+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    Zielony listek
    Od
    06 Oct 2006
    Mieszka w
    Planeta Ziemia

    [MkII] Mam wyciek paliwa z górnej części pompy lucasa MKIITD

    Witam. Mam niewielki wyciek ropy z górnej części pompy paliwowej . Przypuszcam ze wyciek jest z tuleji lub oringu i paliwo wyrzucane jest do góry i cieknie mi po calym silniku w dół. Nie wiem w czym problem oraz jak można temu zapobiec. Oraz gdy zostawie go na kilka minut na wolnych obrotach po przycisnieciu lekko peału gazu silnik wskakuje na obroty 3000 i wraca do stanu początkowego, nie jestem pewien czy jest to spowodowane tym wyciekiem. Bardzo prosze o pomoc. Slawek

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM

    Re: [MkII] Mam wyciek paliwa z górnej części pompy lucasa MK

    Cytat Zamieszczone przez SLAVKO
    Witam. Mam niewielki wyciek ropy z górnej części pompy paliwowej . Przypuszcam ze wyciek jest z tuleji lub oringu i paliwo wyrzucane jest do góry i cieknie mi po calym silniku w dół. Nie wiem w czym problem oraz jak można temu zapobiec. Oraz gdy zostawie go na kilka minut na wolnych obrotach po przycisnieciu lekko peału gazu silnik wskakuje na obroty 3000 i wraca do stanu początkowego, nie jestem pewien czy jest to spowodowane tym wyciekiem. Bardzo prosze o pomoc. Slawek
    głupawka i dostawanie dużych obrotów może być spowodowane pęknięciem membrany w zaworze boostera (wycieka z niego paliwo, które gromadzi się w wężyku idącym do turbo i jak wciśniesz gaz to jest pompowane w dużej ilości pod ciśnieniem przez turbo i silnik szaleje dopóki go nie spali) ... proponuję, żebyś zrobił zdjęcie skąd cieknie, ale generalnie nikt z forum sam pompy nie rozbebeszał na czynniki pierwsze i z na uszczelnienie i ustawienie będziesz musiał jechać do pompiarza ... w międzyczasie wejdź w dział baza artykułów dostępny w lewym menu i przeczytaj artykuł o naprawie zaworu boostera.

    p.s. uzupełnij profil -skąd jesteś i czym jeździsz... może ktoś z Twojej okolicy będzie chciał Ci pomóc!
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  4. #3
    Zielony listek
    Od
    06 Oct 2006
    Mieszka w
    Planeta Ziemia

    Re: [MkII] Mam wyciek paliwa z górnej części pompy lucasa MK

    Dzięki za szybką odp. Jeśli chodzi o miejsce wycieku, to jest to miejsce w ktorym obraca sie pionowa tuleja podczas dodawania gazu. Pytalem ju o to to powiedziano mi ze trzeba zminic kilka(2-3) uszczelki w pompie paliwa, i ma byc juz po klopocie.

    Jesli chodzi o pompe boostera to nie bardzo wiem co to jest.

  5. #4
    Zielony listek
    Od
    06 Oct 2006
    Mieszka w
    Planeta Ziemia

    Re: [MkII] Mam wyciek paliwa z górnej części pompy lucasa MK

    Czy naprawa takiego zaworu jest droga? Jestem z KRK.

  6. #5
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM

    Re: [MkII] Mam wyciek paliwa z górnej części pompy lucasa MK

    Cytat Zamieszczone przez SLAVKO
    Czy naprawa takiego zaworu jest droga? Jestem z KRK.
    dane wpisz w profilu -ikonka profil na górze- pompę niestety musisz oddać do uszczelnienia. Samodzielna naprawa zaworu boostera jest łatwa-koszt uszczelnień na całą pompę to ok 150 złotych, więc jak CI będzie robił pompiarz uszczelnienia to niech zerknie też na membrany boostera -powiedz, że to ten zawór który podaje dodatkowe paliwo jak działą turbo i pompiarz będzie wiedział o co chodzi ... NIESTETY Z POMPĄ MUSISZ JECHAĆ DO SPECJALISTY! -sam nie zrobisz tego... (bo raczej trzeba ją zdemontować i z ponownym jej ustawieniem może być problem)....
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  7. #6
    Zielony listek
    Od
    06 Oct 2006
    Mieszka w
    Planeta Ziemia

    Re: [MkII] Mam wyciek paliwa z górnej części pompy lucasa MK

    Szczeze to mialbym kogos kto zmieni mi wszystkie uszczelki w pompie. Nie zajmuje sie on pompami ale powinien sobie poradzic, mam nadzieje!. O czym powinienem pamiętać, lub tez na co uważac podczas uszczelniania oiraz ustawiania pompy. I gdzie można kupic zestaw naprawczy do pompy. Pozdrawiam Slawek

  8. #7
    Gość

    Re: [MkII] Mam wyciek paliwa z górnej części pompy lucasa MK

    Cytat Zamieszczone przez SLAVKO
    Szczeze to mialbym kogos kto zmieni mi wszystkie uszczelki w pompie. Nie zajmuje sie on pompami ale powinien sobie poradzic, mam nadzieje!. O czym powinienem pamiętać, lub tez na co uważac podczas uszczelniania oiraz ustawiania pompy. I gdzie można kupic zestaw naprawczy do pompy. Pozdrawiam Slawek
    Witaj, skoro ten gość nie zajmuje się pompami to ja bym mu nie dał dłubać w mondku

  9. #8
    Zielony listek
    Od
    06 Oct 2006
    Mieszka w
    Planeta Ziemia

    Re: [MkII] Mam wyciek paliwa z górnej części pompy lucasa MK

    Moj samochód to F.Mondeo MK2
    TDiesel. Poj.1800
    190tys. przeb.
    rednie obroty ok 700-800.
    Spalanie trasa 6.5
    Miasto ok.9
    Pelne wyposarzenie bez skóry
    Zmieniam olej co 10tys Mobil1 S
    szerokie opony pewnie powiększają spalanie!?

    Kupilem ok 2 miesięcy temu, ok 20 miesięcy w polsce sprowadzony z Niemiec.
    Jestem bardzo zadowolony.
    Na co warto zwracac uwage lub tez czego unikac podczas eksplaatacji.
    Jak tam jest w zimie? Odpalją i jak o to zadbac zeby dopalały

    Dzieki za wszystkie info. Pozdrawiam Slawek

  10. #9
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM

    Re: [MkII] Mam wyciek paliwa z górnej części pompy lucasa MK

    srednie obroty ok 700-800. -- trochę za niskie -sprawdź silniczek wspomagania wolnych obrotów -jest artykuł o nim i sporo na forum pisane - uży opcji szukaj
    Spalanie trasa 6.5 -- może być
    Miasto ok.9 -- trochę za dużo- też tak mam i walczę z tym właśnie
    Pelne wyposarzenie bez skóry ---- mówi się trudno
    Zmieniam olej co 10tys Mobil1 S - rozumiem że 10w40- też taki zalewam -bardzo dobry olej
    szerokie opony pewnie powiększają spalanie!? -- niestety tak

    "Na co warto zwracac uwage lub tez czego unikac podczas eksplaatacji" -unikać mocnego butowania zaraz po uruchomieniu i natychmiastowego wyłączania silnika bo jeździe na dużym gazie- wychładzamy turbawkę a przy starcie pozwalamy jej żeby zaczęła się smarować. Dodatkowo regularna wymiana filtrów i płynów i będzie ok...

    Jak tam jest w zimie? Odpalją i jak o to zadbac zeby dopalały - dobry i duży aku, sprawne świece żarowe, dodatek do ON zapobiegający wydzielaniu się parafiny z ON no i zawsze tankujemy do pełna ...

    i jeszcze jedno: ROZRZĄD WYMIENIONY???
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  11. #10
    Hej...
    Uszczelnij ten wyciek kolego... bo akurat wczoraj widzialem peugota405 jak sie w korku zapalil poprostu! to po pierwsze!!! Az sam ogladalem wczoraj swoj silniczek... czy nic nie wycieka itp itd!

    Po drugie, strsznie duzo Ci pali ten Twoj mondek... moj w ogromnych korkach... 8 to jest max a na trasie tez 5.5 literka... przy ekonomicznej 5.2-5.3.. a te 5.5 to tak pod 140 raczej nie wiecej!

    Opony powiekszaja zuzycie paliwa, co wynika z oporow toczenia poprostu...

    ja jezdze na 195!

  12. #11
    Zielony listek
    Od
    06 Oct 2006
    Mieszka w
    Planeta Ziemia

    Re: [MkII] Mam wyciek paliwa z górnej części pompy lucasa MK

    Czy w każdym sklepie motoryzacyjnym mozna kupic taki zestaw naprawczy do uszczelnienia pompy i do wymiany membramy.

  13. #12
    Zielony listek
    Od
    06 Oct 2006
    Mieszka w
    Planeta Ziemia

    Re: [MkII] Mam wyciek paliwa z górnej części pompy lucasa MK

    Tak! rozrząd po wymiania, wszystkie filtry, olej 10w40. Szczerze powiedziawszy to czesto w miescie uzywam klimy, a to odbija sie na zuzyciu paliwa. Staram sie jezdzic ekonomicznie, im zadziej kozystam z turbiny tym osiagi są lepsze.
    Slyszalem tez o tym za nie powinno sie gasic silnika po glugiej jezdzie zaraz po zatrzymaniu. Ford sprawuje sie niezle. Zawieszenie ok. A propo zawieszenia, to podobno zalecane jest czeste zmienianie stabilizatorów, ma to wspyw na zurzycie amortyzatorów czy to tylko kosmetyka foniczna.

    I jeszce mam pytanie. Czy warto lac rope z rzepakiem?

  14. #13
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM

    Re: [MkII] Mam wyciek paliwa z górnej części pompy lucasa MK

    Cytat Zamieszczone przez SLAVKO
    Czy w każdym sklepie motoryzacyjnym mozna kupic taki zestaw naprawczy do uszczelnienia pompy i do wymiany membramy.
    nie- generalnie można powiedzieć, że takiego zestawu naprawczego nie kupisz w ŻADNYM sklepie motoryzacyjnym ... i powtarzam, że sam tego nie zrobisz bo trzeba pompę rozebrać a później złożyć i właściwie ustawić (a to już nie takie proste)... zestawy naprawcze koledzy kupowali w jakiejś firmie, która zajmowała się właśnie pompami wtryskowymi ... generalnie z pompą wtryskową do się do fachowców jeździ bo to najważniejsza część w dieslu i musi być sprawna na tip-top... w dodatku do pomp wtryskowych przydałoby się troszkę wiedzy o ich działaniu i konstrukcji- jeżeli znasz się na tym to zazdroszczę a jeżeli się na tym nie znasz to odradzam własnoręczne zabawy w pompie (u mnie jakiś fachowiec juz grzebał i nie mogę z nią dojść do ładu..)
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  15. #14
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM

    Re: [MkII] Mam wyciek paliwa z górnej części pompy lucasa MK

    Cytat Zamieszczone przez SLAVKO
    podobno zalecane jest czeste zmienianie stabilizatorów, ma to wspyw na zurzycie amortyzatorów czy to tylko kosmetyka foniczna.

    I jeszce mam pytanie. Czy warto lac rope z rzepakiem?

    co do pierwszego to nie słyszałem- ale elementy zawieszenia, tym bardziej gumowe staraj się kupować oryginalne bo podróbki szybko padają...


    co słynnego biodiesla -ostatnio zalałem- zmian w pracy silnika nie zauważyłem, ale niestety spalanie o litr wzrosło, taże to co zaoszczędziłem na pełnym baku to wypaliłem dodatkowo... pompy lucasa nie lubią opdobno rzepaku - jeden z kolegów opisywał, że jak podgrzał rzepak to pompa zaczęła ciec tam gdzie to tylko było możliwe ...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  16. #15
    Zielony listek
    Od
    06 Oct 2006
    Mieszka w
    Planeta Ziemia

    Re: [MkII] Mam wyciek paliwa z górnej części pompy lucasa MK

    Rzepaku jeszcze nie lałem. Mam kilka sprawdzonych zrodel, szczeze raczej jestem rzadkim bywalcem stacji bezynowych.

    A czy ktos orietuje sie ile moze mnie kosztowac uszczelnienie pompy oraz naprawa tej nieszczesnej membra.

  17. #16
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM

    Re: [MkII] Mam wyciek paliwa z górnej części pompy lucasa MK

    Cytat Zamieszczone przez SLAVKO

    A czy ktos orietuje sie ile moze mnie kosztowac uszczelnienie pompy oraz naprawa tej nieszczesnej membra.
    myślę, że od 200 w górę-zależnie od tego co jeszcze jest padnięte- chociaż membrana może być ok i najpierw zrób jedno a później drugie....
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  18. #17
    Zielony listek
    Od
    06 Oct 2006
    Mieszka w
    Planeta Ziemia

    Re: [MkII] Mam wyciek paliwa z górnej części pompy lucasa MK

    Dzięki za pomoc. Jak zrobie to powiem jak chodzi i ile mnie kosztowalo.

  19. #18
    Zielony listek
    Od
    06 Oct 2006
    Mieszka w
    Planeta Ziemia

    Re: [MkII] Mam wyciek paliwa z górnej części pompy lucasa MK

    Czy w MK2 mozna podrasowac silnik chiptiuningiem, a jesli tak to w jaki sposób.

  20. #19
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM

    Re: [MkII] Mam wyciek paliwa z górnej części pompy lucasa MK

    Cytat Zamieszczone przez SLAVKO
    Czy w MK2 mozna podrasowac silnik chiptiuningiem, a jesli tak to w jaki sposób.
    nie ... tutaj jest pompa sterowana mechanicznie i chiptuning nic nie da ... możesz założyć mocniejszą turbinę i podnieść ciśnienie na wtryskach ...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  21. #20
    Zielony listek
    Od
    06 Oct 2006
    Mieszka w
    Planeta Ziemia

    Re: [MkII] Mam wyciek paliwa z górnej części pompy lucasa MK

    USUNOŁEM JUŻ TYLKO NIE WIEM DLA CZEGO?

Podobne wątki

  1. [MkIII] Trzeszczenie i skrzypienie górnej części tylnego zawieszenia na wybojach
    By Buncol80 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 11:46
  2. [TD MkII] wyciek z pompy paliwa
    By korus22 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-03-2012, 20:30
  3. [TD MkI] Walnięty rozrząd + regeneracja pompy Lucasa
    By papa in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17-11-2010, 17:40
  4. [TDDi MKIII] MkIII Powód wycieku w prawej górnej części silnika.
    By emdzej80 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 16:07
  5. [TD MkII] Wyciek paliwa z pompy
    By buko in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2009, 22:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów