej nie masz. No chyba, że jesteś "miszczem" kierownicy i z każdych warunków potrafisz wyjść i sobie poradzić, ale tu już bym dyskutował
    Ostatnio edytowane przez bluebob ; 02-06-2014 o 14:30
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  19. #18
    Kursant Awatar falcoln
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    25 Nov 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez bluebob Zobacz posta
    Chodzi o to, że masz pole manewru, którego bez ABS-u raczej nie masz.
    Bez ABS też masz pole manewru, ale nie możesz spanikować. Jedyny duży minus to, że podczas takich manewrów auto jest bardziej narowiste, ale wolę być gotowym na coś takiego, niż jak mnie mnie ABS zaskoczyć. Nie ukrywam, że w poprzednim aucie bałem się wyłączyć ABS i tego nie zrobiłem, ale tamto bardziej izolowało kierowcę od warunku na drodze i dużo ciężej było wyczuć auto.
    było: Mondeo mk1 1.8 16V (115KM) -> Peugeot 406 2.1 TD (109KM) -> Volvo S70 2.3 T5 (240+KM)
    jest: Mondeo mk3 2.0 TDDI (115KM)

  20. #19
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    mondeo
    Od
    06 Apr 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Witam

    Chciałem zwrócić koledze planującemu odłączenie ABSu, uwagę na następującą kwestię

    Podczas hamowania następuje
    a) dociążenie przodu
    b) odciążenie tyłu

    W związku z odciążeniem tyłu:
    a) w autach bez ABSu - montuje się mechaniczne ograniczniki siły hamowania na tylnych kołach
    b) w autach z ABSem już nie montuje się ograniczników siły hamowania kół tylnych, bo tą funkcję spełnia ABS

    Tak więc po odłączeniu ABS mamy nie kontrolowany tył

    Na pewno kolega ma rację twierdząc, że jest lepszy niż elektronika samochodowa

    Pewnie kolega ma rację, że stan amortyzatorów i opon nie ma znaczenia przy hamowaniu



    Mam kolegę który twierdzi, że wszystko potrafi, a potrafi tym więcej im więcej wypije

    pozdrawiam
    Arturek_67
    pisane z mojego laptopa za 10.000$

  21. #20
    Kursant Awatar falcoln
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    25 Nov 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez Arturek_67 Zobacz posta
    W związku z odciążeniem tyłu:
    a) w autach bez ABSu - montuje się mechaniczne ograniczniki siły hamowania na tylnych kołach
    b) w autach z ABSem już nie montuje się ograniczników siły hamowania kół tylnych, bo tą funkcję spełnia ABS

    Tak więc po odłączeniu ABS mamy nie kontrolowany tył
    Z tym się zgodzę i zawsze brałem to pod uwagę, ale po kilku próbach tył nigdy nie zblokował się pierwszy, nie wiem jak to będzie w tym modelu, ale póki tego tutaj nie wypróbuję to się nie wypowiadam.

    Cytat Zamieszczone przez Arturek_67 Zobacz posta
    Pewnie kolega ma rację, że stan amortyzatorów i opon nie ma znaczenia przy hamowaniu
    Nie wiem kiedy napisałem, że to nie ma wpływu na poprawne działanie ABS, no ale spoko.

    Cytat Zamieszczone przez Arturek_67 Zobacz posta
    Na pewno kolega ma rację twierdząc, że jest lepszy niż elektronika samochodowa
    No tak im więcej elektroniki, to człowiek myśli, że więcej może... potem mówi no jak to się mogło stać przecież mam ABS, ESP itp. napisałem to trochę po złośliwości, ale kiedyś jeździło się bez tego wszystkiego i było ok. Teraz każdy nauczył się jeździć z wspomagaczami i jest to już nierozłączny element.
    Ostatnio edytowane przez falcoln ; 02-06-2014 o 18:30
    było: Mondeo mk1 1.8 16V (115KM) -> Peugeot 406 2.1 TD (109KM) -> Volvo S70 2.3 T5 (240+KM)
    jest: Mondeo mk3 2.0 TDDI (115KM)

Podobne wątki

  1. [MkIII] Wyłączenie kontrolki ESP.
    By hubert101 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-04-2010, 16:49
  2. [MkI] Wyłączenie IMM
    By arczi1987 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-01-2007, 19:59
  3. [MkII] wyłączenie poduszek
    By maciek24 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-12-2005, 21:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów