+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marcin
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Ford Mondeo MK IV 2010
    Od
    06 Feb 2008
    Mieszka w
    Kielce

    Drgania na kierownicy od 100km/h

    Witam serdecznie
    Walczę z dziwną przypadłością - mianowicie od 100 km/h w górę wibruje kierownica. Opony kupiłem w czerwcu - hankooki nowe i było okej - oczywiście pierwsze co zrobiłem po tym jak zaczęło drżeć, to pojechałem wyważyć koła - niestety nie pomogło, więc pojechałem do innego warsztatu wyważyć i niestety dalej to samo... Sprawdzali felgi - proste - sprawdzali opony - bez widocznych śladów uszkodzeń...
    Nie wiem - na kołach luzów nie ma , ale może łożysko siada. W piątek rano jadę do mechanika, ale chciałem się podpytać, co jeszcze może powodować takie drgania.
    Pozdrawiam serdecznie

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pieszy Awatar dużygoss
    Imię
    Łukasz
    Model
    Skoda Octavia
    Silnik
    1.8t 150km
    Od
    28 Jan 2012
    Mieszka w
    Łódź
    siemka mam ten sam problem w mkII 18 td tylko u mnie to sie dzieje od 110km/h tarcze nowe klocki nowe opony dobre felgi ok wiec nie wiem co dalej zostają tylko Łożyska i pół osie daj znac co u ciebie wyszło za badziajstwo że bije
    pozdrawiam

  4. #3
    katapulta
    Gość
    U mnie takie oznaki dawały wahacze do wymiany...

    <ciach>
    Ostatnio edytowane przez Bajek ; 21-08-2014 o 12:00 Powód: Komercja

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marcin
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Ford Mondeo MK IV 2010
    Od
    06 Feb 2008
    Mieszka w
    Kielce
    Wydaje mi się, że półosie to bardziej objawiają się przy dodawaniu gazu - a wahacze... no cóż - u mnie niby nie ma tam żadnych luzów.
    Jutro rano jadę do mech. i się okaże... oby :-)
    PozDR.

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marcin
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Ford Mondeo MK IV 2010
    Od
    06 Feb 2008
    Mieszka w
    Kielce
    Po wizycie u mechanika problem niestety dalej istnieje - wymienili poduszkę pod skrzynią tylko, bo nic innego nie znaleźli.
    Kupiłem nowe opony i zamieniłem przód z tyłem, ale nadal występują drgania tylko trochę w innym zakresie - tak około 110 i kierownica podczas dużych prędkości jest jakby "miękka" - nie czuje się takiej kontroli nad samochodem... takie dziwne uczucie.
    Kurcze - niby zauważyli też niewielki luz na półosi, ale auto nie drży podczas gwałtownego przyspieszania... więc zastanawiam się nad łożyskami, bo kiedyś po wizycie w wulkanizacji nie dokręcili mi koła przedniego i parę km zrobiłem, zanim się zorientowałem, bo zaczęło hałasować... Luzu na kołach nie ma i łożyska nie huczą.... sam już nie wiem co to może być.
    PozDr.

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar Michaś_1
    Imię
    Michał
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Hb '99 B/G Ghia Automat
    Od
    08 Aug 2013
    Mieszka w
    Kielce
    Cytat Zamieszczone przez mpendzik Zobacz posta
    ...niewielki luz na półosi, ale auto nie drży podczas gwałtownego przyspieszania...
    Ja mam dokładnie to samo, niewielki wzdłużny luz, i zastanawiam się czy czasem to nie ona powoduje to telepanie, bo chyba podczas jazdy wykonuje ona jakieś ruchy na tym luzie, i im szybciej się jedzie, tym szybciej się przesuwa. Ale to tak na chłopski rozum, może się mylę
    "Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą". Marek Aureliusz

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marcin
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Ford Mondeo MK IV 2010
    Od
    06 Feb 2008
    Mieszka w
    Kielce
    Byłem dziś u mechanika - innego, żeby zobaczyć co powie, no i po jeździe próbnej i dokładnych oględzinach stwierdził, że łożyska okej, koła też okej, żadnych luzów nie ma w zawieszeniu i że to na pewno nie ten minimalny luz na półosi, bo jest on w zasadzie nie wyczuwalny. Twierdzi że to musi być wina opon mimo że nowe... za to stwierdził że trzeba gumy powymieniać z tyłu - 6 szt, bo są powybijane... i że zbieżność trzeba zrobić, bo zamiast jakichś specjalnych śrub na wahaczach, są zwykłe z jakimiś tam podkładkami.
    Podsumowując - jestem nadal w czarnej du...ie - pojechałem ponownie wyważyć koła gdzieś indziej i nadal to samo :-)
    Już trzeci wulkanizator mówi że felgi proste i opony okej... a drugi mechanik że nie ma się do czego przyczepić - nic tylko się cieszyć, ale jak biło tak bije....
    Dam znać jak po wymianie tych gum, bo ponoć one mogą powodować drganie auta przy wyższych prędkościach - oczywiście z drganiami kierownicy nie mają nic wspólnego... no ale zobaczymy
    Pozdrawiam

  9. #8
    Zielony listek
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    29 Jan 2014
    Mieszka w
    Kielce
    Sprawdź dobrze łożysko podpory półosi, czasem potrafi robić takie rzeczy jak się przyciera

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar skamil89
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    05 Sep 2011
    Mieszka w
    Wójcin
    Z tego co sie orietuje to śruby z tyłu masz do zbieżności takie http://ford.sklep.pl/product-pol-129...d-6736548.html i z tyłu jak luzy będą lub koła nie wyważone dobrze to powyżej 100km/h tez beda drgania kierownicy

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marcin
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Ford Mondeo MK IV 2010
    Od
    06 Feb 2008
    Mieszka w
    Kielce
    Dziwne, że tył może mieć coś do drgań kierownicy - prędzej do drżenia całego nadwozia - ale w fordzie wszystko możliwe :-)
    Dzięki wielkie - dam znać jak zrobią czy pomogło
    P.S
    Orientuje się ktoś może, ile taka zabawa może kosztować - gość polecił tylko oryginalne tuleje ale chyba robota też nie łatwa, bo pewnie wszystko pozapiekane...
    Pozdrawiam

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 143 KM
    Od
    19 Jan 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Ja mam to samo.
    tarcze (brembo) klocki (textar) założone ok 1000 km wstecz i czuję na pedale drgania i na kierownicy podczas hamowania.
    Sprawdziłem dla świętego spokoju wyważenie kół oraz zawieszenie na trzepakach. Nic nie wykazuje usterki a sytuacja wkurza bo jeżdżę dużo i denerwuje mnie wydane 700 zł i mizerny efekt po wymianie. W środę podjadę do mechanika raz jeszcze, niech szuka przyczyny.

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar leshek
    Imię
    Lechu
    Model
    MKIV
    Silnik
    co ja kupiłem...
    Opis
    ŻonkiL
    Od
    16 Sep 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Ja miałem to samo, okazało się, że skończył się krzyżak w przegubie wewnętrznym... Nowy krzyżak i ustawienie zbieżności załatwiło temat
    U mnie też na sprawdzaniu nic nie wyszło, zawieszenie OK, felgi OK, opony OK... nikt nie wiedział o co biega

    ---------- Post added at 06:56 ---------- Previous post was at 06:54 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Kożuch Zobacz posta
    tarcze (brembo) klocki (textar)
    Z tego co słyszałem od 3 miesięcy brembo robi straszną hałę, rozmawiałem z gościem w sklepie z częściami, mówi że przestał zamawiać te tarcze, bo klienci nie dojeżdżali 2 000 kilometrów i wracali ze zwichrowanymi tarczami....
    GSM: 536 876 968
    GG: 3876166
    Mogłem pojechać i stąd się oddalić, ale zostałem z Tymi, co zostali.
    Nie bierz życia zbyt poważnie i tak nie wyjdziesz z niego żywy

  14. #13
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marcin
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Ford Mondeo MK IV 2010
    Od
    06 Feb 2008
    Mieszka w
    Kielce
    Cytat Zamieszczone przez leshek Zobacz posta
    Ja miałem to samo, okazało się, że skończył się krzyżak w przegubie wewnętrznym... Nowy krzyżak i ustawienie zbieżności załatwiło temat
    U mnie też na sprawdzaniu nic nie wyszło, zawieszenie OK, felgi OK, opony OK... nikt nie wiedział o co biega [COLOR="Silver"]
    Kolego a jak znaleźli ten walnięty krzyżak - jakoś to da się sprawdzić bez rozbierania i wyjmowania półosi ?
    PozDr.

  15. #14
    Kursant Awatar Minio
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mk3 2.5 V6
    Od
    12 Oct 2011
    Mieszka w
    szczecienk
    bez rozbierania półosi się nieda trzeba rozebrać i zobaczyć w jakim stanie są bieżnie kulek w krzyżaka bo te najczęściej się wyrabiają

  16. #15
    Niedzielny kierowca Awatar leshek
    Imię
    Lechu
    Model
    MKIV
    Silnik
    co ja kupiłem...
    Opis
    ŻonkiL
    Od
    16 Sep 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Dokładnie bez rozebrania raczej ciężko jednak u mnie przy poruszaniu półosią czuć było na rękę delikatny luz... ale też się nawalczyłem...
    GSM: 536 876 968
    GG: 3876166
    Mogłem pojechać i stąd się oddalić, ale zostałem z Tymi, co zostali.
    Nie bierz życia zbyt poważnie i tak nie wyjdziesz z niego żywy

  17. #16
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marcin
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Ford Mondeo MK IV 2010
    Od
    06 Feb 2008
    Mieszka w
    Kielce
    No i jestem po wizycie - wymienili z tyłu jakieś 6 tulejek + odboje bo były rozwalone + zbieżność i geometria. Całość kosztowała mnie 700 zł . Chyba dużo, chociaż tuleje oryginały i ponoć z tym dużo roboty było, bo trzeba było zdemontować kupe części... ale i tak masakra. Oczywiście jak telepało, tak telepie... Odpuszczam i jeżdżę aż się coś wysypie, bo tak w ciemno to nie uśmiecha mi się wymieniać części :-)
    Pozdrawiam

  18. #17
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    Mam tak samo, czyli telepanie powyżej 100km/h. O dziwo na zimówkach + stalówki nie mam tego efektu, więc doszedłem do wniosku, że coś jest nie tak z alusami. Dlaczego z alusami? Bo na starych oponach, na których jeździłem kilka sezonów (ułożone na feldze i nie ściągane z felgi, dopiero jak się zużyły) po wyważeniu było ok, a potem telepanie. Teraz na nowych oponach jest to samo. Co jest w tym najśmieszniejsze to to, że za każdym razem jak pojawia się telepanie to jadę wyważyć koła i zawsze brakuje mniej więcej od 5 do 15 gram na kole. Ponowne wyważenie i jest ok.
    A żeby było jeszcze śmieszniej to w te wakacje zrobiliśmy z moim zaprzyjaźnionym wulkanizatorem mały eksperyment. Po dokładnym wyważeniu opisaliśmy każde koło ile odważników jest przyklejonych (+ odpowiednia dokumentacja foto). Pojeździłem trochę i zaczęło telepać. Przyjechałem więc do niego i po ściągnięciu każdego koła okazało się, że wszystko jest tak jak to udokumentowaliśmy, a koła telepią i na maszynie pokazało tył lewy 10, prawy 5, przód oba po 5 gram. Skoro na starych oponach jak i nowych jest tak samo to coś jest nie tak z alusami.
    Zastanawiam się czy dać je gdzieś do sprawdzenia, czy są może pokrzywione. Sam już nie wiem, bo wkurza mnie to, ze latem muszę kilka razy wyważać koła, a zimę przejadę całą i nie ma problemu.
    Ostatnio edytowane przez bluebob ; 28-08-2014 o 23:02
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  19. #18
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marcin
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Ford Mondeo MK IV 2010
    Od
    06 Feb 2008
    Mieszka w
    Kielce
    No ja nie wiem... Już prostowałem wszystkie felgi - nie było tragedii, ale wyprostowali mi. Później pojechałem to sprawdzić do innego zakładu i powiedzieli że felgi są proste.
    Szukam dalej i teraz muszę przyjrzeć się sprężynom z przodu, może któraś pękła gdzieś u góry i nawet tego nie widać... mam podczas skręcania lekko w lewo kierownicy takie puknięcie połączone z lekkim przyblokowaniem kierownicy...
    Pozdrawiam serdecznie.

  20. #19
    Niedzielny kierowca Awatar leshek
    Imię
    Lechu
    Model
    MKIV
    Silnik
    co ja kupiłem...
    Opis
    ŻonkiL
    Od
    16 Sep 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    No u mnie chyba wymienię zwrotnicę, powciskam w nie nowe łożyska SKF-u i zapodam do tego używaną półoś ze zmienionym krzyżakiem i łożyskami igiełkowymi + łożysko podpory półosi... Bo coś ostatnio znowu się delikatne telepanie uskutecznia ;( Jak nie to siekiera i będzie pierwsze w polsce Mondeo mk2 CABRIO ;D
    GSM: 536 876 968
    GG: 3876166
    Mogłem pojechać i stąd się oddalić, ale zostałem z Tymi, co zostali.
    Nie bierz życia zbyt poważnie i tak nie wyjdziesz z niego żywy

  21. #20
    Zielony listek
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    29 Jan 2014
    Mieszka w
    Kielce
    Jak zrobisz z niego cabrio, to z pewnością nie przestanie drżeć

Podobne wątki

  1. [All] Drgania przy prędkości pow. 100km/h
    By Pawrat in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 16-10-2011, 11:51
  2. [MkIII] Drgania na kierownicy
    By cpawel in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-12-2009, 00:00
  3. [MkII] drgania kierownicy i luz
    By dario704 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-11-2009, 20:51
  4. [MkIII] Drgania na kierownicy
    By slaw78 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 06-12-2007, 19:37
  5. Drgania boczne przy przyspieszaniu 80-100km
    By szopen_x in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-06-2005, 09:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów