+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar xiondzu
    Imię
    Maciek
    Model
    Był MKI '96-> jest Alhambra MKI '98
    Silnik
    1,8T AJH + Stag 4Plus
    Opis
    turbo na kagańcu + BOV
    Od
    11 Mar 2011
    Mieszka w
    Górki Wielkie

    Alhambra MK1 1,8t AJH brak mocy

    Witam, po zakupie alhambry po dokładnym przyjrzeniu się stwierdziłem wiele nieprawidłowości w montażu, więc jak to po zakupie trzeba było parę rzeczy wymienić to na pierwszy ogień po założeniu gazu poszły świece (Denso), uszczelki pokrywy zaworów, simering wałka rozrządu przy czujniku położenia wałka (jakiś pacan zamiast wymienić simer użył sylikonu żeby zlikwidować wyciek oleju) oprócz tego próbowałem nałożyć rury dolotu na ich prawdopodobne miejsce montażu i naderwałem kolano dolotu przy turbinie bo lichocine z sylikonu zrobili (dosztukowane rurką i kawałkiem gumy i jest szczelnie), wymieniłem oryginalny DV bo już "konik" parskał na BOV'a w komplecie z zaślepką do tego kolana, ale po tym wszystkim miałem problem z przeładowaniem turbiny, wczoraj wziąłem się za to, rozebrałem jeszcze raz cały dolot i wyciągnąłem rury do IC dla lepszego dojścia i jak się okazało za przeładowanie winnymi były wężyki ciśnieniowe z turbiny do N75 i z N75 do WestGate - oba były sparciałe, po wymianie problem przeładowania zniknął, ale auto nie odzyskało mocy, błędów już prawie nie ma - temu prawie bo wywala 16989 błąd pamięci ROM, ale przed tą awarią też on był i silnik ciągnął. gdzie szukać jeszcze jakiej usterki? Dzisiaj jeszcze sprawdzałem ten przewód do WG czy rusza sztangą i po podaniu mu ok 1 bar słychać takie uderzenie w obie strony, a ciężko cokolwiek zdziałać na postoju bez obciążenia. Sprawdzałem też N75 czy nie puszcza ciśnienia mimowolnie, ale nic nie puścił po podaniu ok 1 bara, dla wyeliminoania lewego ciśnienia z odmy (ruszałem też metalową rurą od niej) odłączyłem łącznik gumowy i zaślepiłem po stronie dolotu (str odmy wolna) ale to nic nie zmieniło.
    Ostatnio edytowane przez xiondzu ; 03-09-2014 o 14:58

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar xiondzu
    Imię
    Maciek
    Model
    Był MKI '96-> jest Alhambra MKI '98
    Silnik
    1,8T AJH + Stag 4Plus
    Opis
    turbo na kagańcu + BOV
    Od
    11 Mar 2011
    Mieszka w
    Górki Wielkie
    częściowo go rozwiązałem - znaczy się brak mocy, ale nie jest to rozwiązanie problemu. Mianowicie po rozpięciu przewodów z N75, manometrem sprawdziłem ile turbo ładuje ale dość ciężko to na postoju zrobić więc zrobiłem przedłużkę węża do wskaźnika i podczas jazdy auto odzyskało wigor, a turbo ładowało max do ok 0,75bara. i tu moje zdziwienie że nie było przeładowania czyli odcięcia zapłonu i paliwa i typowego szarpnięcia przy tym. więc zjechałem "na bazę" i testy na wolnym przy mocnej przegazówce ciśnienie się pojawiało, wziąłem kompresor, na zaworze ustawiłem mu żeby podawał ok 0,5 bara i podłączyłem wężyk pod Westgate i turbo się przestało odzywać, no to dla testu próbowałem na przemian to za każdym razem jak tylko pojawiało się ciśnienie na aktuatorze (czy jak się on zwie) turbina milkła więc póki co zostawiłem to tak rozłączone. Z tego co doczytałem to turbo ma zasilać WG a nie je dławić, ma ktoś pomysł co jest grane? w między czasie mialem przepał z czujnikiem ciśnienia atmosferycznego F96 jakimś trafem dostała sie do niego woda i był całkowicie zalany, od tamtego czasu jak go wyczyściłem (uszczelniłem też przewody z turbiny do WG) faktycznie był spokój, tak jak dzisiaj. Pomimo tego jak już się rozpędzi powyżej 3 tys obr lekko podszarpuje jak by się czymś dławił.
    Ostatnio edytowane przez xiondzu ; 03-09-2014 o 14:57

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Brak Przepływomierza Mondeo mk2 2,0 TDCI czy to normalne brak mocy
    By manieeek2 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-12-2013, 02:10
  2. [TDCi MKIII] Brak mocy, brak wskazania temperatury, kontrolka silnika
    By mizer82 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-09-2013, 01:47
  3. [Duratec] brak mocy, duże spalanie, brak wolnych obrotów
    By tokarszczak in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-02-2012, 16:49
  4. [TDCi MKIII] brak mocy + migająca kontrolka + brak komunikacji
    By kanak in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-11-2010, 00:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów