+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Kursant
    Od
    18 Mar 2006
    Mieszka w
    Stargard Szczeciński

    [MkI] Świece zapłonowe

    Od kupna mondi czyli po przejechaniu 25 tys. nie wymieniałem jeszcze świec zapłonowych, a nie wiem kiedy nbyły wymieniane u poprzedniego właściciela. Czy ktoś wie jakie są objawy informujące że należy już wymienić świece. Czy niekiedy objaw słyszalnych zaworów przy ruszaniu może być przyczyną zużytych świec?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2

    Re: [MkI] Świece zapłonowe

    Cytat Zamieszczone przez rafir
    Od kupna mondi czyli po przejechaniu 25 tys. nie wymieniałem jeszcze świec zapłonowych, a nie wiem kiedy nbyły wymieniane u poprzedniego właściciela. Czy ktoś wie jakie są objawy informujące że należy już wymienić świece. Czy niekiedy objaw słyszalnych zaworów przy ruszaniu może być przyczyną zużytych świec?
    Wymien swieczki profilaktycznie, sprawdz czy rozrzad nie jest przestawiony ew pasek luzny, ktory tez najlepiej wymien wraz z pompa wody

  4. #3
    Kursant
    Od
    18 Mar 2006
    Mieszka w
    Stargard Szczeciński
    Rozrząd wymieniłem zaraz po zakupi jako pierwszą czynność i po wymianie było OK, tylko ostatnio ten efekt zaworów się nasilił, więc szukam przyczyny.

  5. #4
    Cytat Zamieszczone przez rafir
    Rozrząd wymieniłem zaraz po zakupi jako pierwszą czynność i po wymianie było OK, tylko ostatnio ten efekt zaworów się nasilił, więc szukam przyczyny.
    Mozliwe ze pasek jest luzny, wal do mechanika niech sprawdzi bo moze sie to zle skonczyc

  6. #5
    Kursant
    Od
    18 Mar 2006
    Mieszka w
    Stargard Szczeciński
    OK sprawdzę pasek, ale dopiero po 20 tys. zrobiłby się luźny czy to normalne. Czyli taki objaw nie dają świeczki? tylko możliwość luźnego paska, Jeżeli tak to poważna sprawa więc muszę to szybko sprawdzić.

  7. #6
    Cytat Zamieszczone przez rafir
    OK sprawdzę pasek, ale dopiero po 20 tys. zrobiłby się luźny czy to normalne. Czyli taki objaw nie dają świeczki? tylko możliwość luźnego paska, Jeżeli tak to poważna sprawa więc muszę to szybko sprawdzić.
    Napinacz mogl sie poluzowac ew, pasek wyciagnac (zdarza sie to rzadko ale sie zdarza ), swiece jak pisalem wyzej tez polecam wymienic najlepiej na orginal Motocraft. Swiece jednak nie maja nic wspolnego z tlukacymi sie zaworami

Podobne wątki

  1. [Duratec] Świece zapłonowe
    By rustin in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 04-12-2016, 10:06
  2. [MkI] LPG a świece zapłonowe.
    By Dawid1992 in forum LPG
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 18:30
  3. [MkI] Świece zapłonowe
    By kamil785 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 00:36
  4. Świece zapłonowe
    By Krzychu32 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 29-10-2008, 21:33
  5. [MkI] Świece zapłonowe ???
    By dj_misku in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-02-2008, 19:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów