+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    19 May 2005
    Mieszka w
    Sochaczew

    centralny zamek bez pilota

    Mam problem tego typu, że w moim mk1 95 nie chodzi centralny zamek z żadnych drzwi. nie zamyka, nie otwiera. pojechałem do mechanika i zanim spojżał powiedział, że robota będzie kosztować 200 zł . W związkuz tym am pytanie czy ktoś może miał podbny problem i czy wie jak do tego się zabrać,. Smochód mam od niecałego miesiąca i jestem co do niego zielony. pozdrawiam
    MK2 kombi 2,0 16V GHIA niebiesko fioletowy met(zagazowany II generacja), czujnik cofania klimatronik i Jack Russel Terrier z tyłu (żywy oczywiście)

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar HEVA
    Model
    Był MKIV 2012 Titanium jest Mazda CX5 Sport
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    19 Apr 2005
    Mieszka w
    UK
    A chodził po zakupie, czy w ogóle dead?

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    19 May 2005
    Mieszka w
    Sochaczew

    centralny zamek

    nie chodził od kąd go kupiłem, ale znajomy zdejmował boczki i mówił, że zamek jest ok. Ja sądze, że to może coś ze sterowaniem, ale nie wiem jak do tego sie zabrać. wiem, że to jest pod schowkim ale jak do groma zdjąć (otworzyć) schowek tak by był tam dostęp
    MK2 kombi 2,0 16V GHIA niebiesko fioletowy met(zagazowany II generacja), czujnik cofania klimatronik i Jack Russel Terrier z tyłu (żywy oczywiście)

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    19 May 2005
    Mieszka w
    Sochaczew

    centralny zamek bez pilota i inne

    A jeszcze chciałem zapytać w jkiej pozycji powinien byc przycisk od podgrzewania fotela by to wogóle działało sorry ale ja naprawdę jestem zielony z fordem
    MK2 kombi 2,0 16V GHIA niebiesko fioletowy met(zagazowany II generacja), czujnik cofania klimatronik i Jack Russel Terrier z tyłu (żywy oczywiście)

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar HEVA
    Model
    Był MKIV 2012 Titanium jest Mazda CX5 Sport
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    19 Apr 2005
    Mieszka w
    UK
    Pierwsze co MUSISZ zrobić, to sprawdzić BEZPIECZNIK, być może to clou Twojego kłopotu

    Bezpiecznik centralnego zamka jest pod tablicą rodzielczą w skrzyneczce bezpiecznikowej - w kabinie oczywiście
    Patrząc na dwa rzędy bezpieczników, ten od centralnego zamka jest w rządku górnym 7 od lewej. Ma oznaczenie 25 i wartość prądową 20 A. Sprawdź go.

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    19 May 2005
    Mieszka w
    Sochaczew
    dziękuje za zainteresowanie. Jestem zielony ale zacząłem wszystko do bezpieczników jest ok. Teraz byłem w samochodzie i udało mi sie zdjąć schwek. jest tam skrzynka firmy siemens, na którj jest napisane central coś tam coś tam & alarm. czyżbym miał też alarm w samochodzie?????? nad radiem obok zegara mam też jakąś diodę niewiem od czego. zaznacze, że niemam pilota. w tej skrzynce w/w są trzy wiązki pod niąpodpiete więc odłączenie skrzynki odpada. nie dział też zapalniczka ale bezpiecznik też jest cały może to ma jakiś związek pozdrawiam z góry dziękuję za pomoc
    MK2 kombi 2,0 16V GHIA niebiesko fioletowy met(zagazowany II generacja), czujnik cofania klimatronik i Jack Russel Terrier z tyłu (żywy oczywiście)

  8. #7
    Nie jedź więcej do TEGO warsztatu - to jakiś cymbał w pałę mi się nie mieści jak można bez zdiagnozowania wycenić usługę - u nas by go skasowali po 2 tygodniach (chyba żeby robił sobie i rodzinie)
    Miałem to samo - wczoraj odebrałem autko z warsztatu, w zasadzie zakładali alarm ale przy okazji zrobili zamek. Za 600 zł wstawili dobry alarm ze wszystkimi bajerami (czujniki ruchu, czujniki szyb, wstrząsowy, imobiliser itd) i zrobili zamek. Był poprostu - zasyfiony na połączeniach - sprawdź wszystkie połączenia wiązek które wchodzą w drzwi (trzeba lekko przekręcić i odciągnąć) u mnie była nawet rdza. Oczyścić, sprawdzić styki powinno działać.
    "... Tyle śmiesznych zdarzeń
    Mnie się jakoś nie chce śmiać
    Tyle śmiesznych zdarzeń
    Coś nie dobrze ze mną dziś..."
    T. Nalepa "Sen szaleńca"

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    19 May 2005
    Mieszka w
    Sochaczew
    dzięki wielki sprawdzę w poniedziałek bo niestety właśnie się dowiedziałem, że umarł mój stryjek w związku z czym wybaczcie ale będe dopiero odpisywałw poniedziałek pozdrawiam hej
    MK2 kombi 2,0 16V GHIA niebiesko fioletowy met(zagazowany II generacja), czujnik cofania klimatronik i Jack Russel Terrier z tyłu (żywy oczywiście)

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    19 May 2005
    Mieszka w
    Sochaczew
    nadal prosze o pomoc. sprawdziłem wejścia przy drzwiach spryskałem miedzia teoretycznie powinno być normalne napięcie. Bezpiecznik pod kieronicą jest ok, ale moze jest jeszcze jakiś jak np. w vektrze. jak już pisałem nie mam pilota ale na skrzynce pod półką jest napic cenral....& alarm. BŁagam o pomoc
    MK2 kombi 2,0 16V GHIA niebiesko fioletowy met(zagazowany II generacja), czujnik cofania klimatronik i Jack Russel Terrier z tyłu (żywy oczywiście)

  11. #10
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Andrzej
    Model
    Focus MK III
    Silnik
    1.0 Ecoboost 125 KM:)
    Od
    02 Feb 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez rtomek
    nadal prosze o pomoc. sprawdziłem wejścia przy drzwiach spryskałem miedzia teoretycznie powinno być normalne napięcie. Bezpiecznik pod kieronicą jest ok, ale moze jest jeszcze jakiś jak np. w vektrze. jak już pisałem nie mam pilota ale na skrzynce pod półką jest napic cenral....& alarm. BŁagam o pomoc
    Ja to ci moge tyle pomoc ze schowek otwierasz i z wyczuciem ciągniesz do siebie aż wyskoczy.A fotel żeby grzał to guzik musi wystawać.Wciśnięty oznacza wyłączony

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    19 May 2005
    Mieszka w
    Sochaczew
    dzięki kafar za pomoc. Schowk już mi sie udało otwrzyć dla tych którzy nie wiedzą jak to robić: otwierasz schwek i delikatnie ale stanowczo pociągasz lekko do gory. zatrzaski są w dolnej części schowka i zabardzo nie trzeba się bać, że się coś uszkodzi mi się udało to i wam sie uda. Mam pytanko czy jest tu może ktoś z Sochaczewa lub okolic (również zach Warszawa) kto za niewielką opłatą byłby skłonny zdjagnozować mój centralny zamek
    MK2 kombi 2,0 16V GHIA niebiesko fioletowy met(zagazowany II generacja), czujnik cofania klimatronik i Jack Russel Terrier z tyłu (żywy oczywiście)

Podobne wątki

  1. [MkI] Centralny zamek na pilota
    By Zibi7071 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-06-2012, 23:51
  2. [MkI] Centralny zamek z pilota od mk2?
    By arnixx in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-03-2010, 14:40
  3. [MkI] Centralny zamek na pilota
    By Zbysiuuu in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-10-2009, 02:24
  4. [MkII] Nie działa centralny zamek z pilota
    By rekin_poznan in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 13-10-2009, 13:59
  5. [MkI] centralny zamek na pilota
    By seb83 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-08-2007, 17:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów