+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Zbanowany
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.3 160 KM
    Od
    03 May 2014
    Mieszka w
    w czarnej d...

    Poni¿ej 1000 obrotów sprê¿arka nie startuje.

    Czy to prawda ¿e w mk2 klima siê w³±cza i wy³±cza kiedy chce a nie non-stop pracuje po uruchomieniu? Z tego co s³ysza³em klima wy³±czy siê gdy obroty spadaj± pon. 1000 no i tak by by³o. Gdy stojê w korku a obroty na poziomie 850-880 to klima w³±cza siê ale bardzo rzadko. Gdy trzymam obroty na poziomie pow. 1000 to klima chodzi ca³y czas. Jak ten bubel ustawiæ (przerobiæ) by pracowa³ nonstop bez wzglêdu na prêdko¶æ silnika?
    Jazda z czym¶ takim to koszmar gdy sprê¿arka siê w³±cza i wy³±cza co <15 >25sek i obroty wariuj±. Czy¿by mondeowskie 1.8 by³o a¿ tak s³abe ¿e nie d¼wiga klimy? Masakra z tym autem.


    Proszê na przysz³o¶æ w tytule precyzowaæ problemem a nie zg³aszaæ tylko ¿e ma siê problem.
    Netoper
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 13-06-2014 o 08:07 Powód: Zmiana tytu³u.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Poch³aniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Be³chatów
    powyrzej 1000 obrotów te¿ sie powinna w³anczaæ i wy³anczaæ czuæ to nawet podczas przyspieszania
    Ostatnio edytowane przez damian1903 ; 12-06-2014 o 21:47

  4. #3
    Zbanowany
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.3 160 KM
    Od
    03 May 2014
    Mieszka w
    w czarnej d...
    damian, chcesz powiedzieæ ¿e to jest norma w tym "czym¶" zwanym samochodem ? oj czuæ to i to bardzo a nawet za bardzo i je¶li bêdzie tak bardzo jak jest to go zez³omujê i kupie tico. Nie rozumujê tylko jednego. W latach 1996-1999 takie mondeo ghia to by³ niby full wypas forda? Bo¿e. Oni serio nie wiedzieli co robi± bo je¶li te szarpanie przy za³±czaniu i roz³±czaniu klimy ma byæ komfortem to serio idê jutro po jakiego¶ matiza. No nie chce mi siê wierzyæ ¿e ten typ tak ma. Moim zdaniem jest to nienormalne by by³o to a¿ tak odczuwalne i to jeszcze w takiej ciêzkiej i wielkiej krowie jak± jest mk2.
    Ostatnio edytowane przez echo_egon ; 12-06-2014 o 21:56

  5. #4
    Klubowicz honorowy Awatar Linarr
    Imiê
    Krzy¶ ale nie Ibisz ;)
    Model
    Audi A5 10' i GSXR K8
    Silnik
    3.0 i 600
    Opis
    by³o ST24 w habecie
    Od
    16 May 2010
    Mieszka w
    ¯yrardów
    a po czym wnosisz ¿e siê w³±cza i wy³±cza? chodzi dobrze? mo¿e czynnika ma³o i ci¶nienie niskie to roz³±cza
    By³o Mondeo ST24
    Czas na nowy projekt < kliknij tutaj > Finalnie 310KM 400NM

  6. #5
    Zbanowany
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.3 160 KM
    Od
    03 May 2014
    Mieszka w
    w czarnej d...
    s³ychaæ elektromagnes jak robi pstryk. O czynniku kolega mi ju¿ wspomnia³. Dawno klimy nie dobija³em i nie wiem jaki tego koszt bêdzie. Koszt nabicia do pe³na kompletnie pustej to u nas oko³o 200zeta za oko³o 0,7 czynnika.Bêdê jecha³ zaraz to po drodze mam i siê dowiem. Mo¿e i jest ma³o bo ch³odzi jak by chcia³a a nie mog³a. My¶la³em ¿e jest ma³o czynnika ale ostatnio znajomy nape³nia³ do pe³na swoj± i u niego ch³odzi tak jak u mnie wiêc "du¿o" mniej nie mam no ale od tego muszê zacz±æ.
    Ostatnio edytowane przez echo_egon ; 13-06-2014 o 07:53

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez echo_egon Zobacz posta
    W latach 1996-1999 takie mondeo ghia to by³ niby full wypas forda? Bo¿e.
    A co ma edycja Ghia do silnika i sprê¿arki?

    Korektor obrotów sprawny? ilo¶æ czynnika w uk³adzie prawid³owa?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  8. #7
    Zbanowany
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.3 160 KM
    Od
    03 May 2014
    Mieszka w
    w czarnej d...
    no w³a¶nie ju¿ wyja¶niono ¿e chyba nie sprawne. Dzi¶ sprawdzê bebechy pó¼nym wieczorem a zaraz podjadê pod drodze i zapytam o cenê dobicia klimy.

  9. #8
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imiê
    Stanis³aw
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzêbie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez echo_egon Zobacz posta
    damian, chcesz powiedzieæ ¿e to jest norma w tym "czym¶" zwanym samochodem ? oj czuæ to i to bardzo a nawet za bardzo i je¶li bêdzie tak bardzo jak jest to go zez³omujê i kupie tico. Nie rozumujê tylko jednego. W latach 1996-1999 takie mondeo ghia to by³ niby full wypas forda? Bo¿e. Oni serio nie wiedzieli co robi± bo je¶li te szarpanie przy za³±czaniu i roz³±czaniu klimy ma byæ komfortem to serio idê jutro po jakiego¶ matiza. No nie chce mi siê wierzyæ ¿e ten typ tak ma. Moim zdaniem jest to nienormalne by by³o to a¿ tak odczuwalne i to jeszcze w takiej ciêzkiej i wielkiej krowie jak± jest mk2.
    Cz³owieku,albo nie wiesz o czym piszesz albo masz roztrajgotany silnik o mocy pó³tora konia i nie masz wiedzy jak to poprawiæ.Narzekanie ¿e na klimie auto nie jedzie to jakie¶ konfabulacje.Ten silnik ci±gnie jak smok.Je¿d¿ê takim ju¿ 13 rok,czêsto holuje przyczepê,je¿d¿ê prawie ca³y czas na klimie i nie da siê odczuæ momentu kiedy sprê¿arka zaskoczy a kiedy siê wy³±czy.

    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...=1#post2626014

    Poczytaj,mo¿e co¶ wreszcie do Ciebie dotrze.



  10. #9
    Zbanowany
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.3 160 KM
    Od
    03 May 2014
    Mieszka w
    w czarnej d...
    spokojnie Panie Stanis³awie. Tak mi siê w nerwach za du¿o powiedzia³o. Mam nadziejê ¿e na dniach dojdê do tego co jest przyczyn±. Fakt, silnik jest ok. Bardzo ³adnie pracuje lecz problem jest tylko jeden. Za³±czam klimê i dostaje wariacji. W³a¶nie szuka³em regulatora i nie ma. Mo¿e kto¶ na forum ma na sprzeda¿ te cacko w ca³o¶ci po tanio¶ci?

  11. #10
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imiê
    Stanis³aw
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzêbie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez echo_egon Zobacz posta
    Mam nadziejê ¿e na dniach dojdê do tego co jest przyczyn±.
    Podstawowe rzeczy-luzy zaworowe,sprawno¶æ silniczka wolnych obrotów,korektora k±ta wtrysku,sprawno¶ci wtryskiwacza steruj±cego,sprawno¶ci boostera ¿e o jako¶ci rozpylaczy czy ci¶nienia na pompie wtryskowej nie wspomnê.Sprawny silnik nie ma prawa odczuwaæ za³±czenia siê sprê¿arki klimy.



Podobne w±tki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-09-2011, 13:59
  2. [TDCi MKIII] 2 problemy : dymienie + spadek mocy oraz czasowe problemy z zapalaniem
    By pazdzierz in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-07-2011, 16:55
  3. [MkII] Problemy z klim±
    By Andreeee in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-12-2006, 10:26
  4. [MkII] Problemy z klim±
    By Viperos in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-07-2006, 17:19
  5. problemy z klim± mondeo 2 1.8 td rok 98
    By cieniasek1 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-07-2005, 22:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów