+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    18 Oct 2014
    Mieszka w
    Szczecinek

    Spalanie gazu i benzyny + ¶wiec±ca siê kontrolka

    Witam, od wczoraj mam za³o¿on± instalacjê gazow± w mondku mkIII, jad±c do pracy auto spali³o mi benzynê oraz gaz, ma³o tego pali siê kontrolka awaria silnika? Jestem wiêcej jak pewny ¿e winni s± Ci co zak³adali. Podpowiedzcie co to mo¿e byæ? Widzia³em podobny temat, w którym pisa³o ¿e ¼le za³o¿one wtryski? Dopiero pojutrze go zaprowadzam na warsztat, a boje siê jechaæ gdziekolwiek by nie uszkodziæ silnika. Proszê o pomoc. Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Stalowy
    Go¶æ
    Dla ¶wiêtego spokoju jedz tylko na benzynie.
    A ¼le mo¿e byæ bardzo wiele, od z³ej regulacji instalacji, przez nieodpowiednie wtryski albo reduktor albo ¼le zamontowana instalacja.
    Zrób zdjêcia spod maski i wrzuæ je tutaj to zobaczymy co czarodzieje Ci narobili.

    Wys³ane z mojego LG-P880

  4. #3
    rustin
    Go¶æ
    Najprawdopodobniej za s³aby reduktor, s± spadki ci¶nienia i podpiera siê pb. Co masz za³o¿one?

    SE

  5. #4
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    18 Oct 2014
    Mieszka w
    Szczecinek
    mam STAGA, reduktor mi zmieniali bo przek³adali mi instalacje z mk1 i mowili ze zmieniali czê¶ci. jad±c pali siê ¿ó³te ¶wiat³o awaria silnika, boje siê gdzie kolwiek nim jechaæ by nic siê nie sta³o.

    p.s jak dodaæ zdjêcia na forum by pokazaæ wam obecne czary mary lpg

  6. #5
    rustin
    Go¶æ
    Stag to nic nie mówi bo jest kilka tych sterowników ale to mniejsza z tym. Dopóki nie powiesz jakie masz wtryski i reduktor to stoimy w miejscu. Jak siê boisz to nie je¼dzi³. Zapewne ¶wieci siê uboga mieszanka. Je¿eli ubywa pb to siê nim podpiera wiêc pó³biedy. Po paru km spokojnej jazdy nic siê nie stanie.

    SE

  7. #6
    Zielony listek
    Imiê
    Daniel
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 250 KM
    Opis
    Mondeo, Fiesta,Focus
    Od
    30 Nov 2009
    Mieszka w
    debica
    Je¶li STAG podpiera siê PB to znaczy ¿e monter tak ustawi³ i wie ¿e zepsu³ temat. Nie wiem jak jest w mk3 ale mo¿e on ju¿ ma czujnik ci¶nienia paliwa na listwie i trzeba go oszukaæ emulatorem wiêc i dla tego mo¿e siê ¶wieciæ kontrolka. A to ¿e spali³o ci pb to normalne , rozgrzewanie zawsze jest na pb nie s±dzê ¿e chcia³o siê mu ustawiæ tak instalacje ¿eby pracowa³ silnik bez problemów ju¿ od 15 stopni wiêc pewnie ustawione masz na 40-50 ¿eby nie szarpa³o i nikt nie wraca³ na poprawki. Chyba ¿e spali³o 1/4 baku to nie.
    Ostatnio edytowane przez Mzzyku ; 21-10-2014 o 10:16

  8. #7
    rustin
    Go¶æ
    Nie trzeba ¿adnego emulatora. Spada ci¶nienie i wtedy czê¶æ wtrysków prze³±cza siê na pb a kierowca nawet o tym nie wie. Powinna byæ zaznaczona opcja wy³±cz przy pierwszym. Nadal nie wiadomo co jest pod mask±

    SE

  9. #8
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    18 Oct 2014
    Mieszka w
    Szczecinek

    zdjecia

    oto zdjecia spod maski, STAG AC ECO, benzyne spala mi juz podczas jazdy na gazie, to ¿e przy odpalaniu to wiem bo wcze¶niej te¿ mia³em, aut przy przelaczaniu nie szarpie, prze³±cza siê bardzo szybko. Co mnie martwi to spalanie i beznyny i gazu raz ta kontrolka.


    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...3ddb776e2.html
    [url]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dbab95bb41b84ffe.html[/


    spisa³em co mi wstawili tak wiêc- czujnik ci¶nienia PS-01 class 2 67R-01 4360, 110R-00 4535
    - Certools F-781 LPG/CNG LPG 10,5bara max
    -wtryski LPG/CNG INJECTON RAIL class 2 67R-010973 110R 000044
    -to ostatnie tylko tak spisa³em bo jest schowane i niewiedzê co dok³adnie piszê STR-014066
    Ostatnio edytowane przez mondeo185 ; 19-10-2014 o 10:25

  10. #9
    rustin
    Go¶æ
    We¼ zrób normalne zdjêcia bo jak narazie to nic nie widaæ. I siê dowiedz co masz a nie w kó³ko to samo Ci pisaæ a ty swoje.
    Wtryski jedne z gorszych a reduktor je¿eli patrzeæ na ten numer to
    http://www.phjacus.pl/R29-Reduktor-T...T-09-p108.html
    sam sobie wywnioskuj czy jest odpowiedni do 2.0 145koni.
    I ju¿ wiesz dlaczego spala Ci pb. Tak jak mówi³em. Tyle w temacie.

  11. #10
    Zielony listek
    Imiê
    Daniel
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 250 KM
    Opis
    Mondeo, Fiesta,Focus
    Od
    30 Nov 2009
    Mieszka w
    debica
    Za maly reduktor ja mam taki w fiescie 1.25 i myszle wymienic na wiekszy.

  12. #11
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    18 Oct 2014
    Mieszka w
    Szczecinek

    rezultat

    reduktor mam inny, dziekuje za podpowiedzi. Kolego rustin mo¿e kulturalniej nie ma wielu ludzi do¶wiadczonych jak ty, wiêc prosi³bym o troszkê kultury i zrozumienia, je¶li chodzi o usterkê pod³±czenie wykaza³o sondê po wymianie jest okey pozdrawiam

  13. #12
    rustin
    Go¶æ
    Poka¿ gdzie ma³o kulturalnie napisa³em ? jak co¶ zaczynasz pisaæ to pisz konkretnie a nie w kó³ko to samo powtarzasz. nikt tu szklanej kuli nie ma. Tak¿e, tyle mojej pomocy dla ciebie jakby co.

  14. #13
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    18 Oct 2014
    Mieszka w
    Szczecinek

    wymieniona sonda

    hej, mam pytanko wymienili mi sondê ale po wymianie nadal ¶wieci siê kontrolka silnika. Co moze byc za przyczyna? Dzi¶ powiedzieli mi ¿e ¶wiece trzeba wymieniæ bo tak wskaza³ komputer, ale co¶ mi ¶mierdzi najpierw powiedzieli sonda, teraz komputer, przecie¿ przy pierwszym pod³±czeniu wykaza³oby im dwa b³êdy

  15. #14
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mondeo185 Zobacz posta
    Co moze byc za przyczyna?
    Trzeba odczytaæ kod b³êdu, bo przyczyn mo¿e byæ sporo.
    A jest bardzo du¿e prawdopodobieñstwo, ¿e kuchenka jest niepoprawnie wyregulowana i b³±d bêdzie dotyczy³ sk³adu mieszanki.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

Podobne w±tki

  1. [MkIII] spalanie gazu i benzyny jednocze¶nie?
    By lukasz206 in forum LPG
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 15:02
  2. [MkIII] O ile wiêksze macie spalanie gazu ni¿ benzyny ?
    By Mirron in forum LPG
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 19:55
  3. [MkIII] ¶wiec±ca sie kontrolka
    By susanmandark in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 14:56
  4. [MkII] Spalanie benzyny i gazu jednocze¶nie
    By piotr130872 in forum LPG
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-06-2009, 14:52
  5. [MkII] ¶wiec±ca kontrolka od ABS i TSC
    By MKII in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-03-2007, 15:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów