+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    12 Sep 2014
    Mieszka w
    Jabłonna

    Silnik ciężko pracuje

    Witam,
    To mój pierwszy post na tym forum tak więc witam wszystkich. Od razu zaznaczam, że przejrzałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie.

    Mam Forda Mondeo MK3 i chyba jakiś z nim problem. Generalnie samochód jeździ dobrze, ale od jakiegoś czasu zauważyłem niepokojące objawy:
    - Podczas postoju, na luzie, kiedy dodaję gazu, to na obrotach między 1300 a 1500 czuć jak cały samochód się trzęsie, nie jest to może coś bardzo dokuczliwego, ale wcześniej tego nie było.
    - Czasami silnik bardzo głośno pracuje, słyszę w środku niemal każdy tłok, ale po przejechaniu krótkiego odcinka wszystko wraca do normy
    - Kiedy przejadę krótką trasę (max 2km) czy długą (około 300km) to tak czy inaczej podczas wyłączania samochodu silnik nienaturalnie się zatrzymuje, nie wiem jak to opisać ale jest tak jakby po przekręceniu kluczyka, silnik zrobił jeszcze tylko jeden obrót i zatrzymał się nagle. Można wtedy usłyszeć takie głuche uderzenie jakby ktoś przywalił gumowym młotkiem w maskę.
    - Od jakiegoś czasu mam też wrażenie, że na rozgrzanym silniku muszę dodać więcej gazu, żeby ruszyć z miejsca
    - Od zawsze samochód bardzo mocno dymił z rury, zdarzało się nawet, że zostawiałem czarne ślady od spalin na parkingu.

    Ostatnio też miałem kilka problemów, może to z nich wynika cała powyższa sytuacja, otóż uszkodziła się chłodnica i niestety ale musiałem zrobić kilka kursów (okolo 70km) bez chłodzenia, silnik się dość mocno nagrzewał głównie w korkach, bo podczas jazdy było normalnie.
    Wymieniany był też olej jakiś tydzień temu (myślałem że to pomoże na objawy powyżej).

    Generalnie autko jeździ dobrze, ale właśnie problemem jest głośna i odczuwalna praca silnika. Niby mechanicy u których byłem na naprawie chłodnicy czy wymianie oleju mówią że wszystko jest ok, ale nie wiem sam co o tym sądzić. Boję się, że jak teraz z tym nic nie zrobię to będzie jeszcze gorzej i naprawa wyniesie 10x tyle co jakbym go zaprowadził teraz do warsztatu.

    Autko ma silnik z łańcuchem, z tego co wiem to nie ma w nim dwumasy.

    Nie wiem czy wszystko opisałem, jakby co to piszcie.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Zacząłbym od poduszek zawieszenia silnika a właściwie skrzyni biegów.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    12 Sep 2014
    Mieszka w
    Jabłonna
    Witam,

    pojawił się jakiś dodatkowy objaw. Nagrałem dźwięk silnika wraz z dziwnym odgłosem: http://youtu.be/oftvaYXutOg pojawia się w momencie kiedy odpuszczę gaz i silnik złapie niskie obroty.
    Zauważyłem też, że na zimnym silniku trzęsie się przy niższych obrotach z zakresu 1000 do 1200.

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Model
    ZK
    Silnik
    125
    Od
    05 Jan 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Takie popiskiwanie to ciśnienie paliwa na wtryskiwaczach. Na początek czyszczenie chemiczne za pomocą preparatu np Liqui Moly do Common Rail. Później "przegonić" auto na wysokich obrotach np 2-3 bieg pokręcić go do 3500-4000 przez 2-3 km lub na autostradzie na maxa.
    PS. Ten dźwięk nie wróży nic dobrego. Jeśli czyszczenie chemiczne nie pomoże a nie ma problemów ze sprężynką to odkładać kasę na regenerację.
    Dla pewności podłączyć pod kompa i zobaczyć w jakiej kondycji są wtryski?
    Ostatnio edytowane przez Tvardy ; 13-09-2014 o 11:53

  6. #5
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez yodam Zobacz posta
    Witam,

    pojawił się jakiś dodatkowy objaw. Nagrałem dźwięk silnika wraz z dziwnym odgłosem: http://youtu.be/oftvaYXutOg pojawia się w momencie kiedy odpuszczę gaz i silnik złapie niskie obroty.
    Zauważyłem też, że na zimnym silniku trzęsie się przy niższych obrotach z zakresu 1000 do 1200.
    Właściwie jesteś w dość "szczęśliwym" położeniu.
    Mieszkasz niedaleko Piastowa - tam dobrze zaopiekują się Twoim autem.

    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...warsztat+paola

    Zadzwoń-umów się na wizytę i diagnozę bo tak "na oko" to niewiele można zdiagnozować.

    Popiskiwanie,dymienie,nierówna praca - wtryskiwacze.....bardzo możliwe ale może to tylko poluzowany przewód?Może błąd w programie?
    Ale może też "najgorsze" - "padły" i żadna chemia ich już nie uratuje.

    Tak proponuję - masz jedyne ok.40 km - Paolo (Paweł) na pewno dobrze zajmie się twoim autem - pomógł już wielu "mondeomaniakom" i mnie również (co prawda na telefon i nie tylko względem Mondeo) - nigdy nie odmówił i zawsze znalazł czas.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  7. #6
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    12 Sep 2014
    Mieszka w
    Jabłonna
    Dzięki za odpowiedzi! Kupiłem dzisiaj ten środek Liqui Moly, dolałem i przejechałem się tak jak pisałeś Tvardy. Na razie pomogło i jest o niebo lepiej. Samochód w ogóle nie kopci (wcześniej zostawiałem niezłą zasłonę dymną za samochodem), teraz jest zero dymu co jest dla mnie niesamowite. Do tego silnik jakby równiej pracuje, już nie ma przy wyłączeniu go takiego wrażenia jakby silnik zrobił jeden obrót i z hukiem się zatrzymał tylko robi to płynnie. Pracuje też mniej ociężale, jest nieco ciszej. Środek zdziałał niezłe cuda. Sprawdzę go jeszcze na zimnym silniku i zobaczę co się stanie, ale tak czy inaczej umówię się na diagostyke z Pawłem zaraz po wypłacie.

    Pozdrawiam i dzięki raz jeszcze !

Podobne wątki

  1. [Zetec] Silnik pracuje nie równo i dymi
    By fido in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-03-2013, 23:53
  2. [Zetec] Dziwnie pracuje silnik :O
    By memeth in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-11-2012, 09:53
  3. [Zetec] Silnik pracuje nie równo
    By tatakuby in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-04-2011, 20:42
  4. [Zetec]Silnik pracuje jak Diesel
    By snopi6 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-05-2009, 00:14
  5. Gdy zimny silnik to pracuje na 3 cylindrach. HELP
    By krzysieksa in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-02-2007, 10:56

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów