+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Kursant Awatar Kill3rReaper
    Imię
    Maciej
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Titanium, kombi
    Od
    03 Mar 2011
    Mieszka w
    Warszawa

    Question Mk3 2.0 - Uszkodzony termostat?

    Witam wszystkich Forumowiczów!
    Ostatnio założyłem instalację gazową do mojego nowo kupionego Mondeo. Po założeniu instalacji gazownik oznajmił mi, że samochód może palić więcej gazu, ponieważ jest uszkodzony termostat i samochód nie osiąga poprawnej temperatury podczas jazdy (a raczej parownik). Wskazówka temperatury na desce rozdzielczej wskazuje mi temperaturę w normie już po przejechaniu jakiegoś 1-2km przy temperaturze na zewnątrz około 12 stopni. Dzisiaj jadąc do pracy (60km) przed uruchomieniem silnika włączyłem test zegarów i ustawiłem na wskazania temperatury głowicy (czy to jest temperatura płynu chłodzącego?). Temperatura rosła do około 60 stopni (na wskaźniku od temperatury na desce rozdzielczej wskazówka była już w pozycji idealnie pionowej) i tak się wahała od 63-69 stopni. Jak wjechałem do miasta, to dopiero stojąc w korku temperatura wzrosła do 80-89 stopni. Jednak gdy tylko ruszyłem z miejsca potrafiła w ciągu kilkunastu sekund spaść o kilka stopni. Przy temperaturze 89 stopni (stojąc w korkui) postanowiłem go obciążyć i włączyłem klimatyzację na maksymalne chłodzenie, jednak ku mojemu zdziwieniu temperatura w ciągu dosłownie 30 sekund spadła do 79 stopni... Nie jestem pewien, czy czasem w tym momencie nie włączył się wentylator silnika, ale chyba przy temperaturze 14 stopni na dworze nie powinno mieć to miejsca... ? W piątek zamierzam jechać na wymianę termostatu (kupiłem zamiennik Gatesa) i chciałem być pewny, że to na pewno termostat jest winny.

    P.S: Silnik aktualnie przy spokojnej jeździe pali mi około 11l gazu (około 30km przez miasta, trochę korków, 70km w trasie, prędkości około 90-120km/h, klimatyzacja sporadycznie włączana). W moim starym Mondeo Zetec 2.0 130KM kombi palił mi przy takiej jeździe około 9.5l gazu, a przy naprawdę szybkiej jeździe i dynamicznej na takich odcinkach jak napisałem poprzednio, osiągał 11l...

    Serdecznie pozdrawiam!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Niestety, wygląda na to, że gaziarz miał rację.
    60 - 80 stopni, to ewidentnie niedogrzany silnik.
    wypisuję się z tego kraju...

  4. #3
    Kursant Awatar Kill3rReaper
    Imię
    Maciej
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Titanium, kombi
    Od
    03 Mar 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Oczywiście te temperatury to wskazania wg testu wskaźników:
    http://www.talkford.com/page/fordwik...stic-mode-r122
    Cylinder head temperature (---C)

    To temperatura płynu chłodniczego, czy oleju?

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar piotr130872
    Imię
    Piotrek
    Model
    Opel Insignia
    Silnik
    2,0 CDTI 160 Km
    Od
    11 Feb 2008
    Mieszka w
    KĘTRZYN
    Kolego mógłbyś opisać jak uruchomić taki test zegarów i jak ustawić na wskazanie temperatury głowicy?
    Cytat Zamieszczone przez Kill3rReaper Zobacz posta
    przed uruchomieniem silnika włączyłem test zegarów i ustawiłem na wskazania temperatury głowicy
    Pozdrawiam Piotr
    Był MKI 1,6 Pb+LPG HTB 1993r. Był MKII 2,0 Pb+LPG HTB 1998r. Był MKIII 2,0 Pb+LPG Kombi 2002r Automat GIHA
    Jest Opel Insignia Combi 2,0 CDTI Cosmo Automat 2011r. Ford Mondeo MKIV 2,0 TDCI GIHA Automat 2007r Sedan
    Był Kawasaki 454 LTD 1986r. Jest Suzuki Marauder VZ 800 1998r.

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    W poscie wyżej masz link z instrukcją

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar piotr130872
    Imię
    Piotrek
    Model
    Opel Insignia
    Silnik
    2,0 CDTI 160 Km
    Od
    11 Feb 2008
    Mieszka w
    KĘTRZYN
    Widziałem ale angielski nie jest moim językiem ojczystym i nie wszystko jest dla mnie oczywiste (właściwie to prawie nic nie zrozumiałem)
    Pozdrawiam Piotr
    Był MKI 1,6 Pb+LPG HTB 1993r. Był MKII 2,0 Pb+LPG HTB 1998r. Był MKIII 2,0 Pb+LPG Kombi 2002r Automat GIHA
    Jest Opel Insignia Combi 2,0 CDTI Cosmo Automat 2011r. Ford Mondeo MKIV 2,0 TDCI GIHA Automat 2007r Sedan
    Był Kawasaki 454 LTD 1986r. Jest Suzuki Marauder VZ 800 1998r.

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Kill3rReaper Zobacz posta
    Oczywiście te temperatury to wskazania wg testu wskaźników:
    http://www.talkford.com/page/fordwik...stic-mode-r122
    Cylinder head temperature (---C)

    To temperatura płynu chłodniczego, czy oleju?
    głowica pracuje tu i tu(tzn w oleju i płynie chłodniczym). to wskazanie temperatury głowicy, a nie temperatury oleju ani wody, jak sama nazwa wskazuje.

    termostat faktycznie nie zamyka skoro głowica nie osiąga chociaż 80*C. dziwne że wskazówka pokazuje OK. no i pasuje fakt że pali Ci więcej. no i ogólnie po odczytach temp. głowicy wszystko pasuje. jeśli masz możliwość to możesz się jeszcze bujnąć gdzieś z prędkością stałą >140km/h, jeśli głowica osiągnie więcej jak 80*C to na 99% termostat.

    jeśli chcesz być pewien na 100% to odpal wóz (zimny) złap za jednego węża od obiegu zamkniętego, i jeden od otwartego. obieg otwarty to którykolwiek wąż od chłodnicy (tylko nie od chłodnicy klimy), a zamknięty to np. ten dolny z zbiorniczka. trzymaj jedną ręką jeden a drugą drugi. jeśli od obiegu zamkniętego będzie się nagrzewał a od chłodnicy będzie zimny, to termostat OK. ale pewnie oba będą jednakowo się nagrzewać, więc da to pewność że to wina termostatu.

    ---------- Post added at 00:08 ---------- Previous post was at 00:01 ----------

    Cytat Zamieszczone przez piotr130872 Zobacz posta
    Widziałem ale angielski nie jest moim językiem ojczystym i nie wszystko jest dla mnie oczywiste (właściwie to prawie nic nie zrozumiałem)
    moje tłumaczenie

    To enter the instrument cluster Self-Diagnostic Mode simultaneously press and hold the tripmeter reset button and turn the ignition switch to position II.
    żeby wejść w tryb diagnostyczny naciśnij i trzymaj resetowanie tripa i włącz zapłon na pozycję II

    When tESt is displayed in the LCD release the button. - kiedy tESt się wyświetli na LCD odpuść przycisk

    The instrument cluster will enter the gauge sweep test.
    To navigate through the Self-Diagnostic Mode tests press the tripmeter RESET button repeatedly as required. - żeby zmieniać tryby w trybie diagnostycznym (czyli zmieniać na różne wskazania) naciśnij przycisk resetowania tripa tyle razy aż znajdziesz to co potrzebne

    The self-test is deactivated when the ignition switch is turned to the OFF position or when the tripmeter reset button is pressed and held for 5 seconds. - test wyłączysz gdy wyłączysz zapłon i gdy przycisk resetowania tripa nacisniesz i przytrzymasz przez 5 sekund.



    funkcje które znajdziesz to (posiłkowałem się tłumaczem bo niektórych terminów nie znam):

    Gauge test - test zegarów

    All LCD are illuminated - wszystkie LCD sa podświetlone (?)

    Indicator bulbs - żarówki sygnalizacyjne

    ROM level (r----) - poziom ROM (cokolwiek to jest)

    NVM (EEPROM) level (Er----) - this (e.g. Er0206) is often mistakenly assumed to be an error code!

    DTC revision level (dtC985)

    DTC. The DTCs stored will be displayed. The DTC codes will scroll through if there is more than one, or "nOnE" if there are none. See below for interpretation.

    Road speed mph (SP----) - prędkość jjazdy w milach na godzinę

    Road speed km/h (SP----) prędkość jazdy w kilmonetrach na godzinę

    Averaged speed, some sort of hex reading (S60---), probably not useful to the end user. - Uśrednione prędkości, jakiś hex czytania (S60 ---), prawdopodobnie nie przydatne dla użytkownika końcowego.

    Engine speed rpm (TA----) - ilośc obrotów na minutę silnika

    Averaged tacho signal, some sort of hex reading (T60---), probably not useful to the end user. - Uśredniony sygnał tacho, jakiś hex czytania (T60 ---), prawdopodobnie nie przydatne dla użytkownika końcowego.

    Odometer counter (od ---) - Licznik kilometrów

    Fuel level sensor (F ---, 010 (empty) - 254 (full)) - Czujnik poziomu paliwa - 010 pusty -> 254 pełny bak

    Averaged fuel level (F60---, range as above) - Uśredniony poziom paliwa

    Fuel flow rate (FL --, hex counter) - przepływ paliwa

    Fuel percentage/remaining? Hex? (FP --) - procent paliwa / pozostałe

    Cylinder head temperature (---C) - tempreratura głowicy

    Battery voltage (bAt---) - napiecie aku
    Ostatnio edytowane przez splitu ; 06-06-2014 o 02:15

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar Disizmi
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    KOMBI '01
    Od
    18 Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Tu macie opis po polsku do testu zegarów - nie potrzeba tłumaczyć. Wystarczy użyj opcji "szukaj"
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...l=1#post158719
    Mondeo Mk3 2001 Kombi Ambiente z bajerami
    1,8 PB 110 KM + LPG KME NEVO
    State Blue Metallic

  10. #9
    Kursant Awatar Kill3rReaper
    Imię
    Maciej
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Titanium, kombi
    Od
    03 Mar 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez piotr130872 Zobacz posta
    Kolego mógłbyś opisać jak uruchomić taki test zegarów i jak ustawić na wskazanie temperatury głowicy?
    Cytat Zamieszczone przez Kill3rReaper Zobacz posta
    przed uruchomieniem silnika włączyłem test zegarów i ustawiłem na wskazania temperatury głowicy
    Wiem, że koledzy poniżej napisali ale po krótce:
    Przełączasz kluczyk na pozycję 1 (jedno przekręcenie, PRZED ZAPŁONEM). Następnie wciskasz i trzymasz przycisk do resetowania licznika dziennego kilometrów. Z WCIŚNIĘTYM przyciskiem do resetowania licznika dziennego przekręcasz na zapłon (lub odpalasz) i trzymasz jakieś 2-3 sekundy aż wyskoczy napis (zamiast pokazywać ilość przejechanych kilometrów od nowości)

    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    termostat faktycznie nie zamyka skoro głowica nie osiąga chociaż 80*C. dziwne że wskazówka pokazuje OK. no i pasuje fakt że pali Ci więcej. no i ogólnie po odczytach temp. głowicy wszystko pasuje. jeśli masz możliwość to możesz się jeszcze bujnąć gdzieś z prędkością stałą >140km/h, jeśli głowica osiągnie więcej jak 80*C to na 99% termostat.
    Tak już testowałem i nie chciał 71 stopni przekroczyć przy tej prędkości.

    Właśnie założyłem termostat (Gates), bo oryginału nie mogłem nigdzie dostać. Okazało się, że pomimo tego, że moje Mondeo jest z 01.2005r, to posiadam termostat BEZ grzałki. Wyżej wymieniony zamiennik kosztował mnie 198pln, ale czytałem o nim pozytywne opinie. Jak będzie działał - z czasem się przekonam.

    Sprawdzałem oba termostaty przed założeniem nowego w wodzie. Zagotowałem wodę w czajniku elektrycznym i wlałem do miski po czym włożyłem nowy termostat - nie otworzył się. Stary otworzył się od razu. Przypuszczam, że woda musiała mieć poniżej 90 stopni. Następnie w starym zrobiłem test z termometrem i otworzył się już przy 60 stopniach, co jednoznacznie oznacza, że jest on uszkodzony. Właśnie na postoju odpaliłem samochód i udało mi się przy dzisiejszej temperaturze 24 stopnie dojść do 97 stopni (trzymałem go od 90 stopni na około 3.000 obrotów). Jak będzie w trasie - dam znać.
    Dzięki wszystkim za pomoc!

    EDIT: Właśnie przetestowałem samochód na kilkudziesięciu kilometrach drogi. Mianowicie: dzisiaj przy około 24 stopniach na dworze, po wymianie termostatu samochód trzyma mi temperaturę 97-98 stopni podczas normalnej jazdy (temperatura głowicy z informacji zawartej w "testach zegarów"). Podczas postoju raz udało mi się dobić do 100 stopni, ale nie więcej. Za to zauważyłem ciekawą rzecz: jak przyspieszałem na maksa (2000-6500 obr i zamiana biegu) to temperatura momentalnie spadała do jakichś 92 stopni, dosłownie co sekundę jeden stopień w dół. Ale w momencie kiedy przestawałem przyspieszać od razu wracała do normy (97 stopni). Tak więc problem uważam za rozwiązany, winny był walnięty termostat
    Ostatnio edytowane przez Kill3rReaper ; 07-06-2014 o 22:24

Podobne wątki

  1. [Zetec] mk2 1.8 115km CZY USZKODZONY TERMOSTAT.
    By MBghost in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-06-2013, 23:30
  2. [Duratec] Czy to może być uszkodzony termostat? MK3 2.0 pb.
    By logos11 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 07-10-2012, 15:37
  3. [MkI] uszkodzony termostat?
    By miecki in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-04-2010, 22:50

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów