+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Zbanowany
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.3 160 KM
    Od
    03 May 2014
    Mieszka w
    w czarnej d...

    Naprawa zamka MK2 (zamek kierowcy)

    Mam mały wręcz wnerwiający problem. Zamek kierowcy odbija mi centralny ale tylko i wyłącznie gdy zamykam auto z pilota. Gdy otwieram lub zamykam z kluczyka, wszystko jest ok. Gdy auto otwieram z pilota to otwiera wszystkie drzwi prócz kierowcy. Gdy zamykam z pilota - zamyka wszystkie drzwi i od razu je otwiera. Nie wiem co jest nie tak. Szkoda mi 4 dych na zamek. Czy ktoś z forumowiczów miał już taki problem i wie co można naprawić?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar Jacob_
    Imię
    Jakub
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Fordziarz z wyboru :D
    Od
    25 Jan 2013
    Mieszka w
    Barczewo/Olsztyn
    Siemka
    Mozna podobno rozbierac zamek i cos tam czyscic i naprawiac, ale nysle ze najlepszym rozwiazaniem bedzie kupno drugiego, dzialajacego, uzywanego zamka

    Napisz w dziale kupie- ktos pewnie sie odezwie i w miare rozsadnych cenach mozna taki dzialajacy zameczek dostac

    Pozdro

    Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2
    Nareszcie V6

  4. #3
    Zbanowany
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.3 160 KM
    Od
    03 May 2014
    Mieszka w
    w czarnej d...
    Nie wiem dlaczego ale mam BANA na wejście do działu KUPIĘ/SPRZEDAM. Nie moge dodać tam ani jednego posta. Pisze mi że nie mam DOSTĘPU DO WYBRANEGO FORUM. Ostatnie pytanko. Piszą że są dwie odmiany zamków do MK2. 4 i 5 pin. Który jest u Mnie w wersji Ghia z centralnym fabrycznym na 4 drzwi?
    Chodzi o ilość przewodów idących do zamka, tak?
    Czyli bez ściągania boczka się nie obejdzie...

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar Jacob_
    Imię
    Jakub
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Fordziarz z wyboru :D
    Od
    25 Jan 2013
    Mieszka w
    Barczewo/Olsztyn
    u mnie było chyba 6 pinów.... (w sensie najwiecej ile tam moze byc)
    Masz podwójne ryglowanie? jeśli tak, to zamek ma oznaczenie DL (dabyl loking ) i jest maksymalna ilość pinów

    no bez ściągania boczka ciężko będzie coś ogarnąć
    Ostatnio edytowane przez Jacob_ ; 31-05-2014 o 11:28
    Nareszcie V6

  6. #5
    Zbanowany
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.3 160 KM
    Od
    03 May 2014
    Mieszka w
    w czarnej d...
    Podwójne ryglowanie? A szczerze koledze powiem że nie wiem o co chodzi. Zamek centralny działa normalnie, standardowo jak we wszystkich autach z tym że bagażnik też jest pod centralny podpięty.

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar robo1277
    Model
    Nissan Qashqai
    Silnik
    1.6
    Od
    04 Aug 2009
    Mieszka w
    Płock
    jak zamkniesz auto to się wciska się ponownie zamykanie i auto powinno mrugnąć kierunkami


    a efekt takiego zamykania jest taki że nawet od środka nie otworzysz auta, fajny gadżet szczególnie latem... zostawiasz uchylone okna i tak nikt go nie otworzy

  8. #7
    Zbanowany
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.3 160 KM
    Od
    03 May 2014
    Mieszka w
    w czarnej d...
    Jest coś nie tak u mnie w aucie. Zacznę w chwili wolnego czasu od zdjęcia boczku i sprawdzenia okablowania. Wiem że kilka razy przytrafiło mi się podczas zamykania samochodu że bez powodu mrugnęły mi kierunki. Dziwiłem się dlaczego i myślałem że to pozostałości po alarmie firmowym. Wczoraj kombinowałem z podwójnym zamykaniem drzwi ale nic nie wskazuje ta to że coś takowego mam. Zamykałem go z kluczyka dwa razy w prawo i (otwarta szyba) otwierałem od wewnątrz. To samo w drugą stronę. Zamykałem od środka i nic. Kierunkami mi mruga gdy zamykam z pilota. Pora rozbebeszyć drzwi i zamek.

  9. #8
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez echo_egon Zobacz posta
    Nie wiem dlaczego ale mam BANA na wejście do działu KUPIĘ/SPRZEDAM.
    Wystarczy poczytać regulamin marketu i wszystko byłoby jasne.Nie masz bana. Nie masz dostępu tylko do działu SPRZEDAM z uwagi na krótki staż i mała ilość postów.

    Cytat Zamieszczone przez echo_egon Zobacz posta
    Zamek centralny działa normalnie, standardowo jak we wszystkich autach.
    Nie ma czegoś takiego jak standardowe działanie centralnego zamka w Mk2.Było kilka systemów ( CL,DL) z kombinacja pojedynczego lub podwójnego naciśnięcia przycisku "zamknij" i pojedynczym lub podwójnym mignięciem kierunkami.

    Cytat Zamieszczone przez echo_egon Zobacz posta
    bagażnik też jest pod centralny podpięty
    To akurat standard w Mk2.I o ile posiada się kluczyk 3 przyciskowy można uruchomić funkcję otwierania samego bagażnika z pilota (przy zamkniętym centralnym) nawet w tych Mk2 które fabrycznie takiego kluczyka nie miały.



  10. #9
    Zbanowany
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.3 160 KM
    Od
    03 May 2014
    Mieszka w
    w czarnej d...
    Panowie mówią o podwójnym ryglowaniu z pilota ??? bo ja cały czas myślałem że dwa razy zamek przekręcić w prawo przy zamykaniu. W oplu tak alarm się załączało (seryjny)

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar robo1277
    Model
    Nissan Qashqai
    Silnik
    1.6
    Od
    04 Aug 2009
    Mieszka w
    Płock
    Cytat Zamieszczone przez echo_egon Zobacz posta
    Panowie mówią o podwójnym ryglowaniu z pilota ??? bo ja cały czas myślałem że dwa razy zamek przekręcić w prawo przy zamykaniu. W oplu tak alarm się załączało (seryjny)

    i z pilota i z kluczyka (tak jak piszesz 2 x w prawo) powinno zadziałać ryglowanie

  12. #11
    Zbanowany
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.3 160 KM
    Od
    03 May 2014
    Mieszka w
    w czarnej d...
    a to akurat sprawdziłem. Nic nie działa więc chyba mam zwykły zamek. Dziś jestem poza domem i auta pod ręką nie mam ale sprawdzę jeszcze jutro z pilotem.

Podobne wątki

  1. Naprawa zamka w drzwiach kierowcy Mk2
    By piotr70 in forum HOWTOs
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-12-2017, 15:53
  2. [MkI] Naprawa wkładki zamka
    By MateuszCHUDY in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-10-2010, 17:09
  3. [MkII] Naprawa zamka drzwi
    By elninho86 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-05-2010, 11:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów