+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    Kursant Awatar trampol
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2004r
    Od
    22 Aug 2013
    Mieszka w
    Dębica

    R16 205/55 - pomoc w dokonaniu wybory pomiędzy kilkoma typami

    Witam Was drodzy forumowicze.

    Założyłem ten temat w związku z tym, ze mam 5 rodzajów opon do wyboru i nie wiem które wybrać, dlatego proszę Was o pomoc.

    Oponami tymi są:

    1. PRESTO 91V
    2. BLURESPONSE 91V
    3. EFFICIENTGRIP PERF 91V
    4. ECOCONTROL 91V
    5. INTENSA HP 91V

    Proszę o doradzeniu mi która z tych opon będzie najlepszą oponą i taką właśnie sobie wezmę.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI
    Od
    09 Jul 2010
    Mieszka w
    Bytom
    Duzy rozrzut cenowy i jakosciowy tych opon.

    2. BLURESPONSE 91V

    Mam taki komplet i sa to naprawde dobre opony.

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar ratmed24
    Imię
    Maciek
    Model
    było 2xMK1 HB & MK2TD kombi
    Silnik
    1,8 TD 90KM&1,8 115KM+gaz
    Opis
    Panther Black '98 & Citrine Geel '93 RS
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól - lubuskie
    dunlop bluresponse- dobre opony na długo starczą, ecocontrol przerabiałem wprawdzie w innym rozmiarze ale szybko się wycierają i szału ogólnie nie było no ale obie różnią się ceną stąd i różnice w jakości i trwałości więc kwestia ile kasy się ma na zakup

    było -Team Mondeo- Citrine Geel RS 93' , Mondeo MK1 td hb, MK2 kombi td, jest Fokus mk2 lift sedan 2,0TDCI 136KM-GHIA full

  5. #4
    Kursant Awatar trampol
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2004r
    Od
    22 Aug 2013
    Mieszka w
    Dębica
    Ja myślałem nad EFFICIENTGRIP PERF 91V, nie są lepsze od BLURESPONSE 91V? Cena nie gra roli pomiędzy tymi oponami bo i tak będę miał je za półdarmo

  6. #5
    Ekspert Rezulteo Awatar rezulteo opony
    Imię
    rezulteo
    Opis
    Mondeo
    Od
    18 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Witaj,

    Skoro piszesz, że budżet nie ma znaczenia to należy wybrać te z najwyższej półki. Dębca i Sava są na najniższej kondygnacji. Fulda jest marką pośrednią, a do marek wiodących należy Dunlop i Goodyear. 91 V - to odpowiednio indeks nośności i prędkości.

    U nas można porównać dane modele. Skupiając się na tych z najwyższej półki oto link do rezultatów testów: opony Dunlop Sport BluResponse oraz Goodyear EfficientGrip Performance. Jak widać - cenowo są bardzo bliske sobie jak i w rezultatach testów idą łeb w łeb, ale są pewne różnice. Wobec tego należy zapoznać się także z opisem - do jakiej jazdy producent stworzył

    Pozdrowienia,

    Rezulteo
    Opony do Mondeo - najnowsze informacje, porady, testy, porównywarka cen na www.rezulteo-opony.pl

    Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze: https://twitter.com/rezulteo_opony

  7. #6
    Zbanowany
    Imię
    Marek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    Ford Mondeo III 2.0 DI 16V
    Od
    16 Oct 2012
    Mieszka w
    Marki
    A dlaczego akurat te modele? Sklep w którym kupujesz ma tylko takie w ofercie?Dobrymi oponami średniej klasy są Semperlt Speed-Grlp 2. Marka ta należy do niemieckiego koncernu Continental, dlatego o jakość nie trzeba się martwić. Świetnie sprawdza się zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni. Ewentualnie Continental ContiWinterContact TS850 - trudno będzie znaleźć coś lepszego w tych przedziale cenowym. Na Motointegrator w zależności od rozmiaru można je kupić od 214 zł.

  8. #7
    Kursant Awatar LeoComp
    Imię
    Leszek
    Opis
    Mk I 1.8 16V
    Od
    20 Jun 2007
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez klakier Zobacz posta
    Ewentualnie Continental ContiWinterContact TS850 - trudno będzie znaleźć coś lepszego w tych przedziale cenowym. Na Motointegrator w zależności od rozmiaru można je kupić od 214 zł.
    ale kolega poszukuje letnich opon

    polecam 205/55 R 16 91V Dunlop Bluresponse - moge zaproponowac za 290zl/szt - transport gratis
    Ostatnio edytowane przez LeoComp ; 14-10-2014 o 11:25

  9. #8
    Ekspert Rezulteo Awatar rezulteo opony
    Imię
    rezulteo
    Opis
    Mondeo
    Od
    18 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez klakier Zobacz posta
    A dlaczego akurat te modele? Sklep w którym kupujesz ma tylko takie w ofercie?Dobrymi oponami średniej klasy są Semperlt Speed-Grlp 2. Marka ta należy do niemieckiego koncernu Continental, dlatego o jakość nie trzeba się martwić. Świetnie sprawdza się zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni. Ewentualnie Continental ContiWinterContact TS850 - trudno będzie znaleźć coś lepszego w tych przedziale cenowym. Na Motointegrator w zależności od rozmiaru można je kupić od 214 zł.
    Witaj,

    Ale to są opony z najwyższej półki. Sam napisałeś, że to są opony średniej klasy. Dębica należy do koncerny Goodyear i różnica jest znacząca pomiędzy tymi markami.

    Rezulteo
    Opony do Mondeo - najnowsze informacje, porady, testy, porównywarka cen na www.rezulteo-opony.pl

    Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze: https://twitter.com/rezulteo_opony

  10. #9
    Kursant
    Imię
    Asia
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    28 Dec 2014
    Mieszka w
    Będzinie
    Witam, podepne się pod temat co by nie robic zamieszania. Przymierzam sie do poszukiwań opon letnich do mondka mk3 przedliftowego. Mogą byc uzywane ale takie chodzby na 3 sezony (ile mm musialby byc bieznik? przebieg miesieczny mysle w granicach 700-800km ) lub nowe. Jaki najlepiej wybrać rozmiar do felg 16? Jakie firmy polecacie. Zalezy mi na bezpieczenstwie przede wszystkim oraz zeby byly ciche (zimowe ktore mamy troche huczą). Za wszelkie sugestie i porady dziekuje. Pozdrawiam Asia

  11. #10
    Ekspert Rezulteo Awatar rezulteo opony
    Imię
    rezulteo
    Opis
    Mondeo
    Od
    18 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Witaj,

    No z używanymi oponami to jest bardzo "śliska" sprawa jak nie znamy kupującego. Nie wiadomo jak wcześniej opony te były przechowywane, ani na jakie próby był wystawiany karkas. Jest to poważny problem. Może zobaczysz sobie na naszej stronie jakieś nowe opony często można znaleźć w dobrej cenie nawet opony ze średniej półki a jednak jest gwarancja na to, że pojeździsz dłużej na oponach i to bezpieczenie.
    U nas po wpisaniu rozmiaru możesz wybrać widełki cenowe i szukać opon na liście rezultatów.
    Więcej informacji w naszym pordaniku pod linkiem: http://www.rezulteo-opony.pl/poradni...ny-zakup-23988

    Pozdrowienia,

    Ekipa rezulteo
    Opony do Mondeo - najnowsze informacje, porady, testy, porównywarka cen na www.rezulteo-opony.pl

    Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze: https://twitter.com/rezulteo_opony

  12. #11
    Kursant
    Imię
    Asia
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    28 Dec 2014
    Mieszka w
    Będzinie
    Mogą być opony nowe, ale nie wiem jakiej firmy szukać, a klubowicze zapewno już jakieś typy mają i mogą wypowiedzieć się z własnego doświadczenia, co można kupić a na co uważać :-) Widzę że w temacie polecają Dunlop Blueresponse. Jak jest w przypadku cichości, bezpieczeństwa i zachowania na mokrym ?

  13. #12
    Mistrz pobocza Awatar swojtas
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2.2TDCI
    Od
    10 Apr 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Ja od siebie polecam goodyeary Efficientgrip oraz excellence oraz michelin pilot exalto . Oponki świetne na mokrej jak i suchej nawierzchni. Michelin przy gwałtownym hamowaniu na suchej nawierzchni nigdy nie stracił przyczepności tyle że były 215/45/17 a hamowanie z dużej prędkości prawie do 0

  14. #13
    Ekspert Rezulteo Awatar rezulteo opony
    Imię
    rezulteo
    Opis
    Mondeo
    Od
    18 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Witaj,

    No to już zależy ile masz w budżecie bo akurat Dunlop na czy Goodyear do marek najtańszych nie należą jednak też wydanie więcej na opony klasy premium przekłada się na oszczędności w przyszłoci. Mamy tutaj na myśli np. niższe opory toczenia przez co samochód mniej pali. Wyższe są też osiągi w zakresie bezpieczeństwa w porównaniu do budżetowych modeli.
    Dunlop Sport BluResponse to opona klasy premium i można sobie ją porównać bez problemu z innymi konkurencyjnymi modelami, jednak dodatkowo polecamy nasz artykuł na temat tego modelu: Dunlop Sport BluResponse: opona turystyczna z dobrą notą na etykiecie.

    Pozdrowienia,

    Rezulteo opony
    Opony do Mondeo - najnowsze informacje, porady, testy, porównywarka cen na www.rezulteo-opony.pl

    Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze: https://twitter.com/rezulteo_opony

  15. #14
    Kursant
    Imię
    Asia
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    28 Dec 2014
    Mieszka w
    Będzinie
    To chyba postawię na te dunlopy :-)

  16. #15
    Niedzielny kierowca Awatar zbiban1967
    Imię
    Zbigniew
    Model
    ALFA ROMEO 159
    Silnik
    zawsze benzyna
    Od
    28 Apr 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Przelatałem na Dunlopach cały sezon letni. Wrażenia-bardzo ciche ,na mokrym trzymają jak głupie.

  17. #16
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI
    Od
    09 Jul 2010
    Mieszka w
    Bytom
    Co do Dunlopow to same + poza jednym chociaz nie mam dobrego punktu odniesienia - u mnie po ~50kkm zostalo 3-3,5mm bieznika...

  18. #17
    Zielony listek Awatar Achmed
    Imię
    Przemek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    mondeo mkIV
    Od
    15 Mar 2010
    Mieszka w
    Warka
    Miałem te dunlopy bluresponsy w zeszłym roku i na mnie dobrego wrażenia nie zrobiły, sprzedałem je w połowie sezonu letniego każdy ze znajomych mówił co ja robię ale po jeździe ze mną na tych gumach zmieniali zdanie, po pierwsze aquaplaning coś strasznego rozumiem że jeśli asfalt jest mokry to ok, co innego spotkać w tych oponach kałuże na drodze przy 90 km na godzinę to masakra a broń boże jeszcze hamować w niej, kolejną sprawą jest dosyć agresywna jazda po łukach (90° i mniej) czyli 80 km na godzinę i opona zaczyna pływać czułem się jakby miało ją zaraz ściągnąć z felgi aż na najbliższej stacji sprawdziłem ciśnienie które było dobre, na oponach z przedniej osi zaczęły pojawiać się otarcia po zewnętrznych stronach opon tuż na wysokości bieżnika w miejscu stycznym z bokiem opony. Być może te opony komuś przypadły do gustu natomiast mi już nie koniecznie fakt są ciche i podróż na długich trasach była przyjemna i cicha, trzymanie na suchej nawierzchni również ok ale te wyżej wymienione wady skłoniły mnie do sprzedaży gumy były z 2012 r i sprzedałem je za 600 zł. miały po 7.5 mm bieżnika ale te otarcia trochę psuły całokształt.

  19. #18
    Niedzielny kierowca Awatar zbiban1967
    Imię
    Zbigniew
    Model
    ALFA ROMEO 159
    Silnik
    zawsze benzyna
    Od
    28 Apr 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Czy to na pewno były Bluresponse? Z tego co się orientuję to zostały one zaprezentowane na początku roku 2013 na targach w Genewie więc raczej Twoje nie mogły być z 2012.

  20. #19
    Zielony listek Awatar Achmed
    Imię
    Przemek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    mondeo mkIV
    Od
    15 Mar 2010
    Mieszka w
    Warka
    Może i 2013 nie widzę dobrze na zdjęciach ale to na 100% były bluresponsy bo jeszcze znalazłem zdjęcie z ogłoszeniem gdy je wystawiałem,

Podobne wątki

  1. [MkII] Przednia szyba grzeje tylko kilkoma paskami.
    By lisek 325 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 00:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów