+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    [MkI] problem z halogenami przy światłach mijania

    witam, mam problem z halogenami - nie świecą przy światłach mijania, natomiast przy światłach pozycyjnych wszystko jest ok. Co możn zrobić ( gdzie przełączyć) żeby halogeny świeciły również przy światłach mijania?
    MKI 1995 - 2,0 kombi + LPG

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    a przy swiatach drogowych swiecą?

  4. #3
    Zielony listek
    Imię
    wojtazz
    Opis
    Dodge Caravan 3,3v6
    Od
    12 Sep 2005
    Mieszka w
    Hel-Ełk-Gąski

    halo

    Witam. U mnie jest tak samo ale widocznie musi tak być skoro jest od nowości tak zrobione.
    Cobra 29 LTD WX Classic + sirio ML 145 <br>

  5. #4
    Jesli swieca przy postojowych i drogowych to jest to zgodne ze starymi zapisami KD teraz tylko sprawdzic czy byla nowelizacja w tym temacie

  6. #5
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    zapewne była nowelizacja bo w moim MKII świecą halogeny przeciwmgielne w połączeniu zarówno z postojówkami (chyba mają udawać światła do jazdy dziennej), mijania i drogowymi...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  7. #6
    Czy tak musi być? Wydaje mi się, że trochę to dziwne, że świecą tylko z postojowymi. W takim razie są mało przydatne, ponieważ nie można ich użyć przy światłach mijania lub drogowych.
    MKI 1995 - 2,0 kombi + LPG

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Jarek
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 Pb
    Od
    22 May 2006
    Mieszka w
    Koszalin
    Prawidłowo działające halogeny powinny gasnąć na światłach długich (raczej nie da się jechać we mgle na tych światłach). Przy mijania powinny się palić, nie weim jak na postojowych ale chyba masz coś namieszane. Rozumiem,że piszesz oświatłach pozycyjnych inaczej postojowych, światła mijania czyli krótkie, światła drogowe - długie.

  9. #8
    Zielony listek Awatar Andy Ice Man
    Imię
    Andrzej
    Opis
    Mk III X100 TDCi 130KM '03 Platinum
    Od
    07 Apr 2006
    Mieszka w
    ZST/Oslo
    U mnie halogeny świecą w każdej pozycji przełącznika (pozycja, mijania, drogowe) a mój mondi jest młodszy od twojego zaledwie o rok, także nie chodzi tu o KD. Wydaje mi się, że masz coś kolego źle podłączone, bo po co komu halogeny bez świateł mijania, które masz obowiązek używać od października do lutego ???
    W KD napisali :
    Art. 30.
    1. Kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność w czasie jazdy w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, spowodowanej mgłą, opadami atmosferycznymi lub innymi przyczynami, a ponadto:
    1) kierujący pojazdem silnikowym jest obowiązany:
    a) włączyć światła mijania lub przeciwmgłowe przednie albo oba te światła jednocześnie,
    b) poza obszarem zabudowanym podczas mgły dawać krótkotrwałe sygnały dźwiękowe w czasie wyprzedzania lub omijania,
    2) kierujący innym pojazdem niż pojazd, o którym mowa w pkt 1, jest obowiązany:
    a) włączyć światła, w które pojazd jest wyposażony,
    b) korzystać z pobocza drogi, a jeżeli nie jest to możliwe, jechać jak najbliżej krawędzi jezdni i nie wyprzedzać innego pojazdu.
    2. Obowiązek używania świateł, o którym mowa w ust. 1, dotyczy kierującego pojazdem także podczas zatrzymania wynikającego z warunków lub przepisów ruchu drogowego.
    3. Kierujący pojazdem może używać tylnych świateł przeciwmgłowych, jeżeli zmniejszona przejrzystość powietrza ogranicza widoczność na odległość mniejszą niż 50 m. W razie poprawy widoczności kierujący pojazdem jest obowiązany niezwłocznie wyłączyć te światła.

  10. #9
    U mnie to samo: Przy pozycyjnych przeciwmgłowe świecą, a przy mijania nie. Też się zastanawiałem, czy to normalne.

  11. #10
    Cytat Zamieszczone przez Andy Ice Man
    U mnie halogeny świecą w każdej pozycji przełącznika (pozycja, mijania, drogowe) .
    u mnie jest tak samo. coś masz pokopane w instalacji

    CB - tti 770 + New Alaska

  12. #11
    pablitoman
    Gość
    Ja mam to samo. Przednie halogeny świecą tylko na postojowych, tylne natomiast i na postojowych i na mijania. Wkurzyłem się i rozkręciłem cały przełącznik swiateł. Kombinowałem, kombinowałem i doszedłem do wniosku, że to wada fabryczna. Nie ma takiej mozliwości, żeby przednie świeciły bo metalowy ślizgacz jest za krótki i dlatego łączy styki tylko na pozycyjnych, a gdy się przesunie na mijania to kicha. Wymyśliłem jednak sposób, ale sprawdzę go dopiero jutro. Jak zadziała to nie omieszkam podzielić się informacjami.

  13. #12
    Zielony listek Awatar Andy Ice Man
    Imię
    Andrzej
    Opis
    Mk III X100 TDCi 130KM '03 Platinum
    Od
    07 Apr 2006
    Mieszka w
    ZST/Oslo
    Tak mi się zdaje, że koledzy nie macie halogenów, tylko światła do jazdy dziennej. Logiczne, że będą działały tylko na postojowych (i zgodne z przepisami), tylko pytanie, czy ford cosik takiego robił ???

  14. #13
    pablitoman
    Gość
    Witam! Udało mi się naprawić przeciwmgielne.
    Tak jak pisałem wcześniej nie ma fizycznej mozliwości
    żeby normalnie działały przeciwmgielne razem ze światłami mijania,
    technicy forda nie przewidzieli tego.
    Andy, jestem laikiem w samochodach ale nie aż takim,
    żeby nie wiedziec czy mam halogeny czy nie. Mniejsza z tym.
    Otóż ja zrobiłem to tak. Połączyłem kabelkiem
    piny 1 i 11 (oznaczenie pinów jest od strony męskiej wtyczki)
    i wszystko śmiga. Mam nadzieje ze komus to pomoze. Pozdrawiam!
    P.S. Jesli ktos ma pytania, to prosze bardzo.

  15. #14
    Zielony listek
    Imię
    wojtazz
    Opis
    Dodge Caravan 3,3v6
    Od
    12 Sep 2005
    Mieszka w
    Hel-Ełk-Gąski
    Cytat Zamieszczone przez Andy Ice Man
    Tak mi się zdaje, że koledzy nie macie halogenów, tylko światła do jazdy dziennej. Logiczne, że będą działały tylko na postojowych (i zgodne z przepisami), tylko pytanie, czy ford cosik takiego robił ???
    Czyli twoim zdaniem ma dwie pary świateł dziennych? Nie wydaje mi się. Mam halogeny i dzienne.
    Cobra 29 LTD WX Classic + sirio ML 145 <br>

  16. #15
    właśnie zrobiłem tak jak pisał pablitoman czyli połączyłem pin 1i 11 i halogeny świecą razem ze światłami mijania. :metal

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-04-2013, 23:30
  2. [MkIII] Stop ciągle się swieci przy włączonych światłach
    By fubu1986 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-06-2012, 17:41
  3. [MkIII] problem przy włączaniu świateł mijania
    By losiu1978pl in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-03-2012, 13:05
  4. [MkII] Dziwny dźwięk przy włączonych światłach
    By Zeus in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-08-2008, 11:58
  5. [MkIII] [b]Brak dzwięku przy włączonych światłach[/b]
    By Bota in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-10-2007, 21:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów