+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    19 Aug 2014
    Mieszka w
    Mysłowice

    Mondeo MK3 TDDI 115km 2.0

    Witam. Otóż pisałem na tym forum o kupnie mondeo ostatnio wiele faktów i pewne osoby przekonały mnie do Diesla i podobno TDDI jest bardzo dobrym silnikiem, jednak z czasem szwankuje pompa. Pytanie do was czy na pierwsze auto warto się za takim rozglądać ( mowa o tym silniku ) bo mam również na oku 1.8 125km PB aczkolwiek spalanie jest większe, mimo niepokonywania dużych tras wolałbym Diesla ze względu na niskie spalanie, przejrzałem kilka tematów i użytkownicy tego silnika zachwalają go za niskie spalanie, które oscyluje w granicach 5.5/6l. Czy ok 8-10tys. na taki samochód to jest odpowiednia kwota, aby w razie czego zrobić co trzeba i cieszyć się bezawaryjnością ? Jakieś uwagi odnośnie silnika? Wiadomo, jak każdy czasami chciałbym również przydepnąć, aby nie jeździć na 4 biegu 60km/h.. Niech mi ktoś powie jak w tym modelu jest z DPF, lepiej go wyczyścić, zaślepić, czy zostawić tak jak jest i czyścić co jakiś czas?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Qrde - ale wiele tych pytań
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob3 Zobacz posta
    podobno TDDI jest bardzo dobrym silnikiem
    Nieprawda - są dużo lepsze - głośny "klekot"...pracuje niewiele kulturalniej od "starych" diesli z wtryskiem pośrednim z tym ze ma "sporo" więcej mocy.
    Dużo lepszym jest TDCI ale "te wtryski" (można mieć pecha,ale tez i szczęście że ktoś niedawno je powymieniał)

    Cytat Zamieszczone przez Jaqob3 Zobacz posta
    mam również na oku 1.8 125km PB aczkolwiek spalanie jest większe, mimo niepokonywania dużych tras wolałbym Diesla ze względu na niskie spalanie, przejrzałem kilka tematów i użytkownicy tego silnika zachwalają go za niskie spalanie, które oscyluje w granicach 5.5/6l
    Taaa - 5,5-6/100 - chyba że większość jazdy to długie trasy i to niezbyt szybko (no można niekiedy i "pocisnąć" ale i spalanie wzrośnie)

    Z perspektywy kilkudziesięciu tys. km chyba wolałbym te 1.8 czy 2.0 i zagazowane.
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob3 Zobacz posta
    Czy ok 8-10tys. na taki samochód to jest odpowiednia kwota, aby w razie czego zrobić co trzeba i cieszyć się bezawaryjnością ?
    Kwota odpowiednia ale należałoby szukać jakiegoś "fullwypasu" - grzane szybki,fotele (może skóra?),klimatronik,może webasto?
    Bo "na golasa" szkoda kasy....(chociaż i w standardzie te auta takie "gołe" nie są)

    A co zrobić aby było OK?.......niestety auto używane to loteria - nawet po bardzo dokładnych oględzinach,diagnozach w momencie zakupu nic nie wyjdzie a wyjdzie z czasem.....

    Cytat Zamieszczone przez Jaqob3 Zobacz posta
    Jakieś uwagi odnośnie silnika? Wiadomo, jak każdy czasami chciałbym również przydepnąć, aby nie jeździć na 4 biegu 60km/h..
    Po za powyższymi to sobie radzi - spokojnie można sobie podróżować te 150/h (polskie A) i powiedzmy 170-180 (niemieckie) - ma jeszcze zapas mocy,nie grzeje się czy "takie tam" - tylko ten poziom hałasu......przez fona nie pogadasz.
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob3 Zobacz posta
    jak w tym modelu jest z DP
    No raczej to nie te roczniki - DPF brak.

    Generalnie nie odradzam ale "szału nie ma - .. nie urywa"
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  4. #3

    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    19 Aug 2014
    Mieszka w
    Mysłowice
    Czyli ogólnie silnika nie odradzasz, ale też nie polecasz. To może po prostu TDCi ? Zaryzykować, a może się uda trafić lepiej, nie chce, aby auto było bardzo głośne od środka, bo jednak to wygoda, gdy jest cicho wewnątrz Tyle, że TDCi jest pełno i różnią się znacznie ceną i to tak jak mówisz jest loteria, to może lepiej jednak bardziej sprawdzoną jednostkę, która wg. forum i testów jest mniej awaryjna, czyli TDDi nie wiem już sam, bo mam do wyboru zaledwie 3 silniki, aczkolwiek ciężko się zdecydować

    Dzięki za szczegółowe odpowiedzi, pozdrawiam

  5. #4
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Tak jak napisałem - TDCI jest dużo lepszym rozwiązaniem z tym że ma inną "bolączkę",która statystycznie występuje częściej - wtryskiwacze (rzadziej pompa)
    W TDDI - pompa (ale ta odmawia posłuszeństwa rzadziej i tak naprawdę zależy to od jakości paliwa i filtra)
    W sumie to te same silniki tylko z innym osprzętem wiec jeżeli chodzi o ich mechanikę - jeden czort.......tzn. i 1mln km wytrzymają(przy odpowiednim traktowaniu)
    TDCI ładniej pracuje,ma większą moc (fabryczną bo w realu tez może być różnie - loteria) i jest mniej paliwożerny (o dobry litr...i więcej)
    Tylko te wtryski......ale tu też jest pole manewru finansowego w razie W - można wydać na nie 6 tys zł i spokojnie jeździć kolejne 200 tys km (to raczej max ich wytrzymałości ale te 150 tys powinny wytrzymać)
    Można wydać połowę tej kwoty(regenerowane) lub ok 1500 zł (tylko zaworki i ew. rozpylacze) i rezultat może być zbliżony lub taki sam.

    I tak jak napisałem wcześniej - to loteria w każdym przypadku.

    Ot przykład z życia:
    Mam kolegę,który ma TDCI (ten sam rocznik - auta ) - jak mu powiedziałem że "moja lalunia" (tak mówi żona )żre na trasie 6,5-7/100 to powiedział że by go spalił....
    Jego TDCI schodzi poniżej 5/100 ale......na regenerację układu wtryskowego wydał 3,6 tys zł........

    Fakt że to spora różnica ale - jeżeli nic nie nawali - za taka kwotę robię prawie 50 tys km.......

    Więc?

    Albo TDCI - większa radość z jazdy,komfort i zużycie paliwa ale w razie W - wysokie koszty naprawy
    Albo TDDI - mniej awaryjny i mniejsze koszty w razie W,ale 1000 km na zbiorniku zrobić się nie da.......i te odgłosy
    Albo PB ale z LPG - przy dobrze zestrojonej instalacji bije na głowę w kosztach eksploatacji (jak na razie) a w zasadzie problematyczne sa jedynie "klapki" w dolocie - ale to żaden koszt w porównaniu z dieslami.

    Ale i tak to loteria.......
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  6. #5
    Kursant Awatar domicel
    Imię
    Damian
    Opis
    FORD MONDEO MK3 KOMBI 2.0 TDDI 115km
    Od
    15 Nov 2012
    Mieszka w
    Włocławek
    Bierz tddi i nie pożałujesz

  7. #6
    Zielony listek Awatar marko37
    Imię
    Marek
    Model
    sedan
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondeo 2.0 TDDI 115 km+box V-Tech from Heko
    Od
    15 Jan 2010
    Mieszka w
    Morąg
    polecam tddi zrobisz wirusa i lykasz kazde tdci

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Problem z mondeo mk 3 tddi 115KM
    By Tommikrak in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-11-2013, 00:28
  2. [TDDi MKIII] Jak rozróżnić TDDI 90KM, TDDI 115KM, TDCI 115KM
    By loo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-04-2013, 18:29
  3. [MkIII] Mondeo TDDI 2.0, 115KM gaśnie!!!!!!
    By zabek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 28-09-2006, 11:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów