+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII
    Od
    02 Apr 2011
    Mieszka w
    Biedrzychowice OPOLSKIE

    Badania sprawności amortyzatorów

    Witam wszystkich.
    Czy któryś z kolegów ma może wyniki badań sprawności amortyzatorów wykonanych na stacji diagnostycznej i mógł by się z nimi podzielić? Oczywiście potrzebuję wyniki z badań niesprawnych amortyzatorów.
    A potrzebuję je na studiach do projektu z Technologii Naprawy Maszyn i Urządzeń. Naprawa zawieszenia przód mondeo mk3.

    Tak więc jak by ktoś miał coś takiego i by się chciał podzielić to będę bardzo wdzięczny

    Pozdrawiam Marcin

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar Carlos
    Imię
    Karol
    Opis
    MK III 1.8 LPG
    Od
    12 Oct 2012
    Mieszka w
    GD z LUB
    Ja mam chyba gdzieś wykresy ze sprawdzenia amorów, jeden miał coś ok. 40% chyba, a drugi 4% Szukać?
    Jak coś to daj znać na pw.
    Ostatnio edytowane przez Carlos ; 05-11-2014 o 21:00

  4. #3
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Sprawność amorków to się nie na stacji diagnostycznej sprawdza a na odpowiedniej maszynie jak amorek jest wymontowany z auta.
    Nawet jak są padnięte amorki to wystarczy obniżyć ciśnienie w oponach i na stacji diagnostycznej wyjdą że są sprawne.

    I jeśli to jest potrzebne do pracy naukowej, to raczej chodzi o prawdziwe sprawdzanie amorków a nie takie ze ścieżki przeglądowej.

    Bo jeśli chodzi o procenty ze stacji, to wystarczy zadzwonić do byle jakiej stacji i zapytać diagnostę jakie mają narzucone przez prawo warunki dopuszczania amorków, zresztą takie dane to i w necie znajdziesz w jakichś właśnie zapisach wyznaczających warunki badań technicznych.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  5. #4
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII
    Od
    02 Apr 2011
    Mieszka w
    Biedrzychowice OPOLSKIE
    To nie jest praca inżynierska nawet nie badawcza, dlatego dokładne pomiary nie są potrzebne. Starczą te ze stacji diagnostycznej które zakwalifikują amorek do wymiany.

    ---------- Post added at 22:12 ---------- Previous post was at 22:07 ----------

    Cały ten projekt ma się opierać głównie na technologi naprawy zawieszenia.

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Tu masz gotowca z podanymi parametrami w zależności od metody sprawdzania
    http://www.zpid.utp.edu.pl/studenci/4%20DT.pdf
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII
    Od
    02 Apr 2011
    Mieszka w
    Biedrzychowice OPOLSKIE
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Tu masz gotowca z podanymi parametrami w zależności od metody sprawdzania
    http://www.zpid.utp.edu.pl/studenci/4%20DT.pdf
    Dzięki

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Krzysztof
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM + STAG 4 Plus
    Od
    09 Oct 2014
    Mieszka w
    Polkowice
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Sprawność amorków to się nie na stacji diagnostycznej sprawdza a na odpowiedniej maszynie jak amorek jest wymontowany z auta.
    Nawet jak są padnięte amorki to wystarczy obniżyć ciśnienie w oponach i na stacji diagnostycznej wyjdą że są sprawne.
    Przepraszam za offtop ale co to za maszyna lub może orientujesz się czy gdzieś na dolnym śląsku ktoś może zbadać wymontowane amortyzatory?

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kristofos Zobacz posta
    ale co to za maszyna lub może orientujesz się czy gdzieś na dolnym śląsku ktoś może zbadać wymontowane amortyzatory?
    Takie cudo mieliśmy w bazie samochodowej w Nowotko, lata 80-te.
    Później widziałem je, z tym że nowsza wersja w warsztacie regenerującym amorki.
    I na obecną chwilę chyba najlepiej podzwonić po Twoich okolicznych regeneratorach i zapytać czy mają maszynkę do sprawdzania.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar inqo
    Imię
    Wojciech
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    14 Apr 2007
    Mieszka w
    Iława/Wejherowo
    Może warto przyjąć okresową wymianę amortyzatorów, np. co 80kkm? Jak już się wyciągnie amortyzatory, to nawet jak będą jeszcze sprawne, to czy opłaca się je montować z powrotem? Sam czas na wyciągnięcie, zawiezienie, sprawdzenie a za 10kkm mogą i tak być do wymiany. A bym się nie bawił w takie drutowanie Myślę, że każdy jest w stanie określić miej więcej skuteczność amortyzatorów a raczej czy są jeszcze czy już nie. Przejazd przez śpiącego policjanta, nurkowanie przy hamowaniu. Na tej podstawie wymieniłem z przodu amorki choć maszyna pokazywała, że są ok a diagnosta na mój pomysł pukał się w głowę.
    Wymieniłem i nie ma czego porównywać, hamowanie nie jest nerwowe, samochód nie nurkuje, przy zmianie biegów przy zwalnianiu lub przyśpieszaniu nie buja budą.
    Dla odmiany powiem, że z tyłu miałem niby amorki do wymiany. Podczas tego samego badania diagnosta mówił, że to tył jest do wymiany. W związku z tym, że to NIVO i komplet amorków to 5000zł a objawów z podskakującym tyłem nie zauważyłem, pojechałem na geometrię z wymianą tulei na dolnych wahaczach tych od geometrii. Diagnosta jeden, drugi nikt nie widział w tulejach problemu. Dopiero po wymontowaniu okazało się, że są w rozsypce a geometrii nie było.
    Po tym zabiegu tył jest jak przyklejony, nie buja na boki i jedzie jak po szynach. Ponowne badanie na stacji zaraz po wymianie tulei 78%
    Więc maszyny dają tylko obraz poglądowo.
    http://images45.fotosik.pl/1326/7ca5cda0c3f3761e.jpg

  11. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar Marcinus_1
    Imię
    Marcin
    Model
    Galaxy mkIV
    Silnik
    tyt sport
    Od
    16 Apr 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Z amorami to chyba zalezy po jak ich drogach się jeździ. Ja mam ok150kkm na blacie I ciagle orginały lataja.

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Badanie na stacji diagnostycznej jest badaniem zdolności tłumienia drgań przez zawieszenie. W przypadku jak są wybite elementy met.-gum. , sworznie, poduszki amorków, diagnosta nie jest w stanie ocenić stanu amortyzatorów. Amortyzatory bada się po wymontowaniu na maszynach podobnych jak na zdjęciu

    Maszyny tego typu ma większość zakładów kolejowych. Kto jeszcze? Nie wiem. Może jakieś bazy samochodów ciężarowych. Tyle, że jak napisał inqo kiedy policzymy demontaż amorków, badanie, montaż ponowny to gra nie warta zachodu. Może jeszcze w przypadku nivo się opłacałoby, tak przy zwykłych amorkach nie warto.
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

Podobne wątki

  1. [MkIII] Weryfikacja sprawności czujnika skrętu kierownicy
    By misiek1 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 19:50
  2. [MkI] Klimatyzacja-ocena sprawności
    By andrzej1963 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 04-04-2010, 23:29
  3. [MkI] Przywracanie sprawności poduszek
    By smyku in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-06-2009, 12:09
  4. [MkIII] Interpretacja wyniku badania przelewowego
    By baaq in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-07-2008, 11:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów