+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Patryk
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCI
    Opis
    Kombi
    Od
    07 Nov 2013
    Mieszka w
    Poznań

    Czy zgodzić się na wycene rzeczoznawcy po kolizji ???

    Witam dzisiaj o 11:20 miałem kolizje nie z mojej winy wypisaliśmy z kobietą oświadczenie zgłosiłem szkodę do ubezpieczalni i po kilku godz. zadzwonił rzeczoznawca zaproponował mi załatwienie sprawy przez tel. że będzie szybciej ja powiedziałem co mam zepsute a mianowicie zderzak pęknięty i zarysowany przy reflektorze błotnik wgnieciony i zarysowany pękły zaczepy trzymające reflektor pękły mocowania zaślepki spryskiwacza reflektora i uszkodzony halogen haczy coś przy otwieraniu maski chyba coś z zamkiem bo ciężko chodzi to tyle chyba. Zaproponował mi 1908 zł i do was pytanie czy zgodzić się na to czy lepiej żeby przyjechał osobiście sprawdzić pytam bo to mój pierwszy raz i nie wiem co robić a nie chce stracić wydaje mi się że powinienem dostać więcej ale boje się że jak przyjedzie to da mniej. Co on w ogóle bierze pod uwagę oceniając ile mi się należy proszę o jak najszybsze odpowiedzi bo jutro ma dzwonić o 11 z góry dziękuje za rady. Aha mam mondeo mk3 kombi 2003r. czarny metalic kolor

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pieszy
    Opis
    Mondeo mk II '98 1,8
    Od
    29 Jun 2012
    Mieszka w
    Leżajsk
    mało!!
    w MK II miałem uszkodzone drzwi po lewej stronie przód tył, na przednich lakier pęknięty więc do wymiany + malowanie, tylne nie pękł lakier tylko zagięte więc klepanie + malowanie, razem dostałem ponad 2 tys. Teraz sobie porównaj co Ty masz...
    zadzwoń do Forda spytaj ile nowy zderzak + 300-500 malowanie, masz agięty błotnik więc to drugi element do tego reflektor do naprawy więc śmiało powinieneś więcej dostać.
    Jak Ci wyceni po oględzinach to i tak się nie odwołaj, zawsze coś dostaniesz więcej.

  4. #3
    Zielony listek Awatar Pawel_M
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    09 Sep 2014
    Mieszka w
    Lublin
    Na pewno jeżeli przyjedzie rzeczoznawca to będzie brał pod uwagę czy elementy uszkodzone nie były wcześniej w jakiś sposób naprawiane ( spachla, malowanie ) będzie również sprawdzał uszkodzenia powłoki lakierniczej i uszkodzenia mechaniczne. W razie występowania jakiś uszkodzeń lub stwierdzenia że uszkodzone części były wcześniej naprawiane kwota odszkodowania będzie pomniejszona o jakiś tam procent który wyliczy sobie rzeczoznawca. Ogólnie to jak SZYMEL89 napisał rzeczoznawca powinien przyjechać i opisać szczegółowo uszkodzenia. Pamiętaj że zawsze po demontażu części może się okazać że dodatkowo masz coś uszkodzone czego wcześniej nie było widać a wtedy wzywasz rzeczoznawcę na powtórne oględziny. Przy załatwieniu sprawy " na telefon " już takiej możliwości nie masz bo przy wypłacie odszkodowania potwierdzasz brak dalszych roszczeń....

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Wstawiać do ASO lub innego dobrego warsztatu i załatwiać bezgotówkowo. No i oczywiście zarządać auta zastępczego.
    CC 700 "Bolid" 1996r.-> Mazda 323F BA Z5 1995r. -> Ford Mondeo Ghia 2,0 1997r. -> CC 900 "Bolid EvoII" 1994r.-> VW Passat B5 1,9TDI AFN 1998r.

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar fundil
    Imię
    Łukasz
    Model
    był B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mysłowice
    Reklamować, reklamować, jeszcze raz reklamować.
    Miałem kolizję parę tygodni temu. Uszkodzony zderzak, spryskiwacz, zaślepka sprysku. Zaproponowali 2286 PLN, reklamowałem. Wyliczyłem kosztorys według cen ASO i wyszło 4800PLN. W odpowiedzi ugodowo dali mi 4100PLN
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i coś do radyjek.




  7. #6
    Kursant
    Imię
    Patryk
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCI
    Opis
    Kombi
    Od
    07 Nov 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Dzięki za podpowiedzi nie zgodziłem się na 1908zl i wycenę przez telefon teraz czekam aż rzeczoznawca przyjedzie do mnie dam znać jak się to wszystko potoczyło pozdrawiam

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Patryk
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCI
    Opis
    Kombi
    Od
    07 Nov 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Był pan rzeczoznawca szybko obleciał samochód i ogólnie wycenił że należy mi się 2484,43 zł to moim zdaniem śmieszna suma chyba muszę się znów odwołać

  9. #8
    Zielony listek Awatar Pawel_M
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    09 Sep 2014
    Mieszka w
    Lublin
    Jak możesz to wrzuć kilka zdjęć uszkodzeń...

  10. #9
    Kursant
    Imię
    Patryk
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCI
    Opis
    Kombi
    Od
    07 Nov 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Pawel_M Zobacz posta
    Jak możesz to wrzuć kilka zdjęć uszkodzeń...
    Ok ale to jutro zrobie foty i wrzuce bo dzis pada i jest ciemno na zrobienie ich

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Patryk
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCI
    Opis
    Kombi
    Od
    07 Nov 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Sory ale ze mnie taki super informatyk że nie umiem wgrać zdjęć

  12. #11
    Niedzielny kierowca Awatar nikolaus87
    Imię
    Mikołaj
    Model
    Kuga eMkaDwa
    Silnik
    kle-kle-kle-klekot
    Od
    03 Mar 2012
    Mieszka w
    SMI
    Cytat Zamieszczone przez patryk3112 Zobacz posta
    Był pan rzeczoznawca szybko obleciał samochód i ogólnie wycenił że należy mi się 2484,43 zł
    dla mnie to trochę dziwne, że tak od ręki z tymi kwotami wyjeżdża... co to za TU ??

    u mnie podczas oględzin tylko dużo pytał i robił fotki, po czym kazał czekać na kosztorys na maila,

  13. #12
    Klubowicz Awatar plusek
    Imię
    Tomasz
    Model
    Ford C max
    Silnik
    diesel
    Od
    17 Nov 2010
    Mieszka w
    Międzylesie, Kotlina Kłodzka (DKL)
    Cytat Zamieszczone przez patryk3112 Zobacz posta
    Sory ale ze mnie taki super informatyk że nie umiem wgrać zdjęć
    Musisz wrzucić fotki na jakiś serwer zewnętrzny, np
    http://zapodaj.net/
    i wklejasz link z niego tutaj.

  14. #13
    Kursant
    Imię
    Patryk
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCI
    Opis
    Kombi
    Od
    07 Nov 2013
    Mieszka w
    Poznań
    To jest PZU. U mnie prawie nic nie pytał w ogóle wyglądało to wszystko jakby za kare musiał zrobić wycenę a ja nie wiadomo co zrobiłem. A wycenę dostałem na maila po około 2 godzinach

    ---------- Post added at 23:49 ---------- Previous post was at 23:48 ----------

    http://zapodaj.net/a02230315986d.jpg.html
    http://zapodaj.net/520554998a8c8.jpg.html
    http://zapodaj.net/bee68ed7ac2b8.jpg.html

    Tu są zdjęcia
    Ostatnio edytowane przez patryk3112 ; 25-10-2014 o 23:50

  15. #14
    Zielony listek Awatar Pawel_M
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    09 Sep 2014
    Mieszka w
    Lublin
    Z twojego opisu myślałem że masz większe uszkodzenia. A w tym przypadku to raczej normalne że dostałeś kosztorys od ręki. Ja osobiście brałbym te 2500zł i olał temat szarpania się z ubezpieczalnią. Ale może mam do tego inne podejście ponieważ taką naprawę zrobiłbym sam pod domem

  16. #15
    Kursant
    Imię
    Patryk
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCI
    Opis
    Kombi
    Od
    07 Nov 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Pawel_M Zobacz posta
    Z twojego opisu myślałem że masz większe uszkodzenia. A w tym przypadku to raczej normalne że dostałeś kosztorys od ręki. Ja osobiście brałbym te 2500zł i olał temat szarpania się z ubezpieczalnią. Ale może mam do tego inne podejście ponieważ taką naprawę zrobiłbym sam pod domem
    Rozumiem cie ale ja tego sam pod domem nie naprawie bo po prostu nie mam gdzie bo mieszkam na osiedlu a poza tym może i uszkodzenie jest mało widoczne ale uszkodzone jest kilka elementów które są do wymiany a to czy np. pęknięcie na zderzaku jest na 2 centymetry czy na 20 to i tak chyba ceny zderzaka który muszę kupić nie zmieni bo kupując części nikt nie pyta mnie w jakim stanie są poprzednie i na tej podstawie nie ustala ceny którą muszę zapłacić tylko dla każdego cena jest taka sama a ja muszę wymienić reflektor spryskiwacz reflektora który nie działa zaślepkę spryskiwacza która pękła i odpadła zderzak pęknięty i przerysowany i błotnik wgnieciony

  17. #16
    Zielony listek Awatar Pawel_M
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    09 Sep 2014
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez patryk3112 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Pawel_M Zobacz posta
    Z twojego opisu myślałem że masz większe uszkodzenia. A w tym przypadku to raczej normalne że dostałeś kosztorys od ręki. Ja osobiście brałbym te 2500zł i olał temat szarpania się z ubezpieczalnią. Ale może mam do tego inne podejście ponieważ taką naprawę zrobiłbym sam pod domem
    Rozumiem cie ale ja tego sam pod domem nie naprawie bo po prostu nie mam gdzie bo mieszkam na osiedlu a poza tym może i uszkodzenie jest mało widoczne ale uszkodzone jest kilka elementów które są do wymiany a to czy np. pęknięcie na zderzaku jest na 2 centymetry czy na 20 to i tak chyba ceny zderzaka który muszę kupić nie zmieni bo kupując części nikt nie pyta mnie w jakim stanie są poprzednie i na tej podstawie nie ustala ceny którą muszę zapłacić tylko dla każdego cena jest taka sama a ja muszę wymienić reflektor spryskiwacz reflektora który nie działa zaślepkę spryskiwacza która pękła i odpadła zderzak pęknięty i przerysowany i błotnik wgnieciony

    Pisząc o mniejszych uszkodzeniach niż sądziłem chodziło mi nie o zderzak z pęknięciem na 10cm czy 30cm ale o to czy fartuch i podłużnica są elementami do naprawy lub czy potrzeba wymieniać pas przedni. Takie naprawy jak masz z częściami w kolor zajmują pół dnia na spokojnie i z piwem w ręku

    Wszystkie części na szybko z używki i malowaniem to koszt 1500zł

    - błotnik 100-150
    - reflektor 100-150 ( nowy 180 )
    - zderzak 200
    - zaślepka spryskiwacza 30
    - spryskiwacz 150
    - malowanie elementu około 300zł x2 600zł

    Jak na to nie patrzeć i tak jesteś do przodu a już dużo więcej nie wyrwiesz. Ogólnie to jeszcze możesz poszukać zderzaka i błotnika w kolor i trochę do tego dopłacić to odchodzą koszty malowania. Możesz również spokojnie naprawić ten zderzak i błotnik. A jak nie to oddaj auto na bezgotówkę i nie interesuje Cię co i jak z autem, dodatkowo na koszt ubezpieczalni bierzesz auto zastępcze...
    Ostatnio edytowane przez Pawel_M ; 26-10-2014 o 11:17

  18. #17
    Kursant
    Imię
    Patryk
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCI
    Opis
    Kombi
    Od
    07 Nov 2013
    Mieszka w
    Poznań
    rozumiem cie ale bylem w aso oglądali auto i same części jakie potrzebuje kosztują u nich 6120 zł sam pracuje w magazynie z częściami samochodowymi i u mnie kosztuje wszystko około 5000 zł a ja nie chcę jakiś używek od kogoś tylko nowych części na bezgotówkową naprawę tez się nie zgodzę tak więc i tak to co proponują uważam za śmieszne

  19. #18
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    A dlaczego bezgotówkowej nie chcesz? Wstawiasz do ASO i tyle.
    CC 700 "Bolid" 1996r.-> Mazda 323F BA Z5 1995r. -> Ford Mondeo Ghia 2,0 1997r. -> CC 900 "Bolid EvoII" 1994r.-> VW Passat B5 1,9TDI AFN 1998r.

  20. #19
    Zielony listek Awatar Pawel_M
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    09 Sep 2014
    Mieszka w
    Lublin
    To ja już w sumie nie wiem o co walczysz bo 5000zł nikt za takie uszkodzenia nie wypłaci nawet jak powołasz biegłego sądowego. Pamiętaj że jakiś czas temu przepisy się zmieniły i serwisy też wcale nie mają obowiązku naprawiać auta na oryginalnych częściach tylko mogą stosować zamienniki.

  21. #20
    Kursant
    Imię
    Patryk
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCI
    Opis
    Kombi
    Od
    07 Nov 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Ja nie chce całej kwoty ale napewno nie tej śmiesznej kwoty którą zaproponowali

    ---------- Post added at 21:39 ---------- Previous post was at 21:37 ----------

    Cytat Zamieszczone przez iceman150 Zobacz posta
    A dlaczego bezgotówkowej nie chcesz? Wstawiasz do ASO i tyle.
    Jeśli zgodzą się na aso to ok ale jakiś inny nie wiadomo jaki warsztat nie ma mowy bo już nie jedno miałem przejście z takim

Podobne wątki

  1. Proszę o wycene mk4
    By Abram_2006 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-02-2013, 09:35
  2. [TDDi MKIII] Po kolizji
    By soldier1987 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 21-02-2012, 08:10
  3. [Radio] CB po kolizji.
    By magier76 in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-09-2011, 20:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów