+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 7 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 121
  1. #1
    Kursant Awatar rafaelo115
    Imię
    Rafał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    27 Aug 2014
    Mieszka w
    Piekary Śląskie

    Montaż podgrzewanych i wentylowanych foteli do gołej wersji

    Witam,

    z racji pierwszego mojego wpisu tutaj chciałbym wszystkich serdecznie przywitać :-) Mam pytanie odnośnie montażu podgrzewanych i wentylowanych foteli, konkretnie tych: http://allegro.pl/fotele-skorzane-fu...567625860.html do mojego mondeo mk3 2004r. Czy była jakaś różnica w mocowaniach w wersjach przed liftem? Czy przyciski sterowania grzaniem / chłodzeniem pasują do tej wnęki, która u siebie mam, czy potrzebna będzie zmiana całej deski? Ostatnie pytanie: z tego co zauważyłem, fotele pochodzą z anglika, czy to robi jakiś problem?

    Pozdrawiam!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Cytat Zamieszczone przez rafaelo115 Zobacz posta
    Czy była jakaś różnica w mocowaniach w wersjach przed liftem?
    Nie, ale nie kumam czemu pytasz o przedlifta, skoro sam masz polifta a fotele z aukcji też są po lifcie.


    Cytat Zamieszczone przez rafaelo115 Zobacz posta
    Czy przyciski sterowania grzaniem / chłodzeniem pasują do tej wnęki, która u siebie mam, czy potrzebna będzie zmiana całej deski?
    Pasują, pod warunkiem że z przyciskami dostaniesz taką specjalną ramkę montażową do nich. Sama ramka na Allegro potrafi kosztować kilkadziesiąt złotych. Warto zapytać o nią sprzedawcę. Deski czy konsoli nie musisz zmieniać.

    Pozostaje jeszcze kwestia instalacji, czy masz wszystkie kabelki. Sprawdź, czy w skrzynce bezpieczników jest bezpiecznik odpowiedzialny za grzanie foteli i czy za tą taką wnęka masz 6-pinową wtyczkę z 5 kabelkami (to wtyczka do przycisków).


    Cytat Zamieszczone przez rafaelo115 Zobacz posta
    fotele pochodzą z anglika, czy to robi jakiś problem?
    Nie, ale będziesz musiał przełożyć napinacze pasów bezpieczeństwa (to żaden problem). Ten przy fotelu kierowcy ma chyba jeden kabelek więcej. Ja u siebie przekładałem.

  4. #3
    Kursant Awatar rafaelo115
    Imię
    Rafał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    27 Aug 2014
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Hej,

    dzięki za szybką odpowiedź! Sprzedawca właśnie odpisał, że przyciski są z ramką montażową. Pytanko co do instalacji: mój mondeo to całkowity golas, więc jeśli nie będzie wtyczki za tą wnęka, to czy cała operacja się opłaca? Podejrzewam, że musi tam być masa pracy z demontażem wszystkiego i modyfikacjami dla podgrzewania + wentylowania. W jaki sposób sprawdzić tą wtyczkę? Rozumiem, że w tej wnęce jest plastikowa zaślepka?

    Pozdrawiam!

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Cytat Zamieszczone przez rafaelo115 Zobacz posta
    Sprzedawca właśnie odpisał, że przyciski są z ramką montażową.
    Bardzo dobrze


    Cytat Zamieszczone przez rafaelo115 Zobacz posta
    Pytanko co do instalacji: mój mondeo to całkowity golas, więc jeśli nie będzie wtyczki za tą wnęka, to czy cała operacja się opłaca?
    Tego nigdy nie wiesz, mój też był golas, czarne klamki, szyby elektryczne tylko przód. Ale instalację pod grzane fotele akurat miałem Musisz sprawdzić tą wtyczkę, ona jest bodajże zielonego koloru. Tą malutkę wnękę, zamiast której zamontujesz później przyciski, można zdemontować. O ile się nie mylę, wystarczy wyciągnąć ten plastik wokół dźwigni zmiany biegów. Jest mocowany na zatrzaski, więc wyjmiesz go bez żadnych narzędzi. Tylko ostrożnie, żebyś sobie zatrzasków nie połamał.

    Jeśli za tą "mini-wnęką" znajdziesz wtyczkę, taką, jak opisałem (6-pinowa, ale kabelków jest 5), to możesz być dobrej myśli. Sprawdź jeszcze bezpiecznik F83 (15A), ale to już przy podłączaniu ( ja się na tym złapałem, że wszystko podłączyłem, a fotele nie grzały, bo brakowało bezpiecznika ).

    Jeśli masz fotel kierowcy z elektryczną regulacją wysokości, to elektryczne regulacja we wszystkich płaszczyznach ruszy Ci po stronie kierowcy bez problemu i bez żadnych ingerencji. Żeby ruszyła po stronie pasażera, będziesz musiał podciągnąć tam plus i minus.

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Ja jeszcze dodam od siebie że przednie fotele z pełną regulacją elektryczną mają inny zakres pracy przód-tył. Fotel kierowcy powinien podjeżdżać bliżej a jak założysz z anglika to będzie odwrotnie. Sprawdź jeszcze czy za skrzynką bezpieczników za tym małym schowkiem masz miejsce na przekaźnik do grzanych foteli.

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Cytat Zamieszczone przez Mischel Zobacz posta
    Fotel kierowcy powinien podjeżdżać bliżej a jak założysz z anglika to będzie odwrotnie.
    Słuszna uwaga, jeśli ktoś jest niskiego wzrostu to może to być zaskoczenie.

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Ja długo nie mogłem dojść dlaczego fotele inaczej chodzą, na szczęście mam od wersji europejskiej bo wysoki nie jestem. Zostaje jeszcze przekaźnik, nie jestem pewien czy we wszystkich wersjach instalacji był potrzebny.

  9. #8
    Kursant Awatar rafaelo115
    Imię
    Rafał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    27 Aug 2014
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Witam,

    dziękuje za cenne porady, jutro sprawdzę, czy jest instalacja pod sterowanie, dzisiaj sprawdziłem na szybko bezpiecznik i okazuje się, że jest wsadzony.





    Pozdrawiam!

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Masz instalację pod elektrycznie składane lusterka i spryskiwacze reflektorów, gratulacje Gniazdo przekaźnika powinno być przypięte za tymi bezpiecznikami.

  11. #10
    Kursant Awatar rafaelo115
    Imię
    Rafał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    27 Aug 2014
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Hej,

    matko, to widzę, że na bogato tam sypali instalacjami. Ciekawe, czy instalacja pod fotele jest, bo to mnie najbardziej interesuje obecnie :-) Jeszcze pytanie - czy do od wentylatorków w fotelach też jest osobny bezpiecznik, czy tylko zasilanie idzie?

    Pozdrawiam!

  12. #11
    Kursant Awatar rafaelo115
    Imię
    Rafał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    27 Aug 2014
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Witam,

    przepraszam na podwójny post, ale wrzucam zdjęcia kostki, bezpieczników oraz widoku zza bezpieczników. Czy ta zielona kostka to ta potrzebna?









    Pozdrawiam!

  13. #12
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Z tego co widzę na zdjęciach to masz wszystko co potrzebujesz. Zielona kostka jest do przycisków podgrzewania foteli a to puste gniazdo na ostatnim zdjęciu jest na przekaźnik.

  14. #13
    Kursant Awatar rafaelo115
    Imię
    Rafał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    27 Aug 2014
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Hej,

    Cytat Zamieszczone przez Mischel Zobacz posta
    Z tego co widzę na zdjęciach to masz wszystko co potrzebujesz. Zielona kostka jest do przycisków podgrzewania foteli a to puste gniazdo na ostatnim zdjęciu jest na przekaźnik.
    A jak sprawa wyglada z instalacja przy fotelach? Tam musi byc wszystko ok? Mam lewy fotel z regulowana elektrycznie wysokoscia i to tyle.

    Pozdrawiam!

  15. #14
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Cytat Zamieszczone przez rafaelo115 Zobacz posta
    Hej,

    Cytat Zamieszczone przez Mischel Zobacz posta
    Z tego co widzę na zdjęciach to masz wszystko co potrzebujesz. Zielona kostka jest do przycisków podgrzewania foteli a to puste gniazdo na ostatnim zdjęciu jest na przekaźnik.
    A jak sprawa wyglada z instalacja przy fotelach? Tam musi byc wszystko ok? Mam lewy fotel z regulowana elektrycznie wysokoscia i to tyle.

    Pozdrawiam!
    Na to odpowiedź masz w moich postach. Imho instalację masz całą jeśli chodzi o grzanie i wentylacje. Pełna elektryka fotela kierowcy ruszy Ci z miejsca a pasażerowi będziesz musial podciągnąć plus i minus do elektrycznej regulacji.

    Klikam z naleśnika z czerwonym dżemem.

  16. #15
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Jak jest tak bogata instalacja to może i pod elektrykę u pasażera jest. Zobacz czy w kostce pod fotelem pasażera pod śrubą są dwa kable pomarańczowo żółty i czarny jak tak to masz podejście pod elektryczna regulację fotela.

  17. #16
    Kursant Awatar rafaelo115
    Imię
    Rafał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    27 Aug 2014
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Hej,

    zrobiłem dzisiaj rano zdjęcia kostek kierowcy i pasażera. Wygląda na to, że mam te kable o których wspominasz, lecz mógłbyś sprawdzić? Dzięki!

    Fotel kierowcy:



    Fotel pasażera:



    Pozdrawiam!

  18. #17
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Wydaje mi się że są tam piny ale dla pewności cyknij zdjęcie tej kostki z drugiej strony. Jeżeli pod śrubą będą dwa kable grubsze niż pozostałe jeden czarny a drugi pomarańczowo żółty to na 100% masz wszystko co potrzebujesz. Jak będziesz zamawiał fotele to niech Ci sprzedawca dorzuci przekaźnik.

  19. #18
    Kursant Awatar rafaelo115
    Imię
    Rafał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    27 Aug 2014
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Hej,

    Cytat Zamieszczone przez Mischel Zobacz posta
    Wydaje mi się że są tam piny ale dla pewności cyknij zdjęcie tej kostki z drugiej strony. Jeżeli pod śrubą będą dwa kable grubsze niż pozostałe jeden czarny a drugi pomarańczowo żółty to na 100% masz wszystko co potrzebujesz. Jak będziesz zamawiał fotele to niech Ci sprzedawca dorzuci przekaźnik.
    w takim razie wrzucam zdjęcia z przodu fotela, imho wszystko wygląda bardzo dobrze. Mam jeszcze pytanie co do samego przekaźnika. O ile na allegro łatwo o przyciski podgrzewania po lifcie, przekaźnika nie spotkałem. Jeśli sprzedawca nie ma tego przekaźnika, gdzie mogę go szukać (jeśli to w ogóle możliwe)?





    Pozdrawiam!

  20. #19
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Instalację masz pełną nic nie trzeba dorabiać. A przekaźnik jest dość standardowy i myślę że w całym aucie kilka takich się znajdzie a jak nie to kupisz go bez problemu w sklepie za około 20zł albo w aso za 40zł . Jak wrócę z pracy to go poszukam i Ci dokładnie napiszę jakie ma oznaczenia.

  21. #20
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Mondeo MK4 2.0 TDCI
    Od
    26 Oct 2013
    Mieszka w
    Nowy Targ
    FOAB14B192AA mój przekaźnik ma takie oznaczenia.Na alledrogo do kupienia bez problemu.
    Ostatnio edytowane przez jerry77 ; 06-09-2014 o 21:21

Podobne wątki

  1. [MkIII] Schemat podgrzewanych foteli
    By fred8345 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 07-03-2021, 08:32
  2. [MkII] Schemat podgrzewanych foteli
    By Jacho21 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-01-2017, 11:16
  3. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 15:15
  4. [MkIV] ROzbiórka elektrycznych foteli, wentylowanych
    By Vadero in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-04-2014, 18:26
  5. [MkII] Montaz podgrzewanych foteli
    By insider in forum Tuning
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-01-2012, 15:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów